Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doczekałem się wreszcie mojego setu Emotiva. Wybór padł na A2 i TA-100 (trochę przez brak pt-100 I PT-1 - A tu dziś się objawił Ale też przez różnice w zasilaniu.) Zestaw ten  zasila Pylon Diamond 25. Kabelki Chord  Clearway X. RCA na razie Melodika MD2RD. Ciekaw jestem co tam SounCloub wyciągnie z kapelusza . Źródło Sony wega i ieast m5. Zestaw dopiero się wygrzewa  ale jest już zalążek tego czego szukałem. Aksamitnie, równo z dobrą podbudową basową. Wysokie nie sypią piaskiem. Średnica wypełniona. Na razie dźwięk trzyma się lekko kolumn. Liczę na zwiększenie przestrzeni. Wykonanie TOP. Funkcjonalność taka jak ma być. Zatem na chwilę złapałem króliczka. Zostaje zmiana streamera ( myślałem o Audiolab 6000N) no i słuchamy muzyki😀 A co dalej zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2021 o 15:14, Eemeryt napisał:

@SoundClub bardzo zaciekawiliście mnie tym ,, tajemniczym ,, przewodem dla Emotiva 😜. Zdradzcie chociaż czy to znana marka , czy dopiero zaczynająca firma ? Materiał czysta miedź czy sreberko ...

Nie mogę więcej zdradzić, proszę o tydzień do dwóch cierpliwości. No dobra, mogę zdradzić, że miedź... to jednak kabel budżetowy, poszukiwany jako interkonektory do serii Emotiva BasX... choć brzmi tak dobrze, że z powodzeniem można stosować także w serii X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Eemeryt napisał:

Dziękuje za leciutkie rozwiązanie języka 😗i teraz jeszcze malutkie dodatkowe pytanko czy mam się wstrzymać z zakupem Ricable Primus który jest teraz w kuszącej cenie? 

Ja bym się wstrzymał... żalu nie będzie... a gdyby - co mało prawdopodobne - to wtedy sprzedamy Primusa w tak samo kuszącej cenie, jeszcze nam ich kilka zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eemeryt napisał:

@SoundClub  mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy przewód który będzie dedykowany jako łączówka segmentu Emotiva występuje również w wersji wzmacniacz-kolumny głośnikowe?

Ten konkretny kabel nie. Ale robimy aktualnie również shoot-out głośnikowych, jeśli znajdziemy coś równie wyjątkowego, to wprowadzimy do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie widziałem głośników EM na własne oczy. Jednak sądząc po jakości wykonania TA-100 I A2 nie powinno być źle. Moje klocki zbudowane są bardzo dobrze. A jakość wykonania lepiej niż dobra. Obudowy sztywne, jakość tylnej ścianki bez zarzutu. Front to pierwsza klasa. Czarne aluminium o grubości 8 mm prezentuje się bardzo dobrze. Podświetlenie niebieskie jak komuś nie odpowiada można wyłączyć. Nie przesądza to jednak o podobnym wykonaniu kolumn. Nie słyszałem jednak narzekań na ich wykonanie. A mamy kilku użytkowników. Warto zapytać o zdanie Dystrybutora. W SoundClub pracują bardzo pomocni ludzie. Powiedzą prawdę😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na tajemnicze i polecane przez SounClub RCA do połączenia PRE-Końcówka zainwestowałem niewielką kwotę w kabelki NEOTECH z własną konfekcją. No i zaskoczenie pozytywne. Kabelki rozjaśniły brzmienie. Góra teraz bardziej mi się podoba, bas lekko wyszczuplony Ale zyskał na sprężystości. Średnica nie jest tak zwalista. Melodika poszła zatem na razie w odstawkę. Jestem ciekaw co tam Wyślij  zaproponuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoundClub jak się przedstawia sprawa z zapowiedzią dedykowanego Interkonekt RCA do naszych BasX . Sprawa rozstrzygnięta ? Kiedy przedstawicie właściwości zapowiadanego przewodu , a może jednak przy dłuższych przesłuchaniach okazało się że jednak nie jest to czego oczekujecie aby nam polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam do Was zapytanie dotyczące połączenia Laptopa z BasX PT1 opcja 1  Laptop który ma około dwóch lat ma  najprawdopodbniej wersję bluetooth 4.... PT1 z kolei 5.. więc  problemów z komunikacją raczej nie powinno być , a odległość między urządzeniami około 1,5-2 metry. Druga opcja to w laptopie wyjście słuchawkowe -przewód mini jack - 2xrca do PT1 , a 3 o której słyszałem że istnieje możliwość połączenia poprzez usb . Podpowiedzcie które będzie z tych połączeń będzie generowało najmniejsze straty jakości przy odtwarzaniu muzy a.. i najważniejsze do odsłuchu będzie używane tylko i wyłącznie radio internetowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cześć, to mój pierwszy post na forum więc chciałbym się z wszystkimi przywitać:).

