Skocz do zawartości
IGNORED

POLSKI HIGHEND LAMPOWY-Andrzej Szymański


PawelKRK

Rekomendowane odpowiedzi

CS4396 to poprzednik CS4397 różniący się od młodszego brata tylko brakiem obsługi DSD, natomiast CS4398 to inna architektura już. Ma regulację głośności wbudowaną i zrezygnowano w nim z techniki "Dynamic Element Match". Czyli podpieranie się tekstami o CS4396 w kontekście CS4398 jest uprawnione tylko o tyle, że jak producent nie skłamał w datasheet odnośnie parametrów, to dźwięk będzie równie dobry, jeśli tylko konstruktor zadbał o warunki po temu.

Szacun! za wiedzę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc michelangelo

Jaka cena za DAC C.E.C. DX51 na 4x PCM1702 czarny - Ear Stream upgrade?

Pytam ponieważ rozważam teraz zakup DACa jako konsekwencja inwestycji w zestaw audio.

Mam ofertę od Pana Szymańskiego na DACa na przetworniku Cirrus Logic-wspomnianym juz wcześniej. Swoja drogą 29 T PLN za odtwarzacz na tym przetworniku dobrze wrózy DACowi ... :)

no i dac ma o wiele wiecej możliwości niz tylko CD , nie wiem na ile sam mechanizm odczytu cyfrowego -laser itd ma znaczenie.

...wydaje mi się , że niewielkie, że grunt to D/A przetwornik i to co za nim się znajduje. ...

Co Wy na to?

 

Macie jakieś doświadczenia z DACiem i np komputerem czy dyskiem twardym pod niego podpietym?

Jak to wyglada w porównaniu z ta samą muzyką z CD podpietego do DACa?

Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w ogłoszeniu to 2200zł. Jeśli KRK w nicku oznacza Kraków, to będzie bardzo łatwo wziąć do posłuchania i obgadać lub odsłuchać inne kwestie. ;) Dalszy ciąg tego tematu jeśli miałby nastąpić, to przejdźmy na PW, żeby nie śmiecić w wątku.

 

