Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj pierwszy raz wybrałem w PT1 opcję Tuner FM i mocno mnie zaskoczył bardzo niski poziom głośności w porównaniu np. z odtwarzana muzą poprzez BT. Na przykład muza poprzez BT moc ustawiona na 20 i jest ok tymczasem FM ledwo co słychać , gdybyście mieli chwilę i sprawdzili u siebie dzieląc się swoimi uwagami będę zobowiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KrzysztofMa napisał:

Już zamówiłem na testy

Dzięki

 

Dzięki MuadDib (niech Ci Diuna wynagrodzi wodą Stworzyciela😀)

Podpowiedz proszę czy któryś ze sklepów w PL użycza SMSL do testów?

 

Spróbuj napisać do Instal Audio   ==> https://instalaudio.pl    lub   mp3store  ==> https://mp3store.pl

ja miałem to szczęście że na testach miałem pożyczony od znajomego z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2022 o 10:05, SoundClub napisał:

Robimy co możemy w kwestii wyrywania od producenta sprzętu, szczególnie nowych modeli, do sprzedaży w Polsce. Nie jest to łatwe w dobie ciągłych niedoborów, także na rodzimym rynku Emotiva czyli w USA. Ale udało się - pierwsza handlowa [wcześniej mieliśmy pojedyncze sztuki RS13 i RS11 na testy] dostawa subwooferów Reference właśnie dotarła do Polski. Podobnie jak inne produkty Emotiva, te subwoofery mają potencjał by napsuć krwi konkurencji. Osoby, które "załapią się" na sztuki z tej pierwszej dostawy, skorzystają jeszcze z cen niejako "historycznych" bowiem w międzyczasie ceny niestety wzrosły. Wkrótce pojawią się w sprzedaży!

Temat rekomendowanych interkonektów do serii BasX idzie do przodu... niestety wooolniieeej niż byśmy chcieli. Obiecujemy jednak, że w pierwszej połowie lutego przedstawimy nasze rekomendacje!

@SoundClub prawie dwa m-ce minęło , opisu i rekomendacji testowanych przez Was przewodów dalej brak ... Temat zakończony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Eemeryt napisał:

@SoundClub prawie dwa m-ce minęło , opisu i rekomendacji testowanych przez Was przewodów dalej brak ... Temat zakończony ?

Ja dałem spokój sobie z tym czekaniem i tak jak pisałem powyżej polecam włoskie kabelki od Ricable są naprawdę rewelacyjne do Emotiva zaczynając od serii Primus który wylądował u przyjaciela który ma właśnie BasX a ja mam serię Dedalus. Wcześniej posiadałem 90% okablowania angielskiego Chord'a i to był dobry ruch w kierunku włoskich kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że masz rację i sprawa łączówki od SoundClub zakończona . Ricable Primus chciałem zakupić ale... zapytałem na Forum i dostałem odpowiedz żebym się wstrzymał na jakiś czas z zakupem a na pewno nie będę zawiedziony. Próbowałem Atlas Equador , QED Performance Audio , obecnie Wireworld Terra Audio którego przez przypadek odnalazłem w szafie i on obecnie jest jako łączówka najbardziej mi pasująca. Zmieniłem głośnikowe Ricable Primus na Magnusy które mimo że grają parę godzin są przewodami słyszalnie lepszymi i zastanawiam się nad RCA Ricable , lub ,, jakimiś ,, neutralnymi ,, w rozsądnej cenie nie oddającymi nic od siebie do zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę, ci doradzić z mojego doświadczenia gdzie testowałem u siebie i przyjaciela, u którego często jestem no i eksperymentujemy. 😁 Zacznijmy, że testowane były z przyjęciem pewnego pułapu cenowego i tak u mnie: Chord (parę modeli), Tellurium (tu też było parę modeli), Wireworld i AudioQuest. Natomiast u przyjaciela były jeszcze Melodika, Nordost (i tu parę modeli) i były to nie tylko głośnikowe, lecz analogowe i usb do (połączenia z dac'em) no i zwycięzcą został jeden 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Eemeryt napisał:

Może i masz rację żeby iść w kierunku jednej Firmy tym bardziej ze wiele osób jest zadowolonych z zakupionych przewodów.

