Skocz do zawartości
IGNORED

Dysk NAS / serwer NAS


Marek76

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Wiem cycus, lepsze jest wrogiem dobrego:) Napalasz sie okrutnie.

smolikjr opisał swoje wymagania. Rozmowa zeszła na dość zaawansowane urządzenia domowe przed którymi praktycznie nie ma ograniczeń (które zdecydowanie wykraczają po za możliwości NAS'u), Ty zaś zasugerowałeś urządzanie, które niestety ale jest podstawowym minimum a jego wydajność może sprawiać problemy przy 6-10 osobach.

 

Mamy jeszcze wersje duo z raid, a dyski i tak możemy wymienić. Mamy niską cenę, przeciętną wydajność i bardzo okrojone oprogramowanie ale 1400 zł i 6 tb... kwestia priorytetów. Ja wychodzę z założenia że nie będę na sobie testował i wybieram rozwiązania sprawdzone, produktu firm które od wielu lat są liderami. Dla mnie priorytet to bezpieczeństwo. Używałem wiele urządzeń tego typu i wszędzie był jeden problem... wydajność... w nowszych DS trudno uświadczyć 100% cpu :)

 

Kiedyś też myślałem że to przerost formy nad treścią..(i bez sensu przepłacać prawie 1k) z czasem jednak wymieniałem same urządzenia by zyskać na wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew, zagorzałą dyskusję i rozjaśnieniu kilku funkcji;)

Cieszę się że zostały pochwalone produkty nad którymi się zastanawiałem czyli WD Red i serwery Synology.

Cały czas lawiruje między rozwiązaniem 2 i 4 dyskowym. Niestety modele za 2 tys. są dla mnie zbyt drogie;/

Mam jeszcze kilka pytań, mianowicie:

Czy do agregacji łączy nie jest wymagany switch z konfiguracją tego typu połączenia?

Co sądzicie o procesorach jednordzeniowych w NASach 4 dyskowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o HP Microserver + Windows Home Server jako system operacyjny? Cena za komplet to niecałe 200€ a dostajemy serwer w małej obudowie z miejscem na 4 dyski, DVD lub BD ROM, procesor x86 plus znany system Windows.

 

Sent from Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch nic nie musi, ale jeśli jest tylko jeden odbiornik, to on również powinien mieć agregację łączy. Przy wielu, oczywiście jest ok. Często agregacja jest również redundancją łączy a przynajmniej tak powinno być zgodnie ze sztuką budowania macierzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch nic nie musi, ale jeśli jest tylko jeden odbiornik, to on również powinien mieć agregację łączy. Przy wielu, oczywiście jest ok. Często agregacja jest również redundancją łączy a przynajmniej tak powinno być zgodnie ze sztuką budowania macierzy.

jak to switch nic nie musi? Musi obsługiwać LA a najtańszy switch do link agregation to chyba 3 stówki. Ale to akademicka dyskusja bo w domu to się nie przydaje. LA jest przydatne przy wielu kompach.

 

Jeśli chodzi o serwer 4ro dyskowy synology na procesorze arm to ja mam taki DS413 i nie brakuje mi wydajności. Jedyne zadanie w domu któremu nie podoła w domu to transkodowanie filmu w locie. Jak weźmiesz DS414 to nie będziesz narzekał. Ten model ma LA jeśli się na nie uprzesz i jest 20% mocniejszy niż mój. Jeśli serwer będzie tylko magazynem i serwerem dlna to wystarczy DS413j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ale popieprzyłem. Miało być, że oczywiście, że musi mieć LACP. Pisanie w stanie wskazującym, chyba nie było dobrym pomysłem. Sorry za wprowadzenie w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na transkodowaniu w locie mi nie zależy.

Natomiast odtwarzanie na TV filmów które znajdują się na NAS jest mile widziane;)

Czy da się to zrobić z zewnętrznej sieci (TV do internetu--->internet do NAS)?

