Skocz do zawartości
IGNORED

RANKING LAMP KT88


PawelKRK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, GB napisał:

A co to za kielecki sklep? I jak jest z klasą tych GL w kontekście tego, co tu napisano? Czy to A-grade.

PS Czy GL mają nabitą klasę na opakowaniu

Sklep lampyelektronowe.pl. Natomiast jak jest z klasą GL dostępnych u nas to nie wiem. Do mojego aktualnego pieca opartego o tetrodę KT Gold Lion nie robi lamp (niestety lub stety mam KT170).Możesz do nich zadzwonić i dopytać i podzielić się wiedzą na forum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Sam już od dłuższego czasu nie słucham KT88 ale sentyment do lampy pozostał. Zauważyłem ostatnio bardzo ciekawy model Carbon S4A z czarną naweglaną anodą. Obecnie niemal wszystkie lampy jakie używam mają czarne anody i brzmienie takich lamp bardzo przypadło mi do gustu. Dźwięk z nich jest dobrze kontrolowany ale bez zbytniego wyostrzenia górnego pasma. Bas zazwyczaj jest silny ale nie "gruby" czy charakteryzujący się brakiem kontroli. Możliwe, że warto zainwestować się nowymi modelami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2024 o 15:43, bluesboss napisał:

Jeżeli chce się uniknąć kupowania lamp KT88 i innych produkcji chińskiej lub rosyjskiej to są jeszcze europejskie alternatywy. Warto jednak zwrócić uwagę na to aby nie kupować odpadów lampowych w Polsce ale od poważnego dystrybutora np. w Austrii lub USA.

Polscy sprzedawcy - firmy kupują lampy C-Grade, które są tak naprawdę odpadem ale przecież w fabryce nikt lamp nie będzie wyrzucał. Fabryki lamp dokonują bardzo dokładnych pomiarów po produkcji i klasyfikują je w/g zmierzonych parametrów.

 W ten sposób polscy cwaniacy - handlarze zepsuli opinię fabryce JJ. Kupują odpady i sprzedają jako premium.

Podobnie jest z lampami Electro-Harmonix. Można kupić w Polsce tylko odpady, które nie wiem w jaki w ogóle sposób do nas trafiają a można kupić A-Grade tylko trzeba sobie ściągnąć samemu z USA.

A ja bym chciał zobaczyć choć jeden dowód na te tezy o selekcji lamp i wysyłania do naszego kraju tych "odpadów".

Dla mnie to nazbyt śmiała teza, choć oczywiście mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, StachMuszel said:

A ja bym chciał zobaczyć choć jeden dowód na te tezy o selekcji lamp i wysyłania do naszego kraju tych "odpadów".

Dla mnie to nazbyt śmiała teza, choć oczywiście mogę się mylić.

Dla mnie też to jest bardzo dziwna informacja. Ktoś coś….?

Czy ktoś z Was miał odczynienia z lampami KT88 od Linlai?

znalazłem na Ali takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
55 minut temu, pp napisał:

Czy ktoś z Was miał odczynienia z lampami KT88 od Linlai?

Ja miałem - powinien być mój opis w tym temacie lub innym.

W skrócie z tego co pamiętam fajna lampa z szybkim ale nie odchudzonym basem, precyzyjną nie uwypukloną górą i dynamiczną średnicą. Ogólnie byłem na tak dla tych lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Seyv said:

Ja miałem - powinien być mój opis w tym temacie lub innym.

W skrócie z tego co pamiętam fajna lampa z szybkim ale nie odchudzonym basem, precyzyjną nie uwypukloną górą i dynamiczną średnicą. Ogólnie byłem na tak dla tych lamp.

Podzielisz się informacją gdzie je nabyłes? Ali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
37 minut temu, pp napisał:

Ali?

Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
On 1/11/2024 at 12:39 PM, Sebastian_2020 said:

Ja również zakupiłem EH po wielu latach używania GL.

Poniżej moje subiektywne odczucia. Jestem super zadowolony z EH, ale może i tak wrócę do GL w przyszłości, bo GL są mniej równe, ale może bardziej potrafią czarować? Hmm...  EH są dla ludzi, którzy nie potrzebują korekty dźwięku lampami. 

Gold Lion, jak to ktoś powiedział, są… złote. Co to oznacza?

1.     Góra jest nienatarczywa, nie tak otwarta jak w przypadku EH.

2.     Góra jest mniej otwarta, co może być zaletą w wielu systemach, gdzie należy górę troszkę temperować. W takich systemach ta góra z Gold Lion może być nazwana „bardziej szlachetną”. Dzwoneczki są bardziej dźwięczne.

3.     Średnica jest dopalona, ale jest jakaś dziwna rzecz z tą średnicą. Z jednej strony średnica jest gęsta, a jednocześnie też nie do końca idealnie zgrana/zszyta z górą pasma. 

4.     Bas jest bardziej potężny niż z EH ale gorzej kontrolowany, bardziej misiek.

EH:

1.     Bas krótszy, ale bardziej zróżnicowany. Zamiast miśka, zróżnicowanie, ale może komuś brakować basu, lżej tu jest. Dużo pewnie zależy od systemu. Ja mam monitory i jest OK, ale jak cherlawe jakieś monitory, to pewnie lepiej GL.

2.     Średnica nie jest taka gęsta, ale zdecydowanie lepiej zszyta z górą. Ktoś napisał, że te lampy brzmią jak dobry tranzystor – może coś w tym jest. 

3.     Góra bardziej rozciągnięta – nie ma ostrości, ale można potestować do jakiej częstotliwości słyszymy 😉

4.     Konsekwencją puntu 3, przy EH jest lepsza przestrzeń, zwłaszcza w głąb. 

EH są mniej lampowe ale mają zalety łączące cechy lampy i tranzystora. 

Cześć podpisuje sie pod tym też mam takie obserwacje z tym ze gram na duzych podlogówkach

@Sebastian_2020 napisz pls coś konkretnie o swoim systemie. Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.