Cenami nie ma się co podniecać. Dzielony odtwarzacz na ES9018 kosztuje 169kPLN, a na AD1955 np. 80kPLN. W ogóle coś takiego jak brzmienie kości DAC to kwestia mocno przewartościowana, szczególnie w kontekście współczesnych kostek. Problemem jest raczej nieuzyskiwanie w urządzeniu tego, co dany DAC ma obiecane na papierze w warunkach laboratoryjnych i tu odmienność odstępstw od ideału owocuje różnym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Za jakiś czas dostanę od Pana Andrzeja skończony wzmacniacz (mc-13s). Zdam relację ,jeśli z efektu będę zadowolony to kolejną rzeczą jaką sobie sprawię będzie dac o którym pisze PawelKRK na przetowrniku cirrus logic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, jestem dosyć świeżo po skończonym tuningu wzmacniacza Yaqin mc-13s którego oddałem do przeróbki Panu Andrzejowi. Wzmacniacz sprowadziłem jakiś czas temu z Chin właśnie po to aby poddać go przeróbce, a założeniem było wyciśnięcie z Yaqina wszystkiego co możliwe i stworzenie wzmacniacza o wyjątkowych walorach sonicznych za przystępne pieniądze. Zanim Yaqin dotarł, grałem na integrze Denon pma-2010ae, wcześniej na Music Angelu 845 praktycznie zbudowanym od zera, a jeszcze wcześniej na paru wiekowych integrach. Denona kupiłem w ciemno, skusiła mnie atrakcyjna cena, jednak wzmacniacz nie zauroczył mnie ani od pierwszych chwil ani po pięciu miesiącach użytkowania. Grał po prostu poprawnie, a podoba się dopiero jak podłączy się do niego firmowy odtwarzacz oraz bardzo drogie kolumny jak np. Dali Euphonia ms4. Gdy Yaqin przyjechał i pierwszy raz go usłyszałem, nastąpiła chwila zniesmaczenia, gdyż świeży i nie wygrzany zagrał znacznie ciekawiej, po prostu lepiej niż ponad czterokrotnie droższa integra Denona. Nie we wszystkim dominował chińczyk, gdyż kontrola basu była gorsza niż w Denonie, jednak zejście wyraźnie niższe ma Yaqin. Początki z Yaqinem były mile zaskakujące, więc Denon poszedł na sprzedaż, jednak w bardzo bliskim czasie zaczął mi przypominać że pochodzi z Chin. Lampa mocy v4 nie wchodziła do końca na swoje miejsce, diody pod lampami sterującymi świeciły jedynie od lewej krawędzi obudowy, oraz po 15 minutach od włączenia, z prawego kanału dobiegał bardzo denerwujący gwizd z wysokotonówki o jednej tonacji, który wyprowadzał mnie z równowagi. Prace nad wzmacniaczem trwały około 3 tygodni, a gdy go wreszcie otrzymałem zostałem zauroczony tym co potrafi. Od włączenia należy poczekać 45 sekund, w głośnikach cisza a wzmacniacz przygotowuje się do pracy powoli podając napięcie, oszczędzając przy tym drogie lampy. Zagrał od razu, zimny, świeży, niewygrzany. Nie potrafię tego zbytnio przelać na papier ale poprawie uległ każdy aspekt. Począwszy od kremowej jedwabistej góry, poprzez otwartą średnice aż po niski i znakomicie kontrolowany bas. Wzmacniacz cechuje niezwykła stereofonia i kreowanie przestrzeni. Na flacu Night Train w duecie Antonio Forcione i Sabina Sciubba można bez problemu wskazać po której stronie gitarzysty dochodzi wokal, wszystko dosłownie pływa i mimo że klasa kolumn oraz daca nie ta sama to przypomina mi to odsłuchy drogich Ayonów w Krakowskich salonach audio. Prosty test z naprzemiennym wypinaniem interkonektów z daca pokazuje jak różnie zapisana jest ścieżka dla prawego i lewego kanału co w rezultacie tworzy holograficzną przestrzeń. Na poprzednich wzmacniaczach tego nie miałem. Poprzednia lampa, Music Angel na wielkich 845, doszczętnie przerobiona metodą point to point na dobrych miedziakach 845B, sterujących 6sn7 oraz trafach Ogonowskiego, tego nie potrafił. Cechowała go niezwykła czystość dźwięku (pierwszy raz usłyszałem na czym polega klasa A) oraz dobra dynamika, ale nie czarował tak jak to robi teraz obecny Yaqin. Obecnie wzmacniacz ma przegrane około 70 godzin. Pełnie możliwości osiągnie przy 200h. Jestem z tego wzmaka niezwykle zadowolony i póki los się do mnie nie uśmiechnie to zmiany nie przewiduję. Zdjęcia wnętrza zostawiam dla siebie, zdjęcia wzmacniacza wstawię niebawem. Pewnie pojawią się pytania odnośnie przeróbek więc zamieszczę to co między innymi było robione:

 

 

1. Zastosowano selekcjonowane lampy podwójne triody 12AT7

 

V1,V2 12AT7 TELEFUNKEN LABEL NOS matched pair lata 60te

V3,V4 12AT7 MULLARD CV4003 NOS matched pair jedne z najlepszych na świecie.

 

2. Zastosowano dobraną kwadrę lamp mocy SHUGUANG 50 Years Black Treasure 6ca7-z

 

3. Wymieniono kondensatory w torze audio na kondensatory hi-end JANTZEN SILVER Z-CAP

Dźwięk kondensatorów: Bardzo przejrzysty i bardziej szczegółowy od Superior Z-cap. Uwydatniają najwyższe zakresy posiadając przy tym bezsprzecznie charakter High-End. Pod tym względem są dużo bardziej cywilizowane niż Clarity Cap SA. ...

