Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sprawa jest dla mnie w tym obszarze nowa, więc proszę o odrobinę cierpliwości i łopatologii:)

 

Chcę zainwestować w DAC który ma również służyć jako amp do słuchawek i wyjście na monitory (ADAM A7X). Mam do wydania $1000 ale nie koniecznie muszę wydać całość. Szukam optymalnego rozwiązania. Głównie muzyka z kompa (tylko wave;aiff) ale fajnie byłoby gdyby istniała możliwość podłączenia gramofonu.

Myślę nad takimi opcjami:

BURSON AUDIO

APOGEE (typowy DAC)

 

Proszę o opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepiej będzie kupić DACa all-in-one. Kupno samego DACa, do tego wzmacniacza słuchawkowego, interkonectów - na pewno wyjdzie drożej (lub gorzej dźwiękowo w tym samym budżecie).

 

Apogee Mini DAC nadaje sie tylko jeżeli masz Maca z Firewire (nie ma już wersji USB). Inna sprawa że to już leciwa konstrukcja (prawie 10 letnia) i nowy kosztuje ok $1300.

 

Burson Audio HA-160D wydaje się być optymalny. Do gramofonu będziesz potrzebował zewnętrznego pre gramofonowego, ale przynajmniej masz 3 wejścia liniowe, co w samo w sobie jest dość rzadkim rozwiązaniem w DACach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(Apogee w ogóle nie ma wejść liniowych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, to Apogee Duet 2 (bo taki mam na mysli) to 600$ i faktycznie nie ma wejść, ale podłączenie gramofonu to nie aż taka konieczność.

 

A co można powiedzieć ciekawego o produktach DAC firm: PEACHTREE, HALL AUDIO lub CAMBRIGE AUDIO?

BURSON mnie strasznie kusi, ale może coś tańszego znajdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson to ciekawe rozwiązanie, mam go od 5 miesięcy. DAC w HA-160D jest na tyle dobry że pomimo iż szukam podstawowego DAC-a do systemu to jakoś od kilku miesięcy nic nie wybrałem. Gorsza informacja to, że niestety jego obecna cena wyraźnie przekracza 1000$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity pre gramofonowy to spory wydatek tak że jak widzę skończy się tylko na DAC-u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co możecie powiedzieć o w/w firmach i ich produktach? oczywiście czytam recenzje zamieszczone w sieci, ale zawsze opinia użytkownika bardzo pomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson Audio HA-160D wydaje się być optymalny. Do gramofonu będziesz potrzebował zewnętrznego pre gramofonowego, ale przynajmniej masz 3 wejścia liniowe, co w samo w sobie jest dość rzadkim rozwiązaniem w DACach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tego co widzę to regulacja porządnie zrobiona (na rezystorach, więc powinno to trzymać balans). Jedyny minus to brak wyjść XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle! Cie porombało czy to żarty?

"Głównie muzyka z kompa (tylko wave;aiff)" - do czego mu te xlry!

zakładam, że komp nie stoi w piwnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle! Cie porombało czy to żarty?

"Głównie muzyka z kompa (tylko wave;aiff)" - do czego mu te xlry!

zakładam, że komp nie stoi w piwnicy

Porąbało Cię że mnie "porombało"? Biorąc pod uwagę regulację głośności po stronie DAC (niski poziom sygnału przy cichym słuchaniu ... przy RCA bardzo niski i wielokrotnie bardziej podatny na zakłócenia) i kabelki dłuższe niż np. 1m to lepiej mieć XLR niż nie mieć.

 

Poza tym dla czego

"Głównie muzyka z kompa (tylko wave;aiff)"
miało by sprawić że XLR stają się zbędne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie. Po to wymyślono połączenia symetryczne i standard XLR żeby używać go właśnie w takich sytuacjach. XLR gra lepiej, jest zdecydowanie mniej podatny na zakłócenia a do tego jego długość i rodzaj kabla przynajmniej w teorii nie wpływa na brzmienie, czyli pomiędzy XLRem Klotza a np. Audioquesta będzie zdecydowanie mniejsza różnica w brzmieniu niż pomiędzy tymi samymi kablami w standardzie RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi XLRami. Gdyby te kable miały tak jak w profesjonalnce, długość 100m, były prowadzone w jednej pycie z zasilaniem i kablami do świateł na scenie, a przy tym przechodziły jeszcze 3x przez główny kabel zasilający 380V ... to wtedy jeszcze rozumiem. Po to te kable wymyślono.

