Skocz do zawartości
IGNORED

AudioQuest Everest


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Elberoth, ciekawe że piszesz właśnie o Everest, bo ja ze swej strony pamietam, jak Artur męczył się z testem kolumn B&W (któreś z serii 800), nic mu nie pasowało, w zestawieniu z elektroniką Krella zresztą. Dopiero kiedy właściwie dla jaj dał Everesta, stwierdził że da się tego z przyjemnością słuchać. Dowcip w tym że kable kosztowały 2-3 razy tyle co te cholerne kolumny, podobno jednak efekt był natychmiastowy. Był potem w rozterce, bo zestawienie było co najmniej nieortodoksyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie, Elberoth, juz kiedys pytalem chyba na forum o te nowe R3 i cisza. tez mnie ta konstrukcja zaciekawila, no ale fakt - bez posluchania trudno robic wybor... same dobre przetworniki absolutnie nic nie gwarantuja.

jakbys posluchal jednak, napisz moz ena forum cosik :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze mamy wyjatek w postaci interkonaktu Stereovoxa, tak entuzjastycznie opisanego w ostatnim AV :)

no i kabelki Bartka1 ponoc niezle sa. a tak to pozostaje rynek wtorny.

>Jozwa - miales moze okazje zapoznac sie z PAD Venustas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Niee... Ale ostatnio jestem pod wrażeniem Cardasa Golden ref. - to jeśli idzie o interkonekty. Też nietani, ścierwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

więc masz ESA... Czyli dobrze wywnioskowałem.

Na SF Guarneri nie ma co zmieniać :) fajne monitorki które 10 lat temu o mało nie kupiłem, ale teraz to już zabytek i w porównaniu do innych możliwości są poprostu średnie.

Avalony Eidelon są drogie i IMO nie warto płacić za markę, poza tym bas na Etonach 11 inch w bass refleksie jest najsłabszym punktem tych kolumn. Soundlaby A1 są dobre (znam człowieka, który zmienił na nie z SF Guarneri). No ale to elektrostaty (nie bez wad).

Twój wzmak spokojnie pociągnie thiele, myślę, że powinieneś kiedyś spróbować lub magnepany (zamiast sounlab). Wg mnie miękkie kopułki są fajne, ale do pewnego poziomu. Najlepsze są jednak hard domes i ribbon (oczywiście dobra aplikacja zwrotnicy). Magnepany brzmią świetnie, ale thiele są bardzej neutralne. Niedługo mają się pokazać CS3.7 ... Sam jestem ciekaw, mają mieć przełomowy mid-tweeter coaxialny o nietypowej budowie. Jim na pewno nie zawiedzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli by zainstalowac wzmacniacze praktycznie przy samych kolumnach i podlaczyc je takim samym kablem jak ten ktory jest juz w kolumnach. Czy udalo by nam sie zaoszczedzic 38tys. uzyskujac podobny effekt? Podejrzewam ze nie, gdyz mamy tu prawdopodobnie taka sama analogie jak z kablami sieciowymi; mimo ze w scianie jest inny drut (i to w obfitej ilosci), dobra sieciowka i tak wnosi poprawe.

 

Mimo wszystko, personalnie preferuje prawie calkowita eliminacje kabli glosnikowych poprzez umieszczenie monoblokow tuz przy glosnikach i uzycie dobrej jakosci hook up wire do podlaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel,

 

ale monobloki musisz połączyćz jakimś pre, lub bezpośrednio z Cd, a to jest ppojedyncze urządzenie, nie rozerwie się, tak więc kable się pojawią w dodatku b. dlugie. Tymczesme cena interkonektów przeliczona do 1m to zncznie więcej niż cena 1m głośnikowych z analogicznego pozomu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wszystko zalezy od ustawienia sprzetu. Zawsze mi sie podobalo to zdjecie, wiec posluze sie nim przy opisie.

 

Zalozmy ze wzmaki przesuniemy w poblize kolumn i podlaczymy je tym samym przewodem ktory sie znajduje sie wewnatrz kolumn. Nawet przy Wilson Grand Slamm nie mysle ze koszt takiego przewodu przekroczy $50/metr. A wiec interface amp-speaker mamy z glowy).

 

Pozostaje kwestia preampu i wzmacniaczy. Jesli ustawimy preamp na najnizszej polce standu, co nie skomplikuje to zbytnio funkcjonalnosci gdyz i tak poslugujemy sie remote, w zaleznosci od tego jak szeroko chcemy miec rozstawione glosniki, mozemy potrzebowac od 2 do 3metrow inerconnect pair, a wiec zaledwie 2 razy tyle ile uzywamy w normalnych przypadkach. Zaoszczedzamy jednak 38,000PLN ;)

[obrazekLUKASZ-239790_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wyglada z tylu.

