Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Corradolicious: skontaktuje sie po powrocie z pracy (pewnie w 3 dekadzie maja). Widzac cie w tym watku nie bez powodu wspomnialem PremiumSound ;)

 

>Solofan: W moim wieku (urodzony w schylku epoki Gomulki) sluch niby juz przytepiony, juz nie powinno tak zalezec na dzwieku a jednak.... klucia po uszach nie lubie, ale granie zza koca tez nie dla mnie. Co do Roksana - ponoc zacny, ale nauczony jakims drobnym doswiadczeniem (niewielkim) wyznaje zasade ze to wzmak ma wyciskac co sie da z kolumn a nie odwrotnie. Stad wolalbym cos co naprawde pociagnie te ATC ( o ile na zywo przypadna mi do gustu).

 

Cholera, to jednak jest choroba - myslalem ze sie wyleczylem, ale ostatnio kupilem CA SM6 coby plikow posluchac i jak to przy podlaczaniu bywa posluchalem.... w efekcie mam drugi okres nawrotowy choroby - z przerzutami ;)

Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja raczej z epoki Gierka ale widzę że choroba audiofilska równie groźna jak aids, jak raz złapie to do końca życia trzyma. Też tak miałem ale teraz żeby czymś zastąpić dobre stereo to przeszedłem na słuchawki, na razie mi to wystarcza. Wybitnej góry w ATC to raczej nie będzie, chyba że w tych droższych modelach , bas i średnica mnie urzekły ale góra też dobra jest. Wzmacniacz idealny do ATC to cena od 15tys w górę ale jak się dobrze poszuka to używane są nawet i po 5tys.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych wątkach chwiałem SM6 i widzę, że moje słowa znajdują potwierdzenie u innych użytkowników.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Solofan: styczen 1970, wiec tego Gomulki duzo u mnie nie bylo... ;)

Co do wzmaka to alternatywa bylaby ewentualnie integra ATC SIA2-150, mysle ze da rade napedzic monitory tegoz producenta. Tyle ze cena boli..., myslalem ze Hegel 100 da rade.

Co do S(ado)M(aso)6 to wypowiem sie jak poslucham z czyms lepszym niz Pianocraft - na razie mi odpowiada i brzmi lepiej niz Pioneer NP50 (MZ oczywiscie).

W sumie bylem bliski zakupu all-in-one czyli T+A receiver, ale z jednej strony chcialem miec mozliwosc grania z USB, a z drugiej w sklepie gral podpiety pod KEFy i5 czy cos takiego i to polaczenie mi nie lezalo. Teraz kiedy juz mam SM6, zakup bylby bez sensu.

 

Sprzet wole kupowac nowy - przy czym jest to silne "wole", ale nie nie powiem ugialbym sie przy jakiejs sensownej okazji (niekoniecznie cenowej, ale przede wszystkim pewny sprzet).

 

Dzieki za odpowiedzi w temacie, jak poslucham w Premiumsound tych narzedzi stolarskich (Hebla) to opisze wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci przez pryzmat posta kolegi poniżej Twojego:

 

 

To jest jedna sprawa - natomiast druga to konfiguracja całego systemu - no wybacz, ale Dynaudio Focus 140 ze swoim przerysowanym, napompowanym basem itd nie są dobrym kompanem dla NORMALNIE reprodukującego muzykę Hegla. Nie ma co ukrywać, Dynaudio z tych serii to kolumny przeznaczone dla mniej doświadczonych słuchaczy - tym lepiej dla Twojego brata, że wybrał tańsze rozwiązanie - zostanie mu więcej pieniędzy na inne uciechy w życiu.

 

Sądzę że to nie jest kwestia doświadczenia, a raczej preferencji brzmieniowych i muzycznych. Focusy (te stare, bo nowa seria gra zdecydowanie inaczej) grają faktycznie dużym basem, ale są tacy, którym się to podoba. Bo np. służy to pewnym gatunkom muzycznym, ale mają odpowiednie pomieszczenia. Amplifikacja takich głośników jest też niezmiernie ważna.... ale nie o Dyn tu mowa. Hegel H100 zagrał bardzo cyt. "zmatowionym" dźwiękiem, koce na głośnikach normalnie. Taką usłyszałem opinię, a to ja akurat byłem tym co polecał posłuchanie Hegla ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel moze czasem zagrac za ostro w niektorych konfiguracjach, ale gdy jest koc to ewidetnie powinno sie szukac winy w innym miejscu.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H100, według mnie, nie powoduje koca sam w sobie. Nie jest całkiem przeźroczysty, daje mocne dźwięki, dobrze się słucha. Bardzo dobrze współpracuje z DAC-ami Hegel, dźwięki są jeszcze bardziej mocne. Przy współpracy innych DAC może być różnie, raz bardzo dobrze, raz lekki niedosyt. Potrzeba sprawdzać i sprzęt i gusta.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio - a możesz parę słów więcej? Konfiguracja, efekty brzmieniowe.

