Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do 35000zł


wolski

Rekomendowane odpowiedzi

ja radze zrobić to samo co ja zrobilem- ruszyć tyłek, pojechać ze swymi płytami CD do faceta od ostatnio co raz bardziej popularnej Zeta Zero linii kolumn, Ja to zrobilem, pojechalem i ......zakochalem sie w tym co usłyszałem nawet dwukrotnie he i raczej jestem z gatunku tych "spełnionych co juz wiedzą co chcą mieć od czasu tego odsłuchu:.

 

. łatwo znajdziesz link do ich firmy bo duzo piszą o nich w necie (samego pozytwynego jak widze) . to juz na długo mój typ. A odtwarzacz Accu. nic innego tylko accuphase chocby stary ale tej firmy. znakomite wokale.

 

ps do hi pop melomaństwo i hi fi to nie choroba to fajna zabawa dla lubiących muzę. ja juz wiem co che mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o dobry zestaw za 35k?

 

ja od pewnego czasu zachorowalem (juz nieuleczalnie) na zestaw jaki na własne uszy usłyszałem w akacji parokrotnie. Jelsi sie ma te ok 30k i serio ambicje czegoś wręcz niebywałego brzmieniowo i mysli poważnie o takim czymś to radze się zainteresować tak jak ja czymś do niedawna nieznanym o nazwie Zeta Zero.

 

ja juz jestem niewolnikiem tego co moje uszy usłyszały i wsiąkłem. a wystarczyło tylko posłuchać na pokazie w tym ostatnio gdzie sam specjalnie sie potrargałem ponownie na prywatny kolejny pokaz dla mnie robiony z mymi cedekami .

 

ostrzegam

kasa nie mała ale wrażenia jeszcze bardziej duże. to malo powiedziane. hłe hłe

 

tak że radze sobie poszukac stronki o Zeta Zero, nie pomogę , jak i ja szukalem kiedyś gdy mi znajomy szepnał co trafił na nich też przypadkiem .Potem spotkalem ich na AS no i choroba sie zaczeła. (nieuleczalna jak wirus) i toczy mnie żądza tego sprżetu.ale jaka mila ta żądza!

 

sam zobaczysz., jak posłuchasz choć raz tego - odważę sie powiedzieć nie z tej ziemi- dźwięku to wsiąkłeś jak i ja i paru innych moich znajomych tu z forum.

 

 

 

hłe hłe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ładnie gra, ale używki:

 

a) accuphase dp-67

b) accuphase e-460

c) proac 3.8

 

kabelki wysokie nordosty, system uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również głównie słucham głównie muzyki poważnej, w tym symfoniki. Staram się jak najczęściej słuchać jej na żywo.

Opisując wymagania systemu do takiej muzyki trzeba powiedzieć, że system powinien być zrównoważony ze szczególnym naciskiem na jakość stereofonii i neutralność.

Propozycje typu ATC, WLM, monitory + subwoofer takiego złożenia nie spełniają.

W zakresie elektroniki w zakresie do 20 tyś. złotych moje pierwsze propozycje są dwie - Primare I32, CD 32 (dokładniej), Hegel H100, CDP2A MK2 ("przyjemniej"). Klienci wykształceni w zakresie muzyki poważnej najczęściej je wybierają.

Pewnym propblemem w zakresie symfoniki jest wielkość Pana pokoju.

Kolumny podłogowe lepiej niż podstawkowce odadzą brzminie dużej orkiestry.

Wilkość Pana pokoju wskazuje raczej na monitory. Gdyby było 25 m2 to naturlnymi propozycjami były Audio Phisic Tempo 25 lub KEF R700. Te kolumny świetnie się w tym repertuarze sprawdzają.

Bardzo ciekawie zagra też wzmacniacz accuphase z kolumnami Elaca. Dodając DAC-a, transport i nieco podwyższając budżet udało by się to skompletować. Dobrze z elakiem zagrają również produkty GOLDENOTE.

Jednak takie kolumny mogą zagrać w Pana pokoju źle. Nie muszą ale jest na to szansa. Trzeba by było to sprawdzić.

Jeżeli chodzi o małe kolumny to można by spróbować monitory Amphion Argon 3, Audio Physic Step 25 oraz KEF R500.

Dużą uwagę musi Pan zwrócić na całość okablowania.

Nietety wymagania względem sysetemów odtwarzających muzykę poważną w mojej opinii są największe.

Pozdrawiam wszystkich miłośników muzyki poważnej na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare I32, CD 32 (dokładniej), Hegel H100, CDP2A MK2

 

a jak sądzisz który z tych zestawów zagra też bardzo dobrze rock i wtedy jakie kolumny byłyby odpowiednie do pokoju ok 18m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również głównie słucham głównie muzyki poważnej, w tym symfoniki. Staram się jak najczęściej słuchać jej na żywo.

