Skocz do zawartości
IGNORED

Dysk NAS / serwer NAS


Marek76

Rekomendowane odpowiedzi

te raporty są nieaktualne. Od ich zamieszczenia już kilka razy zmieniło się oprogramowanie synology. live 5.1 usb działa bardzo dobrze, wiem bo mam i testpwałem na dwóch serwerach. Co do tego transmitera to dla mnie tanio nie jest, i gęstych formatów nie prześle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem zamawiam. Wezmę chyba ds214play, choć piszą, że ds214 ma lepszy stosunek ceny do jakości, ale w domowych zastosowaniach to mniej ważne. Parę złotych różnicy między oboma nie jest problemem w sumie, a jednak coś więcej play oferuje.

 

Pytanie laika jeszcze: czy podłączająs synology do routera wifi będę miał do niego dostęp po domowym wifi z playera himedia (w innym pomieszczeniu)? Na logikę, wydaje mi się, że nie ma bata by to nie działało, ale wolę spytać, bo być może muszę dokupić dongla wifi od razu.

 

Z tego co czytam to już mózg się lasuje: w sumie nie ma chyba różnicey czy dyski WD red czy Seagate nas, bo praktycznie parametry i cenę mają identyczne. Wezmę chyba wd red.

 

choc wciąż jeszcze mocno zastanawiam się nad dołożeniem do ds414. Nie ma on portu eSata, nie ma transkodowania które posiada ds214play. Plusem jest mozliwość kiedyś w przyszłości dołożenia dwóch dysków do ds414 (ale gdy zapełnię planowane 3tb to trzeba pewnie będzie zmieniać całą macierz...). Różnią się prockami. Różnica w koszcie ds414 to jakieś 100 euro więcej. Cholera... już sam nic nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dongla nie potrzebujesz, to transkodowanie to też nie wiem do czego ci potrzebne. Ja bym wybrał 414, ale mam inne preferencje, ja już nie mieszczę się na czterodyskowcu z dyskami 3+3+3+4 (czyli w macierzy daje to 9TB) A dołożenie trzeciego czy czwartego dysku tak żeby macierz się powiększyła to prościzna w synology.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem ochujam, jak słońce na niebie ;)

 

Byłem już zdecydowany na ds214play, potem ds214+, potem ds414, a teraz na ds713+. Dodatkowo poczytałem wątek od początku i ktoś podrzucił temat serwera domowego htpc zamiast nasa.... Im więcej czytam, tym większy mętlik, bo cżłowiek patrzy po możliwościach sprzętu, a nie po swoich potrzebach.

 

Im więcej kombinuję tym mniej atrakcyjny jest ds214play: transkodowanie to wielka niewiadoma w nim, plexa słabo obsługuje podobnież, złącze kart SD mnie nie interesi, bo zdjęcia ściągam i tak przez wieloformatowy usb reader (mam głównie karty flash CF). I nie zostaje wiele...

 

Ds713 przekonuje mnie jako:

- sprzęt na kilka lat (moc obliczeniowa);

- ewentualne transkodowanie;

- możliwość rozbudowy do większej liczby macierzy;

- możliwość obsłużenia Plex;

- różnica w stosunku do ds214+ to jakieś 120 Euro. Być może to na wyrost kupowanie, ale oszczędzanie na sprzęcie nigdy mi się nie sprawdziło.

- jest mocniejszy niż ds414, a w razie potrzeby oferuje możliwość rozbudowania/dodania dysków;

 

Ale dobrze, że poczytałem, bo wiem, że potrzeba mi będzie chyba jeszcze nowy router na 802.11n

 

Przeciwko serwerowi htpc świadczy fakt, że trzeba przy konfiguracji samemu grzebać. Nie mam doświadczenia z unixami, linuxami... Nauczyć się oczywiście mogę, ale wolny czas wolę chyba w coś innego inwestować, a pozwolić programistom Synology pisać odpowiednie oprogramowanie. Po prostu trochę mi się nie chce, nie z lenistwa, ale ze względu na konieczność inwestowania czasu, frustrację po drodze etc. Wolę, by było to w miare bezproblemowe rozwiązanie.