Ja szukam zastępstwa za Wadię 830, mam ją od ładnych paru lat (4 lub 5, sam już nie pamiętam) i do tego końcówkę Passa. Nie mam preampu, więc regulacja w źródle to mus. Wadia to dobre muzykalne granie ale pora na coś nowego. No i pliki w zanadrzu też czekają a tego moja Wadia nie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz na odsluchu to sam najlepiej powinienes wiedziec jak to gra z Passem. Ja sluchalem niecaly utwor z pre i end Hegla, kable nowe nordosty i kolumny Klipsch palladium p39. pierwsze wrazenie muzykalnie i szeroko, ale ciut plasko. Winne moglo byc pomieszcZenie.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra świetnie. Słuchałem na Tannoy Revolution DC10T + Burmester 051.

Dla porównania miałem HD11 i Calyx DAC 24/192.

HD25 zagrał najlepiej. Najładniej kreował przestrzeń. Grał z największą kulturą. Wszystko na swoim miejscu i w swoim czasie. Taki gentelman. Między najtańszym HD11 nie było jednak jakiejś wielkiej przepaści. Słychać było różnicę (ewolucję) ale nie rewolucję w brzmieniu.

Oczywiście im bardziej wysmakowany system tym różnica będzie większa ...

Szkoda, że nie miałem okazji porównać z czymś droższym ... ale może niedługo coś się uda zorganizować ;-)

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało czasu na odsłuchy teraz, dużo pracy przy ogrodzie. Po krótce - względem Wadii 830 byłem zaskoczony jakością basu. Wadia ma go dość dużo i dobrej jakości, ale Hegel podaje go w sposób bardziej zwarty, wydaje się, że jest go nawet trochę więcej. W całym paśmie słychać zdecydowanie więcej, jak to określiła moja żona - jest jakby głośniej i więcej słychać. I rzeczywiście - daje się wychwycić więcej detali i planktonu w nagraniach. W moim systemie, na szczęście bez jakiegokolwiek popadania w chłód i nadmierną analityczność. Co dość istotne - przewód cyfrowy powinien być przynajmniej przyzwoity, moje próby na konekcie z niskich pułapów pokazały, że sporo sygnału potrafi tu zniknąć na zawsze. Konfiguracja, która grała u mnie z Heglem - SB Touch, Pass X150, Dynaudio C5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mało czasu na odsłuchy teraz, dużo pracy przy ogrodzie. Po krótce - względem Wadii 830 byłem zaskoczony jakością basu. Wadia ma go dość dużo i dobrej jakości, ale Hegel podaje go w sposób bardziej zwarty, wydaje się, że jest go nawet trochę więcej. W całym paśmie słychać zdecydowanie więcej, jak to określiła moja żona - jest jakby głośniej i więcej słychać. I rzeczywiście - daje się wychwycić więcej detali i planktonu w nagraniach. W moim systemie, na szczęście bez jakiegokolwiek popadania w chłód i nadmierną analityczność. Co dość istotne - przewód cyfrowy powinien być przynajmniej przyzwoity, moje próby na konekcie z niskich pułapów pokazały, że sporo sygnału potrafi tu zniknąć na zawsze. Konfiguracja, która grała u mnie z Heglem - SB Touch, Pass X150, Dynaudio C5.

 

Więcej słychać z prostego względu - a wyjaśniał to Anders na Audioshow - otóż w HD25 wyeliminowano praktycznie w całości szumy, przez co słychać dokładniej początek i koniec każdego dźwięku, można też dać więcej "ognia" i nie drażni uszu. Co do przestrzeni, to prawda, jest niesamowita. Gorąco polecam wypróbować HD25 nawet jako pre z kolumnami Gradient Revolution Active - takiej sceny, stereofonii nie mieliśmy jeszcze w salonie. Kolumny kompletnie znikają!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zapisuję się do klubu jako świeżo upieczony użytkownik Hegla HD 10. Udało mi się wyrwać - myślę, że za okazjonalną cenę - na allegro.:)

Jak na razie jestem w trakcie testów. Jest miło, a gra ten DAC w zestawie z Marantzem PM 19 i Xavianami Gran Colonna.

 

Przy okazji pytanie. Czy tego DACa sprzedawała może któryś z klubowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.