 

4. Wymieniono wadliwą podstawkę ceramiczną na nową.

 

5. Poprawiono podświetlanie diodowe na ile było to możliwe

 

6. Poprawiono zasilanie,zastosowano dławiki filtrujące zasilenie lamp wejściowych, wymieniono kondensatory na low ESR,wprowadzono korektę napięcia żarzenia lamp

 

7.Zastosowano kondensatory stabilizujące bias made in GERMANY(CZARNE)

 

8.Wymieniono rezystory na nisko-szumne w preampie

 

9. Zastosowano prostownik lampowy z soft startem-płynne podawanie napięcia na cały wzmacniacz po wstępnym rozgrzaniu żarników katod(oszczędzanie lamp i poprawa brzmienia)

 

10. Dokonano ustawienia pkt pracy lamp wejściowych

 

11. Wymieniono rezystory pomiarowe lamp mocy na precyzyjne

 

12. Sprawdzono wzmacniacz na oscyloskopie pod kątem liniowości korygując sprzężenie zwrotne.

 

13. Zastosowano kondensator foliowy na odblokowanie zasilania

 

14. Wprowadzono rezystory korygujące lamp mocy

 

15. Poprawiono luty

 

16. Wykonano otwory chłodzące od spodu wzmacniacza

 

17. Zastosowano grid stopery zapobiegające wzbudzaniu się wzmacniacza na wysokich częstotliwościach marki DALE dla siatek lamp mocy

 

18. Bias przerobiony na Auto Fixed Bias.

 

 

Obiecałem sobie, że w przypadku zadowolenia z prac nad Yaqinem. zamawiam daca Pana Andrzeja na kości Cirrus Logic. Prace już są rozpoczęte, tzn ściąganie części, a o efekcie z pewnością poinformuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18. Bias przerobiony na Auto Fixed Bias.

 

o - to jest rewelka, też bym tak chciał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pewnie pojawią się pytania odnośnie przeróbek więc zamieszczę to co między innymi było robione

 

pojawią się jeszcze pytania odnośnie cen.

 

Dziękujemy za wrażenia odsłuchowe po modyfikacji Yaqin MC-13S. Wydaje mi się jednak, że dopełnieniem opisu byłby koszt robocizny + koszt części użytych do modyfikacji wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Myślę, że na oko jakieś 2 tysiaki.

Dodając do tego cenę niemodyfikowanego wzmacniacza mamy jakieś 4 500 zł za modyfikowany chiński wzmacniacz.

W tych pieniądzach można było niedawno mieć używanego Unison Research S6.

Można też się pokusić o Dynaco albo Leaka.

Jak dla mnie - wątpliwa transakcja zwłaszcza pod katem późniejszej odsprzedaży takiego chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

mamy jakieś 4 500 zł za modyfikowany chiński wzmacniacz.

W sobotę, z forumowymi kolegami ze Szczecina słuchaliśmy integrę Phasta na KT66. Zaręczam, że granie tego wzmacniacza nie wymaga jakichkolwiek modyfikacji a cena ok. 5k. O jakich chińskich wzmacniaczach tu mowa, Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę?

Chiński gotowiec?

dokladnie jak Twój audio surgery dac...plytka powinna byc znajoma....

 

Znalałem email od Pana Andrzeja , wysłał mi go przed decyzją o robieniu wzmacniacza. Dla mnie była to informacja : "mam wrażenie, że ten gość wie co robi". Nie mam pojecia ile z tych rzeczy ma znaczenie do odtwarzania prawidłowego sygnału audio ale jedno moge powiedzieć na pewno : połączenie ponizszych rzeczy lub może kilku z nich powoduje, że jak puszczę Norah Jones albo ostatnio Alexa Scolnicka Trio to szczęka opada i chrupki się z kieszeni wysypują :)

 

Fragment maila opisujący konstukcje

 

