Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny kupić, coś z okolic KEFa REFERENCE


lian

Rekomendowane odpowiedzi

sprobuj moze z B&W 804 Diamond cena sklepowa 3.5k€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jesli cena nie odstrasza to

zapraszam tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jako egozot kompletny tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mój pokój ma 25m2

no to B&W Diamond 804.

 

chyba ze wszysthie manele z pokoju "upchniesz gdzie indziej" i wygluszysz sciany ustrojami to i 800tki wejda. ;D

 

p.s. slyszalem kefy 207 z pierwszej serii na 30m2 i bylo jak w niebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, u mnie to jest tak. Nie ma maneli w pokoju jakichś tam, które mogłyby zakłócić słuchanie. już dawno powiedziałem: won z pudłami. i nie ma. Ale to jest pokój ładny. Jest np. stół jadalny nie wielki, kanapa i to wszystko. Ale dojdą stylowe ze dwie płytkie serwantki/krednesy do płyt i jakichś innych rzeczy. Na podłodze jest drewno. Pokój ma 3.3m. Więc powiem tak, jest trochę powietrza. Po drugie mam taką teorię:

Tanie kolumny które mają nierówno strojony otwór, grają bardziej pokojem. Kolumny lepsze oczywiście niepozbaiwone wpływu pomieszczenia emitują dźwięk bardziej same z siebie - czyli wstawione do w 100% wytłumionego pokoju zagrają pełnym spektrum, bo nie potrzebują "oparcia" w ścianach.

 

I w zasadzie tak było. Kefy two, mimo dużej ilości basu grały dobrze. Jak było głośno to było więcej basu. Sonusy zagrały wyraźnym rezonansem w pewnym zakresie basu i musisz bardzo ściszyć żeby szyby nie wypadły. Więc wielkość kolumny to jedno a liniowa emisja to drugie. A TO ŻE JEST POGŁOS to trzecia sprawa i to trzeba wyeliminować. Nie będę wykładał pokoju gąbkami. Raczej zachowam charakter "normalnego pokoju" tylko ze dołoże parę dobrze zamaskoanych ustrojów

 

w zasadzie wynegocjowałem niezłą cenę tych kef reference three, ale trochę się boję czy mnie nie zabiją. w końcu two miały w wooferze 2x6'' a te mają 2x8''. Czy to zagra? Czy już będę w kolumnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

u mnie tez jest czym oddychać i rozumiem w pełni brak gratów, co wprowadzę w życie jak tylko skończę remont :D

 

nie zabija cie te kefy, to będzie mniej więcej tak jak telewizorem:

 

1 etap: 42" starcza.

2 etap: małe to, może 47"?

3. etap: nie no kupie jednak 50".!

Etap ostatni: 55" - dlaczego od razu na to nie wpadłem?!!! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział na B&W 802 seria 80 -4500zł, 801 seria 80-5900zł,to zupełnie inne granie niż nowe suchotniki B&W. pomyśl warto, ten sam okres co stare dobre Reference Kef seri 105,107.Zero utraty na wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupieł kef reference three. widzę że dość rzadka kolumna. ciężko kupić. Jak skończę rozbudowę toru analogowego, powrócę na wiosnę do tematu kolumn. Dziękuję za wsparcie. Ogólnie fajny dział na tym forum, bo ludzie jacyś bardziej wyluzowani i normalni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jarek, nie każdy musi lubić B&W a poza tym nie wiadomo w jakiej konfiguracji ktoś słuchał nim ocenił tak lub inaczej.

Wiesz że można je podłączyć do suchego,twardego toru audio i tak też zagrają bo jak mają zagrać.

Ale można je podłączyć do soczystego, miękkiego toru z dużym nasyceniem średnicy i wtedy zagrają zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Wiesz Jarek, nie każdy musi lubić B&W a poza tym nie wiadomo w jakiej konfiguracji ktoś słuchał nim ocenił tak lub inaczej.