 

I jeszcze pytane lajkonika: audio station od synology wygląda jakoś porównywalnie do np. Windowsowego media playera? Wyświetla okładki i pobiera je automatycznie? Czy też lepiej jakiś inny program do obsługi archiwum muzycznego zainstalować (itunes?).

Czy macie jakies porady co do zgrywania i tworzenia archiwum muzynego na nasie? Jakiś zbiór zasad, etc.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już zdecydowany na ds214play, potem ds214+, potem ds414, a teraz na ds713+. Dodatkowo poczytałem wątek od początku i ktoś podrzucił temat serwera domowego htpc zamiast nasa.... Im więcej czytam, tym większy mętlik, bo cżłowiek patrzy po możliwościach sprzętu, a nie po swoich potrzebach.

 

Strasznie się napalasz. Zrób sobie listę potrzeb bo zaraz będziesz kupował model na i3 qnapa za 5000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się napalasz. Zrób sobie listę potrzeb bo zaraz będziesz kupował model na i3 qnapa za 5000zł.

 

Napalac sie nie napalam, ale zawsze tak mam. Staram sie poczytac maksymalnie duzo i pojaiwaja sie pytania, etc.

Wychodze jednak z zalozenia, ze jak kupowac to dobre i z mozliwoscia rozwoju w przyszlosci. To mi sie dotychczas zawsze sprrawdzalo. A ds713 zdaje sie wszystkie potrzeby zalatwiac:

- mozliwosc rozbudowy do 4 macierzy;

- mozliwosc odpalenia Plexa;

- mozliwosc transkodowania;

- eSata;

 

 

Byc moze wystareczylby ds214+ ale jak bede wchodzil w temat i okaze sie ze jest on niewystarczajacy to bede sobie plul w brode.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ ile masz danych i jaki jest ich przyrost, np roczny. Zastanów się po co ci transkodowanie? Zamierzasz oglądać filmy ze swojego serwera poza domem? Czy może masz TV który nie radzi sobie z większością rodzajów plików video? Na moje oko sprawa wygląda tak:

Zastanawiasz się nad dwudyskowcem - czyli danych masz mniej niż 4TB. Pewnie masz max 3TB. Nawet jeśli będzie ci przybywało w tempie 3TB na rok. To z czterodyskowego NASa "wyrośniesz" najwcześniej za 3 lata. Zakładając jeszcze że nie będziesz po drodze wymieniał dysków na większe.

Jeśli chodzi natomiast o rozszerzanie DS713+ to nikt tego nie robi. Albo używa go w takiej formie jak ma. Albo od razu kupuje DS1513+ lub DS1813+. Jest jeszcze jeden model, który na allegro jest taniej chyba od DS713+, mianowicie DS412+, który ma ten sam procek, tyle samo pamięci, te same możliwości poza rozbudową macierzy. To rozszerzanie macierzy zwyczajnie się nie kalkuluje, już to wałkowaliśmy kilka razy na forum synology. Wracając do rozszerzania pojemności to po pierwsze po trzech latach na 100% będziesz wolał zmienić sobie DS414, lub DS412+ na nowszy niż rozbudowywać. Kolejna sprawa, w czterodyskowcu nie braknie ci miejsca, bo jak założysz macierz SHR, to możesz w trakcie powiększać ją wymieniając dyski na coraz większe.

Kupujesz Czterodyskowca i wkładasz do niego teraz tylko 2*4TB. I rodzaj macierzy wybierasz SHR. Jak braknie miejsca dokupujesz następny, może to już będzie 5TB, wtedy z 4 robi ci się 8TB, na końcu kupisz już może 6TB, wtedy będziesz już miał 13TB użytkowych (zawsze tracisz pojemność największego dysku w macierzy) następnie wymienisz jeden z 4TBajtowych na 6TB i przybędzie ci 2TB itd. tu masz kalkulator:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naprawdę uważam że DS414 wystarczy, lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jeśli się upierasz na transkodowanie, ale jak cię naprawdę fantazja ponosi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , koleś ma super ceny, kupiłem od niego właśnie taki dla znajomego. Wtedy wystawiał za 2000, ale tylko rok gwarancji dawał. To jest to samo co DS1513+ tylko ma mniej RAMu.

