Skocz do zawartości
IGNORED

Kto szuka, ten znajdzie - własny "Hi-End"


opiumzycia

Rekomendowane odpowiedzi

Jako osoba o "konserwatywnym" podejściu do życia (przynajmniej w niektórych elementach), płyta CD(SACD), dotyk płyty, możliwość włożenia srebrnego krążka do szuflady...to jak dotyk książki w formie papierowej! ;) Tego się nie da zamienić... Mój romans z muzyką klasyczną trwa od kilku, dłuuugich lat. Kupuję płyty, przeglądam prasę, i jedynym kanałem w tv - poza animalplanet - jest mezzo ;))) Zbliża się okres wakacji i zamiast wybrania i wspomożenia "braci" Greków, Hiszpanów, Portugalczyków czy też Włochów, którzy - żyjąc nadal lepiej niż MY-Polacy - ledwo przędą, postanowiłem wymienić mój "stary" zestaw stereo na nowy. Chciałbym stworzyć swój własny "Hi-End", wliczając sprzęt nowy, który ma mi posłużyć na kilka, kilkanaście lat. Czego słucham? Tutaj wymieniłbym m.in.: Haydn, Bach, Telemann, Strauss, Dvorak, Handel, Wagner, Grieg... i kilku innych. Problem polega na rozmiarze pokoiku do odsłuchów - to ok. 18m2. Boli, ale na nowe mieszkanie mnie nie stać, a brak mi urody Georga Clooneya ;))) aby zarwać jakąś milionerkę... ;)) Więc tak już pozostanie. Tego akurat nie da się zmienić. Co do sprzętu, to szuka odtwarzacza CD, do tego wzmacniacza no i kolumny. Suma pieniędzy do wydania to 35000zł (gdzie można dołożyć 2,3tys.).

Zaciekawiły mnie testy dotyczące wzmacniacza Krell S300i (wg testów i opinii w prasie to klasa "hi-end" w rozsądnej kwocie, markowego producenta, z sporą mocą, co ułatwia dobór kolum), co sądzicie o tym wzmacniaczu?

Jeśli chodzi o dobór CD, to jest większy problem. Powiem szczerze, że w tej dziedzinie nie mam propozycji...

No i kolumny? Domyślam się, że w grę wchodzą tylko podstawkowe?

 

Czekam na propozycje, co odsłuchać, jakie zestawy połączyć? Co warto wybrać, a czego unikać jak ognia?! Mam świadomość, że zebrana suma jest duża i mała jednocześnie. Myślałem o sprzęcie używanym, ale... ale strach przed wydaniem tak dużych pieniędzy i możliwość zepsucia się używanego sprzętu, za bardzo by bolała, bo następny okres na wymianę sprzętu szybkooooo się nie powtórzy.

 

Jestem mieszkańcem jednego z miast Górnego Śląska i możliwości dostępu do sklepów audio jest spory...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie jestem wielkim znawcą sprzetu stereo a już tym bardziej "HIGH END " ale...

Miałem tego Krella s300i + CD Roksan CASPIAN M-1 Series + duże podłogówki Dali GRAND

u mnie ten wzmacniacz wogóle nie zagrał, wziołem go ze względu właśnie na dużą moc (DALI GRAND - pięciogłośnikowe podłogówki) i pochlebne opinie co do przestrzeni i bogatej "góry", mój pokój 19 m2.

Dla mnie było za ostro na górze, nieciekawa średnica , za mała dynamika i "zbyt sklejony" dźwięk - chociaż ja słucham raczej ostrzejszej muzyki - głównie rocka to wydaje mi się że do poważnej to ten Krell s300i też nie będzie zbyt dobry ze względu na zbyt ograniczoną dynamikę i przestrzeń wokół instrumentów. Zmieniłem go na Hegel H100 i jestem ze zmiany bardzo zadowolony

 

Ale to moja opinia po kilku miesiącach uzytkowania i w moim systemie,

być może w innym towarzystwie zagra inaczej, trzeba posłuchać u siebie jak zawsze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Krell,to raczej dzielony-przeskok jakości jest spory.Z nowych odtwarzacz S-350a=>zbiera b.dobre noty i kosztuje jeszcze pieniądze do przełknięcia.W 18m układ 2-drożny,wolnostojący-zmieści się i nie powinno być kompromisu na basie.Warto posłuchać kolumn na SS Illuminator-jako punkt wyjścia do dalszych poszukiwań.Czy to już hi-end,nie wiem słuchanie wciąga i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz monitory lipińskiego 707/.../

O wszelkich integrach krella po prostu zapomnij.