No ja tak zrobiłem ale problem jest taki że każdy ma inną percepcję słuchu więc mnie może odpowiadać a tobie nie dlatego w moim przypadku czytałem opinię na forum amerykańskim odnośnie Emotivy a potem testowałem inaczej nie idzie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć że trochę w tej marce się osłuchałem , posiadałem ( właściwie mam do sprzedaży Primus MKII 3 m) , coaxial też Primusa , a teraz odsłuchuje Magnusy MKII które coraz bardziej do siebie przekonują w tym zestawie. Porównanie też mogę napisać że w ostatnim czasie miałem przewody Tellurium Blue II, Tellurium Ultra Blue II no i Chord Clearwaj o Melodice wolę zapomnieć . Na tą chwilę Primus/Magnus RCA powinien się wkomponować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Eemeryt napisał:

Mogę powiedzieć że trochę w tej marce się osłuchałem , posiadałem ( właściwie mam do sprzedaży Primus MKII 3 m) , coaxial też Primusa , a teraz odsłuchuje Magnusy MKII które coraz bardziej do siebie przekonują w tym zestawie. Porównanie też mogę napisać że w ostatnim czasie miałem przewody Tellurium Blue II, Tellurium Ultra Blue II no i Chord Clearwaj o Melodice wolę zapomnieć . Na tą chwilę Primus/Magnus RCA powinien się wkomponować .

A mógłbyś w krótkich słowach porównać Chorda Clearway z Primusem??? Czy przesiadka rca i coax wnosi istotne zmiany? U mnie głośnikowy również Clearway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie i odczuciu Chord w porównaniu do Primusa jest jaśniejszy , wysokie bardziej ,, piskliwe ,, może to złe określenie ponieważ szczegółów jest dużo ale dla mnie za dużo się dzieje . Primus jest bardziej stonowany , jakby wolniejszy , trochę cieplejsze granie od Chorda . Moja opinia dotyczy głośnikowych , rca na razie nie posiadam , coaxial lezy w szufladzie ponieważ muzy na tą chwilę słucham z lapka . 

Edytowane przez Eemeryt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eemeryt napisał:

Moim zdaniem Chord Clearwaj jest dobrym przewodem głośnikowym , ale jak zauważyłeś trzeba dobrać kolumienki i resztę sprzęcicha 😀.

Właśnie nietylko źródło się liczy ale też przetworniki są ważne. Dlatego tak jak pisałem nie można na 100% sugerować się innymi opiniami bo nikt nie ma tego samego setu w domu zawsze będę roznice do tego dochodzi jeszcze percepcja słuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam nadzieję że to właściwie miejsce na mój temat 🙂

Stoję przed wyborem sprzętu do salonu (16m2), aktualnie na odsłuchu mam kolumny KEF R3 i MA Gold 100.

Wzmaki: Emotiva pt1/a2 oraz Cambridge CXA81 - grają inaczej to wiem, mam wrażenie że CXA z KEFami męczy przy dłuższym słuchaniu, co innego Emotiva nie męczy, ale też jest mniej dołu/góry.

To mój pierwszy sprzęt HiFi, więc nie za bardzo wiem na co patrzeć i kupuję trochę w ciemno.

Co myślicie o tym połączeniu? Wcześniej jeszcze słuchałem Emotivy z Fyne F500, ale było za mało basu, KEFy i MA ciekawsze o wiele, więc F500 póki co odpadły z odsłuchu.

Przy krótkim słuchaniu i ciszej wydaje mi się że CXA81 gra mocniej, bardziej słyszę górę i dół, podobno to Vka.

