Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ktoś na sali z Cambridge Audio Stream Magic 6 ?


mim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Octagon za odpowiedź. 751 BD odtwarza pliki 24 Bit/ 192 kHz. SM6 już kupiłem :-) trochę się napaliłem. Czy myślisz, że dodtakowe podłączenie DACa coś jeszcze poprawi? Jeśli tak to jakiego?

 

Podpiąłem SM6 oraz 752BD (zamiast 751BD) przetestowałem i mam następujące wnioski.

 

1.W odsłuchu stereo na kolumnach Dynaudio Focus 260 brały udział 4 osoby. Różnica pomiędzy 751 a 752 i SM6 jest praktycznie niezauważalna. Minimalna przewaga w graniu na korzyść SM6 (słuchaliśmy przełączając się między urządzeniami i tylko dlatego raz na 15 minut coś dało się lepiej usłyczeć, a o pomyłkę było nietrudno).

 

2. SM6 FLACi 24Bit/192kHz przycina. 24 Bit/96kHz i 16 Bit/44.1kHz grają dobrze - nie tną. Podłączyłem Dune HD TV-303D do SM6 po optyku i różnicy w graniu też nie było. Jedyny problem to brak wyświetlenego stanu odtwarzanego pliku w tej konfiguracji, ale sterowanie po Dune bez zarzutów. Jak podłączę iPada będzie pewnie prościej.

 

3. Opcji Video w 752 BD nie biorę pod uwagę, bo wydaje mi się, że 751 BD + SM6 + Dune HD TV-303D jak na chwilę obecną daje radę.

 

5. W SM6 radio też jest proste w obsłudze i jak dla mojej żony, która gubi się na etapie trzymania w ręce drugiego pilota to włączanie radia w SM6 jest bardzo proste ( wagę złota ).

 

6. Również łatwość obsługi w iPadzie też wydaje mi się dość dobrą opcą w odróżnieniu do szukania plików w 751 i 752.

 

Takie mam wnioski jak na chwilę obecną. Wydaje się, że SM6 to dobry wybór (nie miałem możliwości sprawdzenia niczego innego, ale mi to wystarcza).

 

Pytanie mam tylko czy w takim zestawieniu zastosowanie dodatkowego DACa coś jeszcze poprawi w brzmieniu. Czy już lepiej nie kombinować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie testowałem dzisiaj Olive 04 i też ma przewijanie. Niezbyt płynne ale ma. Gdyby SM6 miał przewijanie dostałby u mnie gwiazdkę wyżej na starcie , czy to aż takie trudne do zrobienia ? Przecież odtwarzacze sieciowe kupuje się też po to aby życie było łatwiejsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy puszczenie sygnału z komputera po HDMI do 752 (bo ma wejści HDMI) poleprzy sygnał audio/video czy tak jak teraz jest komputer podłączony bezpośrednio po HDMI do amplitunera Azur 551R jest wystarczająco dobrze? .... podłączyłem ale dnie działa, może coś nie tak ustawiłem. pie...e to! ważne że myzyka dobrze idzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nic CA nie kupię, za to chętnie sprzedam. Mam topowe elementy i każdemu coś dolega, czasem są to drobiazgi, ale ogólnie jakość bardzo kiepska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@allan czyli u Ciebie nie ma róznicy czy słuchasz ze SM6 czy z BluRaya? To by oznaczało, że wcale ten SM6 nie taki dobry. Chcesz dodatkowego DACa ale zauważ ze w SM6 jest już bardzo dobry DAC więc w Twoim przypadku jakbyś chciał coś poprawić to DAC musialby byc w okolicach 10tys zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie- mialem SM6 i dolozenie niedrogiego dac'a PS Audio Digital LinkIII dalo zauwazalna poprawe...

SM6 zostal sprzedany glownie z braku tego przewijania i polaczenie strumieniowca np. Dune HD z w/w dac'em w moim przypadku bylo lepszym wyborem ale nalezy pamietac, ze gra caly system...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FIRMA to Twoja wypowiedz juz chyba calkowicie mnie przekonuje, ze SM6 jest nie dla mnie. Skoro Dune HD (sprzet z zalozenia nie pod audio) z DACiem w sumie niedrogim gra lepiej od strumieniowca, ktory tylko do tego zostal stworzony to marnie on wypada. Zgoda, ze gra caly system ale chyba tutaj sprawa jest prosta - kolumny + SM6 i muza np. z NASa i drugi zestaw kolumny (te same) + Dune HD + DAC + ten sam NAS.

