Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość partick

(Konto usunięte)

Tam to dopiero jest reklama, sprzedaż nie 1-2 sztuk tylko hurtowo:)

 

polemizowałbym, prowadzisz firmę.

 

To stawiaj sobie kropki na bocznicy.....

 

sorki coś się porobiło z wpisami.

Edytowane przez partick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Naprawdę nie rozumiem takich ludzi .

Wejdzie , rozpierduche zrobi i radoche ma jak małe dziecko ...

 

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Edytowane przez tomasz dudzinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinthe3,

rozumiem, że życzysz sobie, aby specjalnie dla Ciebie użytkownicy akcesoriów Tomanka powielili swoje wpisy dotyczące wrażeń poodsłuchowych i napisali to samo jeszcze raz, bo Ci się nie bardzo chce poszukać, czy tak?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Miałem ten sam dylemat .

Przeczytałem cały wątek - listwa zakupiona .

Trza się trochę wysilić ;)

400zł nie majątek . a patrząc co jest w środku (brak audiofilskiego powietrza) u innych producentów kosztowała by dużo więcej .

Możesz również wypożyczyć na miesiąc czasu - w razie niezdecydowania tracisz jedyne 30zł .Lepiej już chyba nie można .

 

widzę że nie był to czas stracony

Nie płacz , nie płacz . Bądż mężczyzną :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodac trolla do ignorowanych bardzo przydatna f-cja tudziez zbanowac.

 

Naprawdę nie rozumiem takich ludzi .

Wejdzie , rozpierduche zrobi i radoche ma jak małe dziecko ...

 

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

 

Ten typ tak ma. Wystarczy przejrzec wpisy jegomoscia. Brak konstruktywnych wpisow jedynie trolling. Poleca hajend jaki posiada, twierdzac,ze do lepszego nie warto doplacac. Tzw syndrom posiadacza. Czlek niewiele slyszal, niemniej udziela sie w wielu watkach- piszac naturalnie nie na temat. Jesli napiszesz slowo krytyki osoba reaguje agresywnie - niemily w kontach.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu z czystej ciekawości dokonałem zakupu przewodu zasilającego oraz listwy TAP6

Po otrzymaniu przesyłki, spotkało mnie miłe zaskoczenie

- każdy produkt był starannie zapakowany w osobne pudełko na którym znajdowała się naklejka z logo firmy oraz nr seryjnym urządzenia,

- pudełko zawierające listwę TAP6 jest wyklejone w środku szerokimi paskami pianki by zminimalizować możliwość uszkodzenia podczas transportu

- do listwy dołączona jest instrukcja obsługi wraz z paragonem zakupu

- na żywo listwa wygląda 100% lepiej niż na prezentowanych zdjęciach, jest starannie i estetycznie wykonana

Dlaczego o tym wspominam? Bo diabeł tkwi w szczegółach i świadczy to o pełnym profesjonalizmie konstruktora.

 

Po podłączeniu mojego systemu do ww listwy barwa odtwarzanych nagrań uległa drastycznej poprawie

- góra stała się jaśniejsza ale nie kłująca

- wyraźnie słychać miotełki

- lepsze wybrzmiewanie talerzy

- gitary brzmią fenomenalnie

- wokale niemalże na wyciągnięcie ręki

- lepsza średnica

- głębsza scena

 

- niskie tony......bas zrobił się delikatnie ale to naprawdę delikatnie odciążony, a zarazem szybszy i bardziej punktowy.

 

Listwę testowałem w gronie znajomych i wszyscy zauważyli znaczną poprawę dźwięku.

 

Wyśmienity kontakt z konstruktorem, uczciwie przedstawia swoje produkty i nie próbuje ich wcisnąć na siłę jak to robi większość sprzedawców przekonując nas o wyjątkowości ich towarów.

O przewodzie zasilającym Pan Tomasz poinformował mnie że jest to budżetowy i rzeczywiście ot "przewodzik", ale ładnie wyglądający i porządnie wykonany.

 

Panie Tomaszu

Jak będzie Pan miał w swojej ofercie leprze przewody zasilające to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do opinii kolegów!

