Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja słuchałem HD25 z ASR Emmiter I i na magnepanach 1.7 a potem podłączyłem DAC-20 Xindaka z wyjściem lampowym. Oba przetworniki są na przeciwnych biegunach. To jak porównanie dosłownie wzmacniaczy typowo lampowych do typowo tranzystorowych przy czym Hegel to szkoła tranzystorowa. Nie twierdzę, że jest zły tylko to inne granie, które koledze spodobało bo lubi trochę pazura w muzyce się a mnie przeciwnie. Najkrócej za ostro grało i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zn21 ja sluchalem z topowa dzielonka Hegla i Klipschami PF38 czy jakos tak. Nie slyszalem tam ostrosci a jestem jak wiesz fanem lampy SE i gramofonu.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wkoncu przywiozlem HD20 od wikingow. Cena tak jak juz wczesniej wspominalem byla niska, wiec nawet jakby nie wkomponowal sie w system to bym go pozegnal bez straty. Atoll IN100 + MA Rx8 + HD20 + NA7004 + CD6004. HD20 zgral sie znakomicie i zostaje, takze bede niedlugo zegnal NA7004, bo docelowo ma to grac z Synology po usb, ktorego jeszcze nie testowalem. Podziekowania dla clopakow z Audiostereo za nakierowanie na tego Dac'a.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benefits compared to H70:

 

- Less deep. 5 cm (2”) less deep compared to the H70

 

- More digital inputs. 5 compared to 2 (plus 1 with hard switch)

 

- More power 75w compared to 70w

 

- More gain – you can play significantly louder

 

- Display

 

- HID functions – like our DACs you can use the remote to manoeuvre play lists on the computer

 

- 24/96 over USB (24/192 over spdif), compared to 16/48

 

- One analog input can be configured to be a Home Theatre input

 

 

 

- Has the exceptional preamp from H300/P20 inside. Ultra low noise.

 

- A brand new DAC. Quality wise closer to the HD11. A lot more precise

 

- Has a re-clocking DAC

 

- Hand matched transistors that reduce harmonic distortion, resulting in smoother sound

 

- Extremely low noise. You get a significantly larger soundstage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczęśliwych posiadaczy Hegel :)

 

Mam prośbę o sugestię w rozbudowie mojego systemu.

Słucham głownie muzyki jazz/blues, muzykę poetycką oraz trochę rocka. Mój obecny system jest na etapie tworzenia i brakuje mu jeszcze akcesorii, głownie w kwestii kabli i zasilania. Rozważam rownież kupno lepszego DAC. Co do odsłuchu to jestem bardzo zadowolony grą spokojniejszej muzyki, wokal jest wręcz idealny. Schody zaczynają się przy rocku - dzięk jest zbity w sobie, brakuje mu przestrzeni, żywości i dynamiczności.

 

Obecnie posiadam:

Wzmacniacz Hegel H300

Źródło to strumieniowiec Marantz NA7004 (podłączony do DAC w Hegel)

Kolumny Triangle Genese Quartet

Kable: zasilanie (Hegel) Enerr delight anima, międzyblok coaxial WirwWorld chroma, głośnikowe Acoustic Zen epoche.

 

Moim skromny zdaniem problem leży w zasilaniu i przetworniku.

