Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wpisuję się do klubu z H200 + CD2S na pokładzie .

Oba cuda podpięte kabelkiem Chord Chameleon VEE3 .

Do tego kolumny MA BX 6 + kable monster .

Pomimo że kolumny nie są z odpowiedniej półki cenowej i za jakiś czas zostaną pewnie wymienione to zestaw już teraz, cieszy uszy ^^.

 

Na dzień dobry porównałem w/w kabel Chord z kablami XLR WireWorld i muszę stwierdzić że różnicy nie usłyszałem poza tym że na kablu RCA zagrało trochę głośniej .

Czy ktoś z szanownych forumowiczów słuchał H200 z kolumnami KEF R500 ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i sie przywitam.

Nadmienie ze przeczytalem wszystkie 113 stron tematu.

Aktualnie posiadam H80, monitor audio bx6 i IBM/Lenovo jako naped..

Co mnie drazni w Heglu..

- skala przy ktorej dopiero fajnie slychac czyli tak od 40 do 60, jak by nie bylo mozna tak od 10 juz sobie posluchac ale taka polityka Norwegow...

- pilot to jest nie porozumienie wola o pomste do nieba.

- tak do 20 na wyswietlaczu nic sie nie dzieje po prostu nie gra tylko troche popiskuje z tweterow.

Co mi sie podoba.

- fajna jakosc dzwieku ( jak sie go rozkreci ) nawet na 80 nic sie nie zlewa.

- funkcjonalnosc czyli wszelkie mozliwe ( domowe ) gniazda polaczeniowe naprawde bajka.

- ten ascetyczny wyglad..super...

- budowa samego piecyka wszystko fajnie pociete, dopasowane i poskrecane.

- fajny wyswietlacz nie przeladowany jak ma to miejsce u innych.

Ogolnie jestem zadowolony, mysle zeby go zostawic i zmienic drewniane podla i zakupic Ayon'a jako naped po XLR.

Tak tez mysle czy ktosik probowal juz cos grzebac w H80 moze jakies mocniejsze trafo, wymiana kilku elementow na ktorych oszczedzono, a moze dalo by sie wstawic jakis lepsiejszy Dac (tu mozna cos pomyslec) Moze dalo by sie cos pokombinowac z tym dziwnym pre. jakos go przestawic zeby juz od poczatku zagral lepsza dynamika i moze odrobine lepiej ( tu pojecie wzgledne ).

Wiem ze zaraz ktos wyskoczy zmien wzmacniacz ale podoba mis sie jego wyglad i funkcjonalnosc, a pytania kierune do klubowych tunerow, a wie ze tu tacy sa...

Pozdrawiam serdecznie....

Edytowane przez mowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowe

Zgodzę się z tobą,,,,przy niższych zakresach mój H200 też jakoś specjalnie się nie wyróżnia .

Przy 30 nie jest źle, jednak zabawa zaczyna się przy 40 - wtedy sprzęt pokazuje swoją klasę .

Co do pilota też mam swoje uwagi, najbardziej brakuje mi stand by .

 

Sprzęt Hegla ładny jest - w srebrze prezentuje się zacnie, dlatego zupełnie nie rozumiem dlaczego producent nie ma w swojej ofercie Dac-ów właśnie w kolorze srebrnym .

Pod kątem dźwięku ciężko przyczepić się do czegokolwiek , najbardziej ujmuje mnie w H200 neutralny dźwięk oraz kontrola basu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz uważam, że powolne pogłaśnianie to zaleta. Podobnie zachowuje się posiadany przeze mnie H160 ale też odsłuchiwany Krell s300i.

Też początkowo uważałem, że to wada. Zmieniłem zdanie gdy testowałem ostatnio wzmacniacz z tradycyjnym potencjometrem i silniczkiem.

Wspaniale się pogłaśniało ręcznie, od razu duża moc, na "9" było już bardzo głośno. Kłopot gdy trzeba to zrobić pilotem. wtedy można tylko szybko ściszyć. Zbyt duża bezwładność sprawia, że pogłaśnianie pilotem jest bardzo nieprecyzyjne, Inna sprawa, że przy mocy jaką ma H160 szybkie pogłaśnianie byłoby niebezpieczny dla głośników, można by je uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i sie przywitam.

Nadmienie ze przeczytalem wszystkie 113 stron tematu.

Aktualnie posiadam H80, monitor audio bx6 i IBM/Lenovo jako naped..

Co mnie drazni w Heglu..

- skala przy ktorej dopiero fajnie slychac czyli tak od 40 do 60, jak by nie bylo mozna tak od 10 juz sobie posluchac ale taka polityka Norwegow...

- pilot to jest nie porozumienie wola o pomste do nieba.

- tak do 20 na wyswietlaczu nic sie nie dzieje po prostu nie gra tylko troche popiskuje z tweterow.

