Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, BanalnyX napisał:

Dajcie pokój... Każdy przewód z miedzi OFC zagra tak samo. Reszta to bajki z mchu i paproci, które sprzedawcy mają opanowane do perfekcji.

Też tak myślałem dopóki sam nie odczułem na własnej percepcji słuchowej , gdy wypożyczyłem pierwszy kabel i po paru godzinach odsłuchiwania zmieniłem zdanie więc są różnice i czasami nawet można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Krzychu72 napisał:

Pytanie do SoundClubu. Dlaczego w ofercie stałej nie macie wszystkich modeli subwooferów Emotivy ? Na stronie producenta są jeszcze dwa modele RS 11 i RS 13.

Robimy co możemy w kwestii wyrywania od producenta sprzętu, szczególnie nowych modeli, do sprzedaży w Polsce. Nie jest to łatwe w dobie ciągłych niedoborów, także na rodzimym rynku Emotiva czyli w USA. Ale udało się - pierwsza handlowa [wcześniej mieliśmy pojedyncze sztuki RS13 i RS11 na testy] dostawa subwooferów Reference właśnie dotarła do Polski. Podobnie jak inne produkty Emotiva, te subwoofery mają potencjał by napsuć krwi konkurencji. Osoby, które "załapią się" na sztuki z tej pierwszej dostawy, skorzystają jeszcze z cen niejako "historycznych" bowiem w międzyczasie ceny niestety wzrosły. Wkrótce pojawią się w sprzedaży!

W dniu 22.01.2022 o 20:05, KrzysztofMa napisał:

Czekałem na info od SoudClub co tam znaleźli fajnego. Ale cos milczą....

Temat rekomendowanych interkonektów do serii BasX idzie do przodu... niestety wooolniieeej niż byśmy chcieli. Obiecujemy jednak, że w pierwszej połowie lutego przedstawimy nasze rekomendacje!

Edytowane przez SoundClub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, SoundClub napisał:

Robimy co możemy w kwestii wyrywania od producenta sprzętu, szczególnie nowych modeli, do sprzedaży w Polsce. Nie jest to łatwe w dobie ciągłych niedoborów, także na rodzimym rynku Emotiva czyli w USA. Ale udało się - pierwsza handlowa [wcześniej mieliśmy pojedyncze sztuki RS13 i RS11 na testy] dostawa subwooferów Reference właśnie dotarła do Polski. Podobnie jak inne produkty Emotiva, te subwoofery mają potencjał by napsuć krwi konkurencji. Osoby, które "załapią się" na sztuki z tej pierwszej dostawy, skorzystają jeszcze z cen niejako "historycznych" bowiem w międzyczasie ceny niestety wzrosły. Wkrótce pojawią się w sprzedaży!

W dniu 22.01.2022 o 20:05, KrzysztofMa napisał:

hmm, jesli rs13 bedzie w okolicy 7k to moze i sie przyjmie u nas, rozumiem ze to sub otwarty bez mozliwosci regulacji BR?

Posiada jakies dsp?, czy wszystko do jego kontroli to ten gorny podswietlany panel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ryback napisał:

hmm, jesli rs13 bedzie w okolicy 7k to moze i sie przyjmie u nas, rozumiem ze to sub otwarty bez mozliwosci regulacji BR?

Posiada jakies dsp?, czy wszystko do jego kontroli to ten gorny podswietlany panel?

RS13 będzie kosztował 7500/7900 w zależności od wykończenia. 

Sub otwarty, dwa fabryczne profile pracy [Flat i Deep]. Oczywiście posiada DSP, teraz trudno o sub bez DSP - czy to dobrze czy źle to osobna dyskusja. Do ustawień służy górny panel, nic więcej nie trzeba 🙂

Ale to na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę to obudowa! Zrobiona z HDF [a nie MDF jak szanowna konkurencja] - to poza przetwornikiem i wzmacniaczem ma największy wpływ na dźwięk a niestety mało kto na to zwraca uwagę, skupiając się na mało przydatnych apkach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SoundClub napisał:

RS13 będzie kosztował 7500/7900 w zależności od wykończenia. 

