Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Czy HD11 obsługuje ASIO pod Windowsem?

Obsługuje. Poszukaj TeraLink-X2UsbAsio_20100915 i będzie Git. Niestety na wejściu w HD11 siedzi taki sam jak w HD2 i HD10 kontroler TR7022L, więc z poziomu odtwarzacza programowego (Foobar, JRiver) będziesz musiał upsamplować 88,2kHz do 96kHz a wszystko powyżej 96kHz downsamplować do ww. częstotliwości.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje. Poszukaj TeraLink-X2UsbAsio_20100915 i będzie Git. Niestety na wejściu w HD11 siedzi taki sam jak w HD2 i HD10 kontroler TR7022L, więc z poziomu odtwarzacza programowego (Foobar, JRiver) będziesz musiał upsamplować 88,2kHz do 96kHz a wszystko powyżej 96kHz downsamplować do ww. częstotliwości.

Dzięki Fr@ntz - zainstalowałem i działa. Ty też używasz takiej konfiguracji?

upsamplować 88,2kHz do 96kHz a wszystko powyżej 96kHz downsamplować do ww. częstotliwości.

Rozumiem, że to się samo upsampluje i downsampluje? Edytowane przez shakin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />samo upsampluje i downsampluje<br />

Nic się samo nie dzieje

Przykładowo: dla Foobar można zainstalować kierowcę driver plug-in foo_dsp_resampler_mod.dll i w preferencjach configure jak na obrazku, wtedy będzie automatycznie.

 

Przy okazji, HD11 konwertuje bardzo przyjemnie ale USB na 7022 jednak jest słabsze od wejść SPDIF. Przy graniu przez USB dobrze zastosować lepszy zewnętrzny konwerter.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dzięki Fr@ntz - zainstalowałem i działa. Ty też używasz takiej konfiguracji? Rozumiem, że to się samo upsampluje i downsampluje?

 

Obecnie gram na Ayonie CD1sc i iFi DACu, które akceptują pełen zakres do 24bit/192kHz i posiadają własne, dedykowane sterowniki ASIO, jednak kiedy używałem HD2 właśnie tak robiłem (używam JRivera).

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Oslo bardzo dobrze obsłuchany z nowym H80 jest lepiej jak myślałem tz. gra lepiej od H100!!! miałem już go kupić ale zdecydowałem się na polską premierę,nasz dystrybutor ma już kilka sztuk na testy u nas jak norwedzy dadzą radę premiera ma być ok. 15 listopada cena tak jak wcześniej pisałem nie przekroczy 7000pln, pięknie to grało z focusami 160 mój sound:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Oslo bardzo dobrze obsłuchany z nowym H80 jest lepiej jak myślałem tz. gra lepiej od H100!!! miałem już go kupić ale zdecydowałem się na polską premierę,nasz dystrybutor ma już kilka sztuk na testy u nas jak norwedzy dadzą radę premiera ma być ok. 15 listopada cena tak jak wcześniej pisałem nie przekroczy 7000pln, pięknie to grało z focusami 160 mój sound:)

hej też mam Focus 160 i szukam do nich wzmacniacz, słuchałem z H100, prośba napisz co było lepsze z H80 niż z h100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam focusów 160 ale zamierzam je nabyć z nowym h80 jeszcze nie wiem znajomi z no przyjeżdżają do mnie na wesele może wpadnie w prezencie;). Pierwsze co rzuca się w oczy to nowy wyświetlacz taki sam jak H300 i ten sam wbudowany dac, h80 gra jakby krótko opisać posłużę się wyższą odpowiedzią czarne tło szczegółowo i super muzykalnie we wszystkich aspektach lepiej jak H100 poza niższą mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

kaaapa - jak byłeś w Oslo, to może wpadłeś posłuchać parki H30 zasilającej topowe kolumny TADa? Ww system stał swojego czasu nie w Soundgarden, ale w tym drugim salonie , niedaleko Zamku Królewskiego (nazwy niestety nie pomnę).

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Fr@ntz nie słuchałem tego zestawienia, nie chcę słuchać czegoś na co mnie nie stać, wtedy wychodzą niedoskonałości słabszego systemu, poleciałem do znajomych ale wpadłem do soungarden na parę godz. dziennie posłuchać H80(pewnie chłopaki mają mnie już dośc:)), no i nie dziwę się norwegom za dwa tygodnie pracy mają taki sprzęt aż źle się robi ile polak musi na to pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś no forum piszą ze h80 zbliżony jest swoją barwa dźwięku do h300. Po za tym piszą tam o nim same oczy i achy za jakość dźwięku i ze w swojej cenie nie ma sobie rownych

 

Mam pytanie z innej beczki czy hegel w połączeniu z dali ikon mk2 to dobre zestawienie czy nie pasują do siebie

