Skocz do zawartości
IGNORED

Drapak peezeeta


peezeet

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem kiedyś Linnarta dual mono - nie dało się tego słuchać dłużej.

 

To by tłumaczyło, dlaczego dźwięk nie do końca mnie oczarował. Lyra też raczej do jasnych wkładek należy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

To by tłumaczyło, dlaczego dźwięk nie do końca mnie oczarował. Lyra też raczej do jasnych wkładek należy

Rozumiem ,że słuchałeś drapaka na AS. Powiem szczerze ,że nie byłem zachwycony kolumnami w tym pokoju. Ale miałem okazję posłuchać tych kolumn u właściciela w dużym pokoju i......szczęka opadała z wrażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peezeet, czy mógłbyś pokazać to sławne łożysko główne w detalach ? Oraz opisać sposób kasowania luzów?

 

Typowe panewki łożyskowe w gramofonach prawie zawsze posiadały pewien zakres luzu. Panewka łożyskowa zazwyczaj nie była idealną gładzią, żeby zapewnić smarowanie określonej gęstości smarem. Smar z czasem wysychał i w efekcie szpindel dostawał luzów osiowych stopniowo wyrabiając panewkę. Ale poważne skutki zużycia mogły wystąpić naprawdę przy bardzo ciężkich talerzach. Te natomiast nie były powszechnie stosowane i w większości rozwiązań komercyjnych sprawdzało się najprostsze możliwe łożysko zrobione wystarczająco precyzyjnie do średnio ciężkich talerzy. Dopiero jakieś szczególne rozwiązania z duża masą wirującą wymagają szczególnych rozwiązań łożyska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zastosować łożysko ceramiczne nie wymagające smarowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma szczególnych rozwiązań. Magnesy nie są pokazane na zdjęciu.

 

79520846.jpg

41125427.jpg

 

Czy teraz już twoja ciekawość zostanie zaspokojona. Deklarowałeś że z gramofonami nie masz nic wspólnego, może jakieś żółtki podsuwają ci kartki z pytaniami?

 

A może zastosować łożysko ceramiczne nie wymagające smarowania?

To łożysko nie wymaga smarowania bo jest wykonane z brązu samosmarownego olej między innymi spełnia rolę tłumika i hamulca, Ale mam już projekt i ofertę na wykonanie takiego od dawna. dwa pierścieńie SIC (spiekany tlenek krzemu) a ośka chyba plazmowo pokryta tlenkiem cyrkonu. Te dwa materiały bardzo się lubią jeśli chodzi o ślizganie. Ale cena cztery razy to ze zdjęć. Przyrost korzyści nie sądzę żeby był większy niż 20-30 %.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Deklarowałeś że z gramofonami nie masz nic wspólnego, może jakieś żółtki podsuwają ci kartki z pytaniami?

Arku wie o co chodzi i wie o co pyta.

Ile osób olewających winyl zada ze trzydzieści konkretynych pytań na temat Ad Fontesa i Drapaka... w tym o to jak jest ze stabilnością obrotów?? Po co to komuś, kto ma winyl w głebokim poważaniu, bo twierdzi, że format już umarł? Dla zaspokojenia ciekawości rozumiem... Cały dzień na forum, od rana do nocy pytania. A w międzyczasie awantura z klikoma osobami (...w "najlepszym" stylu jaki już poznałem na tym forum). Myślę, że kilka firm ma pełne gacie widząc wasze gramofony Panowie. Zachowajcie chociaż trochę tajemnic dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku wie o co chodzi i wie o co pyta.

Ile osób olewających winyl zada ze dwadzieścia konkretynych pytań na temat Ad Fontesa i Drapaka... w tym o to jak jest ze stabilnością obrotów?? Po co to komuś, kto ma winyl w głebokim poważaniu, bo twierdzi, że format już umarł? Dla zaspokojenia ciekawości rozumiem... Cały dzień na forum, od rana do nocy pytania. Myślę, że kilka firm ma pełne gacie widząc wasze gramofony Panowie. Zachowajcie chociaż trochę tajemnic dla siebie.

 

Spoko. spoko to łożysko ze snopowiązałki sąsiada :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda raczej jak z ursusa.

A to coś jakby rurka z dziurką na końcu to do czego?

 

Tak pytam bo mi żółty ku...s nie dopisał na kartce na co zwrócić uwagę.

 

to jest smarowanie kanałem wewnątrz osi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu to ja przyczłap bulgulatora konstruuję. Łożyska zlecam żółtym oczywiście.

 

Czym skasowałeś to minimalne bicie na talerzu? Masz jakąś regulację pod tym łożyskiem, czy wszystko w rękach tokarza?

 

ps. podobno najdłużej siedzę na forum, ale jakoś mam wrażenie że nie jestem tu najbardziej maniakalna osobowością. Wg niektórych byłym już rzecznikiem Foniki i płatnym pachołkiem najętym do szeptanego marketingu. Teraz jestem tajnym szpiclem konkurencji (ciekawe w jakiej, niech pomyślę ile mamy w Polsce producentów gramofonów... hmmm - to może trochę potrwać). Oraz przemysłowym szpiegiem zza chińskiego muru.

Boki zrywać.

 

A jakby tego dokonał to zobaczycie jak mu się światopogląd zmieni.

