Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, rd79 napisał:

Pytanie do @SoundClub czy rzeczywiście jest 60 dni na przetestowanie produktów Emotiva i można zwrócić je bez żadnych zgrzytów? 😉

Tak. Przedłużyliśmy normalny 14-dniowy termin na odstąpienie od umowy aby dać szansę na wygrzanie zakupionego urządzenia [sam ten proces zwykle trwa dłużej niż 14 dni], spokojne posłuchanie i ocenę oraz ostateczną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Daro1987 napisał:

Witam wszystkich noszę się z zamiarem kupna emotivy ta1 jak ona wypada w porównaniu z Cambridge axr100 i z magnatem mr780, szukam dźwięku dociazonego z czysta i detaliczna góra póki co posiadam kolumny magnat quantum 723 ale z czasem będę je zmieniał na coś z wyższej półki

Nie powiem ci różnicę pomiędzy tymi klockami ale taka moja mała propozycja 😎 Jeśli po głowie chodzi marka Emotiva to rozważ nie wzmacniacz zintegrowany tylko końcówka mocy + preamp. Przyjaciel który jeździł ze mną na odsłuchy tak zaraziłem go Emotiv'ą że nie dysponując większą gotówką kupił za 5600 zł właśnie ten zestaw Emotiva BasX PT1 + Emotiva BasX A2 i słuchałem troszeczkę różnych marek ale co to gra i za taką cenę jestem naprawdę pod wrażeniem jak tylko jestem u niego. Tym bardziej że jest teraz możliwość 60 dni i możesz zwrócić jeśli nie przypadnie ci do twojego ucha 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MuadDib napisał:

Nie powiem ci różnicę pomiędzy tymi klockami ale taka moja mała propozycja 😎 Jeśli po głowie chodzi marka Emotiva to rozważ nie wzmacniacz zintegrowany tylko końcówka mocy + preamp. Przyjaciel który jeździł ze mną na odsłuchy tak zaraziłem go Emotiv'ą że nie dysponując większą gotówką kupił za 5600 zł właśnie ten zestaw Emotiva BasX PT1 + Emotiva BasX A2 i słuchałem troszeczkę różnych marek ale co to gra i za taką cenę jestem naprawdę pod wrażeniem jak tylko jestem u niego. Tym bardziej że jest teraz możliwość 60 dni i możesz zwrócić jeśli nie przypadnie ci do twojego ucha 😉

Za mniejszą kasę można mieć o wiele lepszy sprzęt.

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

DAC SMSL SU-9

Całość 4.300

Do tego transport CD Audiolab 6000CDT (2.299) i stremaer HiBy R2 (479).

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, rd79 napisał:

No tak 🙂

Jeszcze pytanko czy na tym zestawieniu co ma kolega słuchałeś może cięższej muzy tj. rock,metal ?

Głównie taka muzyka jest słuchana gdyż kolega lubi rock szczególnie Marillion , Dream Theater czy nawet Jethro Tull i jest moc jeśli ci oto chodzi 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Stałem sie szczęśliwym posiadaczem zestawu Emotiva BasX A2 i PT-100.

Niestety poprzedniemu właścicielowi zapodział się gdzieś pilot. Dzwoniłem do dystrybutora w Polsce, niestety orginał nie jest dostępny. U producenta w USA moge go nabyć, cena jest ok. ale koszt wysyłki do PL to 2.5x ceny pilota...

Mam w związku z tym pytanie / prośbę, czy któryś z forumowiczów pożyczyłby mi swojego pilota, celem jego skopiowania?

Jestem z Raciborza, więc w okolicy mógłbym podjechać osobiście.

Dystrybutor w PL zaoferował mi telefonicznie pilot zamiennik, ale po wysłaniu maila kontakt sie zerwał...

Będę wdzięczny za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie czyżby wszyscy użytkownicy Emotiva byli super zadowoleni z swoich zestawów i nic nie ulepszają 😏

Jako że nie jestem w temacie zapytam Was o przewód USB do przesyłu muzy z laptopa do BaX PT1 , mianowicie czy przy tych parametrach laptopa    

Łączność

Wi-Fi 6

Moduł Bluetooth 5.2

Złącza

USB 3.2 Gen. 1 - 2 szt.

USB Typu-C (z DisplayPort) - 1 szt.

HDMI 2.0 - 1 szt.

 

   ten przewód będzie odpowiedni?

      https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-3-0-kacsa-audio-kcs-ua-b2-2m-24k-zloto-10611334567?reco_id=51706f73-b255-11ec-add2-cab687f4e552&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020 

@SoundClubjak z testem dedykowanej łączówki do A2 i PT1 jest finał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Eemeryt napisał:

Cisza w temacie czyżby wszyscy użytkownicy Emotiva byli super zadowoleni z swoich zestawów i nic nie ulepszają 😏

Jako że nie jestem w temacie zapytam Was o przewód USB do przesyłu muzy z laptopa do BaX PT1 , mianowicie czy przy tych parametrach laptopa    

Łączność

Wi-Fi 6

Moduł Bluetooth 5.2

Złącza

USB 3.2 Gen. 1 - 2 szt.

USB Typu-C (z DisplayPort) - 1 szt.

HDMI 2.0 - 1 szt.

 

   ten przewód będzie odpowiedni?

      https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-3-0-kacsa-audio-kcs-ua-b2-2m-24k-zloto-10611334567?reco_id=51706f73-b255-11ec-add2-cab687f4e552&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020 

Tak będzie dobry. Lecz jak będzie grał tego ci nie powiem. Wiem na pewno że kabelek  Audioquest Forest gra bardzo fajnie bo testowałem u przyjaciela który ma zestaw właśnie PT1 i BasX A2. Lecz nie licz na cuda jeśli chodzi o dac wbudowany w PT1 ale to już inny temat.

