Skocz do zawartości
IGNORED

Kto szuka, ten znajdzie - własny "Hi-End"


opiumzycia

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze radzę nie kupuj p3ers! Weź kredyt, lub poczekaj i zbierz kasę i kup nowe Harbeth 30i...to jest fajna kolumna...słuchałem obu w jednym systemie i 3 brzmiały jak zepsute przy 30i! To dwa razy większe pieniądze ale granie kilka razy lepsze...a tak kupisz 3 i za chwilkę będziesz chciał wymienić. 30i zostaną zaś na długo z Tobą...to duży postęp w porówaniu do wersji 30 bez i;-)

 

Moreno dobrze mówi. Posłuchaj z tym samym wzmacniaczem, a następnie ( wtedy to już bedziesz pewnie sam wiedział) kup najlepsze kolumny na które Cię stać, a nawet droższe..., a najlepiej, żeby były też pełnozakresowe. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze radzę nie kupuj p3ers! Weź kredyt, lub poczekaj i zbierz kasę i kup Harbeth

 

.. ale większe, "3" to popierdułka grająca wycinkiem pasma

 

- co do lamp - to Harbeth wykorzystuje przy projektowaniu swoich kolumn wzmacniacze tranzystorowe

- jeżeli zdecydujesz się na "3" to wzmacniacz powinien być dość mocny (bo małe monitory wbrew pozorom do dobrego grania potrzebują sporo mocy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co do lamp - to Harbeth wykorzystuje przy projektowaniu swoich kolumn wzmacniacze tranzystorowe

 

 

Jak większość producentów kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak jest, nie jestem o tym przekonany.

Dobre tranzystory są bardziej wydajne prądowo i wcale nie znaczy że lampa uciągnie

dane kolumny dlatego że dobrze radził sobie z nimi tranzystor.

To raczej powinno być odwrotnie.Producenci powinni stroić swoje kolumny na lampach

bo wtedy byłaby pewność że lampy dadzą radę a tranzystor to wtedy wiadomo że na luziku

da radę a tak to nie wiadomo czy lampa "pociągnie" dane kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre tranzystory są bardziej wydajne prądowo i wcale nie znaczy że lampa uciągnie

 

Nie chodzi mi o możliwości napędzenia / bo jest to oczywiste / tylko o barwę brzmienia.To jest ważniejsze przy projektowaniu jak

zagra z tranzystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

sly, to jest mit z wysokoskutecznymi kolumnami do lampy.

 

Co powiesz na zestaw z 300B z 2,5 drożnymi kolumnami na revelatorach (pewnie ok 88dB)?

Ciągnie jak lokomotywa, żadnego niedomagania wzmacniacza.

 

U mnie 18W z diabłów w połączeniu z iluminatorami (89dB) wyciąga wszystko od najniższego poziomu głośności.

Większość wzmacniaczy lampowych spokojnie uciągnie większość pokojowych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly, to jest mit z wysokoskutecznymi kolumnami do lampy.

 

Co powiesz na zestaw z 300B z 2,5 drożnymi kolumnami na revelatorach (pewnie ok 88dB)?

Ciągnie jak lokomotywa, żadnego niedomagania wzmacniacza.

 

U mnie 18W z diabłów w połączeniu z iluminatorami (89dB) wyciąga wszystko od najniższego poziomu głośności.

Większość wzmacniaczy lampowych spokojnie uciągnie większość pokojowych kolumn.

niestety nie jest to prawda mozna sie o tym przekonac jedynie podłączając specjalnie zbudowane lamy do kolumn o nieskiej skutecznosci

problem jedyny ze trzeba miec taka lampe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

niestety nie jest to prawda mozna sie o tym przekonac jedynie podłączając specjalnie zbudowane lamy

cir, pisałem o większości dostępnych wzmacniaczy lampowych a nie "specjalnie zbudowanych".

Bo można zbudować "specjalny wzmacniacz", który nawet 104dB nie uciągnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej sie nie rozumiemy -wiekszosc lampowych wzmacniaczy na rynku nie pociagnie dobrze niskoskutecznych kolumn

mozna to tylko i wyłącznie zauwazyc podlaczajac własnie te specjalnie zbudowane wzmacniacze lampowe do najczesciej spotykanych obecnie kolumn 4 ohm 90dB

phast 18 W diabelki jest wsrod tych ktore nie dadza sobie rady w bezposrednim porownaniu z taka lampą , granie moze być piekne ale nie na pelnie mozliwosci kolumn zwłaszcza w niskich rejestrach jest to przepaść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Mam porównanie tego samego wzmacniacza, który teraz gra z kolumnami 89dB a poprzednio u mnie grał z 98dB WLMem Lyra.

Gdyby było gorzej to pewnie bym nie robił zmiany. I to właśnie o te dolne rejestry w moim przypadku poszło.

Należy jeszcze pamiętać, że Phast Phastowi nie równy. To są wzmacniacze (a zwłaszcza końcówki mocy) robione wg indywidualnych preferencji i zamówień.

 

Ale OK, wątek nie jest o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 18W z diabłów w połączeniu z iluminatorami (89dB) wyciąga wszystko od najniższego poziomu głośności.

 

Tak, tak i żona potwierdza. Pytanie: z kuchni czy na skype ?