 

 

 

 

WZMACNIACZ PP KT88 JJ

 

ZMODYFIKOWANA KONSTRUKCJA WZMACNIACZA BEST GROMMES USA 260 INTEGRA

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wydaje się , ze ten wzmacniacz jest nie do porównania jakosciowo z chinolami czy amplifonami [jesli to ma byc wzorzec polskiego audio budżetowego to Boze zmiłuj] w podobnej cenie jesli chodzi o brzmienie, zastosowane rozwiazania i przemyślenie projektu więc możesz spac spokojnie, błędem było tylko to , że zacząleś tutaj dyskusję z pseudoznawcami i gazetowymi znawcami sprzetu lampowego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, - miałeś / słuchałeś tego Gromesa? - bo ja miałem, first classe? - żarty

miałeś w ogóle jakiś Dynaco, Brooka czy inne rasowe vintage doprowadzone do stanu używalności? - z pewnością nie

bo szczęka wraz z entuzjazmem by Ci opadła porównując renomowane best buy modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która kość w jakimkolwiek z dack'ów bieżącej produkcji z przedziału 5-10 tyś zł nie pochodzi z Chin?

jaka kosc, tutaj jest cala płytka diy ze sklepu wysylkowego wlozona i sprzedane jako wlasny produkt, czy Ty wiesz w ogole czlowieku o czym ględzisz?

nie no naprawde sie zalamalem,, ale krytykowac innych to pierwsi, EOT....

 

to może pisz konkretnie

napisalem konkretnie, wydaje sie ten wzmacniacz lepszy niz czajna i amplifon przywolany w rozmowie, nie musze miec monopolu na racje, nie mam stuprocentowej pewnosci , nie jestem Tobą , nie sprobowalem i nie sprawdzilem wszystkiego...mam swoich gurus i Ty nim nie jestes , i nie bedziesz, nie znam żadnego Twojego projektu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

mamel - Audio Note nadal lepiej mi podchodzi.

Jakoś wcale mnie to nie dziwi.

 

Jak dobrze pójdzie to w tym roku z dwójki przejdę na czwórkę.

Ale polujesz na starą, dobrą 4 czy z bieżącej produkcji 4.1 ?

 

Bo jak na starą 4 to ja już od jakiegoś czasu przeglądam wszystkie serwisy ogłoszeniowe na świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem kilka watkow na temat polskich konstrukcji lampowych

i wlasnie doszedlem do konca tego watku ...

podsumowujac

... zamiast trzymac sie faktow toczycie wielka kule sniezna ktora procz tego, ze robi sie coraz wieksza nie wnosi nic ciekawego do rozmowy

nieliczni ktorzy pisza cos co moze zaciekawic niestety tona w morzu bezwartosciowcyh informacji

 

dzieki wam, toczacym sniezna kule, zamiast kupic polska konstrukcje i wspierac polska mysl ... kupilem firmowke z drugiej reki i peweni wielu tez tak zrobi

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, a ja jestem świeżo po urlopie i od jakiegoś czasu testuję Daca w wykonaniu Pana Szymańskiego na przetworniku Cirrus Logic ( wersja najbogatsza) z prostownikiem lampowym, niezależnym zasilaniem stopni cyfrowych, oraz analogowym stopniem lampowym w układzie wzmacniaczy triodowych w czystej klasie A. Niebawem napiszę parę słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wzmacniacz lampowy PP EL84 klasa A"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w wymianie maili ze sprzedającym otrzymałem informację, że wzmacniacz pierwsze waty pracuje w klasie A po czym przechodzi w klasę AB

jest to więc to klasyczny PP w kasie AB a hasło klasa A jest jedynie chwytem marketingowym

