Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ktoś na sali z Cambridge Audio Stream Magic 6 ?


mim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy SM6 da radę K701 ? Nic innego nie zamierzam do niego podłączać,

Chodzi Ci o AKG? SM6 nie ma wejścia słuchawkowego, natomiast ja podłączałem te słuchawki pod SM6 poprzez wzmacniacz słuchawkowy Canor SH1 i jest REWELACYJNIE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aplikacji sterujących mogę polecić Audionet. Pełnię funkcjonalności dostajemy za 20 zł, ale tak szybkiego i stabilnego programu jeszcze nie używałem i wart jest każdego grosza. Przyjemny interfejs, sprawna regulacja głośności, pamięć drzewa katalogów, blokowanie uśpienia i bezproblemowe uruchamianie połączone z szybkością działania mogłoby służyć za wzór dla programistów CA.

Usprawiedliwieniem kiepskiego działania firmowego softu może być sposób sterowania (poprzez menu CA), ale powolne uruchamianie i niewymuszone zawieszanie pozostaje bez możliwości usprawiedliwienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten audionet, to rozumiem pod androida? A pod IOS możecie coś innego może polecić?

Dodatkowo chciałbym na laptopie, na windowsie postawić jakiś serwer upnp widziany przez CA6 - macie jakieś doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyrafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jeśli SM6 brzmi jak CA Azur 851C to ja dziękuję !

Tak źle brzmiącego CD dawno nie słyszałem ...

Z tego co Koledzy opowiadają SM6 to niezwykła okazja ... a 851C totalne badziewie ... jest tak ?

 

Podszedłbym z dużą rezerwą do opinii na temat SM 6. Zwłaszcza tych bardzo entuzjastycznych. Swego czasu miałem go u siebie. Dobre urządzenie w swojej cenie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z aplikacji sterujących mogę polecić Audionet. Pełnię funkcjonalności dostajemy za 20 zł, ale tak szybkiego i stabilnego programu jeszcze nie używałem i wart jest każdego grosza. Przyjemny interfejs, sprawna regulacja głośności, pamięć drzewa katalogów, blokowanie uśpienia i bezproblemowe uruchamianie połączone z szybkością działania mogłoby służyć za wzór dla programistów CA.

Usprawiedliwieniem kiepskiego działania firmowego softu może być sposób sterowania (poprzez menu CA), ale powolne uruchamianie i niewymuszone zawieszanie pozostaje bez możliwości usprawiedliwienia.

 

programik fajny, nawet przez moment myślałem, że będę miał przewijanie utworów :) a może przewijanie działa w pełnej wersji, bo ja zainstalowałem tylko triala?

szkoda tylko, ze play lista jest tworzona w samej aplikacji i trzeba mieć wi-fi włączone. w firmowej aplikacji po utworzeniu play listy wyłączałem wi-fi (bateria) i SM6 odtwarzał muzę do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie firmowej aplikacji nawet po wyłączeniu sterowania jest skutkiem właśnie sterowania poprzez system SM6 i to on najprawdopodobniej kolejkuje w pamięci utwory. Żaden ze znanych mi programów do sterowania upnp nie ma takich możliwości, nie daje również dostępu do radia, z tego samego powodu... Jest gapless.

Przewijania w wersji płatnej również nie ma, dla mnie to element zbędny, ale rozumiem sens :)

Rynek jest nowy, intensywnie rozwijający się i to daje nadzieję na zmiany.

W kwestii samego grania trudno mi cokolwiek zarzucić temu urządzeniu, ale z drugiej strony entuzjastyczne uniesienia mam za sobą od czasu rozstania z Tonsilami.

Ktoś, kto pisze o porażce dźwiękowej albo cudzie muzycznym w odniesieniu do np SM6, musi być mocno niedysponowany, imho...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś porównywał działanie Stream Magic'a 6 z różnymi przewodami zasilającymi. Tak się zastanawiam nad zmianą moich standardowych. Może ktoś z was już miał okazję testować i chciałby się pochwalić swoimi spostrzeżeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten Furutech jest oryginalny a nie z tych za 350zł.

