Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Red dawn jest jasniejszy i ogolnie sporo slabszy od frey. nie znam tego chorda, kiedys mialem tanszego chorusa i byl on zdecydowanie slabszy od takiego baldura.

 

Byloby milo gdyby tanie kable byly super, ale niestety tak nie jest i na sprzetach typu hegel to roznice sa juz mocno slyszalne.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham sobie dzisiaj Hegla Super na kablu od Nexusa S. W komplecie do odsluchu dostalem kabel Lindy 41594. Jako zagorzaly przeciwnik sluchania kabli usb, uw przewod lezal sobie na stole w opakowaniu. Z rana cos mnie podkusilo zeby go spiac do laptopa. I to byl blad. Uszom normalnie nie wierze, bas lepiej kontrolowany, lepsza separacja, czysciej na gorze. Jeszcze nie nastal wigilijny wieczor a juz kable zaczynaja przemawiac :) Normalnie w piatek wypozycze ze sklepu cos dla mojego nas'a, bo jestem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wszystkim życzę wszystkiego dobrego.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy H100 miał u siebie monitory Amphion Argon 3 ?

 

To, że Moje Audio bardzo chwali to połączenie, to wiadomo - jest dystrybutorem obydwu marek.

Mnie interesują opinie tych, którzy słuchali dłużej (najlepiej u siebie) tego zestawienia.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów, ja od siebie dodam ze h100 u mnie grał z dynkami contour 1.3se i było naprawde fajnie.Na marginesie dodam ze juz jakis czas potem miałem przez jakiś czas połączenie hegel h1mk4 z dynaudio contour s 1.4 gdzie żródłem byl audiolab 8200 cd v12e i to naprawde kapitalnie zagrało.Sam jestem ciekaw jak h100 by z nimi zagrał ale jak zrobilby to niegorzej to szczerze takie połączenie polecam.Kapitalna dynamika i przejrzystość to coś co od razu słychać z fajną i szeroką przestrzenią.

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zawsze ale zależy z czym grają.Poprzednio grałem również na dynaudio focus 160 z audiolabem 8200 to powiem że było ok choć napewno nie idealnie ale jak próbowałem by dał radę s1.4 to była porażka,całkowicie nie dał im rady.Zmiana na hegla h1mk4 dała ogromną różnice ,można było dopiero poznać potencjał kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Cardas w granicach 600zl. Dla spokoju ducha chcialbym takiego Lindy jak mam do hegla super sprawdzic. Bo roznica miedzy Audiomica i Cardasem byla slyszalna. Audiomica ma mniej gory i srednicy przez co bardziej trzeba sie skupiac na detalach. Cardas podaje wszystko na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczasz to na jakim odcinku kabla? Masz moze podłącozne HUb'a?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprawdzić czy jest różnica po podłączeniu HUb'a?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę zastosować kabel usb ok 10m, więc hub będzie niezbędny. obecnie również mam HUB'a bo bez nie chce nawet działać (sm6 działał - więc hd20jest bardziej wymagający).

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.