 

Mądrego to i dobrze posłuchać...

Swoją drogą - jak można mieć 35000zł do wydania na audio i nie mieć pojęcia, co kupić?

Za taką kasę można złożyć nader przyzwoity system do klasyki.

Na 18 metrach to raczej wypasiony monitor niż podłogówki - bas i tak nie ma się gdzie rozwinąć a po cholerę ma buczeć?

7000 funtów? NIe w kij dmuchał... Ja bym brał:

Integrę Masterclass IA-4 Sugdena:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD Fusion tej samej firmy (NOS!!!) tutaj w okazyjnej cenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mając takiego "potworka" w Czystej Klasie A to już bym się nie martwił o kompatybilność kolumn i kupił Harbethy SPL5.

Nie wiem, czy nie przekroczyłem budżetu ale chyba nie...

To kupa forsy, można mieć za to Muzykę w domu jak się patrzy... i darmowe ogrzewanie chalupy! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham podobnej muzyki (symfonika) do Ciebie i mam pokój prawie 18 m2. Jestem miłośnikiem opery (Verdi, Puccini, Mozart, opera barokowa), trochę muzyki dawnej oraz jazz. Wiele lat słuchałem na tanim ale sympatycznym zestawie, bowiem to co przynosiłem do domu aby przetestować przed zakupem nie podobało mi się. Dopiero kupno Krella zmieniło moje podejście do high-endu. Polecam taki zestaw który możesz kupić z drugiej ręki i zaoszczędzić sporo, pod warunkiem, że trochę poszukasz urządzeń w idealnym stanie - da się to zrobić.

 

CD - Krell 280 - 5000 PLN

Wzmak - Krell 400xi - 5000 PLN

Kolumny - wybitne monitory - proponuję Dynaudio - które to sam musisz wybrać po odsłuchach - tu akurat polecam kupić nowe z salonu - trudno dostać kolumny bez przejść.

Kable - interkonekt MIT MAGNUM MA 4500 PLN głośnikowe - Kondo SPc 2500 PLN

Razem: 17 tyś + kolumny 10 tyś?

 

Polecam też zainteresować się różnymi wynalazkami firmy Acoustic Revive. Japończycy potrafią robić gadżety, które czynią z dźwiękiem coś interesujacego. Więcej przyjemności ze słuchania, lepsze czarne tło, wrażenie dźwięku a'la winyl, itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów. 35 tyś to kupa kasy...szkoda by ją zmarnować, więc nade wszystko sam słuchaj, porównuj i wybieraj to co się Tobie podoba a nie co jest modne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opiumzycia a jak z akustyką w tym pokoiku? Jest on regularny i mógłbyś odpowiednio odsunąć kolumny od ścian? A może pomieszczenie ma skosy? Sufit na 2,4-2,6 czy raczej 3,2m? To główne czynniki decydujące o wyborze podłogówki czy podstawkowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Moreno1973 dobrze doradził.<br />

CD Krella ze wzmacniaczem Krella to fajna synergia, a integry Krella, szczególnie te wyższe są super.<br />

Nie mówię o tych 300i bo to inna liga.Sam mam Krella FBI i jestem bardzo zadowolony.<br />

Dobrze też doradził okablowanie.<br />

Co do kolumn to nie wypowiadam się bo sam nie przepadam za podstawowymi i zdecydowanie preferuję duże skrzynki z konkretnymi<br />

basowcami. Ale tu gusta są różne wiec może Moreno ma rację.<br />

<br />

Powodzenia.<br />

Sly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko (ja się nie znam - mam Denona 3802 jako wzmacniacz oraz DAC +Tannoy M3 i Sennheiser HD 598)

jak budować system "na wiele wiele lat" to ja bym założył żeby się tam dało podłączyć źródła cyfrowe 192kHz/24bit.

 

Mimo konserwatywnego podejścia - żeby sobie za kilka lat nie odciąć możliwości dokupienia za grosze jakiegoś

"AirPlay cośtam" i stremować muzykę z komórki w kieszeni, bo się kupiło klika flaców HD, a komórka ma już 800GB

pamięci flash, bo jest rok 2017.