 

mimo że moderacja na każdym kroku pokazuje że chroni interes branży uważam, że klienta nie należy zdobywać oszukaństwem

a wpisu ponownie proszę mi nie wycinać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Yaqina Mc-13s którego oddałem do tuningu Panu Szymańskiemu. Wzmacniacz gra już parę miesięcy. Poprzez pełne wygrzanie podzespołów oraz lamp dźwięk się ostatecznie doszlifował i jest muzyka:). Yaqin okazał się dobrą inwestycją, więc momentalnie po pierwszym odsłuchu przerobionego wzmacniacza zdecydowałem sie na Daca Pana Andrzeja z myślą o odtwarzaniu plików wysokiej rozdzielczości z komputera. Poprzedni dac, HRT Music Streamer Pro, był wielkości i wagi dyzodorantu, dlatego pierwsze wrażenie kiedy otrzymałem karton z daciem wywołało lekki uśmiech. Pudło było i duże i ciężkie. Należy tutaj zaznaczyć że wogóle nie wiedziałem jak Dac będzie wyglądał. To mnie zupełnie nie interesowało, liczy się tylko dźwiek. Wiedziałem tyle, że będzie czarny i solidnie zbudowany, chociaż kwestie samego wyglądu można dogadać. Z przodu może znajdować się grawerowana tabliczka itp. Troche o budowie: dac jest wielkości średniej wielkości wzmacniacza zintegrowanego, wagowo bliżej mu do 10kg niż dalej. Płyta czołowa grubości 9mm:), na której znajduje się przełącznik który odpowiada za wybór wejść (usb, optyczny, coax), sygnalizacja na diodach znajdujących się obok. Wszystko schludnie poskręcane, z tyłu plomba, w skrócie: prosto i solidnie. Serce Daca to przetwornik Cirrus Logic CS4398. W zasadzie to mamy cztery kości, za upsampling odpowiada CS8420 z asynchronicznym konwerterem częstotliwości prubkowania, obróbka cyfrowa najnowszy chipset 8416. CS4398 znajduje się np w:

 

TEAC ESOTERIC DV-60

AUDIOLAB 8000CD (nowa wersja)

AYON CD-1, CD-3

BRYSTON BCD-1

CAIRN EZO FOG 3 SOFT

CAIRN TORNADO

CLASSE AUDIO CDP-102

CLASSE AUDIO CDP-300

MARANTZ CD60

MARANTZ CD6003

MARANTZ CD6004

MARANTZ SA-13S2

MARANTZ SA-15S2

MARANTZ SA7003

MARANTZ SA-KI-PEARL

QUAD ELITE CDS

STELLO CDA500

USHER CD-7

MCINTOSH MCD201

 

Lista jest pewnie jeszcze dłuższa, w każdym bądź razie widać że wybór nie był przypadkowy, wiele z tych odtwarzaczy kosztuje tyle co używany samochód średniej klasy.

 

Tak jak pisałem dac który zamówiłem to wersja najbogatsza, z prostownikiem lampowym, niezależnym zasilaniem stopni cyfrowych, oraz analogowym stopniem lampowym w układzie wzmacniaczy triodowych w czystej klasie A.

 

Podstawowe cechy daca:

 

obsługa sygnału: 24bit/192khz tryb asynchroniczny, świetny zegar minimalizujący jitter.

sygnał dynamiczny: 128db -117 dB THD+N przy 1 kHz

 