 

3m RCA to nie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główny kabel zasilający 380V

 

Broń Boże żebym się czepiał,ale tego pokroju napięć to już od dekady co najmniej nie uświadczysz.Wiem,wiem...przyzwyczajenie,znam nawet jedną starszą panią która na 100zł wciąż mówi milion.I co jej zrobisz;:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie ! Dam 400V :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi XLRami. Gdyby te kable miały tak jak w profesjonalnce, długość 100m, były prowadzone w jednej pycie z zasilaniem i kablami do świateł na scenie, a przy tym przechodziły jeszcze 3x przez główny kabel zasilający 380V ... to wtedy jeszcze rozumiem. Po to te kable wymyślono.

 

3m RCA to nie problem.

 

W instrukcji od beringhera o którym tu wspomniano, producent daca podawał (o ile dobrze pamiętam), że od 10m należy stosować xlr. Poniżej nie jest to aż tak istotne (wg autora tej instrukcji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to o kablach juz coś wiem, natomiast jestem ciekaw jak to się sprawa ma z cambridge audio?

zapytam jeszcze dodatkowo, noszę się z zamiarem dokupienia do adamów sub'a lub zamiana monitorów na aps - trochę duże te paczki są i nie wiem, czy odczuję aż taką różnicę.

Tematem głównm pozostaje jednak DAC z amp na słuchawki oraz wyjściem na monitory do $1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak bardziej skłaniam się ku Burson Audio, ale tak teraz patrze na WOO WA3. Nie jest to dac, ale moge do niego dokupic. I tu pytanie jak waszym zdaniem wypada WOO WA3 vs Burson Audio jeżeli skupimy się tylko na samym analogowym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz w domu Woo Audio 6 SE, i nawet jak mu włożę prostownik Sophia Princess 274B (mesh plate) i sterujące Raytheony 6CY7, takie z szarą górą i ciemnymi anodami, bo są też inne (guzik warte), to Black Pearl jest wyraźnie lepszy od Woo. Podaj budżet, w jakim chcesz złożyć zestaw do słuchawek, to się coś wymyśli. Jest pewien bardzo fajny i niedrogi DAC na PCM1793, który ładnie się poddaje modyfikacji, a jak ktoś jest bezkompromisowym purystą, to i akumulatorem żelowym go zasili. Niemniej już z liniowym zasilaczem gra aż miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet mam do 1000$ - w tej cenie chcę mieć zestaw do słuchawek, ale z wyjściem na wzmacniacz oraz dac'a, bo mam dużo muzyki na cyfrze. W przyszłości do tego preamp do gramofonu, bo i spora kolekcja płyt winylowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

zagłębiając się w temat DAC'ów uwagę moją zwróciły jeszcze:

Antelope ZODIAC (na plus i gold mnie nie stać)

Audiolab MDAC

 

wszystko w alternatywie do BURSON AUDIO 160D

 

Naczytałem się ocen sprzętu na sieci, ale chciałbym dowiedzieć się jak Wy oceniacie te produkty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagłębiając się w temat DAC'ów uwagę moją zwróciły jeszcze:

Antelope ZODIAC (na plus i gold mnie nie stać)

Audiolab MDAC

 

wszystko w alternatywie do BURSON AUDIO 160D

 

Naczytałem się ocen sprzętu na sieci, ale chciałbym dowiedzieć się jak Wy oceniacie te produkty?

 

Musisz wypożyczyć i posłuchać. To zależy od wielu czynników i od indywidualnych oczekiwań. Nikt za kogoś nie podejmie decyzji. Od czytania to już później tylko boli głowa.

