Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do 35000zł


wolski

Rekomendowane odpowiedzi

Widzi mi się kolejny monolog z założycielem tematu.

 

Kolega "Wolski" 8 minut po rejestracji na forum kupuje sprzęt za 35000 od tak sobie jako wielki miłośnik muzy. Wszyscy się ekscytują, licytują co lepiej wybrać, tłumaczą kompilacje sprzętu, a założyciel tematu po "nocnej imprezce" jeszcze się nie obudził.

Najprawdopodobniej będzie jak w innych tematach, np: "Kolumny za 20000zł " założony przez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , gdzie jednego dnia kupuje stereo za 6000zł, drugiego zestaw Linn, trzeciego kolumny do 20000 do linn-a, nastepnego DAC + słuchawki za 6000-8000 zł a w międzyczasie rośnie mu pokój z 12 na 15 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sam widzisz kolego wolski ,ze bedziesz zmuszony szukac sam!

fakt, ze tutaj w hi-end to ten budzet o pare zer za maly, i lepiej bylo poruszyc temat w stereo.

co absolutnie nie oznacza,ze ten budzet jest za maly-do sluchania muzyki na bardzo wysokim poziomie.

moj sprzet czyli manleye mahi i shrimp,dynaudio glosniki, gra na prawde dobrze ,choc wielu powie ze trzeba duzych milionow.

powiem tak- jesli po za muzyka masz inne obowiazki(lub hobby),na ktore trzeba rowniez pieniazki, to twoj budzet jest bardzo duzy,

Szukaj sprzetu ,a znajdziesz i bedziesz zadowolony,

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to tylko tak dla jaj, w ramach satyry, wątek ten założył Marcin Wolski, żeby było trochę śmieszniej w turnieju parodystów audiofilskich. No to było, ale się zmyło! Pa pa!!

 

pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam,

jestem tutaj nowym użytkownikiem, który jest wielkim miłośnikiem muzyki klasycznej (plus w dużo mniejszym stopniu rocka i jazzu). Kwota do wydania to max. 35000zł. Pokój do którego ma wejść "nowy" sprzęt to ok 20m2. Do tej pory służy mi zestaw Arcam FMJ CD17 plus Arcam FMJ A18 no i kolumny Monitor Audio GX100. Co do rozłożenia kwoty, to czekam na propozycje, jak "rozsądnie" rozłożyć pieniądze. Nie ukrywam, że do moich ulubionych kompozytorów należą Strauss, Bach, Stravinski, Ravel, Vivaldi, Mahler... Proszę o propozycje, jakie zestawy odsłuchać. Na początku będę miał urlop i chciałbym wykorzystać 2-3 dni na odsłuchy przed podjęciem decyzji, co kupić.

 

Hmm, 32 odpowiedzi, a ile konkretów ? Można do nich zaliczyć wpisy związane z ustrojami akustycznymi. Poza tym nic więcej, bo inne porady dotyczą sprzętu używanego... gdzie wyraźnie autor wątku zaznaczył, że sprzęt ma być nowy. Ja również zalecałbym sprzęt z drugiej ręki, ale przecież nic na siłę.

U mnie nieźle spisywał się zestaw złożony z monobloków lampowych Phast se, kolumn Harpia Akoustics 300B mini i daca mythka (jako transport można użyć Arcama). Do tego kable ic sonus olivy i głośnikowym Audioqesta, lub Transparenta. Dobrze z monoblokami Phasta, komponuje się firmowe pre. Tak jak koledzy zalecają, sporo powinno zostać na ustroje akustyczne. Można też pokombinować z lampami we wzmacniaczu i kablami sieciowymi. Przyzwoita listwa sieciowa też by się przydała, jednak to już tylko szlif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tutaj nowym użytkownikiem, który jest wielkim miłośnikiem muzyki klasycznej (plus w dużo mniejszym stopniu rocka i jazzu). Kwota do wydania to max. 35000zł. Pokój do którego ma wejść "nowy" sprzęt to ok 20m2. Do tej pory służy mi zestaw Arcam FMJ CD17 plus Arcam FMJ A18 no i kolumny Monitor Audio GX100. Co do rozłożenia kwoty, to czekam na propozycje, jak "rozsądnie" rozłożyć pieniądze. Nie ukrywam, że do moich ulubionych kompozytorów należą Strauss, Bach, Stravinski, Ravel, Vivaldi, Mahler... Proszę o propozycje, jakie zestawy odsłuchać. Na początku będę miał urlop i chciałbym wykorzystać 2-3 dni na odsłuchy przed podjęciem decyzji, co kupić.