Pan Tomasz ma naprawdę ciekawe propozycje.

Listwa jest genialna, nie chcę się powtarzac ale pobiła na głowę GigaWatt PF-1 cieszy też to że powstała w polskiej firmie polskiego płatnika VAT na polskiej ziemi :) i we współudziale polskich forumowiczów.

Szacun,dla konstruktora i wielki żal że niektórzy tego nie doceniają:(

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary i ceny podam w nadchodzącym tygodniu.

Każda z listew będzie mieć gniazda w 2 szeregach, jak TAP6.

Zapomniałem dodać, że w stosunku do każdej z listew będzie możliwość wyboru kombinacji, oprócz standardowej, dowolnego stosunku ilości wyjść bez filtrów (gniazda Schucko niebieskie), gniazda typu angielskiego lub USA - dwa ostatnie rodzaje również mogą być zrealizowane z filtrem lub bez.

To dobre rozwiązanie dla tych, którym np. udało się kupić po dobrej cenie kabel z wtykiem UK lub USA i chcieliby kabelek używać w Polsce, razem z innymi kabelkami polskiego standardu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że w stosunku do każdej z listew będzie możliwość wyboru kombinacji, oprócz standardowej, dowolnego stosunku ilości wyjść bez filtrów (gniazda Schucko niebieskie), gniazda typu angielskiego lub USA - dwa ostatnie rodzaje również mogą być zrealizowane z filtrem lub bez.

Oczywiście zmiany w konfiguracji listew nie wpływają na wzrost ceny - fakt, że każde odejście od produktu seryjnego to dodatkowy nakład czasowy, ale to bierzemy na siebie.

Pozdrawiam

 

Jakaś cena promocyjna na 4gniazdkową

Myślę, że na pierwsze sztuki, podobnie jak w przypadku TAP6, coś obniżymy. Wszelkie konkrety jednak podam w nadchodzącym tygodniu.

Czy wykonanie mieszanej:2gn usa+2gn sch-z lepszym EIC i lepszymi gniazdami wchodzi w rachubę?

Jestem otwarty na sugestie jakie gniazda zastosować - myślę, że nie będzie problemu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IEC-chyba Furutech,nie jest drogi ok50zł w detalu.Gniazda schuko-można Monacor lub Furutech.gniazdo usa podwójne-chciałbym 20A CupperColour z pinami z berylowanej miedzi.

 

niestety na gniazda CC trzeba poczekać.

 

czy taka listwa działa w przypadku instalacji 2-żyłowej bez uziemienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję pomyśleć nad opcją z lepszymi gniazdami.

czy taka listwa działa w przypadku instalacji 2-żyłowej bez uziemienia?

Działać będzie, ale nie "pełną piersią", nie wspominając o kwestiach bezpieczeństwa (brak ochrony przeciwporażeniowej- obudowa metalowa połączona jest elektrycznie z uziemieniem).

Część każdego z filtrów działa w odniesieniu do uziemienia - jeśli nie będzie podłączone, to część filtru po prostu nie będzie spełniać swojego zadania. Reszta będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary i ceny podam w nadchodzącym tygodniu.

Każda z listew będzie mieć gniazda w 2 szeregach, jak TAP6.

Zapomniałem dodać, że w stosunku do każdej z listew będzie możliwość wyboru kombinacji, oprócz standardowej, dowolnego stosunku ilości wyjść bez filtrów (gniazda Schucko niebieskie), gniazda typu angielskiego lub USA - dwa ostatnie rodzaje również mogą być zrealizowane z filtrem lub bez.

To dobre rozwiązanie dla tych, którym np. udało się kupić po dobrej cenie kabel z wtykiem UK lub USA i chcieliby kabelek używać w Polsce, razem z innymi kabelkami polskiego standardu.

Pozdrawiam

 

 

Oczywiście zmiany w konfiguracji listew nie wpływają na wzrost ceny - fakt, że każde odejście od produktu seryjnego to dodatkowy nakład czasowy, ale to bierzemy na siebie.