Oczywiście TV zgodny z dlna ale czy to wysterczy ?

 

@kociol1978

Jak wydląda sprawa DSM na DS413j? Jest aktualizowany itd ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kociol1978

Jak wydląda sprawa DSM na DS413j? Jest aktualizowany itd ?

 

Powinien mieć jeszcze między 3 a 4 lata wsparcia jeśli chodzi o firmware. Na aledrogo jakaś firma wystawia ten model powystawowy z niemiec jako używany i daje chyba rok gwarancji. za mniej niż tysiąc. Niedawno znajomy kupił od nich DS1512+ za 2000 brutto. W sklepie kosztuje 3000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup albo Synology ds213air albo 214. 214 mógłbym podłączyć do routera i mieć funkcjonalność ds213air, przy czym 214 wydaje się mocniejszą maszyną. Chciałbym mieć dostęp do nasa z 1 systemu (tv, ps3, audio) który mogę podłączyć kablami oraz z 2 systemu który mogę podłączyć po wi-fi (himedia player).

Który wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup albo Synology ds213air albo 214. 214 mógłbym podłączyć do routera i mieć funkcjonalność ds213air, przy czym 214 wydaje się mocniejszą maszyną. Chciałbym mieć dostęp do nasa z 1 systemu (tv, ps3, audio) który mogę podłączyć kablami oraz z 2 systemu który mogę podłączyć po wi-fi (himedia player).

Który wybrać?

DS213air to jakaś pomyłka, nawet go nie bierz pod uwagę. DS214 znacznie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Rozważam zakup albo Synology ds213air albo 214. 214 mógłbym podłączyć do routera i mieć funkcjonalność ds213air, przy czym 214 wydaje się mocniejszą maszyną. Chciałbym mieć dostęp do nasa z 1 systemu (tv, ps3, audio) który mogę podłączyć kablami oraz z 2 systemu który mogę podłączyć po wi-fi (himedia player).

Który wybrać?

 

http://www.synology.com/en-uk/products/spec/DS213air

vs.

http://www.synology.com/en-uk/products/spec/DS214

 

Dwurdzeniowy procesor i 2x więcej pamięci w 214 - to ma duże znaczenie przy pracy z SQL. A Wi-Fi i tak masz w routerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup albo Synology ds213air albo 214. 214 mógłbym podłączyć do routera i mieć funkcjonalność ds213air, przy czym 214 wydaje się mocniejszą maszyną. Chciałbym mieć dostęp do nasa z 1 systemu (tv, ps3, audio) który mogę podłączyć kablami oraz z 2 systemu który mogę podłączyć po wi-fi (himedia player).

Który wybrać?

 

Zdecydowanie DS 214, a jesli bardzo zalezy Ci na dostepie do NASa przez Wifi to wystarczy dokupic odpowiednia karte WiFi USB. Ja tak zrobilem kupujac D-Link DWA-131 i dziala bez problemow. Przy czym wlaczanie funkcja Wake on Lan nie bedzie dzialac jesli Synology nie bedzie podlaczony do routera kablem, a li tylko poprzez WiFi. Funkcja wylaczanie dziala.

Lista dzialajacych dongli USB WiFi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie DS 214, a jesli bardzo zalezy Ci na dostepie do NASa przez Wifi to wystarczy dokupic odpowiednia karte WiFi USB. Ja tak zrobilem kupujac D-Link DWA-131 i dziala bez problemow. Przy czym wlaczanie funkcja Wake on Lan nie bedzie dzialac jesli Synology nie bedzie podlaczony do routera kablem, a li tylko poprzez WiFi. Funkcja wylaczanie dziala.

Lista dzialajacych dongli USB WiFi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziękuję Ci b. za tą odpowiedź - dokładnie tak myślałem, a potwierdzenie utwierdza mnie, że ds214 jest najlepszym wyborem i najmocniejszą maszyną z serii ds2xx . W zależności od ustawienia albo będę miał ds'a bezpośrednio przy routerze, albo wywalę go gdzieś do szafy z podłączonym wi-fi donglem.