Sub otwarty, dwa fabryczne profile pracy [Flat i Deep]. Oczywiście posiada DSP, teraz trudno o sub bez DSP - czy to dobrze czy źle to osobna dyskusja. Do ustawień służy górny panel, nic więcej nie trzeba 🙂

Ale to na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę to obudowa! Zrobiona z HDF [a nie MDF jak szanowna konkurencja] - to poza przetwornikiem i wzmacniaczem ma największy wpływ na dźwięk a niestety mało kto na to zwraca uwagę, skupiając się na mało przydatnych apkach 😉

moze kiedys uda sie go posluchac 🙂 to sie okaze czy lepciejszy od svsek 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eemeryt napisał:

@SoundClub Emotiva wypuściła już trochę nowości mi. Końcówki mocy , przedwzacniacz , sub.. czy macie wiedzę odnośnie odnowienia serii kolumn głośnikowych ?

Nie, Airmotiv+ pojawił się stosunkowo niedawno, planowany jest jeszcze jeden model z tej serii więc nie należy się póki co spodziewać odnowienia pozostałych.

34 minuty temu, KrzysztofMa napisał:

A może Emotiva zdecyduje się na streamer.....chętnie kupię

Niestety nie 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SoundClub napisał:

Nie, Airmotiv+ pojawił się stosunkowo niedawno, planowany jest jeszcze jeden model z tej serii więc nie należy się póki co spodziewać odnowienia pozostałych.

Niestety nie 😞

To jak koncert życzeń do Emotiva to mam jeszcze jedno małe. Pilot. Gdyby był wykonany z Alu jak panel przedni i z lepszej jakości przyciskami to pasowałby do jakości wykonania serii Bass. A tak troszkę odstaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KrzysztofMa napisał:

To jak koncert życzeń do Emotiva to mam jeszcze jedno małe. Pilot. Gdyby był wykonany z Alu jak panel przedni i z lepszej jakości przyciskami to pasowałby do jakości wykonania serii Bass. A tak troszkę odstaje....

W nowych BasX [PT1/TA1] postęp już jest znaczny - pilot co prawda plastikowy ale już lepszej jakości, bardziej poręczny i bardziej praktyczny. Nie sądzę by w BasX pojawił się aluminiowy - pilot jednak "nie gra" a zgodnie z filozofią firmy nakłady idą tam gdzie je słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2022 o 11:19, NIEZNAJOMY napisał:

Witam.

Małe pytanko mam do SoundClub: 

Czy Emotiva ma może zamiar wprowadzić na rynek europejski odpowiednik CMX-6 Power Distribution ????

Wydaje mi się że jest to dobra listwa za nie duże pieniadze.

Europejski odpowiednik nie istnieje i nie jest planowany. Dla chętnych dostępne są oryginalne tj. amerykańskie wersje - to rozwiązanie lubiane przez niektóre osoby, szczególnie że kable z amerykańskimi wtyczkami są nierzadko tańsze niż z wtyczkami europejskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2021 o 10:16, SoundClub napisał:

Dość sporo już czasu minęło od czasu gdy były dostępne RCA robione przez samą Emotivę [niedrogi, fajny kabel ale nie pokazujący pełnego potencjału elektroniki], później zaczęliśmy poszukiwania. Pierwszym bardzo fajnym kablem jaki znaleźliśmy był Struss RCA i ten kabel przez dłuższy czas rekomendowaliśmy, później w ręce wpadł nam Ricable Primus - w naszej ocenie jeszcze lepszy brzmieniowo, konkurencyjne wyceniony. Jednak w grupie kabli, które testowaliśmy obok Ricable Primus znalazł się też kabel, który dla nas był i wciąż pozostaje zdumiewającym objawieniem. Wkrótce będziemy mogli zaoferować go klientom Emotiva - proszę o ciut cierpliwości 🙂 Oczywiście - jak zawsze w przypadku Emotiva - nie wierzcie nam na słowo - posłuchajcie!

Ponawiam pytanko odnośnie tych zdumiewających kabelków co to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które miały kontakt z MC700. Jestem rozdarty między MC700, a jakimś amplitunerem Denona z preoutami (3700&4700). Udało mi się znaleźć jeszcze nową Emotive w Niemczech, bardzo mi się podoba, ale fala krytki w internetach, jaka spada na ten procesor jest straszna. Faktycznie to urządzenie jest tak niedopracowane? „Pełnego” amplitunera nie potrzebuje w tej chwili tylko procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2022 o 20:07, gimza napisał:

Mam pytanie do osób, które miały kontakt z MC700. Jestem rozdarty między MC700, a jakimś amplitunerem Denona z preoutami (3700&4700). Udało mi się znaleźć jeszcze nową Emotive w Niemczech, bardzo mi się podoba, ale fala krytki w internetach, jaka spada na ten procesor jest straszna. Faktycznie to urządzenie jest tak niedopracowane? „Pełnego” amplitunera nie potrzebuje w tej chwili tylko procesor.