Aha, plexa możesz odpalić na DS414, ale bez transkodowania, pozatym PLEX jest przereklamowany.

Od ESATA się odchodzi, bo USB 3.0 sprawdza się lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol, bardzo Ci dziekuje. Wszystko co piszesz ma sens, a najważniejsze że piszesz to z wlasnego praktycznego doświadczenia, którego ja nie mam.

 

Robiąc podsumowanie potrzeb, zdroworozsądkowo:

1) myślę, że na początek starczy mi spokojnie 2x3TB; na serwer wrzucę całą muzykę, zdjęcia, filmy i dokumenty. Czyli standardowe archiwum. Na razie bardziej zaawansowanych funkcji nie porzebuję;

2) transkodowania chyba nie potrzebuję: mam TV panasonic Viera, który ma zgodność z protokolem , mam też ps3 podłączony do tego TV, który do odtwarzania video powinien wystarczyć; do odtwarzania video mam też ewentualnie media player himedia 900b, który czyta dosłownie wszystko, łącznie z iso 3d blue ray. Tak więc do video transkodowanie mi faktycznie niepotrzebne zupełnie.

3) na razie himedia 900b pomyślany jest jako player, który po wifi będzie ciągnął muzykę do głównego systemu audio, który jest na piętrze (nas będzie na parterze). Jakby się okazało, że będę potrzebował podpiąć himedia do systemu/TV na dole w salonie, to albo będę robić to okazjonalnie, albo przeniosę go na stałę, a do systemu na piętrze kiedyś pomyślę o jakimś innym donglu do ciągnięcia muzy z nasa;

 

4) 412+ który podałeś, jest w fajnej cenie, ale to produkt z 1 roczną gwarancją-rękojmią sprzedawcy, bez gwarancji producenta. Pewnie nie ma się co bać, ale jest on w cenie nowego ds414. Ds412+ to już zaawansowany nas i będzie to chyba do moich domowych zastosowań klasyczny 'overkill'.

 

5) DS414 jako jedyny z rozważanych ma procka marvell armada - w porównaniu do Intel Atom wygląda on może skromniej, ale wyniki w benchmarkach miał dobre, a do domu jak nie będę potrzebował transkodowania, przy dostępie 2 użytkowników równlolegle nie ma bata by nie podołał.

 

6) DS414 kosztuje o niecałe 100 euro więcej niż ds214+. Różnica: 2 vs. 4 macierze.

 

Wychodzi mi więc, że albo ds214+ albo ds414. Ten ostatni z zapasem na rozbudowę ewentualną (ale na spokojnie zastanawiam się, czy kupując ds214+ z dwoma 4TB nie będzie to najlepsze rozwiązanie). Jeśli jednak mając na uwadze to co pisałeś wróciłbym do rozwiązania z 2macierzami, to faktycznie wybór byłby między ds214+ vs. ds214play. A play wtedy jakoś bardziej kusi, bo nie chodzi o transkodowanie, ale o lepszy/nowszy procek (Intel Atom).

 

Co do Raid to myślałem o 1 (mirror), który oferuje chyba wyższy stopień bezp. danych, podczas gdy w SHR jest to kompromis między bezp. a dostępnymi dyskami. A z Raid 1 w przyszłości na SHR zawsze będę mógł przejść (chyba, że nie?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

romek... RAID1 to podstawa i tyle. I do tego kopia na dysku zewnętrznym, ot żeby wszystkiego czasem nie stracić.

 

Prawa Murphy'ego są bezwzględne, jest kopia to się nie zj...popsuje ;)

 

I obowiązkowo UPS, bo RAID nie lubi zaników napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHR w dwudyskowcu to z punktu widzenia użytkowania też RAID1, więc w dwudyskowscu nie ma sensu go używać.