Mogę zaoferować wypożyczenie Bursona HA-160D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagłębiając się w temat DAC'ów uwagę moją zwróciły jeszcze:

Antelope ZODIAC (na plus i gold mnie nie stać)

Audiolab MDAC

 

wszystko w alternatywie do BURSON AUDIO 160D

 

Naczytałem się ocen sprzętu na sieci, ale chciałbym dowiedzieć się jak Wy oceniacie te produkty?

 

Do zodiaków od razu dolicz zasilacz np. od Tomanka. Niestety dla Twojego portfela Zodiak+ wygląda dużo ciekawiej od Zodiaka...

Odnośnie MDACa - poszukaj na head-fi tematu z porównaniem MDAC vs W4S DAC2, facet użył jakiś monitorów aktywnych ADAM, zawsze to będzie jakaś podpowiedź;)

 

Jest jeszcze produkt o podobnej funkcjonalności do MDAC i o 500$ wyższej cenie, Anedio D2. Niestety wysyłka jest ze Stanów a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

Dla świętego spokoju zostałbym przy XLR, ale warunki wypożyczenie od Grado Fana są świetne i warto żebyś skorzystał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to DAC mam zamiar podpiąć pod monitory aktywne - obecnie Adam A7X dlatego XLR to dobra opcja, choć nie ma takiej konieczności.

Zodiak + odpada i jeżeli już to Zodiak w podstawowej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla porownania z zodiaciem proponuje Asus Xonar essence One za 420 Euro. Z Adam Column Mk3 gral przyjemniej.

Z tym, ze od razu,ze nie nadaje sie na pre (zbyt duzy przeskok glosnosci- mowa o Asusuie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

I dla porownania z zodiaciem proponuje Asus Xonar essence One za 420 Euro. Z Adam Column Mk3 gral przyjemniej.

Z tym, ze od razu,ze nie nadaje sie na pre (zbyt duzy przeskok glosnosci- mowa o Asusuie)

Ja też szukam DAC-a w kwocie około 1000USD. Bardzo intryguje mnie ten Assus. Budzi skrajne emocje. Widzę że ten sprzęt znasz. Możesz coś więcej na jego temat napisać? U mnie współpracował by z CD Onkyo Integra 7911 który stał by się tylko transportem i ASR Emitterem 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to DAC mam zamiar podpiąć pod monitory aktywne - obecnie Adam A7X dlatego XLR to dobra opcja, choć nie ma takiej konieczności.

 

W tych Adamach masz regulację wzmocnienia?

Coś takiego jak level w dynaudio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli tak to śmiało możesz brać MDAC, obniżysz sobie wzmocnienie w monitorach i będzie ok. Ewentualnie coś na drabince rezystorowej jak ten burson.

Unikaj potencjometrów - w asusie jest porządny samochodowy alps, ten sam co w zodiaku, ale może sprawiać problemy przy regulacji na niskim poziomie głośności.

 

Ja też szukam DAC-a w kwocie około 1000USD. Bardzo intryguje mnie ten Assus.

 

MDAC to rzeczywiście kosztuje około 1000$, asus jest znacznie tańszy. Asus wygląda bardzo solidnie, tylko że to raczej DAC dla kogoś z pojęciem o elektronice - sporo można w nim poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

W tych Adamach masz regulację wzmocnienia?

Coś takiego jak level w dynaudio:

http://dynaudioprofessional.com/media/6984/bm6a_mkii_rear_hires.png

Jeżeli tak to śmiało możesz brać MDAC, obniżysz sobie wzmocnienie w monitorach i będzie ok. Ewentualnie coś na drabince rezystorowej jak ten burson.

Unikaj potencjometrów - w asusie jest porządny samochodowy alps, ten sam co w zodiaku, ale może sprawiać problemy przy regulacji na niskim poziomie głośności.

 

 

 

MDAC to rzeczywiście kosztuje około 1000$, asus jest znacznie tańszy. Asus wygląda bardzo solidnie, tylko że to raczej DAC dla kogoś z pojęciem o elektronice - sporo można w nim poprawić.

Ale jak się zachowuje bez tych ulepszeń? Przez jednych jest traktowany jak karta dźwiękowa ze względu na swoją prowieniencję, a teraz zawitał i do HiEndu. Bardzo chciałbym poznać opinię o nim osób które miały go przyjemność porównać z dużo droższymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.