To normalne. jak coś zrobię sam to jest warte milion! Trzeba się cenić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Tu nie ma szczególnych rozwiązań. Magnesy nie są pokazane na zdjęciu.<br />

Dobre, bardzo dobre:-)) A pytanie o kasowanie luzów łożyska z poduszką magnetyczną jeszcze lepsze:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kasowanie luzów tylko kasowanie bicia osiowego talerza. Było 0,05mm

 

a co ma poduszka magnetyczna, że tak cię rozbawiło?

Płaskie magnesy pierścieniowe są może wciskane w wyżłobienia w tych czernionych talerzykach? Coś podobnego jak w Clearaudio tam chyba talerz nie lewituje tylko jest odciążany?

 

Jak panewka nie ma luzu to smarowanie trzeba prowadzić środkiem bo smar tez się musi przecisnąć. Zwykle panewka jest bruzdowana i wtedy obracający szpindel sam podciąga smar. robiąc na niej film przy okazji kasujący luz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KARRRAMBA

 

Może być???

 

najpierw się chwalisz. a potem na pytania nie odpowiadasz. Się może zdecyduj czy ten watek ma być prezentacja dokonań czy reklamą.

 

ps. a dlaczego mam przeklinać po hiszpańsku, na koniec każdego postu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Smar z czasem wysychał i w efekcie szpindel dostawał luzów osiowych stopniowo wyrabiając panewkę<br />

To jak Ty rozumiesz luz osiowy? Poduszka magnetyczna ma sie do luzu osiowego. I jeszcze jedno, łożysko panewkowe to łozysko zdolne przenosić najwyższe obciążenia. Najprostrzy przykład to łożyskowanie wałów korbowych silników tłokowych, od samochodowych po okrętowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Ty rozumiesz luz osiowy?

Masz rację,

 

luz PROMIENIOWY nie osiowy ( KARRRAMBA ).

 

Poduszka magnetyczna nic nie ma do luzu osiowego bo go po prostu nie ma, tylko odciąża talerz (jeśli jest jak w Clearaudio).

 

Fakt że panewki są w silniku nie ma się jakoś specjalnie do tego co napisałem. Gramiaki to nie samochody i panewki mają jednak nieco inne.

W panewce łożyska ślizgowego talerza, po wyschnięciu smaru, oś dostaje luzu na promieniu i lekko bije wyrabiając bieżnię. W dokładnie spasowanym zacznie się przegrzewać bez smaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze wykonanym łożysku talerza nie ma mowy o żadnym wyczuwalnym luzie i przegrzewaniu. Może być ono spasowane na kilkanaście a nawet kilka mikronów. Przy odpowiednim doborze materiałów mogłoby ono pracować nawet na sucho. Bicie promieniowe takiego łożyska też można sprowadzić do tych wielkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze wykonanym łożysku talerza nie ma mowy o żadnym wyczuwalnym luzie i przegrzewaniu. Może być ono spasowane na kilkanaście a nawet kilka mikronów. Przy odpowiednim doborze materiałów mogłoby ono pracować nawet na sucho. Bicie promieniowe takiego łożyska też można sprowadzić do tych wielkości.

Zazwyczaj jest smarowane co widać ze zdjęcia łożyska Zontek. Sposób smarowania typowych panewek też opisałem - nie mają gładkiej powierzchni żeby smar mógł być rozprowadzany po tulei i dlatego też nie są zbyt mocno spasowane.

 

kwestia się komplikuje przy ciężkich talerzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Widziałem ten gramofon i miałem możliwość posłuchania przez chwilę na AS. Konstrukcja nie tylko zaawansowana, ale i bardzo dobrze działająca. Nie zdarzyło się porozmawiać z konstruktorem, ale możliwe, że jeszcze posłucham tego urządzenia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Widziałem ten gramofon i miałem możliwość posłuchania przez chwilę na AS. Konstrukcja nie tylko zaawansowana, ale i bardzo dobrze działająca. Nie zdarzyło się porozmawiać z konstruktorem, ale możliwe, że jeszcze posłucham tego urządzenia :-)

Właśnie słucham :)

 

Panowie, to jest zrobione bez najmniejszego kompromisu.

Teraz idę spać bo mam w krzyżu 50kg drapaka :)

Jutro cały dzień będę tylko płyty zmieniał i coś o nim skrobnę, jak się sprawuje w domowych pieleszach a nie na wystawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

A będzie się dało zamontować drugie ramie SME wyciągnięte z transrotora? Tak z czystej ciekawości:)

 

pzdr

Tomasz, proszę Cię... :)

 

Sytuację skomplikował Paweł chlapiąc mojej żonie ile ten drapak kosztuje :))

Ale ramię oglądała z wielkim szacunkiem :)

 

Ja już nie mogę doczekać się swojego

Miałem przyjemność (za przeproszeniem) obmacywać Twoje ramię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Tomasza: Mogę przystosować armboard do SME musiał bym je zwymiarować, przymierzyć do napędu.

 

Jozwa jakoś tak wyszło że się rozminęliśmy bo ja też u was byłem a chyba ciebie nie było. Okazja jeszcze się nadarzy.

 

Masza przepraszam trzeba mnie było kopnąć w kostkę, naprawdę jakoś nie pomyślałem. W ramach rekompensaty gdyby coś... to jakiś bonus....?

 

 

Ps. coś się forum zwiesiło bo mi cytować nie pozwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Pierwsze odczucia - drapak gra bardzo spokojnie, słychać że ramię w ogóle nie przeszkadza rowkom płyty w swobodnym prowadzeniu igły. Idea lewitującego ramienia jest świetna i to słychać.

 

Po południu więcej napiszę jak się nasłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.