Ogólnie o brzmieniu. Początkowo mogłem daca słuchać jedynie po kablu USB. Co prawda po usb dac obsługuje sygnał 16bit/48khz jednak upsampler podciąga go do 24bit/96khz. Po przesiadce z Music Streamera Pro słychać że to urządzenie lampowe, głównie za sprawą barwy, ale również dzięki stereofonii, rozciągnięciu sceny oraz detalom dalszego tła. Dźwięk stał się zdecydowanie bardziej wypełniony, gęsty. Na dacu Music Streamer, o ile pliki 16/48 brzmiały dobrze to te 24/96 już nie koniecznie. Odnosiłem wrażenie jakby przetwornik sobie po prostu z tym nie radził. Dźwięk stawał się nieco cichszy, trochę stłamszony, brakowało mi dynamiki i tego oderwania dźwięku od kolumn. Wykluczyłem inne czynniki które mogłyby na to mieć wpływ. Do czasu kiedy otrzymałem daca Pana Andrzeja, Streamer Pro mi się całkiem podobał, zdecydowanie bardziej od Hegla HD10, ale zakupiłem go z myślą o odsłuchu plików wysokiej rozdzielczości na których nie spisywał się najlepiej. Na obecnym dacu tego problemu nie ma i im gęstszy materiał tym jest lepiej. Po USB różnice pomiędzy plikami 16/48 a 24/96 są do usłyszenia ale tylko na flacach gorzej nagranych. Na dobrze nagranych 16/48 brzmią równie dobrze co 24/96. Po USB odsłuchiwałem parę tygodni i zdecydowałem pójść znacznie dalej. Dlatego zakupiłem dobry kabel coaxial oraz kartę z wyjściami cyfrowymi Musiland Digital Times. USB nie obsłuży nam 24/192khz, coaxial już tak. Musiland również przyjmuje 24/192khz. Dopiero po tym zabiegu dac pokazuje nam w pełni swoje możliwości. Pliki 24/192 brzmią zdecydowanie najlepiej. Niezwykły jest zakres wysokich tonów, to co zaczynam doceniać dopiero teraz, a co na początku przygody z audio nie brałem zbytnio pod uwagę. Liczył się dla mnie przede wszystkim zakres średnich i baaass:), a wysokie byle by były i nie kłuły w uszy. Dzięki zastosowaniu kondensatorów Jantzen Superion oraz perfekcyjnemu zasilaniu DACa i części lampowej (zasilacz stabilizowany, dławiki, prostownik lampowy wygładzający) góra jest niezwykle gładka i kremowa. Zarówno na głośnym i cichym słuchaniu pokazuje wszelkie drobne niuanse, jest detaliczna i niezwykle przyjemna dla ucha. Ma też odpowiednie proporcje, oraz łatwo się adaptuje w pomieszczeniu, żadne ustroje tłumiące tą częstotliwość są tutaj nie wskazane. A to wszystko na taniej kopułce Sapphirów. Będę chciał z tego zakresu wycisnąć wszystko co się da, dlatego jeśli się uda, to docelowe kolumny do lampy będą w oparciu o NeoPro5i, chociaż marzy mi się Raven Line Source. Średni zakres jest równie dobry, musiałbym tutaj znowu wymieniać zalety i słodzić, ale nie chcę przesadzić. Ciężko mi również określić co mogłoby być lepsze, bądź czego brakuje więc przejdę do basu. Początkowo miałem z basem dosyć spore problemy które wynikały nie z samego urządzenia lecz miejsca odsłuchu. Po pierwsze Dac Pana Andrzeja schodzi niżej niż Streamer Pro. Problemem stała się akustyka pokoju która tego nie ogarniała. Tak więc zacząłem kombinować z przestawianiem mebli co przyniosło bardzo dobry rezultat. Wcześniej kolumny grały przed meblościanką która rozciągała się prawie na całą szerokość ściany. W rogach były puste miejsca które strasznie podbijały. Usunąłem meble z przedniej ściany zostawiając tylko stolik z telewizorem wzmacniaczem i daciem. Wokół zrobiło się dużo miejsca. Taki prosty zabieg przyniósł mi tyle korzyści, że zaczynam niebawem konstruować własne ustroje. Dac pokazał jak potrafi kreować źródła pozorne, głos wokalistki z samego środka robi wrażenie:), natomiast bas mnie jeszcze raz zaskoczył bo schodzi teraz jeszcze niżej, nie jest już tak podbity w zakresie który mnie trochę irytował i jest lepiej kontrolowany. Po ponad 200 godzinach grania dac się wygrzał, a poprawę zanotowałem głównie na detalach oraz na basie który co ciekawe wygrzał się jako ostatni, a zauważyłem to gównie na nagraniach gitary basowej. Adaptacja ścian przyniesie za pewne jeszcze lepsze efekty, ale to za jakiś czas. To co mnie jeszcze zaskoczyło pozytywnie to to jak dac reaguje na kable sieciowe. Nigdy wcześniej na żadnym wzmaku/odtwarzaczu nie słyszałem tak wyraźnie różnic pomiędzy poszczególnymi sieciówkami. Początkowo domyślnie podłączyłem najdroższą sieciówkę jaką posiadałem z myślą że ta będzie właściwa, a okazało się że droższa nie znaczy lepsza i powróciłem do sieciówki którą używałem na Secie 845. Dac jest również bezlitosny dla słabych nagrań i to nie tylko tych w jakości płyty CD. Podsumowując HRT Music Streamer Pro to świetne urządzenie ale do pracy nad nagraniami, natomiast Dac Pana Szymańskiego to urządzenie do słuchania muzyki. Oczywiście zaznaczam że Streamer Pro jest tańszy i jest to porównanie trochę nie fer, ale odniosłem się głównie do niego bo znam bardzo dobrze tego daca. Natomiast co do droższych urządzeń to dac był testowany na kolumnach Focal Diva Utopia Be i porównywany bezpośrednio do Daca Linna za 26000zł na materiałach ze strony linn records i dac Pana Andrzeja poprostu zagrał lepiej....... Również lepiej było od CD MARANTZ na legendarnym przetworniku Philips TDA 1541- test na tym samym materiale przełączenie CD/DAC. Ja osobiście uważam że to świetne niepozorne urządzenie, które znakomicie mi się zgrywa ze wcześniej przerabianym MC-13S, brakuje mi tylko HI-END-owych kolumn które sprawią, że zarówno dac jak i wzmacniacz zaskoczą mnie jeszcze bardziej i pokażą to co na Sapphirach nie są w stanie. Oczywiście nie mam nic do Pylon Sapphire, bo to znakomite kolumny w swojej cenie, ale o nich już pisałem w innym wątku.