 

Czy ktos testowal, porownywal moze SM6 z np. sprzetami z wyzszej polki jak np. Naim UnitiLite czy Linn? Bo cos mi sie zdaje, ze ja SM6 w takim razie odpuszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos testowal, porownywal moze SM6 z np. sprzetami z wyzszej polki jak np. Naim UnitiLite czy Linn? Bo cos mi sie zdaje, ze ja SM6 w takim razie odpuszcze

Testowałem SM6 w porównaniu z Azur 651C, Audiolab 8200 CD, Arcam CD 17 znajomych. Do testów wypożyczyłem również Marantza KI Pearl Lite. Porównywałem wygrzany egzemplarz testowy SM6 w moim systemie z powyższymi sprzetami .Już po tych testach zdecydowałem się na SM6. Dla mnie w moim systemie zagrał najlepiej. Oczywiście jest możliwe, że pliki puszczony po NAS z odtwarzacza np .Dune HD zagra lepiej z innym DAC-iem. Nie zapominajmy, że PS Audio to nie byle jaki(ma dobre recenzje) DAC ze śrenich stanów cenowych. Dosłownie kilka dni temu miałem możliwość porównania SM6 jako DAC z Arcam rDac (z zasilaniem Teddy Pardo) i CA DAC Magic Plus . Było to z koleji u znajomych posiadających te urzadzenia w ich sysytemach i zgodnie przyznali, że SM6 produkuje dzwięk z większą dynamiką i głębszą sceną muzyczną. To po prostu było słychać od pierwszych dzwięków. Należy jednak pamiętać, że np mój egzemplarz "układał się" około 3 tygodnie niemalże ciągłego grania. Jak nie jesteś pewny to stara rada - tylko odsłuchy w swoim systemie. Bazowanie na opiniach innych użytkowników nie do końca jest dobrym pomysłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

porównywałem (w domu) SM6 z NAD c565 i Moon CD-1 (260D). nie słyszeliśmy żadnych korzyści w porównaniu z SM6, a nawet bas z CD-1 był mniej dynamiczny niż z SM6.

 

pozdrawiam

Mariusz

 

mam problem z aplikacja sterująca do SM6 (na androida) - wszystkie plik FLAC 24 bit są wyświetlane i grane podwójnie. pliki są na kompie (serwer UPnP). czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

 

pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FIRMA to Twoja wypowiedz juz chyba calkowicie mnie przekonuje, ze SM6 jest nie dla mnie. Skoro Dune HD (sprzet z zalozenia nie pod audio) z DACiem w sumie niedrogim gra lepiej od strumieniowca, ktory tylko do tego zostal stworzony to marnie on wypada. Zgoda, ze gra caly system ale chyba tutaj sprawa jest prosta - kolumny + SM6 i muza np. z NASa i drugi zestaw kolumny (te same) + Dune HD + DAC + ten sam NAS.

 

Czy ktos testowal, porownywal moze SM6 z np. sprzetami z wyzszej polki jak np. Naim UnitiLite czy Linn? Bo cos mi sie zdaje, ze ja SM6 w takim razie odpuszcze.

Sprawa wcale nie jest prosta , po pierwsze SM6 gra moim zdaniem dobrze choć to jak zwykle kwestia subiektywna , a po drugie SM6 to strumieniowiec dedykowany do audio a Dune do video. Nie trzeba włączać telewizora żeby posłuchać muzyki i to jest IMO istotny powód dla którego do słuchania muzyki gorzej nadaje się np. Dune + DAC. Natomiast brak przewijania w tańszych strumieniowcach jest paskudnym minusem bez wątpienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z aplikacja sterująca do SM6 (na androida) - wszystkie plik FLAC 24 bit są wyświetlane i grane podwójnie. pliki są na kompie (serwer UPnP). czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Korzystam z dwóch aplikacji serwerowych UPNP - Logitech Media Server oraz Wild Media Server. W obu przypadkach nie ma takiej sytuacji jak u ciebie. Pliki są na dysku w komputerze jak również na dysku sieciowym w kieszeni Dune Smart H1. Pliki 24/96 są wyświetlane i odgrywane bez problemu - oczywiście pojedyńczo. Pliki 24/192 niestety się przycinają. W tym przypadku korzystam z odtwarzacza Dune. Plików takich mam jednak bardzo mało a więc nie jest to problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki 24/192 niestety się przycinają.

Bo SM6 odtwarza pliki 24/192 tylko po USB Audio z komputera z windowsem po zainstalowaniu sterownika, który do pobrania jest na stronie CA. To wszystko jest napisane w instrukcji:) Po USB i UPnP odtwarza tylko do 24/96.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo SM6 odtwarza pliki 24/192 tylko po USB Audio z komputera z windowsem po zainstalowaniu sterownika, który do pobrania jest na stronie CA. To wszystko jest napisane w instrukcji:) Po USB i UPnP odtwarza tylko do 24/96.