Opisując wymagania systemu do takiej muzyki trzeba powiedzieć, że system powinien być zrównoważony ze szczególnym naciskiem na jakość stereofonii i neutralność.

Propozycje typu ATC, WLM, monitory + subwoofer takiego złożenia nie spełniają.

W zakresie elektroniki w zakresie do 20 tyś. złotych moje pierwsze propozycje są dwie - Primare I32, CD 32 (dokładniej), Hegel H100, CDP2A MK2 ("przyjemniej"). Klienci wykształceni w zakresie muzyki poważnej najczęściej je wybierają.

Pewnym propblemem w zakresie symfoniki jest wielkość Pana pokoju.

Kolumny podłogowe lepiej niż podstawkowce odadzą brzminie dużej orkiestry.

Wilkość Pana pokoju wskazuje raczej na monitory. Gdyby było 25 m2 to naturlnymi propozycjami były Audio Phisic Tempo 25 lub KEF R700. Te kolumny świetnie się w tym repertuarze sprawdzają.

Bardzo ciekawie zagra też wzmacniacz accuphase z kolumnami Elaca. Dodając DAC-a, transport i nieco podwyższając budżet udało by się to skompletować. Dobrze z elakiem zagrają również produkty GOLDENOTE.

Jednak takie kolumny mogą zagrać w Pana pokoju źle. Nie muszą ale jest na to szansa. Trzeba by było to sprawdzić.

Jeżeli chodzi o małe kolumny to można by spróbować monitory Amphion Argon 3, Audio Physic Step 25 oraz KEF R500.

Dużą uwagę musi Pan zwrócić na całość okablowania.

Nietety wymagania względem sysetemów odtwarzających muzykę poważną w mojej opinii są największe.

Pozdrawiam wszystkich miłośników muzyki poważnej na forum.

 

 

Widać żeś z branży muzycznej, tylko co z tego co piszesz to prawda? Nawijasz makaron na uszy tylko uważaj abyś ich nie ukręcił. Nie wiem czy czytałeś poprzednie posty, ale założyciela tematu tu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie nawijania makaronu to mogę tylko powiedzieć, że to co napisałem to prawda (oczywiście w swoim charakterze subiektywna, jednak podparta kilkuset koncertami wysłuchanymi na żywo i kilkoma tysiącami płyt z muzyką poważną), a charakter wypowiedzi użytkownika PADOBI wskazuje niedojrzałość emocjonalną. Polecam słuchanie muzyki poważnej.

 

W zakresie pytania o rokowość grania to nieco bardziej rokowo zagra zestaw Hegla, jednak różnice nie będą duże. Primare lepiej sprawdzi się we współczesnym jazzie skandynawkim. Jeżeli chodzi o kolumny to proszę jeszcze o podanie wymiarów pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie pytania o rokowość grania to nieco bardziej rokowo zagra zestaw Hegla, jednak różnice nie będą duże. Primare lepiej sprawdzi się we współczesnym jazzie skandynawkim. Jeżeli chodzi o kolumny to proszę jeszcze o podanie wymiarów pokoju.

 

pokój prostokąt 18m2 4,8x3.8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wymiar pokoju polecam KEF-y R700. Z basem raczej nie będzie problemu. Okablowanie ostateczne należy dobrać po 2 tygodniach grania (po wygrzaniu kolumn i sprzętu). Niestety AF Tempo 25 lub 6  "nie mieszczą się z basem". To była by ciekawa alternatywa. Generalnie namawiam do wczesniejszego odsłuchu. Dobrze jeżeli weźmie Pan płyty ze zróżnicowanym repertuarem tzn. symfonikę z dużą masą dźwiękowom np. Szostakowicz, Mahler, Bruckner, koncert liryczny np. Chopin, Elgar koncert o dużych zmianach dynamicznych np. Vivaldi, wykonanie na instrument solo, jazz tradycyjny i jazz skandynawski oraz coś z głosem ludźkim. To pozwoli wszechstronnie ocenić prezentowny dźwięk.<br />

Jeżli przyjmiemy, że symfonika jest trochę mniej ważana niż utwory na nieco mniejsze składy to mogę polecić AF Step 25, Ampion Argon 3, Elac 330 Crystal Edition, Dynaudio Confidence C1 (niestety przy dwóch ostatnich przekroczy Pan budżet, Elac wymaga droższej elektroniki - z Accuphasem E-350 z DAC udało by się zmieścić w budżecie bez okablowania). Najlepszy wybór to Dynaudio ale też najdroższy, następnie Elac, z tańszej pary bardziej uniwersalny będzie Amphiom, bardziej stereofoniczny Audio Phisic. Musi Pan to co piszę zweryfokować samemu wybierając to co Panu bardziej odpowiada. Proszę pamiętać, że kupuje Pan sprzęt dla siebie a nie dla jego sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z Fusica....to czy z basem będzie problem czy nie to zależy czasem bardziej od akustyki niż kolumn.