Zaczynam od klubu Emotiva ponieważ bardzo zainteresowały mnie testy sprzętu tej marki, choć nie jestem żadnym specjalistą.

Przez 20 lat w moim kwadracie miałem zestaw kina domowego składający się z frontów podłogowych Infinity, głośników Proson - centralnego i dwóch tylnych, efektowych monitorów. Rolę wzmacniacza spełniał (i nadal spełnia) amplituner Marantz SR7000 a za odtwarzacz służyły budżetowy DVD Pioneera i nieżyjący już CD Marantz cd67. Okablowanie to, fronty - Sonic Link AST200, surroundy - Supra, centralny - Van den Hul (pół metra podarowane przez kumpla). Tzw. salon w bloku:) czyli 16 m2.

Tak było aż do czasu remontu który zarządziła moja kochana żona. Infinity nie nadawały się już do niczego, skutecznie zdewastowane przez małoletnich synów i koty. Stare Prosony jeszcze jakoś się trzymają ale to zdecydowanie nie jest to. Generalny remont zrujnował mnie do reszty, stąd niewiele zostało na odnowienie zestawu. Zrezygnowałem z kina domowego, mam zamiar stworzyć niedrogi zestaw stereo. Niestety warunki się zmieniły, synowie podrośli, przestrzeń życiowa mocno się ograniczyła;) i straciłem miejsce na podłogówki czy na standy. Mój Bob Budowniczy tworzy właśnie meblościankę o głębokości 60 cm (cała powierzchnia ściany), zdecydowałem się na monitory bo na nic większego nie będzie miejsca. 

Udało mi się kupić od przyjaciela używkę - odtwarzacz cd Marantz cd6006 w mega promocyjnej, przyjacielskiej cenie. Zadecydowały emocje, decyzja była szybka i być może mało przemyślana ale nie jest to chyba najgorsze źródło na rynku. Poza tym kumpel jest z tych dbających i nie sprzedałby mi umarlaka, u niego tylko się "kurzył" a On już jakiś czas temu zmienił zestaw na inny.  Teraz muszę zmienić głośniki, na wzmaniacz nie mam na razie pieniędzy ale sądzę że SR7000 na początku sobie jakoś poradzi. To nie jedyne komplikacje, jak już pisałem nie mam miejsca na standy i monitory będą o zgrozo stały na półkach, a właściwie we wnękach tej meblościanki. (obie tej samej wielkości, szerokość - 50 cm., wysokość - 55 cm, głębokość - 60 cm), mały horror ale być może coś doradzicie.

Zastanawiam się nad trzema monitorami, są w podobnej cenie - 

EMOTIVA AIRMOTIVE B1 +

ELAC DEBUT 2.0 B5.2

PYLON AUDIO PEARL MONITOR

Przyznam się że najszybciej zdecydowałbym się na amerykańskie monitorki ale chciałbym się upewnić, poprosić Was o pomoc. Muzyka jakiej słucham to jazz, kameralna muzyka klasyczna a na drugim biegunie stara elektronika w stylu Kraftwerk czy polski rap - Tede sprzed 20 lat, Paktofonika, Taco. Warunki lokalowe to "salon" 16 m2 i wymienione powyżej komplikacje. Innym pytaniem będzie to jak szeroko mam rozstawić te głośniki, w grę wchodzi 1,6 m lub 2,4.  Nie za bardzo wiem co podstawić pod takie monitory żeby nie stały  bezpośrednio na płycie mdf, kolce na gumkach czy może taki wynalazek - https://allegro.pl/oferta/piankowe-podkladki-pod-glosniki-mozos-isopad-s-10935723667  ? Sofa będzie oddalona o ok. 3,5 metra od źródła, też niestety. Sprzęt to jak już wspomniałem - cedek Marantz cd6006 i ampli Marantz SR7000.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc, jeżeli ktoś będzie mógł (i chciał) mi pomóc:).