 

Robercie!

Zdaje się, że stwierdzenie "nowy" w tej wypowiedzi nie oznacza... nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>palton

 

W pytaniu autora wątku nie doszukałem się, że sprzęt ma być nowy! No chyba, że coś żle szukam. Mógłbyś mi wskazać, gdzie w tekście wolskiego jest takie założenie??? Ja nie widzę! Poza tym uważam, że moja wypowiedż była jak najbardziej merytoryczna w kwestii głównego pytania konkursowego ;-) Pytanie brzmiało: Słucham klasyki i proszę o propozycje jakie zestawy odsłuchać? Przedstawiłem człowiekowi system audio, gotowy do złożenia i odpalenia. Gwarantuję Wam że konstrukcja dzwięku z tego systemu będzie się podobać wszystkim! Jest to bardzo dobry, nasycony i pełny dzwięk za nieduże pieniądze. Wiele konstrukcji dużo dużo droższych, nie brzmi tak jak CJ & B&W Matrix III plus Transparent Ultra seria XL. Konkretna odpowiedż, prawda??? Nagle pojawił się sztab doradców do akustyki i stwierdził, że ... wiadomo co stwierdził ;-) Warto też dodać, że autor tego wątku, audiofil i miłośnik klasyki i mniej jazzu i rocka, podał jaki sprzęt posiada i jaki zna! Jestem przekonany, że jak by chciał zapytać o akustykę pomieszczeń, to by po prostu o nią zapytał??? Co to za mania??? Człowiek pyta o sprzęt, a tu nagle przylatuje cała plejada doradców do akustyki??? Jazzu więcej, jazzu Jezu! ;-)

 

Pozdro, M ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

>palton

 

W pytaniu autora wątku nie doszukałem się, że sprzęt ma być nowy! No chyba, że coś żle szukam. Mógłbyś mi wskazać, gdzie w tekście wolskiego jest takie założenie??? Ja nie widzę! Poza tym uważam, że moja wypowiedż była jak najbardziej merytoryczna w kwestii głównego pytania konkursowego ;-) Pytanie brzmiało: Słucham klasyki i proszę o propozycje jakie zestawy odsłuchać? Przedstawiłem człowiekowi system audio, gotowy do złożenia i odpalenia. Gwarantuję Wam że konstrukcja dzwięku z tego systemu będzie się podobać wszystkim! Jest to bardzo dobry, nasycony i pełny dzwięk za nieduże pieniądze. Wiele konstrukcji dużo dużo droższych, nie brzmi tak jak CJ & B&W Matrix III plus Transparent Ultra seria XL. Konkretna odpowiedż, prawda??? Nagle pojawił się sztab doradców do akustyki i stwierdził, że ... wiadomo co stwierdził ;-) Warto też dodać, że autor tego wątku, audiofil i miłośnik klasyki i mniej jazzu i rocka, podał jaki sprzęt posiada i jaki zna! Jestem przekonany, że jak by chciał zapytać o akustykę pomieszczeń, to by po prostu o nią zapytał??? Co to za mania??? Człowiek pyta o sprzęt, a tu nagle przylatuje cała plejada doradców do akustyki??? Jazzu więcej, jazzu Jezu! ;-)

 

Pozdro, M ;-)

 

Hmm, rzeczywiście macie rację, być może słowo "nowy" ujęte w cudzysłów, nie oznacza sprzętu sklepowego. Autor tematu powinien to doprecyzować, tylko gdzie On jest ?

 

Pozdro,

R :)

PS. Jazzu powiadasz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek pyta o sprzęt, a tu nagle przylatuje cała plejada doradców do akustyki??? Jazzu więcej, jazzu Jezu! ;-)

MarkN,

W zasadzie,to masz rację,problem jednak leży w tym,że tak naprawdę,to zazwyczaj ludzie myślą o zmianie klocków,kabelków itp.zupełnie pomijając akustykę(!)Oczywiście nie generalizuje,ale chyba wszyscy wiemy ,ze z reguły tak jest.Dlatego zacząłem od sugestii dot.akustyki.

Sam ten temat kiedyś lekceważyłem,wiec uważam,że nic taaakiego złego nie napisałem.

Gdyby autor wątku włączył się do dyskusji,to pewnie już w pierwszych postach okazałoby się czy ma zaadaptowanie czy nie i byłoby po sprawie.

