Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja słucham cicho a Lavardin na niskich poziomach gra soczyście. Poza tym kto słucha muzyki z XVIII wieku głośno? To co mnie zaskoczyło to pierwszy raz na wzmacniaczu usłyszałem, że skrzypce ze strunami jelitowymi brzmią ciszej. Na koncercie to było normalne ale sprzęt to gubił więc myślałem, że płyta tak jest nagrana. Lavardin to pięknie wychwycił. Szkoda, że nie ma clonów Lavardina.

Porównując go do Hegala i innych podobnych konstrukcji jak Electrocompaniet itd. to one odtwarzają dźwięki a Lavardin gra muzykę.

Ktoś kto musi grać głośno z pazurem i naleciałościami półprzewodników Hegel to dobry wybór.

Jak chce się delektować muzyką to już nie koniecznie.

Co do napędzenia u mnie było ok.

Wojtek76 - miałeś kiedyś okazję posłuchać dłużej Lavardina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mialem, ale znajomy ktory rowniez mial Hegla H100 i sluchal dlugo Laradina IS, mowil, ze to podobna szkola dzwieku. Obydwa bardzo mu sie podobaly:) Moim zdaniem geste nasycone zrodlo i Hegel nalecialosci nie pokaze, jak na tranzystor oczywiscie;)

Co innego lampa:))

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ostatnio It i pojechał do klienta po dość długich odsłuchach. Mamy też IS. Lubimy też oczywiście Hegle. Ale to są dwa bieguny. Zresztą Lavardin to coś zupełnie innego niż większość tranzystorów. Mimo że bardzo lubię Hegla H200, to po podpięciu go w miejsce It, Hegel wydał się zwyczajnym barbarzyńcą. I choć Lavardin niczego nie maskuje, ma świetną rozdzielczość, głębię, dynamikę - tu już nie z każdymi kolumnami. Wszystko jest podane w taki bardzo zwiewny sposób, dokładnie, wyraźnie, ale niesamowicie jedwabiście. Chce się powiedzieć, że tak jak powinno być, chociaż dla każdego znaczy to coś kompletnie innego, to sporo takich opinii zebraliśmy. Wszystko w jego brzmieniu jest ok, na miejscu, akuratne. Bardzo zmysłowe. Nic nie drażni. Sporo jest opisów, że gra jak lampa. Według mnie, Francuz wziął wszystko, co dobre z każdej konstrukcji, przyprawił wyśmienitymi dodatkami i wyszło mu coś niezwykłego. IT jak na swoją cenę gra niezwykle. Według mnie, w tym przedziale cenowym mało jest takich konstrukcji, a porównywać to z Heglem nie ma najmniejszego sensu. Nie, dlatego że ten jest lepszy, a ten gorszy. Lavardin to zjawisko. Jeszcze w połączeniu z tymi francuskimi kablami, które nie wyglądają a grają… Myślę, że dla niektórych to może być koniec poszukiwań. Nie wiem tylko czy da radę z Magnepanami, nie miałem okazji się tym bawić. Z Leconture i Tannoy Glennair 15 jest genialnie. Z Minas Anor Studio 16Hz też super. IS jest słabszy i to powoduje, że tym bardziej roztropnie trzeba dobierać kolumny. Ja bym wybrał IT. Na pewno chciałbym go na dłużej, a może na zawsze w domu. :)

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, ze sam musze posluchac, najlepiej koncowki tego producenta ( jezeli robi). Bo z tych opisow to faktycznie roznie...dla mnie wzmaki Hegla graja bardzo naturalnie, H200 to nawet ciut sterylnie, natomiast sa tacy co twierdza, ze to cieple granie...

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hegla to miałem przyjemnośc słuchać h100 zaraz po caspianie m1ng i różnica była na plus jeśli chodzi o przejrzystość,kontrolę basu i otwartość dźwięku na górze tak w dużym skrócie.Natomiast h1 gra u mnie teraz z innymi monitorami jak h100 ale po zmianie z audiolaba 8200a kolumny dopiero zagrały.Przestrzeń i bas to dobre strony tego wzmacniacza.Bardzo dobrze radzi sobie z wysterowaniem dynaudio contour s1.4 ,góra pięknie się otworzyła i dzwięk jest ładnie oderwany od kolumn.Mimo że to poprzednik h100 to uważam że chyba niewiele a może wcale mu nie ustępuje,jednak trzeba by to porównać mając oba modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na odsłuch Lavardina IT. To jest zupełnie inne bajka audio.