 

a chcesz zmienić naima daca i końcówkę na h80? bo jak byś sprzedawał to daj znać :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson nie mam zamiaru się go pozbywać sprzedałem tylko ikony z tego zestawienia mini poszło do sypialni na razie szukam jakiś nie drogich monitorów do niego, skupiam się teraz zestawie do salonu i tak mam problem bo druga połówka już mi nie chce pozwolić wydać tyle kasy chyba będzie trzeba iść w raty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Przymierzam się od dłuższego czasu do zmiany na Hegla H200 może nawet H300. U mnie w Norwegii Bardzo wychwalana marka w konkurencyjnej cenie. Co sądzicie o połączeniu z moimi SF Venere 2.5. Preferuje dźwięk naturalny z dynamiczną podstawą, nie za szorstki na górze ale szczegółowy. Dlatego pytanie, czy może lepiej Electrocompaniet ECI 5 MKII, albo Marantz PM-11S3, niestety ich cena nie do końca mnie satysfakcjonuje. H200 dużo tańszy. Słucham od latin jazz i jazz fusion po Pop i muzykę elektroniczną.

Edytowane przez figura111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja od niedzieli bede w kraju i bede mial do sprzedania h80, nowy czarny, niestety nie sluchalem jeszcze, moge odsprzedac w granicach 6000 (narazie z przyczyn finansowych, natomiast kiedys do niego wroce, generalnie podrozuje czesto do Bergen i mam mozliwosc sprowadzenia sprzetu), po wczesniejszym odsluchu u mnie w Pabianicach koło Łodzi.

Kontakt do mnie: 608 369 790

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja od niedzieli bede w kraju i bede mial do sprzedania h80, nowy czarny, niestety nie sluchalem jeszcze, moge odsprzedac w granicach 6000 (narazie z przyczyn finansowych, natomiast kiedys do niego wroce, generalnie podrozuje czesto do Bergen i mam mozliwosc sprowadzenia sprzetu), po wczesniejszym odsluchu u mnie w Pabianicach koło Łodzi.

Kontakt do mnie: 608 369 790

a jak wygląda sprawa z zasilaniem? to samo co u nas? czy potrzeba jakieś przejściówki tak jak z UK? (oczywiście chodzi mi o wzmacniacz z Norwegii)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej zasilanie takie jak u nas nie trzeba żadnej przejściówki, swoją droga u nas premiera za ok 2msc a cena ma nie przekraczać 7000pln i mamy Polska gwarancje, chyba ze sie chce być pierwszym w kraju:) chociaż i tak już nie pierwszym bo nasz dystrybutor już testuje nowa integra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHITESNAKE39

 

Warto czekać, nie ma tyle mocy co h100, ale dla mnie zagrał nie gorzej niż on. Poza tym ma wbudowany pełnoprawnym dac ten sam co h300 brzmieniowo zbliżony do hd11 najlepsze brzmienie dla mnie z dziurki usb, wyswitlacz ten sam co siedzi w hd25 i h300. Ja miałem zamiar kupić w soundgarden jak byłem ostatnio w Oslo, ale w razie naprawy trzeba wysyłać do Norwegów dlatego czekam na moja sztukę z naszej dystrybucji. Cena jaka podałem przypuszczała przez naszego dystrybutora ma nie przekroczyć tej co wcześniej podałem, szkoda tylko ze nie srebrnej wersji jakoś bardziej do mnie przemawia, ale jak dobrze gra to może być i czarna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie gdy będzie już u nas dostępna, ja już kaske zamrozilem na lokacie:). Jedni bedą zadowoleni drudzy pewnie nie:), jeszcze jakieś dynaudio do niego i mamy mieszankę wybuchowa:), swietnie to grało z focus 160 ale jestem ciekaw jak zagra z nowymi excite x14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Ja mam sprzęcik/nie mylić/ czarny....czarny stolik....czarne....kolumny.....obraz w czarno-szarych kolorach.....więc jestem za.....byle fajnie grało....dało tą piękną radość z odsłuchów. Męczy mnie fakt czekania....ale cieszę się że tu zakukałem i dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej zasilanie takie jak u nas nie trzeba żadnej przejściówki, swoją droga u nas premiera za ok 2msc a cena ma nie przekraczać 7000pln i mamy Polska gwarancje, chyba ze sie chce być pierwszym w kraju:) chociaż i tak już nie pierwszym bo nasz dystrybutor już testuje nowa integra;)

jak ja bym bywał w Norwegii to na pewno bym się nie zastanawiał i w cenie do 6tyś to bym zakupił z drugiej ręki h200, chyba nawet teraz jest wystawiony taki na portalu norweskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie gdy będzie już u nas dostępna, ja już kaske zamrozilem na lokacie:). Jedni bedą zadowoleni drudzy pewnie nie:), jeszcze jakieś dynaudio do niego i mamy mieszankę wybuchowa:), swietnie to grało z focus 160 ale jestem ciekaw jak zagra z nowymi excite x14

Nowe dynki x34 tez wydają sie interesujace

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.