Nawiasem,to autor na samym wstępie powinien dać max info dotyczące preferencji,pokoju i czy nowy/używka itd.Wtedy unikamy choćby niepotrzebnych postów w rodzaju "nowy"-lepszy,a nowy ze sklepu.

Kolega padobi też wtrącił się z trafną uwagą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W poście trzecim też pytam o sprawy,które imo powinien na wstępie wyłożyć założyciel wątku,aby dodający wpisy mogli skupić się na meritum,a tak musza się domyslać nowy czy nowy.

Ile razy w kółko można zadawac te same pytania-co preferuje założyciel wątku i na czy bazujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wrażenie a raczej pewność że Wolskiego ten temat nie interesuje.Kilka propozycji zostało przedstawionych a gość nawet nie raczył odpowiedzieć,a tu już zaczynają się przepychanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

W koncu to zakladka HE => krol moze byc tylko jeden a tutaj pretendentow jest wielu :-) i w cale im nie przeszkadza (tradycyjnie) ze podmiot tego watku (teoretyczny) juz w nim nie uczestniczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu to zakladka HE => krol moze byc tylko jeden a tutaj pretendentow jest wielu :-) i w cale im nie przeszkadza (tradycyjnie) ze podmiot tego watku (teoretyczny) juz w nim nie uczestniczy...

 

To fakt. Myślę kwota ok 35 tys to jest realna suma jaką wiele osób w Polsce po latach odkładania może przeznaczyć na zakup nieco lepszego systemu niż mają obecnie.

To taka zmiana dla czterdziestokilkuletniego gościa, który odchował już dzieciaki i chce w domu coś nowego,lepszego a od zawsze kocha muzykę.

I teraz pewnie dla wielu ciekawą kwestią jest jak podejść do takiego wyzwania, czy nowe, czy używane i temat akustyki ale może faktycznie dla jasności propozycji lepiej temat akustyki pominąć bo jest on wręcz kluczowy ale jednak odrębny. To oddzielne zagadnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: Nie sluchac nikogo i kupowac to co samemu sie uslyszy na wlasne uszy,kazdy z Nas jest inny i kazdy inny zestaw,wzmak,kabelek poleci....

Sluchac samemu i dobierac wszystko wedlug uznania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wrażenie a raczej pewność że Wolskiego ten temat nie interesuje.Kilka propozycji zostało przedstawionych a gość nawet nie raczył odpowiedzieć,a tu już zaczynają się przepychanki.

Podzielam Twoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Gdzie jest wolski???...wolski...! Gdzie jesteś...! Halo...!

 

Tu przerwał, lecz róg trzymał; wszystkim się zdawało, Że Wo..ski wciąż gra jeszcze, a to echo grało. Wysłuchawszy rogowej arcydzieło sztuki, Powtarzały je dęby ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

To fakt. Myślę kwota ok 35 tys to jest realna suma jaką wiele osób w Polsce po latach odkładania może przeznaczyć na zakup nieco lepszego systemu niż mają obecnie.

To taka zmiana dla czterdziestokilkuletniego gościa, który odchował już dzieciaki i chce w domu coś nowego,lepszego a od zawsze kocha muzykę.

I teraz pewnie dla wielu ciekawą kwestią jest jak podejść do takiego wyzwania, czy nowe, czy używane i temat akustyki ale może faktycznie dla jasności propozycji lepiej temat akustyki pominąć bo jest on wręcz kluczowy ale jednak odrębny. To oddzielne zagadnienie.

 

Popieram w całej rozciągłości ... Jednak co można dalej uczynić, skoro autor przepadł ? Skoro jest tylu potencjalnych "Wolskich", może warto temat pociągnąć ? Radźmy zetem, co za tą kwotę można uzyskać. Czytają nas setki, jak nie tysiące, może komuś na coś się ten temat przyda.

Ja podtrzymuję propozycję systemu opartego na wzmacniaczu Phasta (pre+ monobloki se) + Harpia Acoustics 300B mini. Ktoś ma lepsze propozycje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma lepsze propozycje ?

a pomyslow zawsze jest wiele:)

 

primare pre 30 + primare A32 + primare cd + MA gx 300

xindak a600e + naim cdx5 + paradigm studio 100v5

a o uzywanych juz nie wspomne,itp itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciekawy zestaw stero, kable też się znajdą w zestawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolski....35kzł to wbrew pozorom nie jest tak wiele na sprzęt "nowy"....jeśli dobrze liczę to wychodzi po 10kzł za klocek +kable..na twoim miejscu celowałbym w sprzęt poexpozycyjny, ex demo...jeśli uważasz, ze najlepszym miejscem do zakupu jest sklepik audio....może przykład zaczynając od końca:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