Dajcie znać co myślicie, po czym poznać że Emotiva to faktycznie 1-2 klasy wyżej co do jakości sprzętu? 🙂

Dodaję fotkę jak to u mnie wygląda. Przy mocniejszym słuchaniu mam wrażenie że bas w KEFach trochę dudni.

Bez-nazwy-1.jpg

Edytowane przez szpirit
dodanie fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Klubie 

miałem możliwość odsłuchu CXA 61 z KFE Q550 i w moich 15.5 m2 przewody Tellurium Ultra Blue II i po dniu sluchania oddałem wzmacniacz koledze . Po zestawieniu KEF z A2 i PT1 w moim pomieszczeniu zagrało to tak jak oczekiwałem , dość szczegółowo , ale nie kłująco nie męcząco po paru godzinach odsłuchu , niskie tony w moim pomieszczeniu są dość dobre , szybkie . Patrząc na Twoje ustawienie kolumienek to moim zdaniem trudno będzie osiągnąć pożądany przez Ciebie efekt , pierwsze to prawa kolumna wciśnęta w ,, kąt ,, jak ona może dobrze zagrać tak ściśnięta . Moim zdaniem na początek musisz popracować nad rozmieszczeniem kolumn dać im trochę przestrzeni , z boku jak i z tyłu , a będzie lepszy efekt. Emotiva ma dość mocy żeby dać kolumienkom życia i warto z nia pozostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂
Dzięki za informacje, mam jeszcze w planach odsłuch w domu Monitor Audio Gold 100. Co do ustawień niestety ale nie za wiele mogę zrobić bez usuwania mebli, na co nie za bardzo mam ochotę 😉 Generalnie na górze są sąsiedzi więc i tak nie słucham jakoś mega głośno, więc dudnienie się praktycznie w normalnym słuchaniu nie pojawia.

Baaardzo mi się podobają wokale w KEFach, znacznie lepiej brzmią niż w MA Gold 100, natomiast w MA Gold 100 bas był mega, zobaczymy jak to będzie u mnie bo być może będzie dudniło.

Ma ktoś z Was porównanie tych 2 kolumn? jakieś wrażenia, na co zwracać uwagę? Jak to się zgrywa z Emotivą?

Jak poznać, że jest to sprzęt 2 klasy wyżej, jak często opisują w komentarzach czy wątkach na forach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecić ci nie polecę gdyż jak pisałem kilka postów wyżej wszystko zależy od kilku współczynników. Niestety jeśli miałbyś taki sam set jak ja to jak najbardziej bym tobie polecił w twoim przypadku mogę tylko podać kilka modeli które I tak musiałbyś przetestować. Gdyż masz MA a tych przetworników nie miałem na testach. Chord clearway i Viablue są w miarę dostępne cenowo i nadzwyczaj naturalne kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników muzyki na tym forum.To mój pierwszy post ale śledzę wasze ciekawe tematy I postanowiłem coś dodać od siebie.Na wstępie powiem że posiadam combo emo xpa dr2 +xsp1 +erc3 +gramofon teac+polk rti a9 +svs sb-2000 pro, czyli 2.1 a i okablowanie xlr emo i polki melodika brown sugar ;I tak odnośnie kolumn, bo jak czytam posty o kolumnach to jeszcze nikt chyba nie wspomniał o polk rti a9.Czy ktoś z was posiada te kolumny albo odsłuchiwał wogóle.Gdyż one są mało popularne wśród melomanów w Polsce to wiem, ale zapewniam że po wygrzaniu a to konieczność(mam od nowych z kartonu już 4lata) zagrają cudownie, bardzo naturalnie bez żadnych dudnień,świetna sceną, bas schodzi nisko ale nie podbija, a svs wkomponował się w to idealnie, on poszerza jeszcze bardziej scenę.Nie zamienił bym ich na żadne inne a odsłuchałem okazyjnie wiele innych.Naprawdę polecam je tym co mają dylemat w wyborze kolumn ale wygrzanie to konieczność, wtedy pokarzą pełen potęcjał no I te minimum 300w na kanał też by się przydał, bo one kochają waty ale odwdzięczą się właścicielowi.Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem polki z emotivą i do tej pory zostały mi RTia3 na tły w KD, a9 miałem ze 3 lata i byłem bardzo zadowolony do momentu jak mi w ręce mi nie wpadły lsi... były świetne i grały również ze 3 lata ale potem znowu okazyjnie nabyłem JBL 4312 i te zostaną u mnie do kresu swych dni... :)

pozdrawiam

Misza

IMG_1614.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpirit

 

