Skocz do zawartości
IGNORED

AudioQuest Everest


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,słuchałem go vs wymienione poprzednio i absolutna zgoda,na veluma szkoda czasu ale Tara0.8 i Limited sa OK.

Łatwo wypożyczysz.

Everesta nie znam,bardzo mnie ciekawi,czekam teraz na Tarę Omega,napiszę po odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Maniakaudio,

 

Czy porównywałeś Tary 0.8 z The One? Czy mógłbyś coś napisać na temat różnic - a może podobieństw - między tymi kablami? The One słyszałem i byłem zachwycony

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofil123

Niestetu Tary The One nie słyszałem ale 0.8 to doskonały absolutnie muzykalny interkonekt.

W tym jest lepszy od XLO Limited natomiast wyraznie ogranicza aurę wysokich dźwięków narzucająć swój styl.

Oj można go mimo to pokochać.

Pozdro.

PS.Wypożycz a usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniakaudio,

Dzięki za informacje. Na razie bardziej jestem zainteresowany kablami głosnikowymi a po nich przyjdzie kolej na interkonekty. Zaskoczyłeś mnie opinią że 0.8 ogranicza aurę wysokich tonów ponieważ szczególnie jestem wrażliwy na ten zakres posiadając monobloki Ancient Audio. Czy również może to dotyczyć kabli głośnikowych

0.8? Krótko miałem podłączone The One i nic takiego nie zauważyłem ale muszę to sprawdzić jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Elberoth

 

rozpaliles mnie do czerwonosci tym Everestem. Ja chyba tez kupie AQ. Aktualnie uzywam Audioquest Optilink5 1,5m, laczy on transport z dac'iem, jest po prostu ZNAKOMITY. Ale do rzeczy, wczesniej mialem chrapke na Mont Blanc i juz sie do niego przymierzalem, juz juz i znajomy Niemiec kupil do siebie Kilimanjaro. Zachwytow bylo co niemiara. Wiec zaczalem myslec o Kilimanjaro (finansowo tez). O Everescie nie myslalem bo to juz wydatek ca 4.000USD.

Moze cos doradzisz. Slabo sie znam na kablach. Poczynilem kiedys DIY srebro w teflonie, graly i graja niezle wiec sa ale juz chyba czas na zmiany.

 

ps. a moze tak Nordost Valhalla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosnikowe Valhalle już przerabiałem i Valhalli już dziekujemy :-)

 

Za to sieciówki Valhalli - z przyjemnością.

 

Za Kilimanjaro mk II trzeba dac ok 8000zł, i za tyle też swój sprzedałem. MK I mozna czasami znaleźć za mniej. Everest (wszystko S/H) to zazwyczaj 2x tyle.

 

AQ Optilink nie jest IMO jakims wybitnym kablem. Znacznie lepszy jest od niego vdH Optocupler mk II - dokłada wielu drogim coaxialom, a do tego kosztuje marne 280zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A audioquest CV-8? Co to za pieron? Fajna budowa swoją drogą... ;-) CV-4 właśnie sobie pożyczyłem i grają jak na razie super z Harpiami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

no coz nie popisales sie. Widze, ze jestes wybitnym znawca AQ, itp itd ale chyba ze sluchem nie najlepiej. Juz to wczesniej zauwazylem po postach, teraz sie upewnilem. A tak BTW, to cos chyba strasznie przeplacasz i pozniej drogo odsprzedajesz. Tak czy siak dzieki za wpis, o wiecej nie prosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anytime Dartman, anytime.

