Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ktoś na sali z Cambridge Audio Stream Magic 6 ?


mim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to musi boleć jak się najpierw wyda 10k pln na odtwarzacz a później czyta że ludzie są bardzo zadowoleni z czegoś co kosztowało "3990 (minus rabat)". Nie wiem po co są te wszystkie przepychanki sprzętowe. Każdy dokonuje wyboru i niech się cieszy z tego co ma a nie wytyka innym że moje musi być fajniejsze bo było droższe. Stop onanizmowi sprzętowemu ! Można odnieść wrażenie , że niektórzy nie słuchają muzyki tylko sprzętu i to najlepiej jak jest za " 10kilo pln" .

 

Wiesz, ja nie słucham "portfelem". To jest IMHO durne podejście.

Ale pamiętam, że sam wyśmiewałem kumpla, który kupił sobie odtwarzacz CD za jakieś niewyobrażalne pieniądze. Bywałem u niego wielokrotnie i nie zrobiło to na mnie większego wrażenia niż przeciętny cedek.

Ale kiedy TEN SAM cd stanął u mnie w domu, to "oszalałem"... nie wierzyłem, że tyle można wycisnąć z (w dzisiejszych opiniach) żywcem pochowanego nośnika, jakim jest kompakt.

 

Dlatego z rezerwą podchodzę do wszelkich opinii - własne uszy, we własnym domu/pokoju, powinny być JEDYNĄ przepustką do wydania kasy na sprzęt.

"Stop onanizmowi sprzętowemu" popieram wszelkimi kończynami. Słuchajmy muzyki, a nie sprzętu.

TO MA BYĆ FRAJDA, a nie męczarnia

 

Niemniej twój sarkazm jest trochę pokrętny - dlaczego komuś ma być przykro, że wydał 10kPLN za odtwarzacz, kiedy w tym samym czasie ktoś doznaje ekstazy przy odtwarzaczu za 3.990.?... przecież nie słuchamy pieniędzy.... przecież chodzi o frajdę, a nie rozmyślania typu "to musi boleć"...

przecież twoje słowa można w prosty sposób odwrócić i napisać "to musi boleć, że ktoś rajcuje sie sprzętem za 3000, kiedy inny ma niebotyczną satysfakcję z klocków za 10-krotność tej kwoty, a tamten nawet nie zdaje sobie z tego sprawy"

 

I co z tego wynika, co napisałeś - jaki w tym sens (oprócz - oczywiście- zwykłego naparzania w stylu "moja piaskownica jest bardziej niż twoja")?

 

Są ludzie, którzy wieczorem jedzą z ukochaną kawior i są tacy, którzy jedzą frytki. I OBAJ SĄ SZCZĘŚLIWI!

 

Uzurpujesz sobie prawo do oceniania kto ma być mniej lub bardziej szczęśliwy? (to pytanie retoryczne)

 

Z chęcią o takich poczytam.

No właśnie , czekam na te rzucające na kolana modele CDków poniżej dychy.

 

Jeżeli to do mnie, to chyba się nie zrozumieliśmy - przeczytaj proszę mój post jeszcze raz - pisałem o urządzeniach "poniżej dychy", na które się powołujesz, a nie o CD.

Np. wspomniany przeze mnie streamer Atolla ST200, którego porównywałem bezpośrednio z SM6. To są absolutnie inne klasy urządzeń (z niekwestionowaną dominacją Atolla) i tak naprawdę chciałem tylko zwrócić Ci uwagę, że to właśnie Ty troszkę nadużywasz określenia "najlepszy do 10kPLN". A słuchałeś co potrafi zrobić z dźwiękiem taki dac Bryston'a? Nawet podłączony do "kulejącego" źródła?...

 

Masz oczywiście prawo do swojej opinii; ja też; i każdy uczestnik tego forum również.

Niemniej nie sprzedawajmy ich (tych opinii) jako prawdy objawione....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy w tym samym czasie ktoś doznaje ekstazy przy odtwarzaczu za 3.990.?