Wireworld Stratus jest nieco lepszy od oryginalnego kabla . Kiedyś taki kupiłem , wpiąłem z ciekawości i czeka na wymianę kiedyś tam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Heglu HD10 jak przyjechał do mnie Wojtek z kablami to była odczuwalna zmiana na plus. Dlatego ciekaw jestem jak jest z SM6, ponieważ nie miałem okazji testowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten Furutech jest oryginalny a nie z tych za 350zł.

Wireworld Stratus jest nieco lepszy od oryginalnego kabla . Kiedyś taki kupiłem , wpiąłem z ciekawości i czeka na wymianę kiedyś tam ...

 

Chodzi Ci o oryginalnosc kabla czy konfekcji? Kabel oryginalny, konfekcja robiona przez kogos innego. Co i tak moim zdaniem niczego nie zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o oryginalnosc kabla czy konfekcji? Kabel oryginalny, konfekcja robiona przez kogos innego. Co i tak moim zdaniem niczego nie zmienia.

Chodzi o wtyczki.

Nie sprawdzałem ale z opisów innych osób wiem że te są właśnie ważne a z tym kablem jest kilka rodzai wtyczek które są drogie.

Ważna jest też długość. Im dłuższy tym pozytywniej wpływa. Czyli 1,5 - 2 metry.

Tu jest siejący zasilacz impulsowy więc kable tłumiące zakłócenia powinny się sprawdzić.

 

Zasilacz jak w najtanszych dvd czy blu ray

Osobiście nie jestem zwolennikiem zasilaczy impulsowych ale tego typu zasilacze od lat stosuje Linn i jest w choćby świetnym Calyx Femto.

A skoro już teraz gra dobrze to jest pole do manewrów z poprawą tego zasilania co niebawem będę robił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zasilacz sieje-to sieje na zewnatrz urzadzenie i do obwodow ktore zasila

Tak wiec jesli ma kabel pomoc to powinien byc dany miedzy nim a zasilanymi obwodami-miejsca jest duzo i mozna to audiofilskie powietrze zagospodarowac nawet kilkoma metrami

Jesli bedzie to zasilajacy na zewnatrz to pomoze sasiadom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zasilacz sieje-to sieje na zewnatrz urzadzenie i do obwodow ktore zasila

I w tym momencie pomoże jak używasz zewnętrznego napędu podatnego na zakłócenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie:

 

Nabyłem drogą kupna SM6 tylko po to, żeby nie puszczać muzyki z kompa, a biblioteką zarządzać via tablet/smartfon. Niemniej czasem, w nieidealnej sytuacji odsłuchowej tj. codzienności, człowiek czasem w salonie pracuje na komputerze i nie trzyma przy sobie tabletu/smartfona a działa na kompie. Muzyka leci w tle, chcemy zmienić kawałek i...? Czy ktoś ma doświadczenia z emulowaniem Androida na Windows7? Wtedy nie wstawałbym po tablet tylko miał odpalony w tle emulator. Bawiłem się BlueStacksem ale po odpaleniu appki Stream Magic nie może znaleźć urządzenia, YouWave nie ma GooglePlay i nie mogę zainstalować tym samym Stream Magic ma tym "urządzeniu"... jakieś pomysły? Ktoś to trenował?

 

Jednym słowem, czy macie jakiś sposób na zarządzanie biblioteką (dysk USB wpięty bezpośrednio w SM) z poziomu komputera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi o wtyczki.

 

Juz nie przesadzajmy, ze wtyczka ma wplyw na dzwiek:) To nie ta zakladka:)

 

Nie wiem, moze ja gluchy jestem, ale czy ktos kto ma sm6 slyszy jak mu zasilacz czyms sieje? Kurcze, bo ja nie slysze.

 

To przez przegladarke nie mozna go obslugiwac?

 

A po co? Juz nie przesadzajmy z ta wechstronnoscia. Juz niedlugo bedziecie mieli wymagania zeby odtwarzacz cd przez www obslugiwac bo dupy sie nie chce komus podniesc, nie mowiac juz o przesunieciu reki aby tablet do niej wziac. Lenie z Was i tyle:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Juz nie przesadzajmy, ze wtyczka ma wplyw na dzwiek:) To nie ta zakladka:)

Nie wiem jak wpływa w kablach zasilających ale wiem jak psuły brzmienie banany w kablach Audionova Moonwalk i bez nich całkiem inaczej grało .