Kolega pytał o rozwiązanie problemu ,który się u niego pojawia przy korzystaniu z UPnP a więc wykorzystując przesył pliku przez sieć.

To jasne ,że pliki wyżej próbkowane niż 24/96 SM6 odtwarza po USB ale z wykorzystaniem dodatkowego sterownika. Trudno jednak połączyć SM6 z kompem przy pomocy kabla USB , gdy kabel ma mieć np. 10 lub więcej metrów . Z tego względu brak możliwości odtwarzania tych plików po sieci na pewno nie jest plusem SM6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Korzystam z dwóch aplikacji serwerowych UPNP - Logitech Media Server oraz Wild Media Server. W obu przypadkach nie ma takiej sytuacji jak u ciebie. Pliki są na dysku w komputerze jak również na dysku sieciowym w kieszeni Dune Smart H1. Pliki 24/96 są wyświetlane i odgrywane bez problemu - oczywiście pojedyńczo. Pliki 24/192 niestety się przycinają. W tym przypadku korzystam z odtwarzacza Dune. Plików takich mam jednak bardzo mało a więc nie jest to problem.

 

zainstalowałem Logitech Media Server i pomogło:) - dziękuje. pliki 24/96 są widoczne pojedyńczo. przedtem uzywalem PS3 Media Server 1.72

 

pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie kilka dni temu miałem możliwość porównania SM6 jako DAC z Arcam rDac (z zasilaniem Teddy Pardo) i CA DAC Magic Plus . Było to z koleji u znajomych posiadających te urzadzenia w ich sysytemach i zgodnie przyznali, że SM6 produkuje dzwięk z większą dynamiką i głębszą sceną muzyczną.

 

Hej, a czy mógłbyś coś napisać o różnicy między SM6 i Magic Plus? W teorii jako daki to są niemal te same urządzenia, tymczasem opinie o SM6 są entuzjastyczne, a Magic Plus niekoniecznie. A może sprawdzałeś Magic Plus z zasilaczem Teddy Pardo. Znów - wszyscy zachwycają się rdakiem z zewnętrznym zasilaczem, a chyba nikt nie sprawdza CA z zewnętrznym zasilaczem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy mógłbyś coś napisać o różnicy między SM6 i Magic Plus? W teorii jako daki to są niemal te same urządzenia, tymczasem opinie o SM6 są entuzjastyczne, a Magic Plus niekoniecznie. A może sprawdzałeś Magic Plus z zasilaczem Teddy Pardo. Znów - wszyscy zachwycają się rdakiem z zewnętrznym zasilaczem, a chyba nikt nie sprawdza CA z zewnętrznym zasilaczem...

DAC Magic Plus był ze standardowym zasilaniem. W porównaniu do niego SM6 ma na pewno głębszą podstawę basową. Jest to bardzo wyczuwalne. Oczywiście nie w każdym systemie to jest plus. Mnie i innym uczestnikom porównania to się bardzo podobało. W niektórych nagraniach gdy bas był przez DAC Magic mniej eksponowany w słuchaniu przez SM6 był bardziej wyrazisty. Nie jest to bas konturowy i bardzo kontrolowany lecz naprawdę schodzący nisko. Ta sama uwaga tyczy się porównania Arcama RDac do SM6. Oba DAC-i grały również mniej przestrzennie. Świadomie testowaliśmy ten aspekt brzmienia w nagraniach w których scena muzyczna i przestrzeń jest doskonale zrealizowana. Była to głównie elektronika takich grup jak Shpongle , Orbital, Sysyphe, jon Hopkinsa a także świetne pod tym względem nagrania Yello. Słuchając SM6 masz wrażenie, iż muzyka wychodziła w tych utworach bardzo szeroko na zewnątrz kolumn a także tworzy się lepsza głębia sceny. Zbliżony w tym aspekcie do SM6 był Magic Plus a znacznie odstawał Arcam. Trzeba jednakże zaznaczyć, że sposób grania SM6 może nie być zbyt odpowiedni do ostrej muzyki rockowej. SM6 akcentuje raczej skraje pasma a przez to rock brzmi trochę zbyt łagodnie. Świetnie natomiast brzmi moim zdaniem w muzyce jazzowej, elektronice, muzyce akustycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerną odpowiedź. To bardzo dla mnie cenne, znaczy nie mogę wyciągnąć wniosków o CA, słuchając tylko jednego z nich. :) Słucham sporo jazzu, ale jednak nie lubię wyeksponowanej góry. Często talerze przykrywają niemal całą resztę, zanadto rozjaśniając ogólny obraz. Tak jest np. na płycie Dee Dee Bridgewater "To Billie with Love". Trochę te rozjaśnienie mnie zniechęca do SM6, ale może spróbuję posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby SM6 był zbyt mocno rozjaśniony. moim zdaniem gra bardzo kulturalnie.