 

ROTFL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Elberoth

 

Uzytkujesz kable Audioquest juz kilka lat. Patrzac z tej perspektywy ile czasu wytrzymuja te baterie? I jak to z nimi jest - wyrzucasz je i kupujesz nowe czy trzeba je odeslac producentowi i on przysyla w ramach gwarancji? Po czym poznajesz, ze baterie juz przestaja dzialac? Czy dzwiek wtedy jest duzo gorszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego nie miałem dłużej niż 4 lata, więc ze zrozumiałych względów moja opinia może się odnosić tylko do tego okresu. Po 4 latach baterie cały czas są OK - pamiętajmy że służą tylko do polaryzacji izolacji (plus i minus się ze sobą nie stykają).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Proponuję powrót do tematu kabli Audioquesta. obecnie ich ceny są szokująco niskie. Wiemy o wielu podróbach i pozycjonowaniu marki (VW wśród kabli?). Czy obecnie ktoś nadal zachwyca się nad wysokimi modelami. Everest ponoć już niedostępny, K2 w śmiesznej cenie. Jak to jest z tymi drucikami obecnie. Prezentują według was godny poziom czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję powrót do tematu kabli Audioquesta. obecnie ich ceny są szokująco niskie. Wiemy o wielu podróbach i pozycjonowaniu marki (VW wśród kabli?). Czy obecnie ktoś nadal zachwyca się nad wysokimi modelami. Everest ponoć już niedostępny, K2 w śmiesznej cenie. Jak to jest z tymi drucikami obecnie. Prezentują według was godny poziom czy nie.

Everest jest dostępny na wyprzedaży w Top Hi za 14999 zł.

Godny poziom prezentuje jedynie topowy MIT za wielokrotność tej kwoty, takie Everesty to popierdółki dla plebsu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek...aż łza w oku się kręci....już w 2004 Elb wspiął się na Everest....ehhh to były czasy...i te kultowe Esy.....to se ne wrati :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego nie miałem dłużej niż 4 lata, więc ze zrozumiałych względów moja opinia może się odnosić tylko do tego okresu. Po 4 latach baterie cały czas są OK - pamiętajmy że służą tylko do polaryzacji izolacji (plus i minus się ze sobą nie stykają).

dokładnie ten sam "patent" co pętelka (zastąpić można baterią)

ale że można to sobie powiesić za free to mówią woodu

ale jak trzeba zabecalowć to już jest cool

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś jeszcze tych kabli czy czasy AQ przeminęły bezpowrotnie?

Na pewno są chetni jak na wszystko .Jesli chcesz poprawić brzmienie systemu to zacznij od kolumn dopóki jeszcze są technicznie

dobre.Posłuchaj Magico M3 , MG 20.7, Martens Coltrane .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są chetni jak na wszystko .Jesli chcesz poprawić brzmienie systemu to zacznij od kolumn dopóki jeszcze są technicznie

dobre.Posłuchaj Magico M3 , MG 20.7, Martens Coltrane .

 

Nie sądzę by było to realne. Szymon po prostu ma słabość do Loganów, lubi je i takie jego prawo.

Być może nawet do wokalnej muzyki którą słucha takie zestawienie systemu jest dobre.

Tylko przypuszczam bo nie słyszałem tego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by było to realne. Szymon po prostu ma słabość do Loganów, lubi je i takie jego prawo.

Być może nawet do wokalnej muzyki którą słucha takie zestawienie systemu jest dobre.

Tylko przypuszczam bo nie słyszałem tego systemu.

Sly, Logany to najczęściej kolumna hybrydowa z basowym pudłem.Nie wyobrażam sobie abyś chciał podłaczyć do stereofonicznego systemu subwoofer a taki efekt daje hybrydowy Logan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale też wiem że w pewnych okolicznościach można dobrze zintegrować subwoofer z kolumnami stereo.

Nie jest to łatwe ale możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale też wiem że w pewnych okolicznościach można dobrze zintegrować subwoofer z kolumnami stereo.

Nie jest to łatwe ale możliwe.

Jesli miałbym to zrobić to chyba byłby juz koniec ze słuchaniem muzyki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiele topowych konstrukcji kolumn ma oddzielne sekcje subwooferów np MBL, ADAM, Tidal, Avantgarde, Gryphon

i wiele innych. I jakoś nie maja problemu z integracją tego wszystkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiele topowych konstrukcji kolumn ma oddzielne sekcje subwooferów np MBL, ADAM, Tidal, Avantgarde, Gryphon

i wiele innych. I jakoś nie maja problemu z integracją tego wszystkiego.