Wiesz że można je podłączyć do suchego,twardego toru audio i tak też zagrają bo jak mają zagrać.

Ale można je podłączyć do soczystego, miękkiego toru z dużym nasyceniem średnicy i wtedy zagrają zupełnie inaczej.

Wiesz dobrze , że większość "opinii" na tym forum to wyssane z palca bzdury.

Założę się , że opiniodawca nawet nie widział na żywo tych kolumn , o których takie brednie wypisuje nie mówiąc o porównaniu ich do innych u siebie w domu.

 

To co piszesz o różnym brzmieniu w połączeniu z różnymi sprzętami to rzecz oczywista.

Natomiast nie o tym jest mowa.

Twój przedmówca twierdzi , że w porównaniu do serii N nowa seria D jest gorsza, bo tak to tłumacząc wprost zabrzmiało.

A takie twierdzenia to po prostu brednie.

Co tu jeszcze komentować?Ale powiem ci ,że nawet mnie już takie wypowiedzi nie dziwią po przeczytaniu ostatnich zamieszczanych przez jednego "kolumnofila" od harf i karpi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi ale odkad na forum od miesiaca w kazdym temacie pojawiaja sie wpisy o Bowersach dostałem juz kilka propozycji okazyjnych zakupów samych rarytasów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie przesadzam z twierdzeniem, że zmiana elektroniki powoduje że nie gra już sucho czy tak czy siak. Moim zdaniem kolumna i każdy element posiada cechy własne, których skala jest różna od konfiguracji, ale charakter zachowują zawsze. Oczywiście nie piszę tego w kontekście powyższych wypowiedzi, bo nie o to chodzi. Chodzi bardziej o problem że niektórzy biorą to bardzo dosłownie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd kolega wziął tego typu przemyślenia?

Pytam bo ciekawe rzeczy piszesz na forum. Odważna opinia.

Rzeczywiście napisałem bardzo ogólnikowo, faktem jest iż nie miałem możliwości porównać w tym samym czasie B&W sprzed 30 lat i nowych modeli z serii 800 , z tą samą elektroniką i w tym samym pomieszczeniu.Moje stwierdzenia są jedynie oparte odsłuchy, różnym czasie i różnych miejscach. Stwierdzam jedno lubię charakter grania sprzętu lat 70-80.Owszem są dziś produkty godne polecenia, lecz ja w tym się nie mogę odnaleźć.Panowie jeżeli w salonie sprzęt za 100000zł nie gra przynajmniej dla mnie, no cóż widocznie musi w tym coś być, Do info średnio 5miesięcy w roku jestem po za granicami kraju, staram się odwiedzać ciekawe miejsca związane z Hi FI,słucham i myślę i moje spostrzeżenia są takie a nie inne.Pozdrawiam

 

Wiesz dobrze , że większość "opinii" na tym forum to wyssane z palca bzdury.

Założę się , że opiniodawca nawet nie widział na żywo tych kolumn , o których takie brednie wypisuje nie mówiąc o porównaniu ich do innych u siebie w domu.

 

To co piszesz o różnym brzmieniu w połączeniu z różnymi sprzętami to rzecz oczywista.

Natomiast nie o tym jest mowa.

Twój przedmówca twierdzi , że w porównaniu do serii N nowa seria D jest gorsza, bo tak to tłumacząc wprost zabrzmiało.

A takie twierdzenia to po prostu brednie.