 

Jeden z wymienianych CD miał przetworniki 192kHz/24bit i wejście cyfrowe, jednak przy tych kwotach zdecydowanie bym

rezygnował z typowego CD 44.1kHz/16bit, bo każdy nawet tani laptop z dźwiękówką to rozwali odrazu grając to samo

w 192kHz/24bit (oczywiście nie mówię że tak samo dobrze zagra jak będzie miał do zagrania 44.1kHz/16bit).

 

----

A i ta akustyka ;) bo w "normalnym pokoju" to ja Denona (wiem wiem, nie ta liga) 3802 od 2805 poznać w ogóle nie mogłem,

Tannoy m3 od mx3 itp... a w studyjnych warunkach (naprane mat dziesiąt cm wszędzie, prócz podłogi) wszystko odrazu wyłazi że hej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aries reference ze studia 16 lub Jag (ostatnie AS wyopadlo swietnie)

dac mcgyvera wersja reference (nie da sie za ta cene wyzej podskoczyc ) + jakis strumieniowiec, albo cd na cdm-1 philips w dobrym stanie. (pancerna konstrukcja) moje dawne upodobania, lub oppo, bedzie na przyszlosc rowniez do filmow i strumieniowania ;]

kabelki neotech w wersji n6 glosnikowe + IC neotech symetryczne (ciezko dostac al;e rzeba sie do Qby odzywac, moze ma cos ze starych zapasow) + cyfrowy od majkelosa

wzmak to do Willa trzeba - jego nowe monobloki to klasa duzo ponad przecietnosc i moze juz jest pre w nowej ladnej dopracowanej obudowie.

Jesli dobrze licze to sporo zostaje jeszcze na sieciowki i porzedny stolik od rogoz audio.

Najzabawniejsze jest to iz wszystko bedzie nowe i wybitne w swojej klasie, a do tego prawie wszystko z polskich najlepszych manufaktur.

 

Od razu mowie ze nie bede wchodzil z nikim w polemiki, to jest moja obecna konfiguracja ktora bym zlozyl majac nawet 100tys. budzetu, ale dalej jest to moje prywatne zdanie. sprzet z polskich manufaktor dzieli sie cenowo przez 3 a i tak wychodzi czasem lepiej niz bite w butelke firmowki. (w mojej opini) mozecie sie nie zgadzac, wasza sprawa, (pisze tak zupelnie na wyrost, bo nie bede sie z nikim spieral o jakie kolwiek racje)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Bart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burmester 051 Rondo Line:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Burmester 052 Rondo Line:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w zestawie pewnie będzie taniej

 

Dynaudio special 25:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też zainteresować się różnymi wynalazkami firmy Acoustic Revive. Japończycy potrafią robić gadżety, które czynią z dźwiękiem coś interesujacego. Więcej przyjemności ze słuchania, lepsze czarne tło, wrażenie dźwięku a'la winyl, itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów. 35 tyś to kupa kasy...szkoda by ją zmarnować, więc nade wszystko sam słuchaj, porównuj i wybieraj to co się Tobie podoba a nie co jest modne.

 

Otóż to :) W sprzęcie wyższej klasy wpływ różnych akcesoriów audio słychać bardzo dobrze. Można się na prawdę zdziwić i warto sobie przetestować, bo to nie voodoo-łubudu tylko fizyka, która sprawdza się w praktyce: tłumienie/kształtowanie wibracji, pole magnetyczne i elektromagnetyczne i inne zjawiska mają wpływ na pracę elektroniki, szczególnie tak precyzyjnej jak audio.

U nas jeszcze wielu nie dowierza wpływowi kabli, a w Japonii nikogo nie dziwią podstawki antywibracyjne pod kable, bo efekt mikrofonowania i zmiany pojemności kabla nie są dla nich voodoo.

Na dalekim wschodzie, w Stanach czy w małych zachodnich firmach od dawna rozwija się urządzenia i akcesoria eksperymentalne, nowe materiały i ich efekty potrafią być zaskakujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z osób na tym forum napisała do mnie na priva i poleciła zamienić odtwarzacz CD na "przyszłościowy" odtwarzacz strumieniowy. Zerkam na ceny takich odtwarzaczy "Hi-End" i... aż mnie "oczy szczypią", bo ceny są tak duże, że moje dość spore oszczędności by nie wystarczyły. Chyba, że jestem "ślepy"?

