Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.soundgarden.no/catalogsearch/result/?q=hegel

 

No ceny faktycznie maja atrakcyjne. Ze nie wspomnę o promocjach.

H70 za 4250pln,

H200 za 9540pln,

H200 + HD20 za 13780pln

Orientuje sie ktoś, czy mogą wyslac do PL?

I ile taka usluga kosztuje?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz okazje porownac ze soba HD20 i HD11 w swoim wlasnym systemie i pokoju;) Moge potwierdzic poprzednie obserwacje, ze HD20 jest zdecydowanie lepszy w dziedzinie basu, szczegolnie jego kontroli i definicji. Przez co calosciowy przekaz jest poprostu u mnie duzo lepszy. Wlasciwie idealnie wpasowal sie w obecny system. Srednica bardziej nasycona w HD11 i w wielu systemach to moze byc zaleta, ale na tym wlasciwie koncza sie plusy HD11 wzgledem HD20. Dynamika, separacja, szybkosc i przedewszystkim bas sa ewidetnie lepsze po stronie HD20. HD11 tonalnie gra troche jak HD2 oczywiscie lepiej, ale nie mam w tej chwili HD2 byb moc roznice dokladniej opisac.

 

Dodam, ze to porownanie dotyczy wylacznie wejscia USB.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem te dacki rowniez w soundgardenie po coaxialu i obserwacje byly podobne, ale we wlasnym systemie to we wlasnym systemie:) Hd11 ma poprostu w porownaniu do HD20 a juz szczegolnie do HD25 slabo zdeniowany bas. Ogolnie jednak dac gra bardzo przyjemnie moim zdaniem, i przypuszczam, ze latwiej bedzie mu sie wpisac w wiekszosc systemow niz HD20.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> takiego skopane w USB <br />

 

Pewnie znowu źle się wyraziłem, poprawiam się, powiedzmy: nie najlepsze wejście USB.

Jak pisałem nie wiem jakie są aktualnie montowane ale jakieś czas temu (może rok) były robione na Tenor 7022.

Miałem 5 urządzeń na tym układzie i jeszcze jedno mi zostało, w wszystkich podobnie.

Zależy do czego się porównuje i co jest w systemie najsłabsze, ale tak w skrócie:

tylko do 96kHz, słabsza dynamika, rozdzielczość taka sobie, w ogóle nie najlepiej się słucha, może mam takiego pecha i można spotkać dobre ale nie bardzo w to wierzę.

Może nie jest złe ale jest dużo lepszych, a ma pewno wyraźnie ustępuje wejściu SPDIF.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale narazie z plikami 192 to krucho na rynku. Coax jest lepszy, ale jednak chcarkter dacka jest podobny i to zarowno HD11 jak i HD20.

 

Mam tez porownianie do gramiaka ktory zjada oba DACki na sniadanie;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo kiedy H80 zadebiutuje na świecie, a co dopiero w Polsce... Pewnie za jakieś kilka miesięcy. No, chyba, że polska premiera (lub chociaż ukazanie) odbędzie się na Audio Show w Warszawie. To tylko domniemanie, nic oficjalnie nie wiem.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie w soundgarden H80 jest za niecale 10k, jest tez recka w Lyd&Bilde wiec wychodzi na to, ze jest juz w sprzedazy

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje zasilanie takie jak u nas, byłem w oslo u kolegi który mieszka tam od kilku lat, ale z barku czasu nie mogłem wpaść do soungardem posłuchać nowej integry

no to trzeba chyba się zainteresować będzie jakimś Heglem z tego kraju. jakiś czas temu widziałem ogłoszenie wzmacniacz H200 w cenie na polskie wychodziło ok.7tyś zł Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś no forum piszą ze h80 zbliżony jest swoją barwa dźwięku do h300. Po za tym piszą tam o nim same oczy i achy za jakość dźwięku i ze w swojej cenie nie ma sobie rownych

 

Mam pytanie z innej beczki czy hegel w połączeniu z dali ikon mk2 to dobre zestawienie czy nie pasują do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś no forum piszą ze h80 zbliżony jest swoją barwa dźwięku do h300. Po za tym piszą tam o nim same oczy i achy za jakość dźwięku i ze w swojej cenie nie ma sobie rownych

 

Mam pytanie z innej beczki czy hegel w połączeniu z dali ikon mk2 to dobre zestawienie czy nie pasują do siebie

słuchałem dali ikon 6mk2 i Hegla 100 i 200, ja bym osobiście nie zestawił tych sprzętów razem, uważam że dali są bardzo szczegółowe a bas dość skromny, środek ciężkości przesunięty do góry, Hegel z kolei jak dla mnie gra na pewno nie po ciepłej stronie mocy, też ma otwartą górę, a dół też nie jest podbity, więc zestawiając to ze sobą raczej da dźwięk szczupły i jaskrawy, inna sprawa że ktoś może lubić takie granie. Dali i Hegla słuchałem w innych zestawieniach, a nie ze sobą Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, H70 jest zdecydowanie po ciepłej stronie i dociąża i ociepla jasno grające kolumny. H300 jest bardziej wyrównany z mocną, ale nie jaskrawą górą. Gdy podłączyć go do kolumn o niskiej impedancji i wymagających wysokiej wydajności prądowej, to jego sygnatura z neutralnej, przesuwa się lekko w stronę ciepłą. A góra jest rozdzielcza, ale gładka. Do tego jeszcze kwestia kabli...

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.