Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hiszpańska recenzja wzmacniacza Hegel H80: http://www.hifilive.es/2015/01/08/hegel-h80-2/

 

Sensacional! Sonido excelente, digno de amplificación de mucho mayor precio.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC'ów się nie wyłącza !!!

 

Ten Hegel jałowo działa z mocą 12 W

 

Tydzień to już 2 kWh :) - niby około złotówki, ale jednak ekologia itp....

 

Nie chodzi też o dwie sekundy (w istocie - dłużej), ale o IDIOTYZM, że ktoś z bzdurnych powodów zmusza mnie do idiotycznej dodatkowej czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi też o dwie sekundy (w istocie - dłużej), ale o IDIOTYZM, że ktoś z bzdurnych powodów zmusza mnie do idiotycznej dodatkowej czynności.

Celebrujmy tą zabawę włącznikiem jak umieszczanie płyty w cd zamiast flaca ze steamera....:)

 

BTW: H200 Na jałowo to już 60 W <sick> ale od czego są deputaty energetyczne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić H 80 a kupiłem H 100. Teraz wybór monitorów do nich do kwoty max 6000 zł. Ostatnio odsłuchiwałem MA GX 100 oraz KEF R300 i takie brzmienie mi się podobało, ale może coś ciekawszego można znaleźć? KEF nieco za dużo dołu ma, ale nie są złe, GX naprawdę mnie zainteresowały.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić H 80 a kupiłem H 100. Teraz wybór monitorów do nich do kwoty max 6000 zł. Ostatnio odsłuchiwałem MA GX 100 oraz KEF R300 i takie brzmienie mi się podobało, ale może coś ciekawszego można znaleźć? KEF nieco za dużo dołu ma, ale nie są złe, GX naprawdę mnie zainteresowały.

Miałem H70,H80,chciałem kupić H300 a mam H100.Z R300 gra nieżle,dobrze z LS50,Q500,b.dobrze z usherami dancer mini-x i podobno b.dobrze z canto grand (opinia violeta).Pomieszczenie ne na dłuższej ustawione na dłuższej ścianie.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Już prawie postanowione, że zagości u mnie Hegel H80. Teraz stoję przed wyborem kolumn.

 

Moje oczekiwania to: szeroka scena, szczegółowość, ale nie nie męcząca i ładny, szybki, nisko schodzący i mocny bas. Muzyka jakiej słucham to nowoczesna elektronika jak np:

 

 

rzadziej nu jazz jak to:

 

 

Oczywiście czasem zagrają u mnie Floydzi, których uwielbiam :) czyli gitarowe granie.

 

Pomieszczenie ma 18m2, mój budżet to +/-5tyś., oczywiście może być mniej :) To co rozważam to: KEF'y R300(boje się tylko czy otrzymam taki bas jak oczekuje), może cos z AA Phoebe III, albo Sapphire 25? A może KEFy z serii Q, albo jakaś inna konstrukcja. Proszę was o poradę!

 

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo będzie zależeć od akustyki pomieszczenia.

U mnie w b.dobrych warunkach akustycznych w połączeniu z H100 na 20m2 basu pod dostatkiem,mowa o R300.Zejścia nie będzie,gdyż to potrafią duże podłogówki najlepiej z 20 cm wooferami.

Z Phoebe jest różnie,wystarczy poczytać w klubie AA,nawet ostatnio forumowicz opisywał swój przypadek.

Sapphire 25 słuchałem na audioshow, gdzie grały ze starym MF-zestaw charakteryzował się dużą dynamiką.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem H 80 z KEF R 300....dołu tam nie brakuje, ogólnie dół jest jak dla mnie cholernie mocny czego nie mogłem powiedzieć o LS 50, które mimo wspaniałych opinii zawiodły. Może i scenę one mają, ale dół to jak dla mnie nieporozumienie, jakiś taki krótki, ostry nie podobał mi się. H 80 fajne graly z Monitor Audio GX 100 i KEF R 300. Biorąc pod uwagę, że KEF ma trochę za dużo dołu dla mnie optimum na chwilę obecną to GX 100.

 

A co sądzicie o Sonud Fiber Wenere 2.0 lub Chario Delphinus? Oczywiście z H 100.

Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem H 80 z KEF R 300....dołu tam nie brakuje, ogólnie dół jest jak dla mnie cholernie mocny czego nie mogłem powiedzieć o LS 50, które mimo wspaniałych opinii zawiodły. Może i scenę one mają, ale dół to jak dla mnie nieporozumienie, jakiś taki krótki, ostry nie podobał mi się. H 80 fajne graly z Monitor Audio GX 100 i KEF R 300. Biorąc pod uwagę, że KEF ma trochę za dużo dołu dla mnie optimum na chwilę obecną to GX 100.

 

A co sądzicie o Sonud Fiber Wenere 2.0 lub Chario Delphinus? Oczywiście z H 100.

Sonus faber 2,5 i 3,0 słuchałem w salonie z moim h100 - ogólnie trochę jazgotliwie i niestety nie czuć potęgi brzmienia jakiej można by się spodziewać po dużych pudełkach.Bardzo fajnie hegelek gra z usher dancer mini-x jak nic lepszego nie znajdę to je kupię.A delphinusy jeszcze chciałbym posłuchać,zachęca mnie cena.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega obiecywał że opisze porównanie grania DAC' Audiobyte Dragon + Audiobyte Hydra po I2S .... uda się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przetwornika c/a i wzmacniacza słuchawkowego Hegel HD12 na SoundStage!:

 

http://www.ultraaudio.com/index.php/106-uncategorized/547-hegel-music-systems-hd12-digital-to-analog-converter

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Epic albo Elan.

 

Dzieki i pozdrawiam

Słuchałem elany 35 moim zdaniem kolumny godne polecenia,zapewnwe grały by u mnie do końca życia,niestety.Obdzwoniłem kilka sklepów,oczywiście również dystrybutora,tutaj audiosystem,ale było już za póżno.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Hegla.

Mam pytanie dotyczące bezpieczników w H200,

miałem niedawno w domu dwa modele Hegla H200,

w srebrnym - bezpiecznik to T 4A

w czarnym - bezpiecznik to T 6.3A

 

Czy wiadomo o co chodzi z tymi wartościami?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Robert

 

 

Jeżeli nie masz więcej w gniazdku niż 250 V to sobie głowy tym nie zawracaj i słuchaj muzyki z wybitnego wzm. jakim jest zresztą każdy Hegel .

 

To mała firma a i możliwe ze oznaczenia dali różne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.