Nie wiem, moze ja gluchy jestem, ale czy ktos kto ma sm6 slyszy jak mu zasilacz czyms sieje? Kurcze, bo ja nie slysze.

To nie są częstotliwości które Ty usłyszysz ale takie których nie lubią układy cyfrowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ta funkcjonalnoscia?

Da sie przeez www obslugiwac?

Konkurencja to ma i wydaje mi sie ze to oczywistosc w tego typu klockach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie są częstotliwości które Ty usłyszysz ale takie których nie lubią układy cyfrowe .

 

No to jak nie slychac to po co sie tym zajmowac? Nie to, ze sie czepiam bo za tuningiem jestem jak najbardziej za, ale fajnie by bylo aby takie zmiany wplywaly na dzwiek.

 

A jak z ta funkcjonalnoscia?

Da sie przeez www obslugiwac?

Konkurencja to ma i wydaje mi sie ze to oczywistosc w tego typu klockach

 

Ja nie zauwazylem takiej mozliwosci, poza ustawieniem stacji radiowych. Szczerze to nie widze w ogole potrzeby aby taka opcja byla dostepna bo mam tablet, ktory z natury jest "zajebiscie" mobilny. Pmijam kwestie telefonu, z ktorego tez moge obslugiwac sm6 i ktory mam zawsze przy sobie.

 

Tak na marginesie to jaka konkurencje masz na mysli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań ,mianowicie chce sobie sprawić taki S.M 6 i mam kilka pytań .

 

1.czy jak podepne go do cd i będę używał jaka daca dziwiek będzie lepszy niż mój budżetowy cd marantz 6004 -który będzie robił jak transport

 

2.mysalem dokupić nas serwer .wydatek okolo 700zlotych z 1tb pamięci -czy trzeba to jakoś konfiigurowac ten serwer czy tylko ripuje płyty przez cd wrzucam do nas?

 

3.czy nas moze być podpiete bezpośrednio do sm6 czy muszę najpierw podłączyć do habu a pozniej od habu do nas

 

4.czytam ze nie ma przewijania ale ma przelaczanie piosenek ?

 

5.kolega muda pisał ze najlepsza jakoś uzyskał używając sm6 jak dac z cd na rca -czy piłka z nas tak bardzo odbiegają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.od marantza 6004 bedzie zdecydowanie lepiej. U mnie gra lepiej od marantza sa8003

 

2. Trzeba skonfigurowac kazdy NAS. Jak trudna jest konfiguracja to zalezy od serwera jaki wybierzesz. Ja mialem troche problemow z synology.

 

3. NAS musi byc podpiety pod router, zreszta sm6 tez.

 

4. Ma:)

 

5. Ten problem ma tylko kolega muda44, u mnie jak i u innych uzytkownikow sm6 gra przede wszystkim z NAS albo zewnetrznym hdd po usb i jest bardzo dobrze. U mnie lepiej niz z sa8003 marantza, o czym juz pisalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mozna zgodzic

Strumieniowiec najlepiej bedzi. Ie gral odtwazajac strumieniowo

Jako dac--za duzo zalezy od transportu od aplikacji jego wyjsc cyfrowych ,napedu...

Przeez usb--jak ktos lubi warcenie i tsescenie hdd to nie mam przeciwskazan chyba ze mamy jakis hdd na pamieciach flash to ok-z tym ze znowu te kable..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez przegladarke nie mozna go obslugiwac?

 

Zarządzać można nazwą, listą stacji radiowych... ale nie widzę opcji obsługi samego playera i zarządzania biblioteką. Przynajmniej przez konto na stream-magic.com... albo o czymś nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy mógłby mi ktoś u siebie sprawdzić czy działa Radio Swiss Pop ze Szwajacarii. Jest ulubiona stacja mojej Żonki i od kilku dni jest głucho. Próbowałem dodać stację z linków na stronie radia ale też cisza. Pomoże ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.