Co mi sie podoba.

- fajna jakosc dzwieku ( jak sie go rozkreci ) nawet na 80 nic sie nie zlewa.

- funkcjonalnosc czyli wszelkie mozliwe ( domowe ) gniazda polaczeniowe naprawde bajka.

- ten ascetyczny wyglad..super...

- budowa samego piecyka wszystko fajnie pociete, dopasowane i poskrecane.

- fajny wyswietlacz nie przeladowany jak ma to miejsce u innych.

Ogolnie jestem zadowolony, mysle zeby go zostawic i zmienic drewniane podla i zakupic Ayon'a jako naped po XLR.

Tak tez mysle czy ktosik probowal juz cos grzebac w H80 moze jakies mocniejsze trafo, wymiana kilku elementow na ktorych oszczedzono, a moze dalo by sie wstawic jakis lepsiejszy Dac (tu mozna cos pomyslec) Moze dalo by sie cos pokombinowac z tym dziwnym pre. jakos go przestawic zeby juz od poczatku zagral lepsza dynamika i moze odrobine lepiej ( tu pojecie wzgledne ).

Wiem ze zaraz ktos wyskoczy zmien wzmacniacz ale podoba mis sie jego wyglad i funkcjonalnosc, a pytania kierune do klubowych tunerow, a wie ze tu tacy sa...

Pozdrawiam serdecznie....

Hegle tak mają.Zaczynają grać dopiero po przekroczeniu 40-stki,a im wyżej tym lepiej.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do newadec.

przeciez napisalem to w uwagach, po za tym mam to urzadzenie wiec wiem ;)

Pytanie czy ktos cos nad tym myslal i nad malym upgradem H80 - trafo, dac i takie tam.

Czy to ma sens, czy warto co kolwiek tam ruszac wiem ze trafo i moze jakis dac wewnetrzny to koszta ale przekladam funkcjonalnosc urzadzenia nad koszta...

Edytowane przez mowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do newadec.

przeciez napisalem to w uwagach, po za tym mam to urzadzenie wiec wiem ;)

Pytanie czy ktos cos nad tym myslal i nad malym upgradem H80 - trafo, dac i takie tam.

Czy to ma sens, czy warto co kolwiek tam ruszac wiem ze trafo i moze jakis dac wewnetrzny to koszta ale przekladam funkcjonalnosc urzadzenia nad koszta w granicach rozsadku.

 

ps. czy ktos mial zapieta listwe z dc-blockerem p. Tomasza DC-blocker DCB2 i do tego sieciowke rowniez z tej manufaktury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety wydajność prądowa i efektywność H200 tak mnie złościła, że niestety musiałem się go pozbyć,

choć dalej uważam, że jest to cudowny piecyk.

Ciągle szukam, teraz spróbuję czegoś z Ameryki, o dużej wydajności, zobaczymy czy na niskich poziomach zagra całym pasmem,

a nie jak Hegel tylko wysokimi i odrobiną średnicy...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety wydajność prądowa i efektywność H200 tak mnie złościła, że niestety musiałem się go pozbyć,

choć dalej uważam, że jest to cudowny piecyk.

Ciągle szukam, teraz spróbuję czegoś z Ameryki, o dużej wydajności, zobaczymy czy na niskich poziomach zagra całym pasmem,

a nie jak Hegel tylko wysokimi i odrobiną średnicy...

Pozdrawiam.

I tu wlasnie jest pies pogrzebany, przy niskim odsluchu tylko wysokie i jakies plumkanie..i to mnie wykancza ah..

Edytowane przez mowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W H160, zdecydowanie lepiej to wypada niż w H80, gra od początku ładnie, choć jak chce się usłyszeć dobrze dolne rejestry to potwierdzam niżej niż 40 nie schodzić. Nie słuchałem niestety H200, ale zderzyłem H160 z V70 to lampa i tu od początku gra i dół i góra i środek. Choć niskich rejestrów jest mniej ale są lepiej kontrolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez mysle czy ktosik probowal juz cos grzebac w H80 moze jakies mocniejsze trafo, wymiana kilku elementow na ktorych oszczedzono, a moze dalo by sie wstawic jakis lepsiejszy Dac (tu mozna cos pomyslec) Moze dalo by sie cos pokombinowac z tym dziwnym pre. jakos go przestawic zeby juz od poczatku zagral lepsza dynamika i moze odrobine lepiej ( tu pojecie wzgledne ).

