Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie, podawacz z tasmy hegla

witaj

witaj Caspianku:) Jak tam idzie biznes? Dostajesz za to swoje trollowanie chociaz upusty od dystrybutora Roksana?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznes idzie pelna para Hebelku a od mikolaja dostalem bilet do fabryki hegla, moze sie spotkamy:)

 

*Hegelku

 

Zaglądam z ciekawości na forum, ja to już raczej słuchawkowiec, ale widzę że niewiele się zmieniło...che,che. Firma, który chyba jeszcze żadnego Hegla nie odsłuchał nadal prowadzi swoją wojenkę...

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznes idzie pelna para Hebelku a od mikolaja dostalem bilet do fabryki hegla, moze sie spotkamy:)

 

*Hegelku

 

Ciekawe czy poza forum tez bedziesz trollowal;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable glosnikowe do hegla możecie polecić, które maja delikatna gore oraz szybki konturowy bas, mój h80 już doszedł do swego pułapu wygrzania chce zachować potegę i rozmach brzmienia chario ale bez temperowania góry, której i tak mam sporo ale podana w aksamitny sposob

 

Jakie kable glosnikowe do hegla możecie polecić, które maja delikatna gore oraz szybki konturowy bas, mój h80 już doszedł do swego pułapu wygrzania chce zachować potegę i rozmach brzmienia chario ale bez temperowania góry, której i tak mam sporo ale podana w aksamitny sposob

 

Dla mnie h80 zjada pod względem barwy rozdzielczości i szczegolowosci zarówno h100 jak i po części h200 jest to już początek porządnego hifi tz. H100 i h200 sa świetne, ale nie poczułem ciary jak słuchając h80. Ze swojej strony polecam sparowanie go z chario brzmi to fantastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie śmiać, ale ja używam i uważam za wybitne w swojej cenie procab ls25 zawsze te kable sa moim punktem odniesienia;). Przestrzeń jest świetna razem z basem tworzą potegę brzmienia ale szukam kAbli o ile to możliwe które potrafią uciąć bas i zwiekszyć namacalnosc dźwięku bez dużego wydatku delikatnie osładzać brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie śmiać, ale ja używam i uważam za wybitne w swojej cenie procab ls25 zawsze te kable sa moim punktem odniesienia;). Przestrzeń jest świetna razem z basem tworzą potegę brzmienia ale szukam kAbli o ile to możliwe które potrafią uciąć bas i zwiekszyć namacalnosc dźwięku bez dużego wydatku delikatnie osładzać brzmienie.

Uciac bas? To moze te ktore masz sztucznie go pompuja? Jantzena jakis model ma kolega i chwali:) U siebie nigdy nie probowalem.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie śmiać, ale ja używam i uważam za wybitne w swojej cenie procab ls25 zawsze te kable sa moim punktem odniesienia;). Przestrzeń jest świetna razem z basem tworzą potegę brzmienia ale szukam kAbli o ile to możliwe które potrafią uciąć bas i zwiekszyć namacalnosc dźwięku bez dużego wydatku delikatnie osładzać brzmienie.

 

Przepraszam, że się wtrącę, ale już sporo kabli przerobiłem. Na początku drogi był własnie Procab LS25 i te kable po prostu nie nadają się do systemu hi-fi. Do jakiejś taniej budżetówki owszem, ale nie do porządnego systemu. Sposób w jaki przekazują dźwięk jest wręcz ordynarny. Zmień je bo na prawdę dużo tracisz. Do dłuższego czasu mam w systemie kable Xindak FS-2 i uważam te kable za wybitne. LS-Gold chyba są u nas nie do dostania, FS-2 są drugie w ofercie Xindaka. Kable u nas bardzo mało znane i bardzo słabo dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichom nadają,nie nadają rzecz wzgledna do Twojego systemu pewno nie bo caspian zamula i ls25 tez

 

Z tym zamulaniem Caspiana bym nie przesadzał tak. Góra nie jest wyeksponowana, ale jest bardzo szczegółowa. Wypożycz porządne kable do odsłuchu to zobaczysz różnice.

 

Z tańszych kabli, całkiem niezły jest Ultralink Matrix.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to chyba Wojtek opisywał go kilka stron prędzej.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety;)

Co do kabla to jezeli nie jest to za wysoki budzet to moze Nordost SPM;)

No rzeczywiście: SPM to niezła oferta w przypadku ograniczonego budżetu :-), a tak na poważnie H1+Harpia Acoustics Amstaff Mini - coś zamiast wireworld orbit? Muszę koniecznie sprawdzić tego sławnego Jantzen-a solid core.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów. Mam pytanko. czy ktokolwiek słuchał może nowego wzmacniacza słuchawkowego Hegela SUPER ?

Jeśli tak, to proszę o kilka słów komentarza.

 

Mam wzmacniacz/DAC Hegel Super od tygodnia. Słucham i piszę jego test na mój audio-blog.

Pierwsze wrażenia są bardzo zachęcające, a nawet więcej. Mówiąc skrótowo, nie przypuszczałem, że tak małe pudełeczko (i dodatkowo przecież zasilane bezpośrednio z gniazda USB komputera) może tak dobrze zagrać. Brzmienie mogę określić jako obfite, energetyczne, z bardzo rozbudowaną przestrzenią, ale świetnie zorganizowaną, poukładaną. Piękna jest również separacja instrumentów, wyborna szczegółowość (jak na cenę urządzenia). Ciekawa jest jego moc, dynamika i wybitna zdolność napędzania dużych słuchawek. Z trudnymi Sennheiser HD650 Hegel Super robi, co chce - jest wypełnienie, jest masa, jest drive. Fantastyczne zjawisko. Podobnie z HiFiMan HE-300 i Harman Kardon CL. Innych słuchawek jeszcze nie podłączałem.

Jeżeli nowoczesne audio ma zmierzać w stronę takiej miniaturyzacji i prostoty zastosowania jak Hegel Super, to bardzo dobrze się dzieje. Hegel Super wystarczy podłączyć do dowolnego komputera, odczekać kilkanaście sekund, kiedy urządzenia nawiążą kontakt - i muzyka gra!

 

Poniżej dwa zdjęcia poglądowe.

post-17176-0-76051100-1387395366_thumb.jpg

post-17176-0-28042000-1387395421_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście: SPM to niezła oferta w przypadku ograniczonego budżetu :-), a tak na poważnie H1+Harpia Acoustics Amstaff Mini - coś zamiast wireworld orbit? Muszę koniecznie sprawdzić tego sławnego Jantzen-a solid core.

No to troch zle sie wyrazilem. Jezeli mieszcza sie w budzecxie;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karaibskie wakacje redaktora SoundStage! - razem z Hegel Super.

 

Caribbean-Vacation Companion: Hegel Super Headphone Amp-DAC

 

 

http://www.soundstageglobal.com/index.php/blogging-on-audio/133-doug-schneider/457-caribbean-vacation-companion-hegel-super-headphone-amp-dac

post-17176-0-76401000-1387467013_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.