 

A czy próbował ktoś z Was funkcji podłączenia kamerki do ds? gdzieś o tym wycyztałem i myślę, że może to być fajne uzupełnienie systemu alarmowego w domu, a kamerka do ds'a będzie tańsza niż typowa do monitoringu alarmowego (chyba, choć nie porównywałem jeszcze cen).

 

Są 2 wersje ds214: 214+ i 214play. Play ma mocniejszy procesor (Intel Atom 1,6GHz) a 214+ ma Marvell Armada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Różnice między nimi nie są duże, choć co ciekawe przy lepszym procku wersja play ma o połowę gorszy przesył obrazu z kamerki (choć to nie priorytet).

 

Jakiekolwiek uwagi na ten temat mile widziane.

Nadarza mi się okazja wyjazdu do kanady więc kupowac bedę chyba w US. Jakie dyski sa najbardziej polecane do synology (myślę na razie o jednym 4Gb)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS214+ i DS214play to z grubsza wydajnościowo podobne modele. Ale play jest dedykowany do multimediów, dlatego do domu brałbym play. DS214+ ma sprzętowe szyfrowanie, generalnie model nastawiony na małe firmy.

Jeśli w USA będą fajne ceny to możesz pomyśleć nad DS713+, wtedy to już bez kompromisów :-)

Co do kamerek, synology ma dziwne podejście z licencjami. Razem z DS dostajesz licencję na jedną kamerkę. Na następne trzeba dokupić, tanie nie są.

Przy takim sprzęcie unikaj podpinania go do routera po wifi. Jeśli jest możliwość to zdecydowanie po kablu. Ja do swojego testowo podpinałem niedrogą sieciówkę TL-WDN3200, dwu systemowa i 300Mbit. Ale tylko na chwilę. Łączyła się zarówno na 2,4 jak i 5 GHz. Niestety nie sprawdzałem czy na 300Mb czy na 150Mb/s. Jednak jak masz fundusze a nie masz możliwości po kablu to kup coś w tym stylu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) koszt dwóch sztuk jakieś 200zł

Dysk 4TB to albo WD RED, albo Seagate serii NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS214+ i DS214play to z grubsza wydajnościowo podobne modele. Ale play jest dedykowany do multimediów, dlatego do domu brałbym play. DS214+ ma sprzętowe szyfrowanie, generalnie model nastawiony na małe firmy.

 

Kocioł, dziękuję za odpowiedź. Ale nie do końca byłe w stanie z tego wczęśniejszego linku porównania wyczytać. dlaczego play jest bardziej dedykowany do multimediów? Czy mógłbyś podpowiedzieć jakie są zasadnicze różnice między play a + ?

 

Jeśli w USA będą fajne ceny to możesz pomyśleć nad DS713+, wtedy to już bez kompromisów :-)

 

Jakkolwiek jestem zwolennikiem kupowania sprzętu dobrej jakości i nie oszczędzania na niezbędnym, to 713 jednak do domowego użytku to przekombinowanie imho. Po prostu to co oferuje seria 214 mnie zadowala.

 

Być może co ważne: wiem, że synology ma możliwość obsługi wbudowanego playera z telefonu. Chodzi o to, by móc sterować tym wbudowanym playerem w systemie 1 bez kupowaniaa dodatkowego urządzenia; natomiast jednocześnie by móc podłączyć się dedykowanym media playerem (himedia) po wifi z drugiego systemu audio. Da radę? Ewentualnie, mniej optymalnie musiałbym w systemie 1 odtwarzać poprzez ps3, ale to nie jest wygodne, bo TV musi być odpalone by móc nawigować przez katalogi z muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może co ważne: wiem, że synology ma możliwość obsługi wbudowanego playera z telefonu. Chodzi o to, by móc sterować tym wbudowanym playerem w systemie 1 bez kupowaniaa dodatkowego urządzenia; natomiast jednocześnie by móc podłączyć się dedykowanym media playerem (himedia) po wifi z drugiego systemu audio. Da radę?