Ja mam DS413 od 1,5 roku i nigdy nie odczułem braku mocy. Czy weźmiesz coś na 2 czy 4 dyski to jak mówiłem zależy od tego jak rozrasta się biblioteka. Pamiętaj że różnica jest ogromna jeśli chcesz mieć dane zabezpieczone RAIDem. Przy dwudyskowym masz do dyspozycji połowę pojemności zainstalowanych dysków, czyli na dzień dzisiejszy max 4TB. Przy czterodyskowym masz do dyspozycji pojemność 3 z 4 dysków, (SHR to suma wszystkich minus największy, RAID5 to 3x pojemność najmniejszego dysku). Czyli jak wsadzisz same 4TB dyski to masz max 12TB. Więc 4TB vs 12TB.

Kolega wieslaw119 ma rację, najcenniejsze dane mimo RAIDU koniecznie trzeba mieć na dyskach zewnętrznych podłączanych do prądu tylko na czas uaktualnienia kopii. Ale przy multimediach powszechnie dostępnych strata danych to tylko niedogodność. Co innego prywatne zdjęcia, filmy, muzyka niszowa - prawie nieosiągalna w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesław, Kocioł - jesteście nieocenieni. Wasze porady są b. cenne.

W chwili obecnej biblioteka rozrasta się w sposób umiarkowany, ale to dlatego, że nie ma w sumie właśnie NASa, a wszystko jest na jakichś cdkach, etc.

Do tego w chwili obecnej nie mam elektronicznego archwum video, poza kilkunastoma płytami ze starymi filmami na divx. Posiadanie NASa otwiera jednak zupełnie nowe możliwości wymiany/przegrywania filmów od znajomych, a to może zajmować stopniowo coraz więcej miejsca.

Muzyka też przyrasta sukcesywnie; podobnie zdjęcia, bo podróżujemy z żoną.

Dlatego, biorąc pod uwagę powyższe wychodzi mi, że chyba najlepiej wziąć mi będzie ds414 z dwoma 2x3TB dyskami na razie. W zależności jak szybko je będę zapełniał dodam sobie większe (a dyski tanieją). Żyjemy w świecie mediów cyfrowych, więc raczej można się spodziewać, że liczba danych będzie rosnąć, co przemawia za nasem czteromacierzowym (na przyszłość).

 

Jedyne co, to szkoda że ds414 nie ma portu eSata. Mam bowiem dysk Iomega eGo 500GB, który ma eSata/USB 2.0. Ale i tak dysk ten podłączam do laptopa, i z niego mogę przerzucać dane na NASa (w laptopie mam eSata, więc nie ma problemu).

 

Jutro w pracy zamierzam pogdać jeszcze z moimi informatykami na ten temat, nigdy nie wiadomo, czy czegoś ciekawego człowiek sie nie dowie.

 

Jeszcze raz dzieki za Waszą cierpliwość do mnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ta sama zagwózdka co u mnie: ds214+ czy ds414 :D

Ale mam jeszcze pytanie co do DS214+ i jego obsługi na stronie synology widnieje hasło

"DS214+ (as external storage only)"

Oznacza to że np. 5 dyskowa stacja rozszerzająca będzie widziana jako jeden wielki dysk bez możliwości RAID-u itd.?

 

PS

Pojawil się nowy model DS414j następca 413j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil się nowy model DS414j następca 413j

 

Interesujce. Różnica w stosunku do ds414 to słabszy procek, reszta taka sama. A cena na poziomie ds214. Nieźle.

Chciałbym tylko benchmarki jakieś zobaczyć w porównaniu do ds414 i 214.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widzę że ta sama zagwózdka co u mnie: ds214+ czy ds414 :D

 

I jakie wnioski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko benchmarki jakieś zobaczyć w porównaniu do ds414 i 214.

Mówisz i masz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do wniosków to ciężko znaleźć cechę która by przemawiała za jednym lub drugim :/

Póki co to nie jestem pewny jakim budżetem dysponuje:)

Ciekawi mnie też kwestia modułu rozszerzającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie też kwestia modułu rozszerzającego.