 

Uważam że szkoda czasu i pieniędzy. Lepiej od razu kupić lepszy wzmacniacz i osobny przetwornik lub CD z funkcją DAC'a. Na kiepską dynamikę zamiast grzebania w przedwzmacniaczu może pomóc źródło z wysokim poziomem wyjściowym. Przetworniki np. HEGLA dają bodaj max 2,5Vrms (na RCA) i jest to więcej niż daje większość CD (ok 2Vrms).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że szkoda czasu i pieniędzy. Lepiej od razu kupić lepszy wzmacniacz i osobny przetwornik lub CD z funkcją DAC'a. Na kiepską dynamikę zamiast grzebania w przedwzmacniaczu może pomóc źródło z wysokim poziomem wyjściowym. Przetworniki np. HEGLA dają bodaj max 2,5Vrms (na RCA) i jest to więcej niż daje większość CD (ok 2Vrms).

1+

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wlasnie jest pies pogrzebany, przy niskim odsluchu tylko wysokie i jakies plumkanie..i to mnie wykancza ah..

 

Wydawało mi się,że to jest klub miłośników ... sprzęt wypadałoby (kiedyś to było oczywiste dzisiaj nie) kupować odpowiedzialnie.

Hegel musi mieć bardzo dobre źródło - kolumny i okablowanie.

Romulus

Co do wydajnośći "amerykańskiej", zechciej sprawdzić, co kupujesz zanim wtopisz tysiące PLN (chyba że to chodzi.) Może się okazać, że będzie gorzej - piece kowbojskie są dedykowane do wielkich głośników typu Infinity - też trzeba "rozkręcić" żeby to miało sens.

Jak inny piec zamuli, a zamulić może, na niższych poziomach głośności, wrócą tęsknotki do Hegla.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam H160. Mialem Denona.

dwa zasadniczo różne wzmaki. Denon gral glosno juz od 25 powyzej 50 juz nic wiecej tylko gorzej z przesterem. Hegel gra od 40 w gore no problem. Nie wiem w czym problem bo Denon na 30 gra tak samo glosno jak Hegel na 50. Tylko co za roznica jaka to cyfra skoro przeklada sie na takie samo natezenie dzwieku. Jak potrzebuje do grania po cichutku to moze lampa 5w a nie denony czy hegle.

Edytowane przez apophis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Będę wdzięczny za podzielenie się opiniami w kwestii doboru kolumn do H200 Aniversary Edition (ma trochę zmienione komponenty przedwzmacniacza, co powoduje, iź dźwiękowo jest bliski H300). Muzyka bardzo różna, ale w większości klimaty Pink Floyd, Marilion, Depeche Mode, Deep Purple, Riverside, Peter Gabriel, Genesis.

Pokój 18mkw, umeblowany, miejsce odsłuchu około 2.5-3m od kolumn. Mogę je odsunąć maks 20cm od tylniej ściany. Mam teraz Monitor Silver 8, ale zarówno wysokie zbyt jaskrawe jak i jakość basu pozostawia wiele do życzenia (czasami zbyt "pudełkowaty").

 

Z góry dziękuję za pomoc,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat1972

 

Na czym Ci zależy oprócz wspomnianego basu.

Wg. mnie powinieneś szukać neutralnych,liniowych kolumn.

Jeśli ma być "budżetowo" to Proac studio 148,Usher Dancer mini one X.

Te pierwsze grają bardzo "uprzejmie" a drugie to moim zdaniem wyśmienite monitory z referencyjnej serii ushera-w mojej amplifikacji zagrały najlepiej.

Przerzuciłem ok. 15 zestawów w dwóch pomieszczeniach; 20m2,ale odsłuch zawężony do 15-16m2 i salon otwarty na kuchnie i korytarz tworząc jedną całość ok. 65m2.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat1972

 

Na czym Ci zależy oprócz wspomnianego basu.

Wg. mnie powinieneś szukać neutralnych,liniowych kolumn.

Jeśli ma być "budżetowo" to Proac studio 148,Usher Dancer mini one X.

Te pierwsze grają bardzo "uprzejmie" a drugie to moim zdaniem wyśmienite monitory z referencyjnej serii ushera-w mojej amplifikacji zagrały najlepiej.

Przerzuciłem ok. 15 zestawów w dwóch pomieszczeniach; 20m2,ale odsłuch zawężony do 15-16m2 i salon otwarty na kuchnie i korytarz tworząc jedną całość ok. 65m2.

Dzięki, propozycja warta rozważenia:)

 

Przy H200 proponuję przepytać znawców tematu i rozważać kolumny ATC z obudową zamkniętą. Teoretycznie powinny dać się ustawić blisko ściany a i jakość basu z obudów zamkniętych jest generalnie lepsza.

Fakt, SCM40 mają rewelacyjne opinie i znalazło sie kilka osób, które bardzo sobie chwalą współpracę z H200. Tylko cena dosyć wysoka, a ciężko coś znaleźć z drugiej ręki. Natomiast z pewnością wezmę pod pachę wzmaka i pojadę posłuchać.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, SCM40 mają rewelacyjne opinie i znalazło sie kilka osób, które bardzo sobie chwalą współpracę z H200. Tylko cena dosyć wysoka, a ciężko coś znaleźć z drugiej ręki. Natomiast z pewnością wezmę pod pachę wzmaka i pojadę posłuchać.