znalazłem w tu w klubie taki opis: I idąc tym tokiem myślenia właśnie tak postąpiłem. Opinie, opinie, opinie, a ja pokusiłem sie wypożyczyć H100 i porównać go z własnym Lavardenem IS. Dodam dla ciekawości i nikogo nie będę przekonywał na siłę, ani też wychwalał pod niebiosa, ale sporo wcześniej Lavardin okazał się bardziej "przyswajalny" dźwiękowo niż dwukrotnie droższy Luxman L-550A i to nie tylko w mojej opinii. Krell S300i także poległ.

A więc Hegel. Zdecydowanie gra lepiej na XLR-ach mimo tego że nie jest to budowa dual-mono. Mimo kiepskiego przewodu i tak było lepiej niż po RCA a tu występował Albedo Flat One. Ponadto nie będę pisał powieści, a krótko i na temat.

Kontrola i szybkość na impulsy w niskich częstotliwościach może niejednego zaskoczyć na plus. Selektywność i precyzja na korzyść Norwega. Jeśli chodzi o przekazywane "emocje" tu z leciutką przewagą...również Hegla. Odnosi sie wrażenie że prezentowana muzyka ma więcej życia i tzw. adrenaliny. Reszta na porównywalnym poziomie. I gdyby się pokusić o ostateczne porównanie to o Heglu faktycznie mozna powiedzieć że to taki drut ze wzmocnieniem i to co poda żródło i przekażą kolumny to tak jest na płycie. Lavardin to takie lampowe granie z 80% domieszką tranzystora na wysokim poziomie.

Na koniec dodam że Hegel czy grał nieco ciszej czy głośno nie tracił nic na przejrzystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem i Hegela i Lavardina i nie podzielam powyższej opinii.

Przede wszystkim oba wzmacniacze mają zupełnie inny balans tonalny. To, że bas H100-300 jest lepszy to nie ma się czemu dziwić. Muzykalność i gładkość to jest atut Lavardina i Hegel ustępuje mu. Pamiętaj, że każdy szuka czegoś innego w brzmieniu i dlatego powinieneś pożyczyć Hegela i sprawdzić czy to Twoje brzmienie. Nie kupuj w żadnym wypadku w ciemno czy pod wpływem recenzji czy podpowiedzi grona z forum bo one mogą co najwyżej być wskaźnikiem co posłuchać. W przeciwnym wypadku wydasz kasę a problem nie zniknie tylko się nawarstwi. Dziś z wypożyczeniem za kaucją nie ma problemu.

Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z awaryjnoscia Hegela...? model H100 warty grzechu ma ktos taki tu wzmak na forum? To prawda ze jest dosyc neutralny i nie podnosi gory?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie Wasze opinie o Heglu, jako potencjalnie zainteresowany sprzętem tej firmy i z ostatnich tutaj wypowiedzi wynika, że Norweg jest wzmacniaczem bardzo dynamicznym, z dobrą stereofonią, ale jak gdyby brakowało mu wyrafinowania, pewnej delikatności, a także namacalności dźwięku. Choć zapewne sporo opinii będzie zupełnie różna w tym względzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od konfiguracjim HD20 tez nie wszedzie sie dobrze spisze..

Czytam sobie Wasze opinie o Heglu, jako potencjalnie zainteresowany sprzętem tej firmy i z ostatnich tutaj wypowiedzi wynika, że Norweg jest wzmacniaczem bardzo dynamicznym, z dobrą stereofonią, ale jak gdyby brakowało mu wyrafinowania, pewnej delikatności, a także namacalności dźwięku. Choć zapewne sporo opinii będzie zupełnie różna w tym względzie...

 

Tyle opini ile konfiguracji...

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Oczywiście Hegel mnie przekonał na tyle że teraz stoi u mnie ale w porównaniu do Caspiana M2...? ciężkie do zrecenzowania dla takiego laika jak Ja.

Krótko mówiąc jest to inne granie a czy lepsze? Dla mnie tak ale do puki nie słyszałem Hegla to dziwiłem się jak to możliwe że niby coś jeszcze lepiej zagra od mojego Caspiana.

 

Ale jak powszechnie wiadomo zawsze jest coś lepszego i droższego. W pewnym momencie lepiej już nie słuchać droższych zestawów bo drenaż portfela nie będzie miał końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.