 

Ja jestem bardzo a to bardzo zadowolony z SM6. Mam go podpiętego do komputera stacjonarnego kablem USB nie mam problemów w takiej konfiguracji z 192/24bit. Służy też jako przetwornik DAC dla Tv i wpiętych przez HDMI do niego tunera Vectry, playera Blu Ray, Playstation 3 . Przez coaxiala mam wpiety CD player. Doskonale radzi sobie jako DAC. Najcześciej słucham jednak na mim muzyki bezpośrednio z telefonu lub tableta z androidem. Flac 96/24 bez problemu odtwarza się z telefonu. Największą wadą tego jest oryginalny soft sterujący na androida. W telefonie i tablecie używam Bubble DS radzi sobie znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez noquarter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby SM6 był zbyt mocno rozjaśniony. moim zdaniem gra bardzo kulturalnie.

Nie twierdzę, że jest zbyt rozjaśniony. Być może to Stachu19 tak zinterpretował. Upieram się jednak, że w brzmieniu SM6 nie ma tak wyraźnie akcentowanej średnicy przez co wyeksponowany wydaje się być dół i góra pasma. Trzeba jednak przyznać, że przy tym nie ma żadnej straty w odbiorze muzyki. Wręcz przeciwnie połączenie mocnego dołu z przyjemną w odbiorze górą pasma daje bardzo dobre efekty. Oczywiście to są moje subiektywne odczucia i dlatego osobiście słuchając mocniejszych kawałków rockowych twierdzę, że nie koniecznie to sprzęt dla lubujących się w takiej muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. trochę tak zinterpretowałem Twoją wypowiedź, że SM6 akcentuje skraje pasma plus starsze doświadczenia z CA, że był to sprzęt o zdecydowanie jasnej sygnaturze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często talerze przykrywają niemal całą resztę, zanadto rozjaśniając ogólny obraz. Tak jest np. na płycie Dee Dee Bridgewater "To Billie with Love"

Jeśli chodzi o tą konkretnie płytę to znam ją dobrze. Zacznijmy może nietypowo od tego, że Lewis Nash to bębniarz lubujący się w grze na blachach i nawet w takim utworze jak Dont' Explain wali po nich niemiłosiernie. Wystarczy jak porównasz wykonanie tego utworu z wersją w wykonaniu bandu Niny Simone(moim zdaniem to jedna z najlepszych wersji tego utworu) to będziesz wiedział o co mi chodzi. Poza tym faktycznie ta płyta zrealizowana jest tak, że eksponuje blachy. Uważam zresztą, że ze szkodą dla odbioru muzyki. Zapuściłem sobie po twoim poście kilka kawałków z tej płyty bo nie słuchałem jej jeszcze w mojej obecnej konfiguracji sprzętowej i powiem tak - tragedii nie ma. Słuchałem jednak setki lepiej zrealizowanych i przyjemniej brzmiących płyt jazzowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SM6 brzmi jak CA Azur 851C to ja dziękuję !

Tak źle brzmiącego CD dawno nie słyszałem ...

Z tego co Koledzy opowiadają SM6 to niezwykła okazja ... a 851C totalne badziewie ... jest tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Największą wadą tego jest oryginalny soft sterujący na androida. W telefonie i tablecie używam Bubble DS radzi sobie znakomicie.

 

używasz Bubble DS do sterowania SM6 ("BubbleDS is a Control Point for your Linn DS devices.") ? działa ok?, bo oryginalna aplikacja to masakra:(

 

pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Bubble Upnp tego darmowego, bo oryginalna aplikacja jest słabiutka:(

i sprawuje się bardzo dobrze

Jedyna różnica na minus w Bubble (albo na plus, bo szybko można się do tego przyzwyczaić), to jak włączymy jakiś kawałek na płycie to następny już nie poleci, trzeba zarządzać przez play listę

 

Czy dużo Bubble Upnp różni od tego Bubble DS?

Jest sens dopłacić 40PLN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SM6 brzmi jak CA Azur 851C to ja dziękuję !

Tak źle brzmiącego CD dawno nie słyszałem ...

Z tego co Koledzy opowiadają SM6 to niezwykła okazja ... a 851C totalne badziewie ... jest tak ?

Odpowiedź na swoje pytania przeczytasz w Audio Video 3/2013 w teście 851C

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM6 jako odtwarzacz strumieniowy za taka kase gra idealnie i zadne posty na forum tego nie zmienia a ze ma jakies niedociagnieca w funkcjonalnosci to ma ale ktory odtwarzacz nie ma......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.