Ja pisałem o zadowoleniu a ty to przeinaczasz w ekstazę :( - nieładnie tak przekręcać czyjeś słowa żeby siebie podbudować. Smutny jesteś w tych swoich wywodach. Tak jak napisałem wcześniej każdy dokonuje własnych wyborów i niech tak pozostanie. Żałosne jest to że niektórzy za wszelką ceną starają się przekonywać że tylko ich wybór jest właściwy. Jak dla mnie możesz słuchać sobie kasetowego Kasprzaka i jeśli Ci się to podoba to Twoja sprawa nic mi do tego. Jak bardzo dosadnie trzeba dać Tobie do zrozumienia że my tutaj wymieniamy opinie na temat konkretnego modelu sprzętu a ty z butami włazisz nam w rozmowę ze swoimi poglądami, w dodatku nie na temat. Odpuść sobie. Życzę miłego dnia i spokoju.

 

wspomniany przeze mnie streamer

Streamer nie ma nic wspólnego z odtwarzaczem strumieniowym. To są dwa różne urządzenia o innym przeznaczeniu. To tak na marginesie żeby nikt nie powielał tego błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja kupiłem CA SM6, i gra jako DAC, znacznie bardziej jakość się poprawiła jeśli chodzi o odczyt CD, jest większa przestrzeń i STEREO. Co mnie marwi, że wieża TECHNICSA wzmak plus CD plus te same kolumny i ojca trochę lepiej gra tą płytę (czyściej, każde tony są na innym poziomie nie zlewają się, u mnie sie zlewają plus przy innych płytach dudni bas.

1. Czego może to być wina? Wzmak? Co innego kupić?

 

2. Poza tym może kable?

3, skad bierzeciez pliki HI-RES takie, które z godnością można puszczać w CA SM6:-), może ktoś się podzieli z opolskiego albo dolnoścląskiego i zgra mi trochę:-)

 

mój sprzęt to:

HK 980, Monitor Audio RX6, Cambridge Audio SM6, Samsung D6500, Panasonic DVD S1.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tomex1213

Najprościej podłącz SM6 do sprzętu ojca i zobaczysz w czym tkwi różnica - czy w Twoim wzmacniaczu czy może w kablach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne jest to że niektórzy za wszelką ceną starają się przekonywać że tylko ich wybór jest właściwy.

 

Fakt, trochę przesadzasz z forsowaniem własnej wizji świata i sprzętu

 

 

 

Jak bardzo dosadnie trzeba dać Tobie do zrozumienia że my tutaj wymieniamy opinie na temat konkretnego modelu sprzętu a ty z butami włazisz nam w rozmowę ze swoimi poglądami, w dodatku nie na temat.

 

Jako były użytkownik SM6 przedstawiłem swoją opinię o nim (w moim odczuciu - wręcz pozytywną w tej kategorii cenowej); nie czytasz postów i tylko szczujesz?

 

 

Streamer nie ma nic wspólnego z odtwarzaczem strumieniowym. To są dwa różne urządzenia o innym przeznaczeniu. To tak na marginesie żeby nikt nie powielał tego błędu.

 

Zdecydowanie masz rację. Ale coś czuję, że to tyko kwestia czasu :-)

 

 

 

3, skad bierzeciez pliki HI-RES takie, które z godnością można puszczać w CA SM6:-)

 

Tomex - ja np z HDtracks...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tomex1213

Najprościej podłącz SM6 do sprzętu ojca i zobaczysz w czym tkwi różnica - czy w Twoim wzmacniaczu czy może w kablach.

 

Jak sprawdzę jak np. dalej bedzie grało ładniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomex1213

Czy kolumny były podłączone takimi samymi kablami w momencie gdy porównywałeś obydwa systemy? Na Twoim miejscu próbowałbym podmieniać po kolei każdy element zestawu i na pewno znajdziesz przyczynę. Sprawdź jeszcze czy masz wyłączony "DIGITAL PREAMP" w SM6. Zauważyłem wyraźną zmianę barwy gdy jest włączony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a gdzie to jest:D?

 

Ma być wyłączony? ...