Sly, to juz jest kwestia umowna czy niektórym firmom zalezy na przestrzeganiu zdrowych zasad akustyki i tworzeniu dżwieku

z tzw.jednej rodziny.Jesli mamy kolumnę wstęgową to jej składowe powinny być rodzinno podobne lub pochodzeniowo podobne.

Mezalians w muzyce również nie akceptuje takich połaczeń gdyż zazwyczaj jest małe grono zwolenników takich eksperymentów.

Owszem, można dużo i wiele ale czy nie chodzi w końcu o jakość przedewszystkim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Magnepanie zamiast wypowiadać się o sprzęcie hi-end, o którym nie masz pojęcia zajmij się tematami z zakresu hifi. Polecam abyś zamiast doradzać osobom osłuchanym z systemem, o którym możesz poczytać w pisemkach zajął się swoim podwórkiem.

 

 

Sam posiadasz leciwe hifi za kilkanaście kzł (optymistyczny wariant) a wypowiadasz się na temat sprzętów za kilkaset tysięcy.

Właściciel 20 letniego mercedesa też chce być na topie jak Ty ale wychodzi raczej śmiesznie niż merytorycznie.

Z jednej strony krytykujesz Logany choć wiesz o ich szerokopasmowych modelach. Wyśmiewasz słabości, chociaż Magnepany mają ich całą masę. O modelu, który posiadasz nawet nie wspomnę bo to jest marne hifi. Brakuje Ci systemu chociażby w klasie średniej.

 

O łączeniu oddzielnych modułów basowych też masz zerowe pojęcie ale to mnie nie dziwi z takim zapleczem. Jest olbrzymia ilość flagowych konstrukcji oparta o takie rozwiązanie.

Jak już się tak podlizujesz i wciskasz w tyłek to poproś kolegę Sylwka możne pokaże Ci możliwości woofera wilson benesch. Zaprosiłbym Cię do siebie ale skutecznie zniechęcasz swoim brakiem kompetencji.

 

Tyle i aż tyle w temacie.

 

Zalecam powrót do meritum czyli kabli AQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiele topowych konstrukcji kolumn ma oddzielne sekcje subwooferów np MBL, ADAM, Tidal, Avantgarde, Gryphon

i wiele innych. I jakoś nie maja problemu z integracją tego wszystkiego.

 

Problemem nie jest rozdzielenie kolumny na 2 osobne pudła, ale integracja elektrostatu z tradycyjnym głośnikiem dynamicznym. W droższych ML, takich jak np Summit, jest to jednak zrobione naprawdę dobrze (ostatecznie 30 lat doświadczenia zobowiązuje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Magnepanie zamiast wypowiadać się o sprzęcie hi-end, o którym nie masz pojęcia zajmij się tematami z zakresu hifi. Polecam abyś zamiast doradzać osobom osłuchanym z systemem, o którym możesz poczytać w pisemkach zajął się swoim podwórkiem.

 

 

Sam posiadasz leciwe hifi za kilkanaście kzł (optymistyczny wariant) a wypowiadasz się na temat sprzętów za kilkaset tysięcy.

Właściciel 20 letniego mercedesa też chce być na topie jak Ty ale wychodzi raczej śmiesznie niż merytorycznie.

Z jednej strony krytykujesz Logany choć wiesz o ich szerokopasmowych modelach. Wyśmiewasz słabości, chociaż Magnepany mają ich całą masę. O modelu, który posiadasz nawet nie wspomnę bo to jest marne hifi. Brakuje Ci systemu chociażby w klasie średniej.

 

O łączeniu oddzielnych modułów basowych też masz zerowe pojęcie ale to mnie nie dziwi z takim zapleczem. Jest olbrzymia ilość flagowych konstrukcji oparta o takie rozwiązanie.

Jak już się tak podlizujesz i wciskasz w tyłek to poproś kolegę Sylwka możne pokaże Ci możliwości woofera wilson benesch. Zaprosiłbym Cię do siebie ale skutecznie zniechęcasz swoim brakiem kompetencji.

