Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  247 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, patefonik napisał:

To na razie przymiarki. 

Taka chyba jest ok. Największą matryca 6-10 mm

https://pl.farnell.com/knipex/97-52-33/crimp-plier-7-20awg/dp/5416516

 

Futerko się chowa pod izolację i zakrywa termokurczliwa koszulka, zwłaszcza od strony spływu z ekranu,  żeby nie wystawalyfredzle pozostałości ekranu, te trzeba też wepchnąć. 

Taka jest bdb, za trochę więcej jest z magazynkiem i pięcioma matrycami.

Ale z tą matrycą jest do widelek właśnie. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, patefonik napisał:

Dzięki za wszystkie sugestie. Uspokoiłeś mnie bo już chciałem cudować. 

Jak wszystko zrobię pochwalę się efektem. Zajmie to pewnie kilka dni bo mam pilną robotę. 

Musisz zostawić tylko dość krótkie końcówki przewodów z widełkami, bo większość wtyków ma płytkie korpusy i obejma na kabel może zaciskać się na kikutach przewodów zamiast na izolacji zewnętrznej kabla.

Wymaga to trochę wprawy.

Generalnie do różnych wtyków (producentów) trzeba trochę indywidualnie, ja mierze głębokość każdego korpusu, jak komuś robię kabelek, bo mnie już niepotrzebne kable 😁

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla tego na zdjęciach było futro. Zacząłem od ściągnięcia otuliny zewnętrznej na odcinku 2cm zgodnie z sugestiami z YouTube. Operowanie tak krótkimi odcinkami to masakra, więc odciąłem jeszcze 0.5 cm a futro zostało. Przed montażem wydepiluje. Zastanawia mnie jeszcze kwestia z której strony dać szew na tuleje od widełek. Niby skarby, te ząbki z matrycy powinny wejść od strony szwu, tej szczelin ki, ale są tacy co twierdzą że odwrotnie ładniej wychodzi. Jak robisz u siebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, patefonik napisał:

Zastanawia mnie jeszcze kwestia z której strony dać szew na tuleje od widełek. Niby skarby, te ząbki z matrycy powinny wejść od strony szwu, tej szczelin ki, ale są tacy co twierdzą że odwrotnie ładniej wychodzi. Jak robisz u siebie? 

Nacięcie w tulei od strony stempla zaciskarki, zaciskasz w dwóch miejscach, można na upartego w jednym.

Nie wiem jak robią inni, zawsze zaciskam nacięciem po stronie kłów w matrycy, a jak ktoś robi inaczej i twierdzi, że tak jest dobrze, bo ładniej mu wygląda, to niech tak robi.😁

To nacięcie po coś jest, gdyby tak nie było, tuleja byłaby zamknięta bez nacięcia. Tak, że ten...

😉

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak nakazuje logika....

Furutech na filmiku mówi o 3 zaciśnięciach, jak się nie mylę.

Edycja:

Zastanawia mnie jeszcze, na razie teoretycznie, czy nie dobrze byłoby przy cienkim kablu zacisnąć raz w tych dużych szczękach 6-10 mm2, a następnie w tych nieco mniejszych 6mm2. Powinno wejść i doprasować materiał.

Edytowane przez patefonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego pytałem o to czy trzeba kombinować.... Co lepsze?

zawinąć na izolację, rozłożyć w rozetę dookoła?

odizolować dłuższy odcinek i złożyć podwójnie? Tylko razy 2 nie wejdzie chyba... obciąć część?

Może na 2 wąsy rozłożyć po jednym na lewo i prawo?

Wolałbym nie zmarnować widełek i kabla, bo nie tani....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, patefonik napisał:

Wolałbym nie zmarnować widełek i kabla, bo nie tani....

Taka jest cena nauki i doświadczeń 😉

15 minut temu, patefonik napisał:

zawinąć na izolację, rozłożyć w rozetę dookoła?

Nie!

16 minut temu, patefonik napisał:

Tylko razy 2 nie wejdzie chyba... obciąć część?

Nie!

16 minut temu, patefonik napisał:

Może na 2 wąsy rozłożyć po jednym na lewo i prawo?

Nie rozumiem, ale NIE!

😁

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, patefonik napisał:

Kurczę,

kończą mi się pomysły. 
wydawało się że złożenie na dwa to dobry pomysł. 
Może jakieś koło ratunkowe? Fotka pomocnicza? 

Na dwa można, ale takie do 3mm², jak masz 4mm², to niczego nie składasz. 