Co tu jeszcze komentować?Ale powiem ci ,że nawet mnie już takie wypowiedzi nie dziwią po przeczytaniu ostatnich zamieszczanych przez jednego "kolumnofila" od harf i karpi ;)

Kolega oczywiście bardzo się z zbulwersował,rozumiem twoje podejście częściowo masz rację większość ludzi piszący na ty forum opisuje coś czego nie widziało,tym bardziej nie słuchało,Do kolegi wiadomości, sprzętem vintage zajmuje się ,można to rzec zawodowo,O wszystkich modelach o których piszę są prze ze mnie oferowane na sprzedaż. nowe konstrukcje z racji pewnych sytuacji przechodzą przez moje ręce i wiem co piszę.Nie mylić piszę co wiem. Rozumiem że kolega tak jak ja przerzuca średnio jakieś 200 par kolumn i około 100 wzmacniaczy ,jeżeli chodzi o wiedzę korzystam z netu raczej do porównań cenowych,i informacji technicznych. Pozdrawiam i napinaj się tak bo nie w tym rzecz. Gdyby kolega chciał posłuchać ewentualnie nabyć choć by taki model jak B&W 801 serii80 daj znać cena to 6900zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Rzeczywiście napisałem bardzo ogólnikowo, faktem jest iż nie miałem możliwości porównać w tym samym czasie B&W sprzed 30 lat i nowych modeli z serii 800 , z tą samą elektroniką i w tym samym pomieszczeniu.Moje stwierdzenia są jedynie oparte odsłuchy, różnym czasie i różnych miejscach. Stwierdzam jedno lubię charakter grania sprzętu lat 70-80.Owszem są dziś produkty godne polecenia, lecz ja w tym się nie mogę odnaleźć.Panowie jeżeli w salonie sprzęt za 100000zł nie gra przynajmniej dla mnie, no cóż widocznie musi w tym coś być, Do info średnio 5miesięcy w roku jestem po za granicami kraju, staram się odwiedzać ciekawe miejsca związane z Hi FI,słucham i myślę i moje spostrzeżenia są takie a nie inne.Pozdrawiam

 

Kolega oczywiście bardzo się z zbulwersował,rozumiem twoje podejście częściowo masz rację większość ludzi piszący na ty forum opisuje coś czego nie widziało,tym bardziej nie słuchało,Do kolegi wiadomości, sprzętem vintage zajmuje się ,można to rzec zawodowo,O wszystkich modelach o których piszę są prze ze mnie oferowane na sprzedaż. nowe konstrukcje z racji pewnych sytuacji przechodzą przez moje ręce i wiem co piszę.Nie mylić piszę co wiem. Rozumiem że kolega tak jak ja przerzuca średnio jakieś 200 par kolumn i około 100 wzmacniaczy ,jeżeli chodzi o wiedzę korzystam z netu raczej do porównań cenowych,i informacji technicznych. Pozdrawiam i napinaj się tak bo nie w tym rzecz. Gdyby kolega chciał posłuchać ewentualnie nabyć choć by taki model jak B&W 801 serii80 daj znać cena to 6900zł

Ja się wcale nie napinam. Tak jak już wcześniej pisałem, na forum jest dużo wpisów lecz nie wiele treści.

Chętnie wymienię z kimś opinie ale oparte na argumentach a nie na "życiowych mądrościach".

Każdy ma prawo lubić to co chce ale nie oznacza to ,że jest to jedynie słuszna opinia.

 

Dziękuję za twoją propozycję dot. kolumn B&W.

Niestety nie skorzystam z tej okazji ponieważ już kolumny B&W posiadam z nowej serii i do suchotników ich raczej nie zaliczam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz się irytować,bo jesteś posiadaczem,B&W,nie obrażaj się , ale nie mam dobrego zdania o środkowych modelach tej jak by nie było zacnej marki, szczególnie że większość z nich składanych jest nie końiecznie na terytorium korony . Jeżeli firma pozwala sobie na takie potknięcia jak, wysłanie kolumn z nie podłączonymi przewodami w środku i dotyczy to kolumn wyjętych z pudełka, to nie dziw się mojego podejścia.Jeszcze jedno za co lubię- vintage często grają już z średniej klasy elektroniką ,nowe produkty wymagają odpowiednich często dość kosztownych urządzeń.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Oczywiście możesz się irytować,bo jesteś posiadaczem,B&W,nie obrażaj się , ale nie mam dobrego zdania o środkowych modelach tej jak by nie było zacnej marki, szczególnie że większość z nich składanych jest nie końiecznie na terytorium korony . Jeżeli firma pozwala sobie na takie potknięcia jak, wysłanie kolumn z nie podłączonymi przewodami w środku i dotyczy to kolumn wyjętych z pudełka, to nie dziw się mojego podejścia.Jeszcze jedno za co lubię- vintage często grają już z średniej klasy elektroniką ,nowe produkty wymagają odpowiednich często dość kosztownych urządzeń.Pozdrawiam