Dzięki

 

Ja mam taki zestaw już trzeci rok i jest wart polecenia :-).

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem posiadaczem H200A i ostatnio poszukiwałem do niego kolumn. Bazując na Waszych rekomendacjach skierowałem się do ATC SCM 40 i muszę powiedzieć, że jest baaaaardzo dobrze. Bardzo muzykalne, naturalnie i rzekłbym koncertowo, czyli bez żadnego sztucznego efekciarstwa. Bardzo naturalny bas (nareszcie uderzenia perkusji słychać jak na koncercie), wyśmienita średnica i niemęcząca góra. Wcześniej przesłuchałem: Audio Physic 6, ProAc 148 i D18 oraz Dynaudio F220.

To co daje się zauważyć, to połączenia Hegla z ATC obnaża wady słabych nagrań, a raczej jak jest słabo, to z pewnością tego nie polepszy. Natomiast w przypadku dobrego materiału jest wyśmienicie i to już przy poziomie natężenia 45-50, plecam posłuchać Dire Straits lub Peter Gabriel - można słuchać godzinami :)

 

Jednym słowem, w 100% mogę polecić połączenie Z ATC.

 

Dziękuję za rekomendacje, pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem posiadaczem H200A i ostatnio poszukiwałem do niego kolumn. Bazując na Waszych rekomendacjach skierowałem się do ATC SCM 40 i muszę powiedzieć, że jest baaaaardzo dobrze. Bardzo muzykalne, naturalnie i rzekłbym koncertowo, czyli bez żadnego sztucznego efekciarstwa. Bardzo naturalny bas (nareszcie uderzenia perkusji słychać jak na koncercie), wyśmienita średnica i niemęcząca góra. Wcześniej przesłuchałem: Audio Physic 6, ProAc 148 i D18 oraz Dynaudio F220.

To co daje się zauważyć, to połączenia Hegla z ATC obnaża wady słabych nagrań, a raczej jak jest słabo, to z pewnością tego nie polepszy. Natomiast w przypadku dobrego materiału jest wyśmienicie i to już przy poziomie natężenia 45-50, plecam posłuchać Dire Straits lub Peter Gabriel - można słuchać godzinami :)

 

Jednym słowem, w 100% mogę polecić połączenie Z ATC.

 

Dziękuję za rekomendacje, pozdrawiam,

M

Witam

ja naprawdę nie wiem skąd się wzieliście z tym waszym słuchem.

Miałem przez 6 miesięcy to zestawienie, H200 i SCM40,

oczywiście, że zestawienie dobre przy poziomie 70-80,

posłuchaj na takim poziomie, a naprawdę dobre zestawienie to ATC SIA 150 MK2.

przy 40-50 nie słychać połowy tego co dzieje się w muzyce.

No ale cóż autosugestia to niezbadana sfera naszego życia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jednak przywyklem do tej regulacji i tak stwierdzam ze to naprawde fajne rozwiazanie tylko kwestia przyzwyczajenia przejscie z normalnych potkow. Nawet nauczylem sie grac w nocy na 20-25 i jest wystarczajaco jak na nocne warunki odsluchow.

Ogolnie musze jeszcze przeprowadzic konfrontacje z Krell'em s300i i bede wiedzial ktory zostaje...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jednak przywyklem do tej regulacji i tak stwierdzam ze to naprawde fajne rozwiazanie tylko kwestia przyzwyczajenia przejscie z normalnych potkow. Nawet nauczylem sie grac w nocy na 20-25 i jest wystarczajaco jak na nocne warunki odsluchow.

Ogolnie musze jeszcze przeprowadzic konfrontacje z Krell'em s300i i bede wiedzial ktory zostaje...

Pozdrawiam.

Witaj

u mnie przy Sonus Faber Auditor M, poziom 20-25 to tylko plumkanie średnicy i tweetera,

wymieniłem Hegla właśnie na Krella tylko 400xi, teraz to dopiero jest granie,

gwarantuje, ze przy poziomie 5-10 jest pełne pasmo, niczego nie brakuje.

byłem z moim Heglem H200 u klienta, który się nie zdecydował, tylko za parę dni kupił kupił właśnie S300i.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Romulus40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem....jestem na etapie poszukiwań dac'a...co raz częściej słucham plików, a streamowanie przez wifi do ps3 i dalej na wzmacniacz zaczyna być dla mnie mało komfortowe...czy hegel hd20 ma szanse wpasować się do mojej konfiguracji (anthem225 i jbl580) ?

 

aha...repertuar to szeroko pojęty rock od najlżejszego do najcięższego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.