 

sdc120331024x576.jpgsdc120441024x768.jpgsdc120461024x768.jpgsdc120511024x768.jpgsdc120571024x768.jpg20120614602.jpgimg093811.jpgimg093211.jpg

 

sorka za jakość zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

już ponad rok jest w posiadaniu DAC'a skonstruowanego przez Pana Andrzeja i chciałbym również podzielić się uwagami na jego temat.

Po zakupie, DAC został wpięty w następującą konfigurację:

Krell s300i

Kolumny Akustyka ILR 22 (scan-speak)

Oppo 93EU - jako odtwarzacz strumieniowy

Kondycjoner sieciowy + interconekty + przewody sieciowe skonstruowane przez allegrowicza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przewód kolumnowy Kubala Sosna Imagination

Serwer NAS QNAP TS-112 2x2TB

 

Sprzęt grał i wygrzewał się, a ja poszukiwałem naturalnie lepszego brzmienia. Byłem przez pewien czas w posiadaniu przewodu głośnikowego straight wire crescendo, nabyłem także w celu porównania DAC'a f-my Benchmark.

Ale cały czas nie do końca byłem zadowolony z dźwięku. Czegoś brakowało, sam nie wiedziałem czego ponieważ odkryłem to dopiero całkiem niedawno.

Ponieważ odtwarzam muzykę strumieniowo postanowiłem poeksperymentować z tym elementem układanki czyli ze źródłem.

Zakupiłem M2Tech HiFace - USB-SPDIF 24/192 i postanowiłem sprawdzić jak zabrzmi muzyka z komputera. Przy zakupie asynchronicznego interface M2 Tech dostałem info, że najlepsze efekty uzyskam stosując do odtwarzania program JPLAY.