 

Co do Krell-a... już wcześniej znalazłem bardzo dużo pozytywnych opinii o produktach tej firmy. Chętnie bym się skusił na zakup używanego zestawu Krella-, ale jaką mam pewność, że ktoś po prostu nie chce się pozbyć psującego się odtwarzacza czy też wzmacniacza i po kilku dniach obudzę się z przysłowiową dłonią w nocniku?

 

Jak dobrym odtwarzaczem jest Krell KAV-280cd ? oraz wzmacniaczem KRELL KAV - 300IL? Znalazłem ciekawą ofertę w/w produktów. Czy nadają się do klasyki i czy to już "Hi-End"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam na ceny takich odtwarzaczy "Hi-End" i... aż mnie "oczy szczypią", bo ceny są tak duże, że moje dość spore oszczędności by nie wystarczyły. Chyba, że jestem "ślepy"?

 

niestety

nie ma to ŻADNEGO uzasadnienia ekonomicznego - bo porównywalne materiałowo i technologicznie wyroby rynku komputerowegfo kosztują przeciętnie 10 razy mniej

 

poza tym wszystkie z tych "odtwarzaczy" są ułomne funkcjonalnie i wyposażeniowo - pisałem o tym na forum.

 

a żaden z nich nie powinien kosztować więcej niż 2-3 tys i to w wersji full wypas - jaka nie istnieje.

 

trzeba być nieźle zmąconym pod czaszką - żeby na ułomny mocno przedmiot, który za 3-5 lat straci jakąkolwiek wartość ekonomiczną a i pewnie użytkową (technologicznie) też - płacić w okolicach i ponad 10 tys

za co?

przecież w środku nic nie ma.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety

nie ma to ŻADNEGO uzasadnienia ekonomicznego - bo porównywalne materiałowo i technologicznie wyroby rynku komputerowegfo kosztują przeciętnie 10 razy mniej

 

Jest choćby jeden - ilość wytwarzanych egzemplarzy. To masowość produkcji tak obniża ceny.

Sprzęt audio z tej najwyższej półki to coś więcej niż niskie THD i jest często ręcznie strojony.

Są na szczęście urządzenia w różnych cenach i jakości. W wielu branżach dobra luksusowe rządzą się innymi prawami. Z założenia sprzedaż jest jednostkowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma uzasadnienia - wykorzystywane są te same elementy elektroniczne co w komputerach

 

jakiż to odtwarzacz strumieniowy jest sprzętem audio z najwyższej półki - przepraszam?

może Fikusa - jak się go dobrze podrasuje i wyrzuci ruskie lampy

 

mówimy o fabrycznych strumieniowcach - które kosztują tyle ile napisałem - a nie ma dla tego uzasadnienia - ot i wszystko......

 

od kiedy strumieniowiec jest dobrem luksusowym???? toż to nowy discman na inne / nowe źródło sygnału po prostu

 

a że marketing podejrzał firmy kablowe i chce najpierw długo zarabiać na naiwnych, a potem jeszcze latami skubać leszczy zanim "trafi pod strzechy" - to inna sprawa...

 

i co takiego ma w sobie ten wynalazek?

zasilacz impulsowy od świetlówki? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dobrym odtwarzaczem jest Krell KAV-280cd ? oraz wzmacniaczem KRELL KAV - 300IL?

biorąc pod uwagę ceny używek Krell`i które wymieniłeś-nie ma na rynku czegoś co prezentuje podobny poziom,nie wiem czy ma sens szufladkowanie hi-end czy nie.Warto popytać o cd Electrokompaniet cd1 lub nowego Krella S-350a(niestety z usa bo eu cena jest chora).Jeżeli made in china nie jest dla ciebie ``be`` nowego CAV 12 można kupić za podobne pieniadze,a z 280cd gra b.dobrze.Jeżeli zdecydujesz się na używki Krella-przed zakupem należałoby zrobic przegląd w serwisie-nie kosztuje to wiele a pozwala zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy.Grzebanych jest sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czekam na propozycje, co odsłuchać, jakie zestawy połączyć? Co warto wybrać, a czego unikać jak ognia?! Mam świadomość, że zebrana suma jest duża i mała jednocześnie. Myślałem o sprzęcie używanym, ale... ale strach przed wydaniem tak dużych pieniędzy i możliwość zepsucia się używanego sprzętu, za bardzo by bolała, bo następny okres na wymianę sprzętu szybkooooo się nie powtórzy.