 

34 minuty temu, Eemeryt napisał:

@SoundClubjak z testem dedykowanej łączówki do A2 i PT1 jest finał ?

Sam byłem ciekaw ale SoundClub nie raczył podzielić się swoim doświadczeniem i testami więc zacząłem eksperymentować i po wielu tygodniach odsłuchów mogę powiedzieć że dla mojego seta najlepsze są włoskiej firmy Ricable. Teraz mam serię Dedalus i są rewelacyjne !!! Synergia jaka jest między Emotivą & Ricable jest fantastyczna. Bardzo duża przejrzystość , naturalność i scena jestem zauroczony tymi kabelkami. Na zdjęciach są :

Ricable Dedalus Elite Speaker

Ricable Dedalus XLR

Ricable Dedalus USB

 

 

 

20220322_152731.jpg

20220322_152524.jpg

ricable 2.jpg

ricable.jpg

Edytowane przez MuadDib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cuda nie liczę 😉 chciałbym tylko przekonać się czy będzie słyszalna różnica (oczywiście na plus )w odsłuchupo przez bluetooth w wersji 5.2 , a przewodem usb . Odnośnie Ricable to też mam pozytywną opinię o tych przewodach , sam na razie mam podstawową wersję głośnikowych , a SounClub rekomendowali ich Interkonekt jako łączówkę . Jednak gdy zapowiedzieli ,, rewelacyjny ,, przewód dedykowany do A2 i PT1 wstrzymałem się z zakupem i czekam./y na wieści od Panów Testerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eemeryt napisał:

Na cuda nie liczę 😉 chciałbym tylko przekonać się czy będzie słyszalna różnica (oczywiście na plus )w odsłuchupo przez bluetooth w wersji 5.2 , a przewodem usb . Odnośnie Ricable to też mam pozytywną opinię o tych przewodach , sam na razie mam podstawową wersję głośnikowych , a SounClub rekomendowali ich Interkonekt jako łączówkę . Jednak gdy zapowiedzieli ,, rewelacyjny ,, przewód dedykowany do A2 i PT1 wstrzymałem się z zakupem i czekam./y na wieści od Panów Testerów.

Tak będzie słyszalna. Lecz może być troszkę ciszej i tego nie rozgryzłem dlaczego. Testowałem połączenie streamer z dac  poprzez coaxial , usb i rca  no i usb był najbardziej dla mnie szczegółowy i przestrzenny ale cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MuadDib , właśnie przestrzeń to mój priorytet , a szczegółowość moim zdaniem jest dobrym dodatkiem szczególnie gdy słucham elektroniki  . To że jest ciszej poprzez usb chyba nie będzie zbyt dużym problemem tym bardziej że Emotiva daje ,, duży ,, zapas mocy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z werdyktem👍

Szanowni

Zastanawiam się nad lekką zmianą w torze. Aktualnie głównym źródłem Yamaha np-s303 i spotify lub Tidal (bez Master). Szukam więcej przestrzenności w dźwięku. Czy wprowadzenie Dac myślę o Sanskrit 10 mk2 wniesie poprawę do wbudowanego DAC w TA100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KrzysztofMa napisał:

Trudno się nie zgodzić z werdyktem👍

Szanowni

Zastanawiam się nad lekką zmianą w torze. Aktualnie głównym źródłem Yamaha np-s303 i spotify lub Tidal (bez Master). Szukam więcej przestrzenności w dźwięku. Czy wprowadzenie Dac myślę o Sanskrit 10 mk2 wniesie poprawę do wbudowanego DAC w TA100?

Zrobi i to ogromną !!! Korzystałem też z dac'a na kości AD1955  wbudowanego w ERC-4 który jest montowany do wszystkich Emotiva'ch i nie czarujmy się bo ten dac nie powala. Sam przesiadłem się na najnowsze dziecko SMSL M500 MKII który jest na rewelacyjnych kościach  ES9038PRO i dla mnie teraz to granie jest rewelacyjne !!! 

Poniżej najpierw był na testach M500 a potem kupiłem M500 MKII

20220402_123341.jpg

20220408_184406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MuadDib (niech Ci Diuna wynagrodzi wodą Stworzyciela😀)

Podpowiedz proszę czy któryś ze sklepów w PL użycza SMSL do testów?

Godzinę temu, MuadDib napisał:

Zrobi i to ogromną !!! Korzystałem też z dac'a na kości AD1955  wbudowanego w ERC-4 który jest montowany do wszystkich Emotiva'ch i nie czarujmy się bo ten dac nie powala. Sam przesiadłem się na najnowsze dziecko SMSL M500 MKII który jest na rewelacyjnych kościach  ES9038PRO i dla mnie teraz to granie jest rewelacyjne !!! 

Poniżej najpierw był na testach M500 a potem kupiłem M500 MKII

20220402_123341.jpg

20220408_184406.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem na testy

Dzięki

 

Dzięki MuadDib (niech Ci Diuna wynagrodzi wodą Stworzyciela😀)

Podpowiedz proszę czy któryś ze sklepów w PL użycza SMSL do testów?

14 godzin temu, MuadDib napisał:

Zrobi i to ogromną !!! Korzystałem też z dac'a na kości AD1955  wbudowanego w ERC-4 który jest montowany do wszystkich Emotiva'ch i nie czarujmy się bo ten dac nie powala. Sam przesiadłem się na najnowsze dziecko SMSL M500 MKII który jest na rewelacyjnych kościach  ES9038PRO i dla mnie teraz to granie jest rewelacyjne !!! 

Poniżej najpierw był na testach M500 a potem kupiłem M500 MKII

20220402_123341.jpg

20220408_184406.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.