Dość często mają miejsce sytuacje gdy nawet bardzo "basowe" kolumny prawie nie produkują basu!!

I niby nie wiadomo o co chodzi a prawda jest dość prozaiczna gdyż fale stojące, efekt Sbir i inne procesy akustyczne wycinają bas

w miejscu odsłuchu i bez adaptacji akustycznej nic nie pomoże.

Tak więc byłbym ostrożny z założeniem że z basem nie będzie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ z basem mogą być problemy nawet przy koncertach unpluged live. Fala jest tak długa że to nie problem aby pechowo miejscem odsłuchu trafić w jej strzałkę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja w zakresie basu pomieszczenia jest zjawiskiem złożonym - kształt, materiały ścian, podłogi, sufitu, okna itd. Słowo raczej odnosi się porównania wymiarów pomieszczenia i długości fali dźwiękowej najniższej częstotliwości przenoszonej przez kolumny. Bas to trochę loteria, w której czasami zdarzają się przypadki trudne. Proponowane przeze mnie wzmacniacze należą do tych dobrze kontrolujących ten zakres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja w zakresie basu pomieszczenia jest zjawiskiem złożonym - kształt, materiały ścian, podłogi, sufitu, okna itd

 

I to jest właściwa istota zagadnienia. Istnieją pomieszczenia, które bez ingerencji akustycznej brzmią magicznie. Brzmią same w sobie, nawet bez muzyki! Jak dodamy do tych klimatów muzykę, to magia... liczy się podwójnie! ;-) Jak najbardziej cenię sobie żywą akustykę pomieszczeń. Dawniej słuchałem w dość stłumionym akustycznie pokoju z dużą ilością ustrojów, ale powrotu do tej atmosfery raczej nie będzie. Muszę też przyznać, że drugi set, B&W N802 sprawował się świetnie właśnie we wnętrzach dobrze wytłumionych. Dzwięk studyjny jednak mnie męczy. Zdecydowanie wolę nagrania z knajp i klubów jazzowych niż te ze studia. Poprawność akustyczna wcale nie musi być zawsze priorytetem, oczywiście uwzględniając pewne reguły!

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie podzielam opinię kolegi.

Też nie podoba mi się granie sprzętu audio w bardzo wytłumionych pomieszczeniach, nie lubię brzmienia studyjnego i uważam że pokój

odsłuchowy powinien być żywy i mieć swój charakter.

 

Ale z drugiej strony nie ma pokoi dobrych akustycznie i moje doświadczenie jest takie że pokoje są kiepskie akustycznie lub wręcz fatalne.

W takim kiepskim sprzęt gra całkiem nieźle i może nam się wydawać że jest super bo nie wiemy jak by zagrało w tym samym pokoju po

rozsądnej adaptacji akustycznej.

Sam tego doświadczyłem. Sądziłem że mój sprzęt gra super a potem okazało się że grał na pół gwizdka.Ale wtedy o tym nie widziałem.

Pokój fatalny wymaga bezwzględnie adaptacji szczególnie w kwestii basu.

 

Poza tym dużo zależy od rodzaju adaptacji. Jak ktoś zawali pokój gąbkami to bez słuchania wiadomo że pomieszczenie jest martwe!

Teoretycznie jest oczywiście możliwe że ktoś ma pokój o idealnych proporcjach, do tego naturalną adaptację w postaci dywanu, zasłon,

regałów z książkami, płytami, donice z kwiatami i jeszcze dobrze ustawiony, dobry system i wtedy faktycznie taki system pięknie zagra.

 

Ale mało kto ma taki pokój. Najczęściej pokój jest mniej lub bardziej kiepski akustycznie i system jakoś tam gra a właściciel nie ma świadomości

że mogłoby zagrać znacznie lepiej. Tylko że to trzeba zrobić z głową tak żeby usunąć wady akustyczne pozostawiając pokój żywym akustycznie,

i nie pozbawiając go swoistego charakteru brzmieniowego.

 

To znów wymaga wiedzy i wydatków. Z wiedzą różnie bywa a firm akustycznych nie ma wiele i często proponują kiepskie rozwiązania.

Wydawać na akustykę nikt nie chce więc co najwyżej kombinują ludzie a gąbkami zabijając akustycznie pomieszczenie i jest błędne koło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.