 

Da rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę z tym 713 zaszalałem :-).

tu masz różnice w serii 214:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pytanie do czego będziesz wykorzystywał serwer, konkretnie.

Jeśli interesuje cię słuchanie muzyki za pomocą Audiostation, oraz strumieniowanie mediów po DLNA bez transkodowania to wystarczy DS214.

DS214+ jest mocniejszy, ma dwa porty ethernet (w domu nie przydatne) sprzętowe wsparcie szyfrowania danych (w domu nie przydatne).

DS214play: procesor intela, najmocniejszy z serii 214. Sprzętowe wsparcie transkodowania video, dodatkowo ma slot kart SD.

 

Z tymi kamerami to nie wynika z braku mocy procka, ale synology sztucznie, programowo różnicuje modele. Chcą podkreślić specjalizację: 214+ - biuro, "play" - dom.

 

Co do tego wifi.

Telefonem i himedia będziesz się komunikował tak czy tak za pośrednictwem routera i to on ma udostępniać sieć wifi. Nas niech będzie wpięty po kablu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł wielkie dzięki jeszcze raz.

Czyli dla mnie pasuje jednak 214play.

 

Czy miałbyś ewentualnie jakiś pomysł jak połączyć ds214 ze wzmakiem analogowym? Najprościej byłoby pewnie kupić DACs jakiegoś, ale jesli by się tego udało uniknąć byłoby super. Posiadam też ps3 i ewentualnie możnaby puścić to przez playstation, ale to nie jest optymalne rozwiąznie.

Zewn. Daca mam, ale w główym systemie i nie chciałbym się go pozbywać do drugiego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że kolega chce to zrobić małym kosztem.

Czy serwer będzie na tyle blisko żeby dociągnąć od niego do systemu kabelek USB? Wtedy za 100 zł kupisz na allegro używaną kartę soundblaster usb, ona łyka nawet gęste formaty i nie brzmi źle. Jak masz więcej kasy to kupisz dac USB i podłączysz. Mi taki układ działa na kablu usb 7m. Inna opcja to już jak kolega mówił squeezebox, albo jakiś laptop lub player. Jest jeszcze opcja bluetoot. Tylko do serwerka trzeba transmiter bluetoot kupić i jakiś przetwornik, chyba np:http://www.x-kom.pl/p/82124-glosniki-logitech-wireless-speaker-adapter-bluetooth.html. Jeszcze jest coś takiego:http://www.synology.com/pl-pl/products/synology_remote_spec

kosztuje jakieś 250zł. Niestety nie wiem jak z jakością dźwięku tych wynalazków

Ale nie spiesz się. Możliwe że będziesz mógł odtwarzać przez ps3 bez włączania tv sterując telefonem. Ale to zapytaj jak już będziesz miał sprzęt może wtedy ci podpowiem jak to ruszyć. Na sucho nie ma co dywagować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja się rozwinęła a ja z kolejnym pytaniem;)

Czy synology obsłuży skaner po USB? Jeśli tak to biorę w ciemno ;)

Wiem że nie jest to pytanie z dziedziny audio ale jak już kupować to raz a porządnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już się troszkę zagalopowałeś z wymaganiami ;-) Ale zobacz listę kompatybilności na polskiej stronie synology w pomocy technicznej, coś pod andkiem nie mogę teraz linku wkleić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę, ja wymagam:D

Właśnie na stronie są urządzenia wielofunkcyjne, a chodziło by mi o skaner sam w sobie;)

Może ktoś próbował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj szukaj odpowiedzi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Polskie forum synology.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezebox Touch, nie dosc ze wygodny w obsludze, to calkiem fajny "analogowy" dzwiek.

 

Tak, tylko, że właśnie nie chcę wywalać kasy na dodatkowy player.

