Skocz do zawartości
IGNORED

AD FONTES - "wędrówka do źródeł zapomnianych"


robiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Octagon>

to właśnie analog,sam nie spróbujesz to się nie dowiesz ,tu nawet pieśni pochwalne sprawy nie załatwią :)

ale posłuchał bym vasy ,pisze jako posiadacz /chyba/ wkładki tej marki/modelu/ , a to zdecydowanie więcej niż powielanie czyiś opinii.

kto wie może zatracisz się w tej marce i będziesz wspierał szwajcarów,

dawno dawno temu w odległej galaktyce.......

kiedy dolar był tańszy można było wyhaczyć je za bardzo rozsądne kwoty

ze swojego ogródka mogę tylko napisać że mając 1042 i przesiadając się na sheltera 301 nigdy do mm nie wróciłem

i mimo że 301 była droższa niż gold to benz parametrami jest lepszy(tylko proszę mnie nie chwytać za słowa)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na droższym ,ale to chyba nie problem bo,

urządzenie posiada:

-gruby aluminiowy talerz jak AF

-napęd paskowy

poza tym zabierając tu głos to mam świadomość(tak tu się pisze) że tytułowy gramofon robi drogiej konkurencji z dupy jesień średniowiecza

więc nie ma problemu ;)

chodzi o zasadę

napęd + poprawnie dobrany układ ramię wkładka mm oraz

napęd + poprawnie dobrany układ ramię wkładka mc

resztę pomijam oczywiście skrótowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Octagon.

Ja od dawna forsuję twierdzenie że lepsza jest tania MC niż MM w podobnej lub wyższej cenie. (Wiem, wiem, wyjątki bywają)

W Twoim przypadku raczej niepokoiłbym się czy pre Pro Jecta da radę. Mądrzy ludzie mówią że w przypadku tego pre dobry zasilacz czyni cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku raczej niepokoiłbym się czy pre Pro Jecta da radę. Mądrzy ludzie mówią że w przypadku tego pre dobry zasilacz czyni cuda

W cuda można wierzyć lub nie, ale w moim przypadku pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie masz hamulca w postaci przedwzmacniacza :)

możesz w niego wpinać wkładki nawet 4 krotnie droższe i nie jęknie

(droższych z nim nie testowałem u siebie) więc się nie wypowiem, ale

czary się z nim dzieją kiedy przez niego podłączysz sensownego SUT-a.

myślę że Pan Eugeniusz nie ma tego świadomości, co myślę zmieni się niedługo, kiedy sobie takich kombinowanych układów posłucha.

ale to inna bajka i nie ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak w MC weść?

Np Benz Micro Gold ?

Czy grałeś na tej wkładce i możesz ją do czegoś porównac? Ja jej nigdy nie słyszałem, a w testach np. "Stereoplay" wypada ona raczej blado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rudy-102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octagon>

to właśnie analog,sam nie spróbujesz to się nie dowiesz ,tu nawet pieśni pochwalne sprawy nie załatwią :)

ale posłuchał bym vasy ,pisze jako posiadacz /chyba/ wkładki tej marki/modelu/ , a to zdecydowanie więcej niż powielanie czyiś opinii.

kto wie może zatracisz się w tej marce i będziesz wspierał szwajcarów,

dawno dawno temu w odległej galaktyce.......

kiedy dolar był tańszy można było wyhaczyć je za bardzo rozsądne kwoty

ze swojego ogródka mogę tylko napisać że mając 1042 i przesiadając się na sheltera 301 nigdy do mm nie wróciłem

i mimo że 301 była droższa niż gold to benz parametrami jest lepszy(tylko proszę mnie nie chwytać za słowa)

pozdr.

 

a jak gra ten Shelter w stosunku do 1042?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Czy grałeś na tej wkładce i możesz ją do czegoś porównac? Ja jej nigdy nie słyszałem, a w testach np. "Stereoplay" wypada ona raczej blado.

Tak miałem BM golda a potem BM ACE L z pierwszej serii.

Pozwolę sobie wkleić kawałek mojej recenzji którą popełniłem gdzie indziej:

 

"Wkładka gra bardzo kulturalnym i wyrównanym dźwiękiem, niskie tony są obecne i ładnie artykułowane, do średnicy też nie można się przyczepić, z górą nie jest już tak rewelacyjnie ale wolę Benza który jak nie umiał to milczał niż wspomnianego wcześniej Shura, który też nie umiał ale udawał i kaleczył uszy.

Nie jest to wkładka do ostrego łojenia, do tego typu muzyki lepsza chyba będzie MM-ka ale wszystko co nie opiera się na stosie decybeli odtworzy dobrze lub bardzo dobrze. Starałem się wymyślić jakieś określenie które jednym słowem opisze dźwięk i chyba najbardziej podoba mi się słowo aksamit; miłe, fajne, relaksujące granie na wysokim poziomie.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem poglądu że lepsza jest najtańsza wkładka MC LO niż droga MC i to własnie ten Benz mnie przekonał."