 

Tyle i aż tyle w temacie.

 

Zalecam powrót do meritum czyli kabli AQ.

Ogólnie nie masz racji i nie staram się nikogo do niczego przekonywać.Lubisz Logany - ok, smaki wschodnie w architekturze wnętrz też ok bo to Twój dom.

Sly jest fajnym gościem i nikomu nie słodzę .To że ma pojęcie i chce mu się testować nowe urządzenia i dzielić sie

wrażeniami to tylko o nim świadczy DOBRZE.Po za tym ma gust zbliżony do realiów europekskich a to mi bardziej odpowiada

przy wymianie myśli.

 

Zaprosiłbym Cię do siebie ale skutecznie zniechęcasz swoim brakiem kompetencji.

Nie trudż się.Bizantyjskie łuczki mogą rozpraszać moją koncentrację podczas sesji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że subwoofer pasywny Wilson Benesch Torus jest absolutną rewelacją.

Bez problemu integruje się z każdym stereo.

U mnie do Utopii potrzebny nie jest bo basu mam aż nadto dużo i pójdzie po prostu do kina domowego,

ale jest to jeden z niewielu subów który świetnie pasuje i do stereo i do kina.

Jeśli ktoś ma basu za mało i poważnie myśli o dołożeniu suba a obawia się(i słusznie) subów kinowych to tylko Torus.

Do tego musi być wzmacniacz basowy, Wlson Benesch ma taki w ofercie, ale nie ma on DSP.

Ja zaryzykowałem eksperyment z Velodyne SC-1250 gdzie jest 7 zakresowy DSP i Torus w zestawie z nim pracuje doskonale.

Co ciekawe jest piekielnie szybki ale też mięsisty i ciepły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem już wielokrotnie, iż każda konstrukcja ma swoje niezaprzeczalne wady i zalety. W modelach flagowych dąży się po prostu do zlikwidowania jak to tylko możliwe tych pierwszych. Dla mnie kwintesencją elektrostatów są modele szerokopasmowe bez modułu basowego. Jednak w 2 pomieszczeniach nadal używam konstrukcji łączonych tj. Odyssey i Prodigy. W mojej opinii to były ostatnie modele o prawdziwym charakterze Logana.

Problemem jest połączenie niesamowitej szybkości artykulacji membrany elektrostatycznej z głośnikiem konwencjonalnym. Nawet Torus nie nadąża chociaż jest najszybszym wooferem jaki posiadałem. I tu dochodzimy do meritum i dwóch dróg. Jeżeli ktoś sobie ceni lżejszy niepodbity i barwny bas to zalecam panele szerokopasmowe. Jeżeli ktoś chce mięsa i przesuwania ścian ale gorszą kontrolę i mniejsze zróżnicowanie z większą ilością podbarwień to zalecam głośnik konwencjonalny. Osobiście jeżeli już korzystam z dodatków na basie to wolę obudowy zamknięte z lepszą odpowiedzią impulsową. Nienawidzę wylewania się, snucia w nagraniach ani innych tym podobnych kluseczek. Za kartonowo pudełkowy charakter typu Phonar też dziękuję. Lubię głosniki XLS Peerlessa ale mało kto je stosuje i umie poprawnie zaaplikować.

 

Najwięcej kontrowersji jest z głośnikami scan speaka a wynikaja one z niewłaściwego wysterowania tych przetworników. Ich ciężkie membrany wymagają na prawdę dużej dawki mocy min. 100W z lampy i 300W z tranzystora aby zagrały tak jak życzy sobie tego producent. Do tego charakter błyskawicy będzie niezbędny, z mułkami nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz wyjścia i musisz pozostać przy elektrostatach bez dodatkowych subów.

Nie można mieć wszystkiego.Takie życie.

Ja znów lubię mocny bas, atak na basie, owszem w miarę możliwości dobrą kontrolę,

ale jednak dźwięk masywny, duży i dla mnie lepsze są klasyczne rozwiązania.

Taki świat że każdy może sobie wybrać coś dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.