Nie miałem takich doświadczeń jak ty z B&W i problemami z jakością.

Ale to może tylko z tego powodu,że nie posiadam kolumn vintage ze średniej półki.

 

Proponuje tobie zapoznać się z jakością kolumn made in USA i tym co za "przystępną cenę proponują" (z nielicznymi wyjątkami) a potem myślę ,że docenisz wyroby z Europy i Japonii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega cały czas kąśliwy,Niech będzie że masz rację.Jeżeli uważasz że 801 B&W są ze średniej półki ofert vintage,To w takim razie chętnie poznam wyższe modele tej zacnej manu. A o jakich kolumnach mówisz pisząc made in USA. A wyroby z Eur.czy Jap. vintage znam powiedzmy dobrze. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Widzę że kolega cały czas kąśliwy,Niech będzie że masz rację.Jeżeli uważasz że 801 B&W są ze średniej półki ofert vintage,To w takim razie chętnie poznam wyższe modele tej zacnej manu. A o jakich kolumnach mówisz pisząc made in USA. A wyroby z Eur.czy Jap. vintage znam powiedzmy dobrze. Pozdrawiam

 

Źle mnie zrozumiałeś. Wcale nie twierdzę ,że B&W 801 to złe kolumny. Wręcz przeciwnie.

Ty wspominałeś o kolumnach vintage ze średniej półki i ja się do takich odniosłem. B&W 801 to nie średnia półka.

Co do kolumn vintage nie mam takich i nie interesują mnie za bardzo - ew. może być interesujące poczytanie o ich historii.

Ponadto nie wiem o jakich kolumnach B&W 801 piszesz (N czy D).

Jeżeli masz na myśli stary model (N) to nie ma o czym pisać w kontekście porównania ich do najnowszej serii 800 D.

Między tymi seriami jest przepaść technologiczna i wszyscy , którzy interesują się tą marką o tym wiedzą.

 

Co do następnej kwestii kolumn made in USA to proponuję tobie np. postawić koło siebie TAD,Isophona i Wilsona i opisać twoje wrażenia wizualne.

Oczywiście są też wyjątki w USA np. kolumny Magico Q5 lub Q7 , które są technologicznie i wizualnie na najwyższym światowym poziomie. Ale już np. V3 to po prostu żenada i wstyd dla tej marki. Pudło wygląda jakby wykonały je dzieci w ramach zajęć ZPT a zaciski to chyba podpatrzyli w muzeum techniki od Tonsila.

 

Tak czy inaczej : ja wolę zgrabne blondynki od grubych brunetek ( to tak w temacie gustów) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Wcale nie twierdzę ,że B&W 801 to złe kolumny. Wręcz przeciwnie.

Ty wspominałeś o kolumnach vintage ze średniej półki i ja się do takich odniosłem. B&W 801 to nie średnia półka.

Co do kolumn vintage nie mam takich i nie interesują mnie za bardzo - ew. może być interesujące poczytanie o ich historii.

Ponadto nie wiem o jakich kolumnach B&W 801 piszesz (N czy D).

Jeżeli masz na myśli stary model (N) to nie ma o czym pisać w kontekście porównania ich do najnowszej serii 800 D.

Między tymi seriami jest przepaść technologiczna i wszyscy , którzy interesują się tą marką o tym wiedzą.