środek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeśli dobrze pamiętam cena oscyluje w granicach 12 kzł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

Kiedy czytam wypowiedzi jak w tym wątku, że akustyka to minimum kilka tysięcy pln wkładu w dobry dźwięk, a 35 kzł to mało na hajendowe granie to jednoczesnie się zastanawiam ilu z was faktycznie ma wpakowane te kilka kzł w pokój gdzie słucha muzyki. I warto pamiętać, że najcześciej takim pokojem jest miejsce codziennego użytku gdzie sie jada, przyjmuje gości itp.

Kolejna rzecz to zauważcie że kiedy jak co roku na wystawie AS padają zachwyty nad systemami to czy ktoś zwraca uwagę ile jest "warta" akustyka danego pokoju??. Najczęściej to kilka "dodatków" i tyle. Na palcach jednej ręki można policzyć tych wystawców którzy faktycznie sie troche przyłożyli.

Ale potem można się naczytać na temat dźwięku wystawy i ich jakże różnych opinii.

Ponadto wspomniana kwota 35 tysięcy wystarczy na złożenie systemu, który będzie grał niejednokrotnie lepiej niż ten który wart jest dwa-trzy razy więcej. I o tym powinni pamiętać Ci wszyscy "osłuchani" hejendowcy.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, gdzie sie podział kol. Wolski? By wątek założony przez np. foxa lub innego być może prowokatora sugeruje by wybrać jakiegoś Wolskiego, może komuś w przyszłości temat pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czytam wypowiedzi jak w tym wątku, że akustyka to minimum kilka tysięcy pln wkładu w dobry dźwięk, a 35 kzł to mało na hajendowe granie to jednoczesnie się zastanawiam ilu z was faktycznie ma wpakowane te kilka kzł w pokój gdzie słucha muzyki.

Na tym polega problem, że niewiele osób przywiązuje do tego wagę. Ale jak się popatrzy do zakładki akustyka, to widać, że niektórzy włożyli znacznie więcej niż te kilka tysięcy. Kwestia akustyki nie jest w ogóle promowana w czasopismach audio i stąd bierze się ogólna ignorancja w tym temacie. Tymczasem jeśli każda sala koncertowa jest zaadoptowana, a tam przecież jest muzyka na żywo, to dla czego w domu się ten problem pomija?

 

Uważasz, że adaptacja akustyczna nie jest potrzebna? Jak odwiedzam niektórych znajomych, to pogłos jest taki, że rozmawiać jest ciężko. Nawet jak ktoś w salonie w ogóle nie słucha muzyki, to powinien coś z tym zrobić. Oczywiście czym innym jest adaptacja pod kątem klarowności rozmowy, a pod kątem odtwarzania muzyki. Kilka tysięcy na akustykę to nie jest dużo zwłaszcza jeśli to ma wyglądać estetycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

Na tym polega problem, że niewiele osób przywiązuje do tego wagę. Ale jak się popatrzy do zakładki akustyka, to widać, że niektórzy włożyli znacznie więcej niż te kilka tysięcy. Kwestia akustyki nie jest w ogóle promowana w czasopismach audio i stąd bierze się ogólna ignorancja w tym temacie. Tymczasem jeśli każda sala koncertowa jest zaadoptowana, a tam przecież jest muzyka na żywo, to dla czego w domu się ten problem pomija?

 

Uważasz, że adaptacja akustyczna nie jest potrzebna? Jak odwiedzam niektórych znajomych, to pogłos jest taki, że rozmawiać jest ciężko. Nawet jak ktoś w salonie w ogóle nie słucha muzyki, to powinien coś z tym zrobić. Oczywiście czym innym jest adaptacja pod kątem klarowności rozmowy, a pod kątem odtwarzania muzyki. Kilka tysięcy na akustykę to nie jest dużo zwłaszcza jeśli to ma wyglądać estetycznie.

 

Kolego nie twierdzę , że akustyka nie ma znaczenia, ale uważam że czasami jest to przerost formy nad treścią. Czy sądzisz że ktoś kto ma system za kilka/kailkanaście tysięcy zakupi profesjonalne elementy akustyczne za podobne pieniądze??. Dalej. Czy takie amatorskie wytwory które też są w temacie "akustyka" faktycznie są profesjonalne?. Opinie samych użytkowników nigdy nie będą miarodajne.