Nie mamy może waloru obiektywizmu - jako dystrybutor Emotivy - ale MC700 to dojrzały produkt, który już od dawna nie sprawiał większych problemów. Nowe procesory na początku często mają różne dolegliwości - nie dotyczy to tylko Emotivy, tak samo wyglądało to na początku również w przypadku takich "tuzów" jak Audiocontrol [czyli Arcam], Acurus czy nawet Trinnov [jesteśmy dystrybutorem tych dwóch ostatnich, byliśmy także Audiocontrol więc mamy dość duże doświadczenie w tym względzie obserwując ich produkty od lat, od ich "narodzin"]. Jednak zwykle po kilku updateach firmwareu problemy się kończą. 

Osobiście wolałbym poczekać na MC1, który funkcjonalnie jest dużo lepszy niż MC700 [większa ilość kanałów, Atmos, etc.] ale tutaj - jak przy każdym "bobasie" - można spodziewać się przejściowych problemów i być może trzeba będzie poczekać na bardziej dojrzałe firmware. MC700 to wybór bezpieczny i wskazany jeśli nie chce się wychodzić poza 7 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SoundClub napisał:

Osobiście wolałbym poczekać na MC1, który funkcjonalnie jest dużo lepszy niż MC700 [większa ilość kanałów, Atmos, etc.] ale tutaj - jak przy każdym "bobasie" - można spodziewać się przejściowych problemów i być może trzeba będzie poczekać na bardziej dojrzałe firmware. MC700 to wybór bezpieczny i wskazany jeśli nie chce się wychodzić poza 7 kanałów.

A wiadomo kiedy MC1 może pojawić się Polsce? Widziałem, że w Stanach sprzedaż na razie wstrzymana. Nie wiem czy takie zainteresowanie czy brak części, żeby je poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, gimza napisał:

A wiadomo kiedy MC1 może pojawić się Polsce? Widziałem, że w Stanach sprzedaż na razie wstrzymana. Nie wiem czy takie zainteresowanie czy brak części, żeby je poskładać.

Niestety brak urządzeń, nawet w USA... dlatego tym trudniej nam wyrwać je do Polski. Realnie można myśleć o marcu/kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów.

Jestem od pół roku posiadaczem zestawu Emotiva PT 100 oraz Bass x A2. Postanowiłem zmienić kolumny. Do tej pory miałem Pylony Opal 23 ale brakowało mi trochę przestrzeni, rozdzielczości i detaliczności w wysokich tonach. Źródłem sygnału jest streemer Denon, który delikatnie ociepla dźwięk. Szukam kolumn do pokoju 20m ale zdecydowanie mają to być podłogówki. Muzyka jakiej słucham to głównie rock,jazz i elektronika. Wiem,że nie obejdzie się bez odsłuchów ale może mnie trochę nakierujecie czego szukać. Kolumny mogą być używane lecz w bardzo dobrym stanie. Budżet max 5tys.pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dlugi napisał:

Witam Koleżanki i Kolegów.

Jestem od pół roku posiadaczem zestawu Emotiva PT 100 oraz Bass x A2. Postanowiłem zmienić kolumny. Do tej pory miałem Pylony Opal 23 ale brakowało mi trochę przestrzeni, rozdzielczości i detaliczności w wysokich tonach. Źródłem sygnału jest streemer Denon, który delikatnie ociepla dźwięk. Szukam kolumn do pokoju 20m ale zdecydowanie mają to być podłogówki. Muzyka jakiej słucham to głównie rock,jazz i elektronika. Wiem,że nie obejdzie się bez odsłuchów ale może mnie trochę nakierujecie czego szukać. Kolumny mogą być używane lecz w bardzo dobrym stanie. Budżet max 5tys.pln.

 

Proponuję jednak podstawkowe KEF LS50 Meta. W tej cenie nie znajdziesz podłogówek tak dobrze grających. Nawet używanych.

