Skocz do zawartości
IGNORED

RANKING LAMP KT88


PawelKRK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam wątek KT88 bo czeka mnie wkrótce wymiana w moich monoblokach Synthesis Roma 98DC. Mam obecnie fabryczne EH ale mocno zastanawiam się nad Golden Lion. Ktoś może porównywał te dwie marki KT88 w aplikacji Synthesis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/14/2023 at 6:59 PM, pp said:

Podbijam wątek KT88 bo czeka mnie wkrótce wymiana w moich monoblokach Synthesis Roma 98DC. Mam obecnie fabryczne EH ale mocno zastanawiam się nad Golden Lion. Ktoś może porównywał te dwie marki KT88 w aplikacji Synthesis?

A ja mam właśnie odwrotnie, miałem zawsze Gołd Lion, i się zastanawiam nad EH, więc chętnie też poczytam opinie 🙂 Z Goldenów zawsze byłem zadowolony, ale ostatnio jakość się chyba obnizyła, i mi padają za szybko coś. Harmonix wolał Pacuła i spółka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Przepraszam, że zmienię trochę temat, ale tylko na chwilkę. Czy posiadacie wiedzę na temat trwałości KT88 pracujących w trybie triodowym? Czy wpływa to jakoś negatywnie na ich trwałość? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Pisałem do SinusAudio, ale bez odpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.11.2023 o 09:35, StachMuszel napisał:

Panowie!

Przepraszam, że zmienię trochę temat, ale tylko na chwilkę. Czy posiadacie wiedzę na temat trwałości KT88 pracujących w trybie triodowym? Czy wpływa to jakoś negatywnie na ich trwałość? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Pisałem do SinusAudio, ale bez odpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam.

Po mojemu to nie powinno być żadnej różnicy w zużyciu lamp, czy to w pełnym trybie pentodowym, czy triodowym. Wszak taka sama  będzie termoemisja z katody, o ile oczywiście nie zmieni się prąd z lamp sterujących (niech mnie ktoś potrafi, jeśli się mylę). 

Co SINUS AUDIO, to ja też nie mogę się ostatnio skontaktować z @MariuszElektronik, widocznie musi być mocno zajęty przed Świętami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 20.11.2023 o 09:35, StachMuszel napisał:

Czy posiadacie wiedzę na temat trwałości KT88 pracujących w trybie triodowym?

Jeśli nie przekraczasz napięcia maksymalnego dla trybu triodowego to nie powinna spadać trwałość. Należy jednak pamiętać, że w trybie triodowym dopuszczalne napięcia anodowe są niższe niż w trybie tetrody czy UL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Po mojemu to nie powinno być żadnej różnicy w zużyciu lamp, czy to w pełnym trybie pentodowym, czy triodowym. Wszak taka sama  będzie termoemisja z katody, o ile oczywiście nie zmieni się prąd z lamp sterujących (niech mnie ktoś potrafi, jeśli się mylę). 

Co SINUS AUDIO, to ja też nie mogę się ostatnio skontaktować z @MariuszElektronik, widocznie musi być mocno zajęty przed Świętami. 

Wystarczy zadzwonić 😄 szybciej i wygodnie. Na odp z maili trzeba czekać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2023 o 16:48, MariuszElektronik napisał:

Wystarczy zadzwonić 😄 szybciej i wygodnie. Na odp z maili trzeba czekać. 

Tak Mariusz, już mi odpowiedziałeś na @, dziękuję. Nie zdawałem sobie sprawy, że jesteś tak zajęty, sorki 😉

W dniu 8.12.2023 o 16:42, Seyv napisał:

Jeśli nie przekraczasz napięcia maksymalnego dla trybu triodowego to nie powinna spadać trwałość. Należy jednak pamiętać, że w trybie triodowym dopuszczalne napięcia anodowe są niższe niż w trybie tetrody czy UL.

No i właśnie tu rodzi mi się kolejne pytanie. Czy bias regulować w UL czy TR?

Jak ustawię w moim Yaqin MS-90B na UL wartość 550mV, to w TR mam lekko niższe napięcie (nie mierzyłem, widzę po wskaźniku). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2023 o 12:59, StachMuszel napisał:

Tak Mariusz, już mi odpowiedziałeś na @, dziękuję. Nie zdawałem sobie sprawy, że jesteś tak zajęty, sorki 😉

No i właśnie tu rodzi mi się kolejne pytanie. Czy bias regulować w UL czy TR?