Proszę o pomoc w kwestii zasilania: listwa a może kondycjoner? Nawe kable? Czy zasilanie do Marantz, który służy tylko jako transport, coś zmieni? A może pójść w lepszy dac (HD25 albo PS Audio PerfectWave)? O ile są one lepsze niż ten w H300?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tam Dac jest w H300, ale sam mialem NA7004 i po przesiadce na HD20 poszerzyla sie scena, srednica poszla do przodu, wiecej basu i wogole wiecej detali. Przy HD25 powinno byc jeszcze lepiej. Najlepiej wypozycz i odsluchaj w swoim systemie. Co do kabli sie nie wypowiadam, bo dla mnie one nie graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze dac w H300 jest niezly, Najprosciej bedzie pozyczyc jakies kable, kiedys u mnie H100 gral z kablami Nordosta, Frey a pozniej Tyr konekt oraz glosnikowymi Baldur a pozniej Heimdall, zasilajace to byly Nordost Magus. O ile u Ciebie konekty odpadaja jezeli zostaniesz przy H300 to glosnikowe i Magus powinny dodac sporo energii. Jezeli bys chcial isc dalej ta droge to mam akurat Vishnu na sprzedaz;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tam Dac jest w H300, ale sam mialem NA7004 i po przesiadce na HD20 poszerzyla sie scena, srednica poszla do przodu, wiecej basu i wogole wiecej detali. Przy HD25 powinno byc jeszcze lepiej. Najlepiej wypozycz i odsluchaj w swoim systemie. Co do kabli sie nie wypowiadam, bo dla mnie one nie graja.

 

 

dzięki,

ja niestety nie słyszę różnicy między NA7004 a wewnętrznym DAC. Wielokrotnie przełączełem na wejście RCA i porównywałem i miałem wrażenie, że grają one identycznie. Wydaje mi się, ze DAC w H300 jest na poziomie HD11 (chyba nawet gdzieś w testach wyczytałem wypowiedź Andersa Ertzeid, który właśnie równał te dwa dac).

A z czym gra u Ciebie HD20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kable Nordosta do Hegla ... iście ekstremalne zestawienie ...

DAC w H300 to mniej więcej HD11. Czyli gorszy od HD20, a tym bardziej od HD25.

Słuchałem tych DAC i polecam HD25. Na 100% wniesie bardzo dużo do systemu. Kable zasilające najmniej wnoszą jeśli cokolwiek. Tym bardziej przeciętny kondycjoner albo listwa.

Zostawiłbym całe okablowanie w spokoju.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy jak widac slyszy inaczej;) Ja mowie jedynie moje sprawdzone zestawienie:)

HD25 jest super ale jezeli problem jest w separacji i przestrzeni to wlasnie kable Nordosta sie powinny sprawdzic. Jak dla mnie sama elektronika Hegla nie gra dzwiekiem jaki wyzej opisany (czyt. bez przestrzeni i dynamiki), ale w sklad systemu wchodza jeszcze kolumny i kabelki...Wiec gdzies wina lezec musi. Latwiej wypozyczyc kable niz kolumny;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle są ostre, Hegel H300 też do łagodnych nie należy ... do tego przejrzyste kable i mamy krew z uszu ... nawet na zacnych komponentach ...

O soooryy ale pytającemu o to właśnie chodziło .. kable Nordosta na pewno zapewnią dynamikę i przestrzeń ...

Osobiście nie potrafię słuchać Triangli ze względu na specyficzną, dosadną górę ... ale to moje skrzywienie ... inny pewnie słyszą inaczej ... ;-)

Słuchałem H300 w połączeniu z Trianglami i było dynamicznie i przestrzennie ... (i krew z uszu..) może to wina akustyki ???

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, dlategop mysle, ze ktorej z kabli moga zamulac, bo sluchalem H300 z kablami nordosta z monitorami dynaudio (wiem, wiem sa ciut ciemniejsze), w norwegii to 90 konfiguracji Hegla poniewaz soundgarden ma nordosta i hegla w sprzedazy. Na wlasciwie kazych pokazach hegla w NO towarzysza mu kable nordosta...

 

Dodam, zew marka jest tam duzo bardziej popularna niz w Polsce.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 - czytałem Twoje opinie na temat daców Hegla i myślę, że ten w H300 jest najprostszy. Z marantzem Na7004 porównywalny i nawet z apple tv nie słyszałem dużej różnicy (poprzez optyka).