 

Coś mi się wydaje że kolega chce to zrobić małym kosztem.

Czy serwer będzie na tyle blisko żeby dociągnąć od niego do systemu kabelek USB? Wtedy za 100 zł kupisz na allegro używaną kartę soundblaster usb, ona łyka nawet gęste formaty i nie brzmi źle. Jak masz więcej kasy to kupisz dac USB i podłączysz. Mi taki układ działa na kablu usb 7m. Inna opcja to już jak kolega mówił squeezebox, albo jakiś laptop lub player. Jest jeszcze opcja bluetoot. Tylko do serwerka trzeba transmiter bluetoot kupić i jakiś przetwornik, chyba np:http://www.x-kom.pl/p/82124-glosniki-logitech-wireless-speaker-adapter-bluetooth.html. Jeszcze jest coś takiego:http://www.synology.com/pl-pl/products/synology_remote_spec

kosztuje jakieś 250zł. Niestety nie wiem jak z jakością dźwięku tych wynalazków

Ale nie spiesz się. Możliwe że będziesz mógł odtwarzać przez ps3 bez włączania tv sterując telefonem. Ale to zapytaj jak już będziesz miał sprzęt może wtedy ci podpowiem jak to ruszyć. Na sucho nie ma co dywagować.

 

Kocioł, dokładnie tak - do drugiego systemu nie chcę dodawać playera.

Serwer będzie na tyle blisko systemu audio, że 2m usb kabla wystarczą.

Faktycznie kupno nawet używanej karty muzycznej może być dobrym rozwiązaniem. Większych ambicji odnośnie jakości dźwięku nie mam, bo to nie jest mój pierwszy system.

Laptoka nie chcę w żadnym razie.

Zrobię tak jak piszesz - jak będę już miała nasa spróbuję rozwiązać to poprzez ps3 i sterowanie telefonem.

 

pozdrawiam i dziękuję wszystkim za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zamiast Synology NAS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy kupował ktoś w US synology nas może?

Z tego co czytam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to przyjmuje napięcie od 100V do 240V, więc powinien chodzić bez problemu w EUropie. Czy może ktoś potwierdzić (chcę dziś lub jutro zamawiać). Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem potwierdzenie, że nas synology będzie chodził na EU napięciu.

 

Zamierzam kupić dyski 2 x 3TB do konfiguracji w Raid 1 (mirroring). I tu pojawia się problem z wyborem: WD Red 3TB NAS czy Seagate 3TB NAS. W sumie chyba nie da się rozstrzygnąć jednoznacznie, bo po lekturze różnych forów są zwolennicy WD i Seagatea (oraz Hitachi nawet).

 

Jedyne co mnie zastanowiło, bo rzekomo, że dyski 3TB są bardziej awaryjne od 2TB lub 4TB, bo mają 3 a nie 2 talerze. Ale nie wiem, na ile to jest potweirdzone info.

 

W przyszłości zamierzam kupić chyba też prostego UPSa, ale tego już nie będę ciągnął chyba przez ocean, bo ciężkie toto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca ci się kupować za oceanem? U dystrybutora polskiego jest za 1300zł, na allegro 1240zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W US wychodzi 1107zł (kurs 3zł za $) do tego wysyłka, nie wiem jak z gwarancją w polsce... może jakiś podatek dojdzie albo cło....

Bo w stanach raczej nie mieszkasz skoro pytasz o napięcie 240V i mówisz o UPSie i jego ściąganiu :-) UPSy w polsce dobre do takiego sprzętu kosztują 250zł (cyberpower, 1/3 bywalców forum synology ich używa, w tym ja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę lecę do Kanady na tydzień, więc cła i przesyłki bym nie płacił.

ds214play kosztuje tam 370USD = 266 EUR. Czyli w sumie faktycznie niewiele oszczędzam. Na 2 x 3TB osczędzę 34 EUR. W sumi ejakieś 70 EUR oszczędności. Gwarancji międzynarodowej nie ma.