Zanim wydasz 4 - 5 tysi wypożycz sobie monitorki  Emotiva Airmotiv B1+, całkiem poważnie piszę. Gdyby nie moi znajomi których nie widziałem od miesięcy-od lat to nawet nie wiedziałbym że taka firma w ogóle istnieje. Dzięki bogu... dowiedziałem się i zrobiłem sobie odsłuch u obu kumpli w różnych ustawieniach, każdy ma inny pokój do słuchania muzyki i inne możliwości. 

Mój saluuun też ma w ok. 16,5 m2, i ja również mam (miałem) koszmarne problemy z poprawnym ustawieniem moich głośników, po generalnym remoncie nie ma już szans na zmiany. Przez dwa miesiące jeździłem po różnych salonach i lądowałem u kumpli którzy mieli interesujące monitory. W cenie do dwóch tysięcy nie znalazłem niczego lepszego dla mnie (słucham głównie jazzu, klasyki, soul, pop), dosłownie. Wciskano mi także droższe, m in. MA które wymieniłeś i tak naprawdę z tych 8 - 10 w przedziale 3- 5 tysi tylko Elac Carina zrobiły na mnie naprawdę lepsze wrażenie, ale one kosztują ponad trzy razy drożej!!!

Spróbuj, to niewiele kosztuje, spróbuj zanim wydasz dużo więcej na coś czego zalet i tak nie będziesz mógł w pełni wykorzystać. Jeżeli słuchasz jakiejś ciężkiej muzyki - rock, heavy metal... to może bym odradzał ale i tak pomimo wszystko spróbuj, a zaoszczędzone pieniądze wydaj na wzmacniacz, muzykę, płyty, dziewczyny, szampany... co tam lubisz.😂

Wyglądają niepozornie, to nie będzie orzech pokryty mega drogim lakierem (choć taka jest polityka firmy - liczy się wnętrze, a wnętrze jest IMO zjawiskowe, w tym przedziale cenowym) ale wypełniają dżwiękiem całe moje 16 m2 i to aż nadto. Powyżej godziny 10-tej jest już bardzo głośno, na 9-tej - 9:30 jest bosko. Bas nie jest wybitny, to na pewno ale średnica, góra, przestrzeń, stereofonia... mnóstwo powietrza. I to z takich, małych, niepozornych pizdryków, po prostu cud.😁

 

Pozdrawiam - Darek

 

 

Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Cichy71 napisał:

@szpirit

 

Zanim wydasz 4 - 5 tysi wypożycz sobie monitorki  Emotiva Airmotiv B1+, całkiem poważnie piszę. Gdyby nie moi znajomi których nie widziałem od miesięcy-od lat to nawet nie wiedziałbym że taka firma w ogóle istnieje. Dzięki bogu... dowiedziałem się i zrobiłem sobie odsłuch u obu kumpli w różnych ustawieniach, każdy ma inny pokój do słuchania muzyki i inne możliwości. 

Mój saluuun też ma w ok. 16,5 m2, i ja również mam (miałem) koszmarne problemy z poprawnym ustawieniem moich głośników, po generalnym remoncie nie ma już szans na zmiany. Przez dwa miesiące jeździłem po różnych salonach i lądowałem u kumpli którzy mieli interesujące monitory. W cenie do dwóch tysięcy nie znalazłem niczego lepszego dla mnie (słucham głównie jazzu, klasyki, soul, pop), dosłownie. Wciskano mi także droższe, m in. MA które wymieniłeś i tak naprawdę z tych 8 - 10 w przedziale 3- 5 tysi tylko Elac Carina zrobiły na mnie naprawdę lepsze wrażenie, ale one kosztują ponad trzy razy drożej!!!