Wat to wat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trudnym obciążeniem lampa zaczyna grać od 100W wzwyż. powyżej 250-300W wydaje się nie mieć ograniczeń. Sprawdzaliśmy już wiele konstrukcji i niestety bez odpowiedniego zapasu mocy brakuje tej swobody grania. Kolega Cir ma tu rację. 40W GM70 wydaje się, ze napędzi wszystko ale przełączenie na kilkukrotnie mocniejszy piec pokazuje, ze jeszcze jej troszkę watów brakuje. Konstrukcje poniżej 20W przy dużych obciążeniach nie mają czego szukać. Fizyki się nie oszuka.

 

Masza cóż za nowy kulturalny awatar, to jakaś aluzja czy przesilenie jesienne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,ze fizyki nie oszukamy...tylko Twoje Szymon kolumny są jedyne w oficjalnej dystrybucji w Polsce-i potrzebują czegoś wysokoprocentowego))

 

Natomiast wracając do Phasta to posiadam monobloki jedyne takie w kraju,a mianowicie chasis całe z miedzi-trafo lundahl 1627/A 90mA-czyli

jest pełna dedykacja do diabełka-lampa mocy pracuje na 270 mA i bez problemu napedzam Wilson Benesch Chimery-które maja skutecznośc

88db i cztery przetworniki o średnicy 18 cm w jednym głośniku są napedzane bez żadnego problemu-takze lampa lampie nie równa.

Mam watpliwości czy te monobloki idhosa majace 50 watów na kanał popędziły by te Chimery-bo 12 wat z lampy to wydaje sie być po prostu

błędem konstrukcyjnym lampa wtedy nie oddaje tyle ciepła z siebie co powinna bo ma do dupy trafa i jakiś układ jest nie teges.

Np.monobloki tenor audio dają 75 wat na kanał...tylko,ze przy tej ilosci diabełków i ich niestabilnosci prądowej wiecej jest regulowania biasu niż

przyjemnosci ze słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Masza cóż za nowy kulturalny awatar, to jakaś aluzja czy przesilenie jesienne?

Szymon, to tak na chwilę (jakiś tydzień).

To taki mój mały protest song przeciwko wzmożonemu ostatnio grasowaniu głupków po forum, którzy negują wszystko co związane z naszym hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, to tak na chwilę (jakiś tydzień).

To taki mój mały protest song przeciwko wzmożonemu ostatnio grasowaniu głupków po forum, którzy negują wszystko co związane z naszym hobby.

To domaluj ręcznie XYZ&Company

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliśmy już wiele konstrukcji i niestety bez odpowiedniego zapasu mocy brakuje tej swobody grania

Nie chcialbym palnac jakiegos glupstwa bo nie jestem elektronikiem, ale z lektury testow roznych wzmakow lampowych i wlasnych doswiadczen sadze, ze droga maksymalizacji mocy wzmaka aby napedzic nisko lub nawet srednioskuteczne kolumny jest jak drapanie sie stopa po glowie. Lampa generuje wyzsze znieksztalcenie przy silnych wmocnieniach , nawet pow. 10 %. Robienie 100W wzmakow lampowych , aby grac bez znieksztalcen na max godz 9.00 to chyba slepa uliczka.

Lepiej przeciez nie podkrecac mocy lamp ponad prog akceptowalnych znieksztalcen i dac do tego wysokoskuteczne kolumny - to jest drapanie sie reka po glowie. No chyba, ze ktos jest akrobata i do tego audiofilem:)

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym palnac jakiegos glupstwa bo nie jestem elektronikiem, ale z lektury testow roznych wzmakow lampowych i wlasnych doswiadczen sadze, ze droga maksymalizacji mocy wzmaka aby napedzic nisko lub nawet srednioskuteczne kolumny jest jak drapanie sie stopa po glowie. Lampa generuje wyzsze znieksztalcenie przy silnych wmocnieniach , nawet pow. 10 %. Robienie 100W wzmakow lampowych , aby grac bez znieksztalcen na max godz 9.00 to chyba slepa uliczka.

Lepiej przeciez nie podkrecac mocy lamp ponad prog akceptowalnych znieksztalcen i dac do tego wysokoskuteczne kolumny - to jest drapanie sie reka po glowie. No chyba, ze ktos jest akrobata i do tego audiofilem:)

pzdr

marslo

Prawie dobrze ale źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dobrze ale źle.

Szymon,

Moglbys jasniej ? Chetnie sie dowiem czegos nowego. Jak rozumiem u Ciebie elektrostaty i super lampy ;jak system uznaje za galaktyczny niesklonny do pochwal stary A ( Piotr ) , to musi w tym byc cos , o czym sie chetnie dowiem.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz się skontaktować z oszołomodrutem, ma Yamamoto, które sprzedaje już kilka lat więc za 5-6kzł można ten vintage nabyć

 

No nie wiem, po co ta propozycja padła.

Przecież to 1.8 W , jest to bardzo, bardzo zacna konstrukcja, wcale nie vintage tylko obecnie produkowana.

Do Yamamoto potrzebne są kolumny o skuteczności powyżej 100db, a nawet jeszcze wyższej.

Do małych herbatników, jak lampa to Leben będzie świetny, po co kombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tamten model już jest leciwy. Nie wiem jakie kolumny ma kolega a moja propozycja była żartobliwa. Delikatnie mówiąc nie jestem fanem P. Bazy. Tak czy inaczej w małej cenie nie kupi nic lepszego niż Phast, Abraxas, Amplifon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.