 

Weź pod uwagę co napisał Kocioł: zazwyczaj zamiast rozszerzać ludzie zmieniają całego nasa na taki o większej liczbie macierzy i zazwyczaj wyższy model. Po przemyśleniu zgadzam się z tym w pełni. Co wcale nie pomaga w wyborze pomiędzy ds214 a ds414 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jeszcze pytanie co do DS214+ i jego obsługi na stronie synology widnieje hasło

"DS214+ (as external storage only)"

 

To znaczy że jak podłączysz moduł rozszerzający to nie możesz za jego pomocą rozszerzyć macierzy z głównego urządzenia, tylko założyć nowy wolumen. Czyli jak dodasz moduł 5dyskowy, to na DS214+ możesz mieć max RAID1 i nie rozszerzysz go wkładając dyski do DX513 do np RAID5. Ale na DX513 możesz stworzyć nowy wolumen (czyli jednolita przestrzeń dyskowa) złożony z 1 do 5 dysków, w RAID: 0, 1, 5, SHR, JOBD.

Co do DS414j nie proponowałem, bo zakusy wydajnościowe były nawet na DS214play, od którego nawet DS414 jest delikatnie mniej wydajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS214play, od którego nawet DS414 jest delikatnie mniej wydajny.

 

Może źle czytam Benchmarki, ald ds414 ma lepsze wyniki niż 214play, i to prawie w każedj kategorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o zyxelu 325 .... pytam jako niezbyt wymagajacy user.

Ma ktos moze , moglby skrobnac kilka slow.

 

Pozdrawiam.

Mam cos podobnego bo 320

Obsluga do 8T

Przycisk copy na froncie

3 usb

Udostepnia muzyke filmy i zdjecia po sieci

Moc ma wystarczajaca aby jednoczescnie przesylac hi resy do strumieniowca, odtwazacz film hd na telewizorze oraz zapisywac pliki na dysku

Mozna tez postawic na nim strone internetowa

Ogolnie w domowych zastosowaniach ma funkcjonalnosc wiecej niz wystarczajaca

Minusy-plastikowy-ale tylko z zewnatrz-w srodku jest metalowy stelarz

Sanki na dyski sa tez plastikowe

Dosc glosny wentylator-co prawda z regolacja obrotow ale i tak go slychac

Kupilem go jako tani markowy magazyn danych a podczas konfiguracji odkrylem cala mase fajnych funkcji

 

Ps

Predkosc kopiowania danych z pc oczywiscie po gigabitowym lanie-rozne pliki po 1/3 muzyka , filmy, zdjecia-realnie od 30 do 50mb/s-zapis na serwerze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ds214play z 2x3TB seagate nas.

Bo już dosyć mam tego wiecznego roztrząsania co lepsze. Brak decyzji jest gorszy od złej decyzji. Ament.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Zamówiłem ds214play z 2x3TB seagate nas.

Bo już dosyć mam tego wiecznego roztrząsania co lepsze. Brak decyzji jest gorszy od złej decyzji. Ament.

 

Jak zamawiałeś na Amazonie, to zawsze możesz skancelować, jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałeś na Amazonie, to zawsze możesz skancelować, jakby co ;)

 

Tak, ale nawet zła decyzja jest lepsza niż brak decyzji. Więc temat z głowy.

Teraz będę zajmował się konfiguracją, archiwizacją dokumentów, muzy, zdjęć, etc. B mnie już to wybieranie ciągłe męczyło. Nie lubię w nieskończoność roztrząsać problemów, które w większości aspektów wyboru NASa mogą okazać się wyimaginowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. A sprawdzilem co kupiles - spoko, fajnie ze nie oszczedzales na dyskach.

 

Dzięki Wiesław za dobre słowo.

Teraz zacznie się prawdziwe wyzwanie archiwizacji wszzystkiego. Mam plan, by oprócz muzy i zdjęć zarchiwizować też wszystkie ważne dokumenty od czasu studiów + ważne dokumenty i rachunki za ostatnie lata zwiazane z domem, etc.

Słyszałem też dziś o fajnej usłudze dostępnej we Francji (pewnie gdzie indziej też): bank pocztowy oferuje tam usługę digital safe - czyli przechowywanie ważnych dokumentów w formie elektronicznej w 'sejfie' bankowym. Czyli nie w bliżej niezidentywifkowanej chmurze, ale w sejfie, na co dają gwarancję bezpieczeństwa. Niezłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz archiwizować to zainstaluj z centrum pakietów aplikacje: photostation i audiostation. Jak je zainstalujesz to pojawią się dwa foldery systemowe: music i photo. Najlepiej tam wrzucić te zbiory. Jak zainstalujesz te apki to wejdź jeszcze do panelu sterowania i dalej do "biblioteka multimediów" tam w zakładkę "indeksowany folder" tam sprawdź czy masz odpowiednie foldery przypisane odpowiednim mediom. Jeśli masz też jakieś filmy to analogicznie apka videostation.