Z używek złożysz wyższej klasy sprzęt niż jak będziesz kupował wszystko nowe. Poza tym - jak coś nie podpasuje, to na używce nie stracisz wiele, a może nawet nic.

Co do odtwarzacza - jeśli chcesz tylko słuchać płyt, to polecam modyfikowane DVD. Mam na wypożyczenie od ręki. Ceny oscylują wokół 2000zł w przypadku sprzętu używanego, a bliżej 3k gdybym musiał kupić coś nowego. Może być nawet BluRay. Ceny z VAT, sprzedaż na fakturę, i daję gwarancję na takiego klocka mimo, iż używany. Za parokrotność tych cen nie kupi się równie dobrze grającego CD, choćby to używka była. Do tego spokojnie dobierze się kable z mojej oferty, i zostaje jeszcze ponad 30kzł do zagospodarowania na wzmacniacz, kolumny i kable głośnikowe. Tak jak mówię - zero ryzyka, bo można oddać takiego DVD. Ci co brali, to niektórzy już mają po 2 lub 3 takie urządzenia, bo cena w stosunku do możliwości brzmieniowych jest śmieszna. U mnie można sobie jeszcze powybrzydzać i dostroję brzmienie urządzenia do oczekiwań. Może być nawet BluRay, wtedy to się nawet plików z USB lub przez sieć posłucha, a i film obejrzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Jedna z osób na tym forum napisała do mnie na priva i poleciła zamienić odtwarzacz CD na "przyszłościowy" odtwarzacz strumieniowy. Zerkam na ceny takich odtwarzaczy "Hi-End" i... aż mnie "oczy szczypią", bo ceny są tak duże, że moje dość spore oszczędności by nie wystarczyły. Chyba, że jestem "ślepy"?''

 

 

oppo daje mozliwosc posiadania odtwarzacza cd/blue ray jak rowniez uzywania go jako odtwarzacza strumieniowego i nie kosztuje az tak duzo, wersja 93 jest optymalna bo posluzy tylko za transport i mozna do niego podpiac dysk zewnetrzny. dac osobno przeciez

 

Jesli sam mial bym wybierac to np popcorn c300(moje osobiste preferencje) + dac jest genialnym polaczeniem multimedialnego serwa ;] fajne niedrogie urzadzenie z ciekawymi aplikacjami do nawigowania z pod tabletu/telefony na xos lub androida. ale to tego rodzaju rozwiazan trzeba sie przekonac wiec jesli mial bym komus polecac cos bardzoej renomowanego to jest to oppo 93/95.

oppo 93 3290,- popcorn c300 niecale 1800zl.

 

oba urzadzenia beda potrzebowaly zewnetrznego Dac-a ale warto uzyc laczopnego rozwiazania, tak jak mozna zauwazyc gotowe cacka w jednej obudowie to wydatek niebotyczny a wcale nie bedzie lepiej niz z rozdzielonych klockow.

 

Majkelos tez robi swietne upgrady jesli jeszcze zainwestowac w dobra baze zrodlowa, no i trzeba byc otwarty na upgradowany sprzet.

 

ps. mojego popcorna c200 (poprzedni model) polaczonego z obecnym Dac-em postawie przy niejednym odtwarzaczu cd za nascie tys i bede sie usmiechal i ogladal miny sluchajacych. szczegolnie jak zaserwuje plikami o wiekszej rozdzielczosci niz 44.1/16, bo juz przy 96/24 bas grzmi nawet z monitorow, no i ta przestrzen, a do tego mozna odkrecac do woli galke glosnosci, bo nie ma czegos takiego jak negatywne oddzialywanie na glowice lasera itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Kolegow , mam duzy orzech do zgryzienia , otoz potrzebuje fachowej porady na temat doboru integry / piecyka do kolumn jakie sluchalem i zamierzam nabyc czyli Harbeth p3ers , wzmacniacz do 5000zl , tworzacy idealna symbioze i potrafiacy je dobrze wysterowac . Muzyka jakiej slucham to sklady instrumentalne i klasyka muzyki filmowej . Prosze o konkretne propozycje . Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna lampa by się przydała ale do 5kzł to nie znam nic ciekawego, chyba jedynie używany Phast na diabełkach. Ewentualnie możesz się skontaktować z oszołomodrutem, ma Yamamoto, które sprzedaje już kilka lat więc za 5-6kzł można ten vintage nabyć. Porządne granie zaczyna się z GM70 a to już minimum 20-30kzł za coś porządnego.

