Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dobra cena. Loopic stronę wcześniej podał, że kupił za 1600. Gość, który dał jakiś czas temu ogłoszenie na hifi, rzucił mi cenę 2300, więc odpuściłem, ale twoja jest IMO dobra.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1350 z kablem to super cena, pod warunkiem, ze w dobrym stanie. Zwlaszcze, ze ze 4 lata temu ten dac byl nowoscia w norwegii i kosztowal 8000nok, czyli jakies 4000zl. Sam mialem w miedzyczasie ze 3 hd10, 3 zalatwilem komus i nie slyszalem by sie popsul.

 

Mam w tej chwili HD11 gdyby kto chcial, jeszczwe nie otwierany, ale mnie korci zeby przetestowac, wiec cena bedzie troche nizsza;)

 

Apropos, porownywalem ostatnio 4 dacki ze soba Primare DaC30, HD25, HD20 i HD11. Jako, ze to klub Hegla nie bede sie za bardzo skupial na Primare, wspomne jedynie, ze budowal scene najrzezej, ale z malym skupieniem i nie tak gleboko.

Brzmial bardzo milo. HD25 mial duzo lepsze skupienie, nie az tak szeroko scene, ale i tak spora, ladny wokal, swietna separacja, ogolnie nie bardzo bylo do czeo sie przyczepic, fajny niski i kontrolowany bas, dzialo sie sporo na dole, na gestym pliku oczywiscie. Niestety Dire Straits Sultans of Swing CD zabrzmialo raczej plasko do wersji jaka posiadam na vinylu, ale to chyba raczej normalne;p

Wracajac do DACow, pozniej na warsztat HD20, pierwsze wrazenie jakby lepsza dynamika, ale po chwili zorientowalem sie, ze to jednak nie to, poprostu HD20 w stosunku do HD25 podbijal jakby gorny zakres basu, ale jednak na samym dole bylo troche mniej informacji, jednak roznica nie byla kolosalna, ale byla. Sporo natomiast roznila sie srednica, wokal byl mocno wycofany i odchudzony w stosunku do HD25.

Jezeli kto ma system z wypchnieta srednica mysle, ze HD20 bedzie lepszym rozwiazaniem, w innym przypadku HD25 bardziej sie spodoba.

Separacja na podobnym poziomie. Na koniec z ciekawosci podlaczylem HD11 i tutaj slychac bylo wyraznie, ze jest na tym samym chipie co HD25, wokal w podobnej manierze, natomiast bas, separacja, szybkosc, dynamika zdecydowanie slabiej wypadla do Hegli z wyzszej polki.

System na ktorym to bylo sluchane to

Hegele P30+H30+Klipsch Palladium P38F, IC Nordost Tyr 2, reszta Nordost Heimdall 2.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bede otwieral to nowke za 2900 moge oddac.

 

Znaczy nówka, ale z Norwegii, bez polskich papierów jak pamiętam, tak? Tak czy inaczej cena OK, choć nie dla gości, którzy kupują trzy razy droższe amplitunery, by mieć pięć czy 10 lat gwarancji. ;)

 

Choć ja bym ci pozwolił otworzyć, byś jeszcze zszedł z ceny. ;)

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo,powiem szczerze ze jestem mocno zaskoczony dźwiękiem tego wzmacniacza biorąc pod uwagę że już użytkowałem hegla h100 jednak z innymi kolumnami i mimo ze h100 przecież konstrukcja młodsza no i cena wyższa nie znokautowal h1.O porównaniu nie może być mowy z racji innych kolumn ale czuć potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne Hegel H300 nie nadaje się do Magnepanów ... totalny brak wypełnienia i wychodzi z tego totalny jazgot ...

Słuchałem H200 + HD20 vs H300 z wbudowanym DAC - różnice są i mnie podobał się bardziej H300. Ale przepaści nie ma.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekol - jeżeli szukasz gładkiego i delikatnego dźwięku to odpuść sobie klub Hegel. Też robiłem przymiarkę ale odsłuch szybko zrewidował wszelkie opisy i zachwyty. Dla mnie H200 brzmiał delikatniej od H300 ale i tak to brutale.

no właśnie spotkałem się już z kilkoma opiniami że to zimne dranie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to aż prosi się lampa. Ja jestem na etapie poszukiwania wzmaka i obecnie jedyny, który wywarł na mnie wrażenie to Lavardin. Wszystko co słuchałem do 20 tys zł brzmi płasko i szorstko. Słychać naleciałość półprzewodnikową i brak nasycenia. Hegel jak wiele podobnych konstrukcji ma uwypukloną wyższą średnicę co powoduję, że po 15 minutach dźwięk mnie męczy. Inni opisują to jako dźwięk żywy.

Najlepiej pożycz i posłuchaj. Możliwe, że nie potrzebujesz aż tak delikatnego grania. Ja czekam na odsłuch Lavardina IT. To jest zupełnie inne bajka audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.