Jak ustawię w moim Yaqin MS-90B na UL wartość 550mV, to w TR mam lekko niższe napięcie (nie mierzyłem, widzę po wskaźniku). 

Dla potomnych.

Zapytałem w 4hifi o regulacje bias, odpowiedzieli, że regulujemy 550mV w trybu UL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/17/2023 at 11:59 AM, Sebastian_2020 said:

A ja mam właśnie odwrotnie, miałem zawsze Gołd Lion, i się zastanawiam nad EH, więc chętnie też poczytam opinie 🙂 Z Goldenów zawsze byłem zadowolony, ale ostatnio jakość się chyba obnizyła, i mi padają za szybko coś. Harmonix wolał Pacuła i spółka. 

Kupiłem EH w Toroidach jestem mega zadowolony choć miałem ochotę na Goldeny. U mnie z Goldenami za ciepło i "lampowo" z EH jest pazur i wykop. Co do jakości nie wypowiem się o Goldenach EH przy średnim graniu 2-3h na dzien wytrzymały 4 lata

Mam podobne jak Pacuła spostrzeżenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ja również zakupiłem EH po wielu latach używania GL.

Poniżej moje subiektywne odczucia. Jestem super zadowolony z EH, ale może i tak wrócę do GL w przyszłości, bo GL są mniej równe, ale może bardziej potrafią czarować? Hmm...  EH są dla ludzi, którzy nie potrzebują korekty dźwięku lampami. 

Gold Lion, jak to ktoś powiedział, są… złote. Co to oznacza?

1.     Góra jest nienatarczywa, nie tak otwarta jak w przypadku EH.

2.     Góra jest mniej otwarta, co może być zaletą w wielu systemach, gdzie należy górę troszkę temperować. W takich systemach ta góra z Gold Lion może być nazwana „bardziej szlachetną”. Dzwoneczki są bardziej dźwięczne.

3.     Średnica jest dopalona, ale jest jakaś dziwna rzecz z tą średnicą. Z jednej strony średnica jest gęsta, a jednocześnie też nie do końca idealnie zgrana/zszyta z górą pasma. 

4.     Bas jest bardziej potężny niż z EH ale gorzej kontrolowany, bardziej misiek.

EH:

1.     Bas krótszy, ale bardziej zróżnicowany. Zamiast miśka, zróżnicowanie, ale może komuś brakować basu, lżej tu jest. Dużo pewnie zależy od systemu. Ja mam monitory i jest OK, ale jak cherlawe jakieś monitory, to pewnie lepiej GL.

2.     Średnica nie jest taka gęsta, ale zdecydowanie lepiej zszyta z górą. Ktoś napisał, że te lampy brzmią jak dobry tranzystor – może coś w tym jest. 

3.     Góra bardziej rozciągnięta – nie ma ostrości, ale można potestować do jakiej częstotliwości słyszymy 😉

4.     Konsekwencją puntu 3, przy EH jest lepsza przestrzeń, zwłaszcza w głąb. 

EH są mniej lampowe ale mają zalety łączące cechy lampy i tranzystora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sebastian_2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z brzmienia tych lamp - Shuguang HIFI KT88-98
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mdavis napisał:

Jestem zadowolony z brzmienia tych lamp - Shuguang HIFI KT88-98
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz napisać coś więcej na temat brzmienia tych lamp? I czy było wszystko ok z lampami od strzała czy musieli dosłać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, trueman napisał:

Możesz napisać coś więcej na temat brzmienia tych lamp? I czy było wszystko ok z lampami od strzała czy musieli dosłać? 

Dobra dynamika, mocny trochę zaokrąglony bas, lecz zróżnicowany. Średnica dobrze rozmieszczona, góra stonowana lecz wyraźna. Muzyka czytelna tzn separacja instrumentów 

Z lampami wszystko OK 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Takie pytanie, planuje zainwestować w KT88. Czy Golden Lion są nadal produkowane w rosji, czy od czasu wojny coś się zmieniło w tej materii?

Bo to są chyba lampy amerykańskie. Tak?