 

Co do oceny w Stereophile to nie mogę się do niej odnieść bo nie znam. Jak widzisz powyżej ja też nie twierdzę że to absolute spitzenklasse ale uważam że jest warta swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny wkładek w Stereoplay są mim zdaniem dziwne i nie pokrywaja sie z moimi doświadczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moim zdanie wkładki Ortofon 2M Bronze, Vinyl Master Silver i Blue grają lepiej niż pokazane w tabelce, natomiast Goldring 2300 nie jest aż tak dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rudy-102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej beczki. Jak długo trzymają Wam paski? Ja mojego pierwszego - andrzejowego - zakatowałem w pięć miesięcy. Teraz mam założny od projecta - kwadratowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej beczki. Jak długo trzymają Wam paski? Ja mojego pierwszego - andrzejowego - zakatowałem w pięć miesięcy. Teraz mam założny od projecta - kwadratowy.

od maja 2014, gram na Andrzejowym pasku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon>

wybacz to było lata temu, i od tego czasu dużo wkładek przeleciało przez moje bambino

już lepiej -grała- mi muzykę mm sonata grado bo ten goldring to tylko udawał (nie rozumiem popularności tego modelu) no ale to moja opinia, a ja się mało znam.

na swoją obronę powiem tak;

nerki nie oddam że nie wrócę do mm, ale na dziś na ramionach wiszą same mc -lo , bo życie jest za krótkie na półśrodki ;)

 

oczywiście sheleter miał wady które mnie nie przekonały do wyższych modeli, nie soniczne co prawda, ale wtedy dużo poszukiwałem i co kilka miesięcy zmieniałem swoja koncepcje dźwiękową.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go było skleić :-)

On się poszarpał na długości jakiś 3 cm przed miejscem klejenia. Może kiedyś go trochę skrócę i skleję. Na razie poszedł do szuflady.

od maja 2014, gram na Andrzejowym pasku

No, może zbyt intensywnie go używałem. Cztery, pięć godzin dziennie. Tak mi się podoba to granie, że nie daję mu odpocząć :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon>

wybacz to było lata temu, i od tego czasu dużo wkładek przeleciało przez moje bambino

już lepiej -grała- mi muzykę mm sonata grado bo ten goldring to tylko udawał (nie rozumiem popularności tego modelu) no ale to moja opinia, a ja się mało znam.

na swoją obronę powiem tak;

nerki nie oddam że nie wrócę do mm, ale na dziś na ramionach wiszą same mc -lo , bo życie jest za krótkie na półśrodki ;)

 

oczywiście sheleter miał wady które mnie nie przekonały do wyższych modeli, nie soniczne co prawda, ale wtedy dużo poszukiwałem i co kilka miesięcy zmieniałem swoja koncepcje dźwiękową.

pozdr.

 

wybaczam;) pytam, bo pewnie za jakis czas bede musial zmienic 1042 na cos, ci nada sie do ostrzejszego lomotu, ale oczywiscie nie tylko, MC wchodzi w gre, generalnie budzet raczej bez szalu z okolic 1.5k, moze 2k, za cos dziecko trzeba wyzywic i plyty tez musi starczyc;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cóż ja mały robaczek mogę ci powiedzieć

nie będzie to żadnym odkryciem ,ale jeśli zdecydujesz się na mc

w tym układzie szukaj;

orto. kontrapunkt A

jest ciut droższy niż zakładane 2 k, ale gwarantuje Tobie ze goldring zostanie złym snem

oczywiście jeśli zegra się z twoim ramieniem i pre pociągnie

 

zaraz zaraz, ale polecam ci coś czego nie słuchałem - przyznaje się bez bicia

na swą obronę napisze tylko że kontrapunkta B słuchałem, a C mam do łomotu(choć nie wiem czy typka negatywnego, lub pepersów do takich klimatów zaliczysz)

ortofon własnie A polecał do rocka.

co prawda ostatnimi czasy przyznam się że C przestał mi grać, ale w opinii osób trzecich -nie znam się-, a poza tym zostałem wypaczony przez ciągłe używanie SUT.

 

jest tylko jeden problem:

jest to starszy model więc z dostępnościa krucho, jeszcze ze 2-3mc temu można było kupić na ebayu, ale zdarzają się niespodzianki w sklepowym kuferku na stronie ortofona, jeszcze niedawno był tam do sprzedaży model A i H.

co by nie pisać A bym szukał.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem AF i na razie rozważam opcje budżetowa .... Czyli tania wkładka i bezpośrednio podłączenie do wzmacniacza.

 

Stad moje 2 pytania ...

 

1. Czy budżetowa wkładka to Goldring 2100 ? .... A może jest coś innego ?

 

2. Czy jak podłącze AF do mojego wzmacniacza (yamaha a-s2000) bez dodatkowego pre ampa to stracę wiele ? ... Jaki jest najtańszy Preamp, który bedzie lepszy niż ten wbudowany w s2000. ?

 

Ps

A może ktoś ma do sprzedania swojego AF ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps

A może ktoś ma do sprzedania swojego AF ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Fontes ma dużo do pokazania z fajną wkładką, pre Yamahy trochę go jednak ograniczy.

Na początek pewnie będzie ok, ale trzeba będzie szukać zewnętrznego, co poprawi dźwięk.

 

Jeśli Kolega kupi Fontesa bez wkładki, to mogę na początek zaoferować swojego używanego Goldiego 2400.

Jeszcze sporo pociągnie, a różnica w porównaniu z 2100 będzie drastyczna, gdyż te wyższe wkładki pokazują na co Fonciaka naprawdę stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podłącze AF do mojego wzmacniacza (yamaha a-s2000) bez dodatkowego pre ampa to stracę wiele ?

Podchodziłem to tego wzmacniacza przez dłuższy czas i słyszałem jak gra przez wbuduwany pre-phono. Super nie jest, ale krzywdy nie robi. Nie odczyłem żadnego niesmaku. Myślę, że na początek jest OK. Potem będziesz miał czas na poszukanie sobie czegoś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

`Czy ktoś z Was zastosował ramię czyszczące? Problemem jest wysokość talerza AdFontesa.

 

ramie-antystatyczne-carbon.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można coś podłożyć, aby wyrównać wysokość z talerzem, ale to ramię raczej nie czyści, a odprowadza ładunki elektrostatyczne.Kiedyś próbowałem, ale nie zauważyłem efektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.