Normalnie zaciskasz i tyle.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, patefonik napisał:

Bardzo dziękuję. 
Pozostaje uwierzyć w technologię. 
No i twoje doświadczenie……

Nie chce już wrzucać zdjęć, nieraz to robiłem,  chyba nawet w tym wątku. 

Widły można sknocić nawet na dopasowanym średnicą przewodzie.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponownie TCS31 🙂 trzeci już raz, daję mu ostatnią szansę. Chcę wycisnąć z niego to co najlepsze, ale bez nadwyrężania portfela. Oczekuję barwnej średnicy, sprężystego, sporego basu, ale też żeby kabel nie gubił szczegółów i nie zamulał. Wtyczka IEC będzie Wattgate 350 Rh. Pytanie jaką kupić schuko i jaki tulejki założyć? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym IeGo 8075BK. Miałem go kiedyś właśnie z TCS31 albo Alphą 3. Ostatecznie wybrałem FI38 rodo - jednak odrobinę więcej szczegółów przekazywał. Ale wtedy montowałem gołe kable więc była kwestia prawidłowego ich dokręcenia, powierzchni styku itp. itd. Do Wattgate'a użył bym tulejek WBT a do IegO mimo wszystko wideł Furutech'a. Pytanie czy z obu stron chcesz rodo. Ostatnio kupiłem do Alphy 3 Oyaide schuko P-079e gold. Wcześniej z obu był FI28/38 R i było za sterylnie, klinicznie. Teraz jest optymalnie.
Ja też obcinam ekran i jak napisał pewien Kolega z forum jest to nieprofesjonalnie bo przecież po coś ten ekran dają. I zgodzę się z tym. Ja mam w gniazdku bolec bez uziemienia dlatego ekran nic mi nie daje. Poza tym żadne inne urządzenia typu pralka, lodówka nie są podłączone, nic mi nie sieje, mam ciszę jak makiem zasiał. Ale jakby nie patrzeć jest to marnowanie potencjału kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:

Kupiłem ponownie TCS31 🙂 trzeci już raz, daję mu ostatnią szansę. Chcę wycisnąć z niego to co najlepsze, ale bez nadwyrężania portfela. Oczekuję barwnej średnicy, sprężystego, sporego basu, ale też żeby kabel nie gubił szczegółów i nie zamulał. Wtyczka IEC będzie Wattgate 350 Rh. Pytanie jaką kupić schuko i jaki tulejki założyć? 🤔

Rodu nie dawałbym na końcu tego kabla, a na początku będzie bezpieczniej.

350 RH Audio Grade są spoko, ale chyba lepiej dać z przodu kabla, na końcu C079.

A pewno lepiej wyszłoby P037 I C079.

32 minuty temu, naczesany napisał:

Ja mam w gniazdku bolec bez uziemienia dlatego ekran nic mi nie daje. Poza tym żadne inne urządzenia typu pralka, lodówka nie są podłączone, nic mi nie sieje, mam ciszę jak makiem zasiał. Ale jakby nie patrzeć jest to marnowanie potencjału kabla.

Zrób taki eksperyment, na ok pół godziny, lepiej na godzinę przed odsłuchami wyłącz wszystko z gniazdek -wszystko, piekarnik, pralkę, lodówkę jak możesz (te trzymają temp. do przynajmniej 8 godz.), wszelkie TV i inne takie lamp,i komputery.

Wtedy posluchaj dobrych realizacji i znanych Ci wykonawców/nagrań. 

Zrób tak chociaż raz, ja tak robię zawsze 😁

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sir.jax napisał:

pewno lepiej wyszłoby P037 I C079.

Jakie tulejki do nich Twoim zdaniem ?

 

6 godzin temu, sir.jax napisał:

Zrób taki eksperyment, na ok pół godziny, lepiej na godzinę przed odsłuchami wyłącz wszystko z gniazdek -wszystko, piekarnik, pralkę, lodówkę jak możesz (te trzymają temp. do przynajmniej 8 godz.), wszelkie TV i inne takie lamp,i komputery.

Wtedy posluchaj dobrych realizacji i znanych Ci wykonawców/nagrań. 