Może faktycznie masz rację...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałbyś ewentualnie jakiś pomysł jak połączyć ds214 ze wzmakiem analogowym? Najprościej byłoby pewnie kupić DACs jakiegoś, ale jesli by się tego udało uniknąć byłoby super. Posiadam też ps3 i ewentualnie możnaby puścić to przez playstation, ale to nie jest optymalne rozwiąznie.

Zewn. Daca mam, ale w główym systemie i nie chciałbym się go pozbywać do drugiego systemu.

Coś mi się wydaje że kolega chce to zrobić małym kosztem.

Czy serwer będzie na tyle blisko żeby dociągnąć od niego do systemu kabelek USB? Wtedy za 100 zł kupisz na allegro używaną kartę soundblaster usb, ona łyka nawet gęste formaty i nie brzmi źle. Jak masz więcej kasy to kupisz dac USB i podłączysz. Mi taki układ działa na kablu usb 7m. Inna opcja to już jak kolega mówił squeezebox, albo jakiś laptop lub player. Jest jeszcze opcja bluetoot. Tylko do serwerka trzeba transmiter bluetoot kupić i jakiś przetwornik, chyba np:http://www.x-kom.pl/p/82124-glosniki-logitech-wireless-speaker-adapter-bluetooth.html. Jeszcze jest coś takiego:http://www.synology.com/pl-pl/products/synology_remote_spec

kosztuje jakieś 250zł. Niestety nie wiem jak z jakością dźwięku tych wynalazków

Ale nie spiesz się. Możliwe że będziesz mógł odtwarzać przez ps3 bez włączania tv sterując telefonem.

 

W międzyczasie przypomniałem sobie, że do pomiarów akustycznych kupiłem kiedyś kartę USB Behringer uca-202. Karta jest plug and play, odtwarza 16bit do 48kHz, czyli szału nie ma, ale gra i jest dobrze oceniana. Na razie by wystartować system może wystarczy, a na przyszłość jakiegoś lepszego daca usb można dokupić jak się trafi okazja.

 

Znalazłem też inne polecane i przetestowane rozwiązanie: dokupienie transmittera usb Creative Soundblaster Wireless Transmitter - koszt chyba koło 50 GBP, można za 10GBP dokupić dodatkowy odbiornik i w ten sposób podłączyć klasyczny analogowy wzmak do źródła cyfrowego, i to bez kabli. Tania i ciekawa opcja.

 

Wtedy za 100 zł kupisz na allegro używaną kartę soundblaster usb, ona łyka nawet gęste formaty i nie brzmi źle.

 

Okazuje się, że nie wszystkie Soundblastery pracują z DSami:

 

Creative Sound Blaster MP3+ (SB0270) DS209 DSM 2.3-1157 Mandos 2010.07 works fine, including volume control

Creative Sound Blaster Play! [1] DS410 DSM 4.0-2228 Steviewhy 2012.06 Works great!

Creative USB Sound Blaster X-Fi HD DS212+ DSM 4.1-2668 Matthias B 2013.01 analog works fine, but S/PDif not working

Creative USB Sound Blaster Surround 5.1 (S80490) DS107 0722 FrankH 2008.11 Sound is stuttering, unusable

Creative Sound Blaster Live 24-bit External DS211+ DSM 3.1 Andrei Pop 2011.05 Working, no sound stuttering.

Creative Xmod Wireless (USB soundcard / wireless transmitter) CS407e 0640 sbeinroth 2008.07 Sound works fine! Volume control can also be used. Unfortunately other control buttons are not supported at the moment.

Creative Sound Blaster X-Fi Go! (70SB110000000) DS409+ DSM 2.2-0942 PsyDeX 2010.01 Sound works fine with direct connect to NAS USB but stutters under Defender usb hub.

Creative Xmod Wireless USB Sound Card DS408 - - 2008.12 -

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.