Po wpięciu do mego systemu nowego źródła w postaci komputera + HiFace + JPLAY doznałem szoku jakie możliwości drzemią w DAC'u skonstruowanym przez Pana Andrzeja. Benchmark nie ma startu.

Dodatkowo program JPLAY ma wbudowane "silniki", które zmieniają charakterystykę brzmienia, tak jak zmieniało by się transport. Każdy gra inaczej i można sobie indywidualnie dopasować.

Zachęcony tą pozytywną zmianą wymieniłem także przewód głośnikowy na Siltech explorer 90l i znowu się polepszyło.

Reasumując DAC made by Andrzej Szymański gra naprawdę pięknie, szczegółowo, szeroką sceną, świetną stereofonią, a przy tym plastycznie i spójnie. Jedyne co trzeba mu zapewnić to dobry sygnał biegnący z transportu (ten z Oppo okazał się jednak niewystarczający)

Dodatkowo w szafie czeka preamp gramofonowy zrobiony przez pana Andrzeja z oddzielną sekcją zasilania. Nie miałem jednak okazji go wypróbować ponieważ gramofon ProJecta nie dawał rady i został sprzedany.

Poniżej parę fotek z mojego systemu

post-33660-0-81434400-1347618535_thumb.jpg

post-33660-0-72724300-1347618545_thumb.jpg

post-33660-0-38055500-1347618562_thumb.jpg

post-33660-0-01394900-1347618573_thumb.jpg

post-33660-0-33352500-1347618583_thumb.jpg

post-33660-0-84079800-1347618588_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wstawienie ebayowego daca do obudowy plus lampizacja nazywa się "skonstruowaniem"...ile taki "skonstruowany" DAC kosztuje??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5kzł za lampucerę która kosztuje 350zł + koszty lampizacji i obudowy -> 1,1 ~ 1,2kzł za części a reszta w kieszeń ale cóż zrobić taki rynek. Jedyna pocieszająca wiadomość dla tych co kupili że faktycznie DAC zagra lepiej od innych sklepowych konstrukcji w tej cenie ale z drugiej strony osobę która od czasu do czasu zajrzy do zakładki DIY taki DAC wyniesie tyle co wspomniany wyżej koszt części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

4,5kzł za lampucerę która kosztuje 350zł + koszty lampizacji i obudowy -> 1,1 ~ 1,2kzł za części a reszta w kieszeń ale cóż zrobić taki rynek. Jedyna pocieszająca wiadomość dla tych co kupili że faktycznie DAC zagra lepiej od innych sklepowych konstrukcji w tej cenie ale z drugiej strony osobę która od czasu do czasu zajrzy do zakładki DIY taki DAC wyniesie tyle co wspomniany wyżej koszt części.

 

Witam

Koledzy którzy się znają i mają czas to pewnie coś takiego zrobią taniej ale zapewniam że DAC jest super a ja nigdy nie trzymałem lutownicy w ręku i muszę komuś zaufać.Poza tym mam gwarancję i pewnośc że za Panem Andrzejem stoi ogromne doświadczenie i nie ma tu miejsca na eksperymenty -one też kosztują !

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Jeeeeny cztery i pół kafla za coś takiego?

Za te pieniądze wystarczy na kit Audio Note DAC 2.1, shipping, cło i zapłatę dla kogoś kumatego za poskładanie wszystkiego do kupy.

 

dac2_1_nk2_side001.jpg

 

Przyznacie, że wygląda bardziej uczciwie w środku niż ta farbowana lampucera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Szymański DAC też raczej nie ułomek .

 

Andrzej Szymański DAC !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26058-0-89791300-1348559442_thumb.jpg

post-26058-0-16018200-1348559446_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu po chusteczkę przekonujesz do wyspiarskich produktów (poluję na coś powyżej 2.1 :-) ). Trza popierać Polską myśl techniczna na Chińskich podwalinach :-) Tak nie ułomek! Prawie taki jak AN 5 Signature a może i lepszy. Kultura montażu też na poziomie..... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.