 

P.S. Czy chinche mam wireworld za 70zł albo wzmak mogą robić dużą różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomex1213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam SM6 z QNap'em (TwonkyMedia) po LAN oczywiście:)

I zauważyłem jeden problem, kawałków nie da się przesuwać

Jak jest płyta w jednym flacu to jest problem

Rozwiązaliście to jakoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam SM6 z QNap'em (TwonkyMedia) po LAN oczywiście:)

I zauważyłem jeden problem, kawałków nie da się przesuwać

Jak jest płyta w jednym flacu to jest problem

Rozwiązaliście to jakoś?

 

Nie ma na to rozwiązania. Niestety.

 

Natomiast jeśli masz płytę w jednym pliku flac i posiadasz do niego plik cue to w foobar2000 możesz ten plik podzielić na oryginalne ścieżki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tak szczeze co Wy w tym sm6 widzicie?

Ja tam nawet zasilacza nie widze

Montaz smd z elementami za 5 zl za 1000 sztuk

 

Ktoś widać ma interes w promowaniu tego dość przeciętnego w skali ogólnej urządzenia. Elb kiedyś opiewał rDACa z tych samych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczeze co Wy w tym sm6 widzicie?

Ja tam nawet zasilacza nie widze

Montaz smd z elementami za 5 zl za 1000 sztuk

 

 

Ktoś widać ma interes w promowaniu tego dość przeciętnego w skali ogólnej urządzenia. Elb kiedyś opiewał rDACa z tych samych powodów.

 

Panowie, proponuje poszukac sobie innego watku. Ten dotyczy osob, ktore maja sm6 i sie z tego ciesza. Wasze zdanie nikogo tu nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja to widze?

Elementow w srodku jest za 20 zl no moze 15

Nawet obudowa za piekna nie jest ale to kwestia gustu

 

To mam prosbe, zrob mi taki sm6 za 100 zl, bedzie jakies 500% marzy dla Ciebie, ok:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelace12 ;-) sprawdź sobie wnętrza zdecydowanie bardziej prestiżowych marek niż Cambridge i zobacz co tam jest w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem

Widocznie skala sprzedazy tych urzadzen-ktora mozna policzyc na palcach jednej nogi w miesiacu powoduje ze stosuje sie najtansze sposoby produkcjii

Taki model biznesowy widocznie i nabijanie w butelke bezkarne bo co ma powiedziec klijent wydajac worek pieniedzy-ze zle gra?

Na kogo by wtedy wyszedl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzwieku mozna dysputowac dlugo a nawet bez konca

Kazdy slyszy nieco inaczej i na czym innym sie wychowal

Za to widzimy podobnie a ksztalty tak samo

A w sm6 widac elementy za grosze praktycznie bez mozliwosci wymiany na lepsze

Pewnie ktos pomysli ze geniusz projektanta powoduje ze smieciowe elementa polepione do kupy beda grac znakomicie

Mozna i tak ale ja radze zejsc na ziemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Stream Magic gra tragicznie gorzej niż Clatronic z Tesco. Ale ty możesz sobie potrollować gdzie indziej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Stream Magica 6. Mój obecny zestaw to amplituner CA Azur 551R + blu-ray 751 BD. Czy może lepiej pozbyć się 751 BD i kupić 752 zamiast SM6? Co o tym sądzicie?