 

A tak na marinesie, czy moze ktos z Was wie jaki to stand na tym zdjeciu?

[obrazekLUKASZ-239796_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,

jeśli wyciagasz topowego Aq to może odpowiedni będzie topowy IC Tary LAbs ISM The 0.8 22 000zł/m. Cena eweresta to 38 000zł za 2,5m.

 

Nie mniej maiłem na myśli relacje z nieco niższych poziomów. NP: Panther AQ 1800zł/m a np Pikes Peak 3000zł 2,5m.

 

Jeśli więc już liczyć w taki sposób to tak to mniej więcej wychodzi. Chyba że na Ic też użyjemy przewodu z kolumn, tylko to już zaczyna być jakiś obłęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to obled, czy moze po prostu zdrowy rozsadek? Nie wiem dlaczego, ale jakos nigdy nie uleglem fascynacji kablami.

 

Oto interconnect ktory w tej chwili uzywam. Znajomy ze Stanow, wynalazl gdzies drut bedacy stopem dwoch materialow (trzyma w tajemnicy jakich). Przywdzial go w koszulki jedwabne i zrobil splot z czterech dlugosci (2 na sygnal, 2 na mase). Od razu mi dzwiek przypadl do gustu, gdyz jest bardzo naturalny, bez zadnej widocznej koloryzacji i lepszy niz cokolwiek do tej pory przeze mnie uzywane.

 

RCA plugs sa z Radio Shack ($5/pair), porownywalne brzmieniowo do WBT Next Gen, i duzo wygodniejsze w eksploatacji niz Cardas.

 

Coz moge powiedziec wiecej, interconnect bardzo satysfakcjonujacy, cenowo niewymierny gdyz nie ma go w sprzedazy, a mnie praktycznie nic nie kosztujacy. Czy to obled?

 

Planuje zrobic 5meter runs (balanced), ale sam musze to przeplesc. To bedzie obled ;)

[obrazekLUKASZ-239902_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie Townshend Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzieki i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel

Już ja widzę co się teraz stanie, hehehehe nie odgonisz sie od blagań o mozliwosc "zalatwienia" zakupu.

Ja w kazdym razie jakby co to pisze się pierwszy. Kurcze taki kabelek to mozna w kopercie przeslac.

Czy móglbys zalatwić taką parę tego kabelka?

 

PS. Tak anwiasem to ja wieze tylko w jak najtansze, dobre czyste miedziane kable o "normalnej" grubosci i w van den hula bo to jeden z niewielu kabli którego kazdy doslownie ma szansę rozpoznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pozostaje tylko retoryczne pytanie - po co?<

 

Odpowiec jest raczej prosta i zawiera sie w potocznym porzekadle ze cel uswieca srodki.

 

Jesli za cel przyjac kompletna i pelna satysfakcje przy odsluchu muzyki, to nie ma tu wiekszego znaczenia jakie podejscie uzyjemy.

 

Jednych zadowala swiadomosc ze ich wzmaki sa najlepsze, innych ze sami je zbudowali i sa porownywalne do komercyjnych ofert w cenie 50 razy (ich) kosztow, inni z kolei chodza na koncerty, a jeszcze inni uwazaja ze kable musza byc drogie. Z drugiej strony, czasami tak jest ze naprawde dobrych kabli niczym innym nie da sie zastapic. Pozostaje jeszcze kwestia ze glownie to sie postrzega na poczatku, a pozniej przechodzi to w przyzwyczajenie i codziennosc, i juz nie zauwazamy ze kable sa naprawde dobre. Chyba ze znajdziemy nastepne, znowu duzo lepsze... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To forum jest dla audiofili od początku , dla facetów którzy lubią muzyke i sprzęt.

Bawią się kolcami ,granitami i kabelkami - i ich to cieszy!!!

Gadają sobie o tym i o sramtym.

Jeśli Ci się to nie podoba to znajdź sobie inne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Borodin jest przyjemny i jak najbardziej do słuchania tylko nie wyszedł chyba w miksie bądź został źle przesłany. Klasyka jest bardzo dobrze nagrywana i jak najbardziej przyjemna w odbiorze ale trudna dla sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek muzykant =>

 

Ciesze sie, ze jestes z tych nielicznych "rycerzy", ktorzy probuja glosic tylko najprawdziwsza prawde. Zycze powodzenia w zyciu. Zycie to wieczna walka. :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.