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie w tych samych warunkach miałem Mission ZX2 , Melodika bl40 z którymi KEF Q550 poradził sobie po odsłuchaniu 2-uch utworów. Pierwsze to przestrzeń i głębia sceny dzwiękowej która w tych kolumienkach jest bardzo dobra , wysokie tony wyrażne ale nie kłujące uszu , bas nie jest jakiś ,, dominujący ,, ale ja właśnie taki spokojny nie na pierwszym planie lubię. Kolumienki mam ustawione w trójkącie równobocznym i stoją w odległości dokładnie 18 cm. od ściany tylnej , po bokach mają ponatr metr przestrzeni. Slucham nieraz po parę godzin dziennie różnej muzy z cd lata 70/90 , J.M.Jarre , M.Oldfield , Kombi , Perfekt itp. i kolumienki nie powodują jakiegokolwiek mojego zmęczenia odsłuchem . Przepraszam za nieprofesjonalne określenia ale nie potrafię ,, fachowo ,, opisać tego co słyszę , jednego jestem pewny zrobiłem bardzo dobry zakup zarówno Emotiva BasX A2 i PT1 jak Q550 pozostaną u mnie na pewno na długi czas razem.

Edytowane przez Eemeryt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eemeryt napisał:

Porównanie w tych samych warunkach miałem Mission ZX2 , Melodika bl40 z którymi KEF Q550 poradził sobie po odsłuchaniu 2-uch utworów. Pierwsze to przestrzeń i głębia sceny dzwiękowej która w tych kolumienkach jest bardzo dobra , wysokie tony wyrażne ale nie kłujące uszu , bas nie jest jakiś ,, dominujący ,, ale ja właśnie taki spokojny nie na pierwszym planie lubię. Kolumienki mam ustawione w trójkącie równobocznym i stoją w odległości dokładnie 18 cm. od ściany tylnej , po bokach mają ponatr metr przestrzeni. Slucham nieraz po parę godzin dziennie różnej muzy z cd lata 70/90 , J.M.Jarre , M.Oldfield , Kombi , Perfekt itp. i kolumienki nie powodują jakiegokolwiek mojego zmęczenia odsłuchem . Przepraszam za nieprofesjonalne określenia ale nie potrafię ,, fachowo ,, opisać tego co słyszę , jednego jestem pewny zrobiłem bardzo dobry zakup zarówno Emotiva BasX A2 i PT1 jak Q550 pozostaną u mnie na pewno na długi czas razem.

Nie przejmuj się. Ja też nie do końca potrafię określić co mi się podoba w muzyce. Poza tym każdy chyba opisuje wg swoich odczuć. Nie ważne. Dźwięk po prostu musi wpaść w ucho. Umówiłem się już na odsłuchy i używany KEF Q 750 będzie pierwszy w kolejce. Dzięki za odzew. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.. Na początku zaznaczę,że ceny sprzętu w salonach wariują. Zresztą nie tylko tam. W niektórych jeszcze można cos kupić po starej cenie ale również natrafić na ciekawe wyprzedaże. Ogólnie wszystko idzie w górę i dlatego postanowiłem dłużej nie zwlekać z wyborem. Do pojedynku stanęły KEF q 750 (niestety odsłuch z bliskiej odległości w małym pokoju oraz Pylon sappihre 31, Dynaudio Emit30, Klipsch, już nie pamiętam 5000 czy 6000 oraz Monitor Audio Silver 500 i Triangle BR 09. Ostatnie dwa modele plus DE30 znacznie przekraczały budżet ale na jedne była mega promocja a o drugie można było się dobrze potargować. Ostatecznie wybrałem Triangle, zagrały najlepiej. Szczegółowo, dźwięczną górą, pięknymi wokalami i w miarę miękkim, mocnym basem. Wszystko równo poukładane. Obawiałem się tylko czy nie będą za wielkie do mojego pokoju ale nie.. wszystkie dźwięki są pod kontrolą. Brałem jeszcze pod uwagę Kefy ale niestety warunki odsłuchu trochę mnie pohamowały a MA zagrały zbyt efekciarsko jak na moje ucho choć pokazały moc. Saphiry i Klipsche to rozczarowanie niemal pod każdym względem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich noszę się z zamiarem kupna emotivy ta1 jak ona wypada w porównaniu z Cambridge axr100 i z magnatem mr780, szukam dźwięku dociazonego z czysta i detaliczna góra póki co posiadam kolumny magnat quantum 723 ale z czasem będę je zmieniał na coś z wyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.