Z góry dziękuję za informacje.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kupno lamp i ich zuuzycie to raczej nie jest inwestycja tylko czysta konsumpcja.
Te lampy sa produkowane w Rosji i sa rosyjskie.
Gwoli ścisłości, tak nie do końca masz rację. Może być i tym i tym.

Przykładów kest wiele np. starych lamp, których zapasy się lub są na wyczerpaniu. Ich ceny wielokrotnie wzrosły i można było na nich zarobić niezłą kasę.

Tu przytoczony przykład GL, przed wojną kt88 można było za 1000pln kupić a obecnie?

Dziękuję za informację. Człowiek, który je sprzedaje napisał, że to lampy amerykańskie, produkowane w rosji. Napisał też, że nadal z rosji wysyła się je do USA. Ja tego nie wiem, nie sprawdzałem, nie weryfikowałem. Jeśli tak jest no to sam nie wiem co o tym myśleć.

Chciałem je kupić, ale ta rosyjskość mnie powstrzymuje.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GB napisał:

Człowiek, który je sprzedaje napisał, że to lampy amerykańskie, produkowane w rosji. Napisał też, że nadal z rosji wysyła się je do USA. Ja tego nie wiem, nie sprawdzałem, nie weryfikowałem. Jeśli tak jest no to sam nie wiem co o tym myśleć.

Chciałem je kupić, ale ta rosyjskość mnie powstrzymuje.

Może być to prawdą, gdyż taką informację uzyskałem w sklepie z Kielc co prawda w kwesti 300B. Skoro rosyjskość jest hamulcem to możesz iść w chińskość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, GB napisał:

Gwoli ścisłości, tak nie do końca masz rację. Może być i tym i tym.

Przykładów kest wiele np. starych lamp, których zapasy się lub są na wyczerpaniu. Ich ceny wielokrotnie wzrosły i można było na nich zarobić niezłą kasę.

Tu przytoczony przykład GL, przed wojną kt88 można było za 1000pln kupić a obecnie?

Dziękuję za informację. Człowiek, który je sprzedaje napisał, że to lampy amerykańskie, produkowane w rosji. Napisał też, że nadal z rosji wysyła się je do USA. Ja tego nie wiem, nie sprawdzałem, nie weryfikowałem. Jeśli tak jest no to sam nie wiem co o tym myśleć.

Chciałem je kupić, ale ta rosyjskość mnie powstrzymuje.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz
 

Tak, ale to nie sa stare lampy. Po za tym lampy nie jest latwo sprzedac, szczegolnie te drogie.

Jezeli dobrze kojarze to sa one amerykanskie w tym sensie ze wlascicielem fabryki jest kapital amerykanski. Natomiast ta fabryka jest w Rosji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce się uniknąć kupowania lamp KT88 i innych produkcji chińskiej lub rosyjskiej to są jeszcze europejskie alternatywy. Warto jednak zwrócić uwagę na to aby nie kupować odpadów lampowych w Polsce ale od poważnego dystrybutora np. w Austrii lub USA.

Polscy sprzedawcy - firmy kupują lampy C-Grade, które są tak naprawdę odpadem ale przecież w fabryce nikt lamp nie będzie wyrzucał. Fabryki lamp dokonują bardzo dokładnych pomiarów po produkcji i klasyfikują je w/g zmierzonych parametrów.

 W ten sposób polscy cwaniacy - handlarze zepsuli opinię fabryce JJ. Kupują odpady i sprzedają jako premium.

Podobnie jest z lampami Electro-Harmonix. Można kupić w Polsce tylko odpady, które nie wiem w jaki w ogóle sposób do nas trafiają a można kupić A-Grade tylko trzeba sobie ściągnąć samemu z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bluesboss

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, fafarskid napisał:

Jezeli dobrze kojarze to sa one amerykanskie w tym sensie ze wlascicielem fabryki jest kapital amerykanski. Natomiast ta fabryka jest w Rosji.

Dokładnie tak mówiła właścicielka sklepu z Kielc.

1 minutę temu, bluesboss napisał:

Podobnie jest z lampami Electro-Harmonix. Można kupić w Polsce tylko odpady, które nie wiem w jaki w ogóle sposób do nas trafiają a można kupić A-Grade tylko trzeba sobie ściągnąć samemu z USA

Jak masz jakieś sprawdzone namiary na sklepy z Austrii i USA to się podziel. Tylko w przypadku USA należy mieć na uwadze dodatkowe opłaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cortes napisał:

Dokładnie tak mówiła właścicielka sklepu z Kielc.