Pozdrawiam

 

 

Myślę, że na pierwsze sztuki, podobnie jak w przypadku TAP6, coś obniżymy. Wszelkie konkrety jednak podam w nadchodzącym tygodniu.

 

Jestem otwarty na sugestie jakie gniazda zastosować - myślę, że nie będzie problemu.

pozdrawiam

 

Panie Tomanek,

 

Szacun Pełną Gębą.

 

Niech się wszyscy, bez wyjątku, od Pana uczą podejścia do klienta.

 

Każdy, nawet domorosły producent krajowy, za byle odstępstwo od produkcji "seryjnej" żąda dodatkowych kwot tłumacząc to tym i owym.

 

 

Oby tak dalej.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

P.S.

Jeśliby w tej TAP4 byłyby gniazda IEC i schuko od Furutecha, o których wspominał Triode, to ja bym się również na taką prawdopodobnie pisał.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko tu zaglądam.

Nic mi do firmy Tomanek.

 

Widzę, że jest pożyteczna na Forum.

Ma zwolenników.

Ale nie o tym.

 

Zarzucono tu zbyt wysoką cenę za jakieś produkty.

Mnie zawsze w takich razach zastanawia; co robią zarzucający i jakie wynagrodzenia za to biorą?

Każdy może się sprawdzić i zbudować sobie zasilacz lub listwę.

Może następnie przeliczyć swoje roboczogodziny i zobaczyć za jaką kwotę powinien by to sprzedać gdyby z tego miał żyć. Nich nie zapomni o ZUS`ach i fiskusie...

 

Jak my bierzemy pensje, to musi wyjść np. 50zł/h ale jak robi to taki np, Tomanek to już nie, ma robić za darmo.

Kupujcie gadżety audiofilskich marek. To was wyleczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko tu zaglądam.

Nic mi do firmy Tomanek.

 

Widzę, że jest pożyteczna na Forum.

Ma zwolenników.

Ale nie o tym.

 

Zarzucono tu zbyt wysoką cenę za jakieś produkty.

Mnie zawsze w takich razach zastanawia; co robią zarzucający i jakie wynagrodzenia za to biorą?

Każdy może się sprawdzić i zbudować sobie zasilacz lub listwę.

Może następnie przeliczyć swoje roboczogodziny i zobaczyć za jaką kwotę powinien by to sprzedać gdyby z tego miał żyć. Nich nie zapomni o ZUS`ach i fiskusie...

 

Jak my bierzemy pensje, to musi wyjść np. 50zł/h ale jak robi to taki np, Tomanek to już nie, ma robić za darmo.

Kupujcie gadżety audiofilskich marek. To was wyleczy...

 

http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=nn&of=16

tu widać jakie są ceny.....

 

Spróbuję pomyśleć nad opcją z lepszymi gniazdami.

Taka 4-ka z lepszymi gniazdami 2 filtrowane, 2 nie, interesowałaby mnie :)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze listwy są tak zbudowane, że każde z gniazd wyjściowych ma swój oddzielny filtr Schaffnera.

Faktycznie, wzmacniacz z reguły lepiej podłączyć bezpośrednio do sieci bez pośrednictwa filtra (chociaż tu słuszałem również takie opinie, że z filtrem też działa dobrze, nie gorzej niż bezpośrednio).

Może się zdarzyć jednak tak, że mamy do dyspozycji 1 gniazdoko w ścianie do podłączenia wzmaka (bez filtra) i reszty zabawek (z filtrem). W takim właśnie przypadku można wykonać listwę z mieszaną ilością gniazd, np. 6-gniazdową TAP6 z 5 gniazdami z filtrem i 1 gniazdem bez filtra. Oczywiście stosunek ilości gniazd z filtrem i bez może być dowolny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Panie Tomaszu , a czy w listwie np. TAP6 istnieje taka możliwość zamontowania indywidualnego przełącznika do jednego z gniazd, odłączania i załączania filtrowanie Schaffnera.To pozwoliło by szybkie zweryfikowanie różnic pozostałych gniazd.

Mieli byśmy tu jak na dłoni , czy są korzyści , czy też nie .

Edytowane przez tomasz dudzinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.