Zrób tak chociaż raz, ja tak robię zawsze 😁

Hardcorowo, z pełnym poświęcaniem dla sprawy😄

Też tak robiłem dopóki nie kupiłem kondycjonera na trafie tj. Keces. Teraz wszystko śmiga, nic nie sieje nawet przy włączonych ledach, pralce, etc. Wcześniej miałem w ścianie filtr bierny i to był niezły półśrodek. Z kondycjonerem jednak dużo lepiej system gra, zero nerwowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

pewno lepiej wyszłoby P037 I C079

Do tych wtyków to najlepiej widły furu rodowane

14 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Kupiłem ponownie TCS31 🙂 trzeci już raz, daję mu ostatnią szansę. Chcę wycisnąć z niego to co najlepsze, ale bez nadwyrężania portfela. Oczekuję barwnej średnicy, sprężystego, sporego basu, ale też żeby kabel nie gubił szczegółów i nie zamulał. Wtyczka IEC będzie Wattgate 350 Rh. Pytanie jaką kupić schuko i jaki tulejki założyć? 🤔

Jak nie chcesz zamulania to trzeba dać rod, możesz dać drugi Wattage albo nadwyrezyć budżet i dać Furu fi 48r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Jakie tulejki do nich Twoim zdaniem ?

Widełki, bo wszystkie wtyki Oyaide mają zaciski by móc zastosować Widełki, te od furutecha trzeba z oyaide rozważnie i jest go trudne, bo korpusy płytkie, a tuleje wideł długie. 

Jak tulejki to Viablue lub droższe WBT.

10 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Też tak robiłem dopóki nie kupiłem kondycjonera na trafie tj. Keces. Teraz wszystko śmiga, nic nie sieje nawet przy włączonych ledach, pralce, etc. Wcześniej miałem w ścianie filtr bierny i to był niezły półśrodek. Z kondycjonerem jednak dużo lepiej system gra, zero nerwowości.

Tak się składa, że też mam kondycjoner i to troszkę inny, bo KECEs w środku wygląda jak listwa z filtrem. Keces to nie moja bajka za bardzo ingeruje w brzmienie i to akurat tak jak bym nie chciał. 

Zatem eksperyment nadal jest wskazany, możesz mi wierzyć. 

Trzeba pamiętać, że jednak nawet inne urządzenia audio wpięte w tę samą listwę i w ten sam kondycjoner wspólnie na siebie wpływają w zależności co tam w nich siedzi w zasilaniu.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2024 o 00:15, sir.jax napisał:

Rodu nie dawałbym na końcu tego kabla, a na początku będzie bezpieczniej.

A może zamiast rodu na początek wrzucić srebrzone IeGo 8065. Nie znam tej wtyczki, boję się srebrzenia ze względu na potencjalne rozjaśnienie. Słyszałem jednak z pewnego źródła, że to najlepsza wtyczka IeGo. Ktoś stosował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już wiele, no dobra kilka kabli na srebrzonych wtykach, rozjaśnienia nie odnotowałem, chociaż jestem okablowany Albedo.

Jedna cecha mi się tylko rzucała na zasilających taka specyficzna woalka, matowość....

IeGo to raczej dobry kierunek i chyba "pewniak".

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, patefonik napisał:

Ze swojej strony chciałem zameldować, że Koledzy mieli rację.

Przewód 4mm2 w widłach furutech siedzi jak złoto. Zaciskarka Knipex jak powyżej. Kombinerkami nie ma szans ściągnąć.

Bardzo dziękuję wszystkim za porady. Wyszło chyba przyzwoicie.

🙂👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny przekonałem się że zabawa w zasilenie to sport dla cierpliwych. Ocena wpływu na brzmienie świeżo zakupionego wtyku czy kabla mija się z celem. Zdaję sobie sprawę że to nie dotyczy tylko zasilania ale i całej reszty. Ale ja tu o wtykach Furutech FI-E38 / E28 (G) czyli pozłacanych chciałem... Mam teraz dwa zestawy. Jeden w 762 a drugi w Alpha 3. Po zakupie liczyłem na nasycony kolorowy dźwięk z przyzwoitą sceną. Oj działo się. Bywało różnie. Na początku było ciepło i przyjemnie czego jestem wielkim zwolennikiem jednak scena rozjechana. Okres 120-200 godzin był dla mnie najgorszy. Scena super ale grało to w sposób mocno utwardzony. Mimo że nie był to chłodny dźwięk ciężko mi sie słuchało bo to zupełnie nie moja bajka. Nie trudno było mi sobie wyobrazić jak nieprzyjemnie brzmiałoby to w wersji rodowanej tych wtyków. Najlepsze jednak nadeszło i póki co tak zostało. Powyżej 350-400 godzin można komfortowo słuchać chyba wszystkich płyt. Płyta Brother in Arms którą uwielbiam ale która to brzmi sama w sobie właśnie w taki zbity i utwardzony sposób z tym podwójnym pozłacanym zestawem 28/38 gra swobodnie i przyjemnie. Co dziwne (skoro już jestem przy Dire Straits) płyta On Every Street, która brzmi sama w sobie swobodniej od Brother In Arms wcale nie brzmi zbyt słodko ani w sposób zbyt rozmiękczony. Cudo.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.