Co do kabli Nordost to ich posłucham. Miałem już jedne w domu, ale to było podczas prezentacji wzmacniaczy. Przyjechał dwóch panów z marantz pearl i właśnie h300, poprzyłączli swoje listwy, zasilanie i właśnie Nordosty. Jedyne co byłem w stanie wyłapać to różnice pomiędzy wmacniaczami (miałem wtedy marantz PM7004). Nordosty były jasne fioletowe (nie pamiętam jaki model). Wszystko grało ok, dopóki nie zaprezentowali kolejnej zmiany - jumperki do kolumn. I właśnie wtedy była "krew z uszy" chociaż ci co prezentowali mówili coś o świetnym dźwięku, a dla mnie świszczało i kuło w uszy. Ale takie odłuchiwanie, kiedy sprzedawcy nad Tobą stoją nie daje możliwości wszystkiego wyłapać. Zobaczymy.

 

Pipio - możliwe, że to też kwestia akustyki. Pokój mam otwarty na kuchnię, ok 45m. Na szczęście nie jest kwadratowy, i mam wystającą ścianę. Przy głośniejszym odsłuchu jest dobrze, ale zbyt często nie kogę sobie na to pozwolić. Przy cichszej muzyce rock jest najzwyczajniej "zlepiony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porownywalem jedynie z HD20 i tego w H300, roznicana na korzysc HD20 byla, ale nie zmienil sie jakos szczegolnie charakter dzwieku, wiec raczej szukalbym win gdzie indziej.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Jeszcze jedno bo NA7004 w rocku u mnie dobrze smigal, nie powiedzialbym zeby bylo cos "zlepione". Nie bylo separacji takiej jak teraz mam w HD20, ale nie bylo tragedii. My tu pierdu pierdu, a nie podales co tam wrzucasz na to zrodlo do sluchania. Co to za pliki tam u ciebie graja, gdzie muzyka ciagnie sie jak guma ?

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Przy cichszej muzyce rock jest najzwyczajniej "zlepiony".

 

Zawsze trudniej uzyskać dobry dźwięk przy niskim poziomie głośności ... może H300 słabo gra cicho ? Ja go słuchałem zawsze głośno i było ok. Wymiana okablowania nic tu nie pomoże ...

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGD - gumy na szczęście nie ma :) Co do plików to znacząca część pochodzi z HDtracks albo innych dobrych źródeł, oraz swoich ripów. Kiedyś bawiłem się w porównanie 4 wersji albumu Brothers in Arms i każdy z nich brzmiał inaczej. W końcu udało mi się znaleźć najlepszy wariant.

 

Wg mnie diabeł tkwi w zasilaniu. Wczoraj słuchałem o 1 w nocy Susan Wong i nie mogłem się do niczego przyczepić. Sąsiedzi wyłączyli wkońcu wiertarki i odkurzacze i nastąpiła poprawa dźwięku. I nawet przy cichej muzyce było ok (aż korciło mnie odpalić Bohemian Rhapsody i zapełnić cały pokój muzyką :)

 

Nie sądźcie, że mój sprzęt gra źle, jest co najmniej dobrze. Jest duużo lepiej niż na poprzednim wzmacniaczu. Ale dla mnie to mało i chcę więcej.

 

Przetestuję kable Nordosta i dam znać. Jakieś inne propozycje?

A co sądzicie o listwach furutech 615, Oyaide mts6e, nordost qbase? Ma się rozumieć z zasilaniem też tych samych firm (tak do 1,5k za kabel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAbawne bo wczoraj wieczorem rowniez sluchalem Suzan Wong, wersja HD z Linn rec

 

Mam listwe QB8, bardziej slyszalny jest wplyw kabli zasilajacych.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAbawne bo wczoraj wieczorem rowniez sluchalem Suzan Wong, wersja HD z Linn rec

 

 

Jeśli masz blond włosy i długie zgrabne nogi to możliwe, że słuchalismy Susan razem :)

 

I bądź tu mądry, to kable mają większy wpływ, to listwa. A mnożąc ilość dostępnych listw i kabli przez siebie dostajemy kilkaset kombinacji. Konia z rzędem temu, który potrafi swoim uchem usłyszeć różnicę :)

 

A tak na poważnie to jak to robicie, że możecie sobie przypomnieć różnicę w brzmieniu między sprzętem, który słuchaliście jakiś czas wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.