Dzięki za opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 751BD nie odtwarza plików flac z serwerów UPnP? Bo jeśli odtwarza to ewentualnie kup sobie jakiś dac, ponoć to dobre źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie praktyczne : które odtwarzacze sieciowe pozwalają na płynne "przewijanie" odtwarzanego utworu ? Gdzieś czytałem że playery Linna mają taka możliwość. Tyle było ( i jest ) dyskusji o gapless a dla mnie brak przewijania jest chyba jeszcze bardziej upierdliwy . Właśnie zakończyłem kilkudniowy test SM6 i brak tej oczywistej funkcjonalności uważam za dokuczliwy . Poza tym odtwarzacz jest OK choć brakuje kompatybilności z oprogramowaniem na iOS innym niż firmowe (np. Kinsky ) - działa tylko firmowa aplikacja Stream Magic . Dźwiękowo pozytywnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie praktyczne : które odtwarzacze sieciowe pozwalają na płynne "przewijanie" odtwarzanego utworu ? Gdzieś czytałem że playery Linna mają taka możliwość. Tyle było ( i jest ) dyskusji o gapless a dla mnie brak przewijania jest chyba jeszcze bardziej upierdliwy . Właśnie zakończyłem kilkudniowy test SM6 i brak tej oczywistej funkcjonalności uważam za dokuczliwy . Poza tym odtwarzacz jest OK choć brakuje kompatybilności z oprogramowaniem na iOS innym niż firmowe (np. Kinsky ) - działa tylko firmowa aplikacja Stream Magic . Dźwiękowo pozytywnie .

Oczywiście brak przewijania to jest niedogodność. Osobiście mam trochę nietypową konfigurację i jako odtwarzacz plików mogę traktować zarówno SM6 jak i Dune Smart H1. W tym drugim przypadku gdy źródłem jest Dune a jako DAC pracuje SM6 to oprogramowanie Dune pozwala płynnie przewijać nagrania. Dodatkowo bez problemu Dune jako player odtwarza pliki flac 24/192.

Dla mnie jednak wartość dodana jaką uzyskałem jeśli chodzi o brzmienie systemu dzięki zastosowaniu SM6 w roli DAC-a w zupełności rekompensuje tą niedogodność. Jestem bardzo zadowolony z SM6. Player Linn Klimax DS ma na pewno funkcję przewijania - ale jego cena jest masakrycznie wysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SM6 i Dune H1 chodzą oddzielnie, do Dune H1 potrzeba monitora lub projektora, bo to głównie odtwarzacz video (chyba że nie zauważyłem, że coś wyszło:)

SM6 ma tą przewagę, że można go sterować z tabletu i jest to bardzo poręczne

Jedna z wad SM6 to duża różnica w aplikacjach do iOS i Androida

Widać, że Androida firma traktuje trochę po macoszemu

 

Miejmy nadzieję, że teraz rozwiąże się worek z różnego rodzaju odbiornikami streamu i będzie ciekawiej:)

może rozwiążą problem, przynajmniej skakanie co 0,5 minuty:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SM6 i Dune H1 chodzą oddzielnie, do Dune H1 potrzeba monitora lub projektora, bo to głównie odtwarzacz video (chyba że nie zauważyłem, że coś wyszło:)

Oczywiście, że są nowe możliwości. Od kilku miesięcy korzystam z programu Dune HD RC. To program realizujący zdalne sterowanie odtwarzaczami Dune, który instalujesz na urządzeniu z Androidem. U mnie zainstalowany jest na tablecie Transformer Asusa . Program jest odpowiednikiem aplikacji DMC do obsługi zdalnej magazynu video i stacji radiowych w Dune. Działa w sieci. Odnajduje twój odtwarzacz i nim steruje. W programie masz pełny podgląd swojego magazynu plików zainstalowanego na dysku podpiętym do Dune. Znajdujesz plik, uruchamiasz go i możesz zatrzymać. Można również w nim przygotować i odtwarzać zdefiniowane listy odtwarzania. Jedyną wadą, tej aplikacji jest to, że ..........pliku nie da się przewinąć. Jest na to jednak banalnie prosty sposób. Plik przewijasz pilotem od Dune. Na podglądzie pliku w Dune HD RC widzisz postęp przewijania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście brak przewijania to jest niedogodność. [...] Player Linn Klimax DS ma na pewno funkcję przewijania - ale jego cena jest masakrycznie wysoka.

Linn ma jeszcze 10 tańszych odtwarzaczy strumieniowych w ofercie i wszystkie umożliwiają przewijanie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rock&roll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn ma jeszcze 10 tańszych odtwarzaczy strumieniowych w ofercie i wszystkie umożliwiają przewijanie. :)

Z czego najtańszy to i tak około 7.5 tys zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.