W tych wszystkich aplikacjach twoje media nie będą widoczne od razu, indeksowanie trochę trwa, dodatkowo photostation robi sobie miniaturki twoich zdjęć. We wszystkich oknach jakie otwierasz w DSM masz u góry po prawo znak zapytania, tak znajdziesz pomoc, czytaj ile się da. Oszczędzisz sobie robienia czegoś kilka razy itd. Ja za pierwszym razem tak namieszałem że zrobiłem format i od nowa wszystko budowałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Dzięki Wiesław za dobre słowo.

Teraz zacznie się prawdziwe wyzwanie archiwizacji wszzystkiego. Mam plan, by oprócz muzy i zdjęć zarchiwizować też wszystkie ważne dokumenty od czasu studiów + ważne dokumenty i rachunki za ostatnie lata zwiazane z domem, etc.

Słyszałem też dziś o fajnej usłudze dostępnej we Francji (pewnie gdzie indziej też): bank pocztowy oferuje tam usługę digital safe - czyli przechowywanie ważnych dokumentów w formie elektronicznej w 'sejfie' bankowym. Czyli nie w bliżej niezidentywifkowanej chmurze, ale w sejfie, na co dają gwarancję bezpieczeństwa. Niezłe.

 

Zewnętrzny dysk na USB wystarczy.

 

Powiem coś absolutnie brutalnego.

Kolega mi zmarł i nikogo nie interesują jego zbiory (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł, dzięki za ważne porady. Tego właśnie chcę uniknąć - błędów, które potem mnie ograniczą, lub skomplikują życie.

 

Zastanawiam się poważnie w tej chwili

1) nad wyborem formatu dla rippowanych plików audio. FLAC wydaje sie optymalny - rozumiem, że NAS go odtworzy bez problemu na wyjście usb, tam będę miał kartę zewn Behringer UCA 202 i dalej do wzmaka. Wydaje mi się to prostsze niż próbować uzywać ps3 jako klienta, bo możliwości odtwarzania plików są w ps3 b. ograniczone.

 

2) czy muzykę w folderze Music na NASie katalogujesz w folderach tematycznych (np. jazz, pop, etc.) czy tagować lepiej i mieć wszystko w jednym katalogu?

 

W tej chwili nie wiem na ile będę miał czas na konfigurowanie nasa i czy nie odłożę tego do przyszłego tygodnia, bo mam zbyt dużo zajęć w obecnej chwili (przyszedł wczoraj).

 

Aha:

czy jest jakiś sensowny program/apka do archwizacji dokumentów różnorakich (pdf, doc, etc.)? Chodzi o zrobienei domowego archiwum na dysku i konsekwentne regularne dodawanie dokumentów typu rachunki, gwarancje, faktury, etc. Czy po prostu najlepiej stowrzyć sobie klasyczną strukturę katalogów i podkatalogów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

http://www.amazon.co.uk/APC-BK350EI-Interface-Desktop-Back-UPS/dp/B00006BBIK/ref=sr_1_19?s=computers&ie=UTF8&qid=1401277013&sr=1-19

 

Kup UPS'a - RAID nie lubi zaników napięcia. Może się rozjechać i dupa blada.

Ja mam takiego jak w linku, groszowa sprawa.

 

Najważniejsze wcale nie jest to ile podtrzymuje, ale że NAS ma czas na shutdown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Synology.

Mam problem z korzystaniem z Ds Audio. Na tablecie muzyka odtwarzana jest prawidłowo. Przejście na wyjście usb, przy podłączeniu rdaca, Ds Audio się zawiesza i trzeba restartować tablet. Przy sterowaniu z komputera przez Audiostation wszystko przebiega prawidłowo. Coś robię źle, mogę liczyć na pomoc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.