 

Pozdrawiam - Cichy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@Eemeryt

 

 Cześć

Kilka dni temu kupiłem B1+ i to była jedna z moich najlepszych decyzji. Normalnie cieszę się jak dzieciak, co te monitorki wyprawiają. Miód :).

Tym samym wstąpiłem do tego zacnego klubu.

 

 

Pozdrawiam - Darek

 

Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Emotiva 😜. Widzę że jest tu przedstawiciel SoundClub więc mam pytanko przymierzam się do ujednolicenia wszystkich kabli w swoim secie. I teraz mam dylemat bo aby to sprawdzić musiałbym wypożyczać i odsłuchiwać a jest to długi etap a wiem że jako dystrybutor testujecie różne marki kabli i macie porównanie czy jest synergia pomiędzy jednym a drugim. Chcę wyciągnąć wszystko co najlepsze z posiadanego seta. Mam 3 marki jest nim : Ricable DedalusStruss Audio i na koniec mało znany ale ceniony wśród użytkowników nawet tego forum M&B Audio Cable. Ps: A to mój secik.  Pozdrawiam ☺️

20220119_093716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2021 o 15:24, KrzysztofMa napisał:

W oczekiwaniu na tajemnicze i polecane przez SounClub RCA do połączenia PRE-Końcówka zainwestowałem niewielką kwotę w kabelki NEOTECH z własną konfekcją. No i zaskoczenie pozytywne. Kabelki rozjaśniły brzmienie. Góra teraz bardziej mi się podoba, bas lekko wyszczuplony Ale zyskał na sprężystości. Średnica nie jest tak zwalista. Melodika poszła zatem na razie w odstawkę. Jestem ciekaw co tam Wyślij  zaproponuje... 

Możesz napisać jaki dokładnie Twój NEOTECH ma symbol? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przewody Neotecha mają opinię neutralnych. Nie szedłem w NEI-3002 gdyż celowałem w przewód bez srebra. Ten który wybrałem (trochę w ciemno)  ma tylko miedź OFC. Cena była dobra i miał być odniesieniem do Melodiki. Czekałem na info od SoudClub co tam znaleźli fajnego. Ale cos milczą....wrażenia po zmianie opisałem. Nie uległy zmianie. W moim systemie grają znacznie lepiej niż Melodika. Zakupiełm też Wireworlda Stream z przeznaczeniem podłączenia streamera. I zbieram się aby sprawdzić jak zabrzmi w połączeniu Emotiva. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, BanalnyX napisał:

Dajcie pokój... Każdy przewód z miedzi OFC zagra tak samo. Reszta to bajki z mchu i paproci, które sprzedawcy mają opanowane do perfekcji.

Wiele już stron na różnych forach zapełniły spory tych, którzy słyszą różnice i tych którzy uważają to za Voodoo. Byłem sceptykiem odnośnie różnicy dźwięku w przypadku różnych kabli.  jednak usłyszałem na własnym systemie  i zostawiłem te które uznałem za lepsze w brzmieniu (nie droższe...).  Każdy z nas inaczej odbiera muzykę zatem na takie drobne odstępstwo od przekonań inżyniera sobie pozwoliłem. 

 

 

Generalnie przewody Neotecha mają opinię neutralnych. Nie szedłem w NEI-3002 gdyż celowałem w przewód bez srebra. Ten który wybrałem (trochę w ciemno)  ma tylko miedź OFC. Cena była dobra i miał być odniesieniem do Melodiki. Czekałem na info od SoudClub co tam znaleźli fajnego. Ale cos milczą....wrażenia po zmianie opisałem. Nie uległy zmianie. W moim systemie grają znacznie lepiej niż Melodika. Zakupiełm też Wireworlda Stream z przeznaczeniem podłączenia streamera. I zbieram się aby sprawdzić jak zabrzmi w połączeniu Emotiva. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.