Spróbuj, to niewiele kosztuje, spróbuj zanim wydasz dużo więcej na coś czego zalet i tak nie będziesz mógł w pełni wykorzystać. Jeżeli słuchasz jakiejś ciężkiej muzyki - rock, heavy metal... to może bym odradzał ale i tak pomimo wszystko spróbuj, a zaoszczędzone pieniądze wydaj na wzmacniacz, muzykę, płyty, dziewczyny, szampany... co tam lubisz.😂

Wyglądają niepozornie, to nie będzie orzech pokryty mega drogim lakierem (choć taka jest polityka firmy - liczy się wnętrze, a wnętrze jest IMO zjawiskowe, w tym przedziale cenowym) ale wypełniają dżwiękiem całe moje 16 m2 i to aż nadto. Powyżej godziny 10-tej jest już bardzo głośno, na 9-tej - 9:30 jest bosko. Bas nie jest wybitny, to na pewno ale średnica, góra, przestrzeń, stereofonia... mnóstwo powietrza. I to z takich, małych, niepozornych pizdryków, po prostu cud.😁

 

Pozdrawiam - Darek

 

 

Coś o tym wiem 🙂

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpirit

 

Jeżeli to co na Twoim zdjęciu jest ostatecznym rozwiązaniem i nic więcej nie jesteś w stanie zrobić, to poczytaj trochę o pułapkach basowych, piankach akustycznych, kolcach... Byłem w podobnej sytuacji, teoretycznie bez wyjścia. Ja próbowałem wszystkiego, moje głośniki są w jeszcze bardziej niefortunnej sytuacji niż Twoje - cała ściana to meblościanka a monitory stoją w narożnych wnękach tej meblościanki. Wnęki są dość duże, walczyłem o każdy centymetr😂, ale ciężko wyobrazić sobie bardziej spaprane warunki. Na szczęście są dość szeroko rozstawione ( 2,6 m) - na wysokości 70 cm, no i powalczyłem z tymi cholernymi wnękami... tak żeby wyciągnąć z tych głośników tyle ile się da, w tych, konkretnych - podłych  uwarunkowaniach. U Ciebie jest i gorzej ... i lepiej. Lepiej bo monitory nie stoją w żadnych pieprzonych wnękach, jest tak samo - bo stoją w narożnikach... i IMO jest  gorzej ponieważ są dość wąsko rozstawione.

W podobnych warunkach nigdy nie wykorzystasz całego potencjału głośników, więc nie widzę większego sensu żeby pakować się w MA czy nawet w ww. Elaki, bo wydanie 4 - 6 tysięcy PLN na monitory które będą zmuszone pograć w takich warunkach jest moim zdaniem marnotrawstwem środków. Emotivy możesz wypożyczyć, jeżeli się spodobają to wydasz 1300 PLN i nie uświadczysz znaczącej różnicy pomiędzy nimi a kilka tysięcy droższymi rywalami. Piszę oczywiście o tej konkretnej sytuacji, o tym co zobaczyłem na Twoim zdjęciu.

Ostatecznie i tak zrobisz jak chcesz, to Twoja kasa.😁👍

 

Pozdrawiam - Darek

 

 

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2022 o 13:51, Eemeryt napisał:

@SoundClub prawie dwa m-ce minęło , opisu i rekomendacji testowanych przez Was przewodów dalej brak ... Temat zakończony ?

Dzień dobry Klubowicze!

Temat naszej propozycji kablowej do Emotivy nie umarł... przeciwnie, baaardzo powoli zbliża się do narodzin. Ja osobiście pod tym względem to chyba mam szczęście do maja - dzieci wszystkie majowe i wygląda na to, że długo wyczekiwane kabelki również w maju pokażą się światu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.