Ponadto ktoś kto faktycznie posiada system za kilkadziesiąt tysiecy prawdopodobnie ma osobny pokój odsłuchowy i wtedy faktycznie na kwestie akustyki jest w stanie poświęci więcej czasu i pieniędzy.

Jakoś nie uwierzę że takie same elementy akustyczne wstawi w salon/pokój codziennego użytku, a umówmy się w takich warunkach gro ludzi słucha muzyki.

I na koniec. Choćbyś nie wiem ile wpakował w akustykę i miał nie wiem jak hajendowy system to w życiu nie będziesz miał sali koncertowej w domu.

 

pzdr.

 

ps. A wracając do tematu "akustyka" to wybacz, ale czasami opinie jak to pięknie gra w odniesieniu do pokazanaego systemu i jego ustawienia wprawia mnie o konsternacje i śmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. A czasami praktycznie nie trzeba NIC wydać na akustykę.

Niekiedy w specjalnie przygotowanym akustycznie pokoju (spore koszty!), przeznaczonym tylko i wyłącznie do odsłuchu - GRA jak diabli!

Choć, czasami w takim pomieszczeniu praktycznie całe pasmo bywa nieco przetłumione (na moje ucho).

 

Natomiast nieraz w pokoju dziennym, w którym nie ma praktycznie żadnych "sztucznych" ustroi (tylko kwiatki, półki, meble) - GRA jak cholera!

Choć bywa, że bas rezonuje bucy, a góra nieznośnie tnie po uszach.

Nie ma reguły....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego Wolski

Nie szkoda Ci pieniędzy na elektroniczne zabawki ? Za 35 tysięcy mógłbyś przejechać pół świata, odwiedzić wszystkie ważniejsze sceny naszego globu i być na wielu wspaniałych koncertach swoich ulubionych wykonawców (zakładając dobre rozplanowanie pieniędzy, tanie loty i noclegi).

Możesz też kupić mnóstwo płyt albo plików.

Karnet do filharmonii kosztuje grosze w porównaniu do jakiegokolwiek klocka klasy high-fi czy middle high-end.

Możesz też mniej pracować i mieć więcej czasu na słuchanie.

Ja bym kupił działkę nad rzeką/jeziorem albo high-endowy rower :)

Ale przede wszystkim nie wydawaj tych pieniędzy na sprzęt. Piszę to nie dlatego, że zazdroszczę, tylko dlatego, że ja to zrobiłem, kupiłem najpierw zabawki za 15 tysi, potem kolejne za 30 i kolejne za 20 i kolejne itd. Nic z tego nie wynika. Nie słucham muzyki więcej niż gdy miałem starą Diorę. Różnice są niewielkie. Poszukiwania zajmują mnóstwo czasu i pieniędzy. I zostaje mało życia na słuchanie.

Na forach audio praktycznie nie ma ludzi całkowicie spełnionych i zadowolonych ze swojego sprzętu. Tu są osoby, które ciągle coś zmieniają. Jak wydasz 35 tysi i nie będziesz zadowolony (a gwarantuję Ci, że nie będziesz) to podpowiedzą Ci mnóstwo innych zabawek, jeszcze droższych, które prawie sięgną ideału. Jak kupisz te zabawki, to polecą Ci kolejne itd. Osoby zadowolone ze swojego sprzętu, a przede wszystkim słuchające muzyki nie siedzą na tym forum, nie piszą tylko słuchają. Pomijam prawdziwych kolekcjonerów, ale Ci też piszą mało.Chyba, że sensem Twojego hobby jest słuchanie kloców. Wtedy OK, szukaj zestawu za 35 tysi.

Nie chcę napisać, że to hobby jest niefajne i nieprawdziwe, tylko szkoda bardzo dużych pieniędzy na nieznaczne różnice (oczywiście w moim odczuciu).

Poza tym 2-3 dni na odsłuchy to raczej żart. Jeśli koniecznie chcesz coś zmieniać to spróbuj innych głośników.

Pozdrawiam

Włodek

Święta racja.

Używany zestaw do 10tys zagra wystarczająco dobrze.

Ludziom którzy doszukują się jakichś niuansów i są za to gotowi zapłacić kilka razy tyle szczerze współczuję, poza tym to beczka bez dna.

To nie jest hobby, to jest choroba i to zarazliwa :-).

Masz jeden z drugim za dużo kasy? Nakarm głodnych, gwarantuje, że sprawi Wam to więcej satysfakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.