Jak masz jakieś sprawdzone namiary na sklepy z Austrii i USA to się podziel. Tylko w przypadku USA należy mieć na uwadze dodatkowe opłaty.

Mam bardzo sprawdzone namiary na Austrię i USA i znam od wielu lat osobiście dystrybutora w Austrii. Podam może jeszcze dzisiaj bo wpadłem na chwilę.

Mam też potwierdzone bezpośrednio z fabryki JJ i KR informacje dotyczące testowania lamp po produkcji i jakie lampy gdzie trafiają i jakie kto zamawia. Do nas jedzie tylko szmelc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bluesboss napisał:

Mam też potwierdzone bezpośrednio z fabryki JJ i KR informacje dotyczące testowania lamp po produkcji i jakie lampy gdzie trafiają i jakie kto zamawia. Do nas jedzie tylko szmelc.

Zgroza. Zakladam, ze powyższe dotyczy nie tylko kt88. Czy producenci nie brandują jakoś tych ,odpadów,.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bluesboss napisał:

Mam też potwierdzone bezpośrednio z fabryki JJ i KR informacje dotyczące testowania lamp po produkcji i jakie lampy gdzie trafiają i jakie kto zamawia. Do nas jedzie tylko szmelc.

Na szczęście nie używam lamp powyższych producentów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mdavis napisał:

Na szczęście nie używam lamp powyższych producentów 

Tylko wiesz, tak może być z wszystkimi lampami dostępnymi u nas. Analogicznie jest z produktami spożywczymi na zasadzie profilowania klienta w kontekście jakości produktu x (czytaj Polacy to świnie i zjedzą wszystko).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cortes napisał:

Tylko wiesz, tak może być z wszystkimi lampami dostępnymi u nas. Analogicznie jest z produktami spożywczymi na zasadzie profilowania klienta w kontekście jakości produktu x (czytaj Polacy to świnie i zjedzą wszystko).

Lampy kupuje na Ebay 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bluesboss napisał:

Mam bardzo sprawdzone namiary na Austrię i USA i znam od wielu lat osobiście dystrybutora w Austrii. Podam może jeszcze dzisiaj bo wpadłem na chwilę.

Mam też potwierdzone bezpośrednio z fabryki JJ i KR informacje dotyczące testowania lamp po produkcji i jakie lampy gdzie trafiają i jakie kto zamawia. Do nas jedzie tylko szmelc.

No tak, ale czy na pudełku/lampie nie powinno być jakiegoś oznaczenia? Ja czasami kupuję jakieś markowe spodnie z "outletu", ale na nich zawsze jest stempel "secound".

 

 

2 godziny temu, mdavis napisał:

Lampy kupuje na Ebay 😊

Mam wątpliwości, czy Ebay jest takim wiarygodnym w 100% miejscem zakupów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, StachMuszel napisał:

No tak, ale czy na pudełku/lampie nie powinno być jakiegoś oznaczenia?

Na Psvane i Shuguang są informacje o parametrach lampy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/11/2024 at 2:01 PM, mdavis said:

Jestem zadowolony z brzmienia tych lamp - Shuguang HIFI KT88-98
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdzie je nabywałes?

17 hours ago, fafarskid said:

Tak, ale to nie sa stare lampy. Po za tym lampy nie jest latwo sprzedac, szczegolnie te drogie.

Jezeli dobrze kojarze to sa one amerykanskie w tym sensie ze wlascicielem fabryki jest kapital amerykanski. Natomiast ta fabryka jest w Rosji.

Super podsumowanie tech psychozy anty-rosyjskiej "Fabryka w Rosji - kapitał USA" 

Ja ma gdzies kupuje produkt taki jaki mi pasuje nie ulegam psychozie "pseudo-wojennej"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak masz jakieś sprawdzone namiary na sklepy z Austrii i USA to się podziel. Tylko w przypadku USA należy mieć na uwadze dodatkowe opłaty.
A co to za kielecki sklep? I jak jest z klasą tych GL w kontekście tego, co tu napisano? Czy to A-grade.

PS Czy GL mają nabitą klasę na opakowaniu?

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.