 

I jeszcze jedno nie polecajcie Krella bo wszystkie niższe modeli to wielka kiszka i jazgot jest. Chińską 300 setkę zmienili dla niepoznaki ale i tak do słuchania to się to nie nadaje. Jedynie do łupu cupu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Porządna lampa by się przydała ale do 5kzł to nie znam nic ciekawego, chyba jedynie używany Phast na diabełkach.

Delikatnie ponad 5k zł można zamówić nową integre Phasta na KT66 w PP. Kawał porządnego grania a z Herbatnikami będzie cud, miód i orzeszki.

Jest tu na forum jeden kolega z tym wzmacniaczem więc można go podpytać ale sam go słyszałem i za te pieniądze to strzał w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już hi znalazłem i poznałem ale END to jeszcze nie jest.

 

Delikatnie ponad 5k zł

To kosztuje wakacyjny wyjazd do Egiptu skąd już można nie wrócić tak szybko jesli biuro turystyczne splajtuje......

ale nie dobrą lampę chyba ze z Ikei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że słuchałeś tego wzmacniacza i znasz doskonale jego brzmienie?

Masza, ok powiem Ci która lampa brzmi naprawdę dobrze.Wszystkie spod ręki Tima de Paravicini.To guru wzmacniaczy

lampowych i cały swiatek audiofilski liczy się mocno z jego konstrukcjami.Ta na zdjęciu to integra 869 2 x15 W o brzmieniu

0405108206_g.jpg

który rozwala kazdego kto ma mozliwość posłuchania.Używka w dobrym stanie to jakieś 9 kzł.

Tim de Paravicini wykonał na specjalne zamówienie firmy QUAD wersję Jubileuszową na 50 lecie istnienia firmy dwa monobloki

o mocy 2 x 15 W które swoim atakiem powalają konstrukcje 2 x 60 W.Jeśli będziesz miał możliwość to posłuchaj koniecznie

a wtedy zrozumiesz o czym rozmawiamy bo lampa lampie nie równa chyba że kupiona w I.........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma ani 9tys ani 15tys ani 200tyś.

Ma 5 tyś.

 

+

0

 

 

Domysliłem się oczywiście ale za 5 kzł to mogą być tylko wakacje z dreszczykiem wśród piramid.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow , mam duzy orzech do zgryzienia , otoz potrzebuje fachowej porady na temat doboru integry / piecyka do kolumn jakie sluchalem i zamierzam nabyc czyli Harbeth p3ers , wzmacniacz do 5000zl , tworzacy idealna symbioze i potrafiacy je dobrze wysterowac . Muzyka jakiej slucham to sklady instrumentalne i klasyka muzyki filmowej . Prosze o konkretne propozycje . Pozdr.

Szczerze radzę nie kupuj p3ers! Weź kredyt, lub poczekaj i zbierz kasę i kup nowe Harbeth 30i...to jest fajna kolumna...słuchałem obu w jednym systemie i 3 brzmiały jak zepsute przy 30i! To dwa razy większe pieniądze ale granie kilka razy lepsze...a tak kupisz 3 i za chwilkę będziesz chciał wymienić. 30i zostaną zaś na długo z Tobą...to duży postęp w porówaniu do wersji 30 bez i;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Domysliłem się oczywiście ale za 5 kzł to mogą być tylko wakacje z dreszczykiem wśród piramid.

Wiem doskonale co można kupić za 5k zł ale jeśli ktoś pyta to staram się podpowiedzieć coś fajnego w zadanej kwocie.

Z 5k równie dobrze można się zabawić ze dwie godziny z zajebistą prostytutką ale pytanie było o co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem doskonale co można kupić za 5k zł ale jeśli ktoś pyta to staram się podpowiedzieć coś fajnego w zadanej kwocie.

Z 5k równie dobrze można się zabawić ze dwie godziny z zajebistą prostytutką ale pytanie było o co innego :)

Masza nie mieszaj do HI END dochodowej profesji płci pięknej bo NIE O TO CHODZI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.