 

Co do następnej kwestii kolumn made in USA to proponuję tobie np. postawić koło siebie TAD,Isophona i Wilsona i opisać twoje wrażenia wizualne.

Oczywiście są też wyjątki w USA np. kolumny Magico Q5 lub Q7 , które są technologicznie i wizualnie na najwyższym światowym poziomie. Ale już np. V3 to po prostu żenada i wstyd dla tej marki. Pudło wygląda jakby wykonały je dzieci w ramach zajęć ZPT a zaciski to chyba podpatrzyli w muzeum techniki od Tonsila.

 

Tak czy inaczej : ja wolę zgrabne blondynki od grubych brunetek ( to tak w temacie gustów) ;)

Ja natomiast lubię wszystkie kobiety,tylko czasami wina brak aby mi się wszystkie podobały hi,hi,hi..

1- Co do przewagi technologicznej ,czy technicznej młodszych flagowców B&W ,nie zamierzam z tobą dyskutować- ponieważ masz rację.Zapomniałeś jedynie,napisać o różnicach w cenie Topowe modele -dzisiejsze są średnio 5 do 15 razy droższe od modeli vintage,oczywiście są wyjątki-unikaty itd. Czyli jeżeli mam wybrać w tej samej cenie dzisiejszy produkt a,starszy model w tej samej cenie często o kilka modeli wyższy wybieram vintage. Koniec tematu.

2-do twojej wiadomości Isophon to topowy niemiecki konstruktor kolumn - z ciekawostek, w czasie wojny przeprowadzał badania i próby nad bronią dźwiękową oczywiście dla A.H. P.S mój syn jest powiedzmy muzykiem to dla n iego sprowadziłem wzmacniacz gitarowy oparty na głośnikach tej manufaktury.

Raczej zastanawiam się o co koledze chodzi-chcesz mi udowodnić że nie mam pojęcia o czym piszę.Nie wiesz czego słuchałem ,a czego nie,co gościło u mnie w domu ze sprzętu.Zeszliśmy tu zupełnie nie potrzebnie na temat który nie dotyczy wątku, ale dziękuje za wnikliwe spostrzeżenia. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja natomiast lubię wszystkie kobiety,tylko czasami wina brak aby mi się wszystkie podobały hi,hi,hi..

1- Co do przewagi technologicznej ,czy technicznej młodszych flagowców B&W ,nie zamierzam z tobą dyskutować- ponieważ masz rację.Zapomniałeś jedynie,napisać o różnicach w cenie Topowe modele -dzisiejsze są średnio 5 do 15 razy droższe od modeli vintage,oczywiście są wyjątki-unikaty itd. Czyli jeżeli mam wybrać w tej samej cenie dzisiejszy produkt a,starszy model w tej samej cenie często o kilka modeli wyższy wybieram vintage. Koniec tematu.

2-do twojej wiadomości Isophon to topowy niemiecki konstruktor kolumn - z ciekawostek, w czasie wojny przeprowadzał badania i próby nad bronią dźwiękową oczywiście dla A.H. P.S mój syn jest powiedzmy muzykiem to dla n iego sprowadziłem wzmacniacz gitarowy oparty na głośnikach tej manufaktury.

Raczej zastanawiam się o co koledze chodzi-chcesz mi udowodnić że nie mam pojęcia o czym piszę.Nie wiesz czego słuchałem ,a czego nie,co gościło u mnie w domu ze sprzętu.Zeszliśmy tu zupełnie nie potrzebnie na temat który nie dotyczy wątku, ale dziękuje za wnikliwe spostrzeżenia. Pozdrawiam

Widzę , że dyskutujemy ze sobą ale chyba w różnych językach.

Nic tobie nie zarzucam (jeżeli tak twierdzisz to w którym miejscu?) i nic nie mam zamiaru tobie udowodnić.

Jak sam stwierdziłeś - rzecz oczywista jest bezdyskusyjna.I tak trzymać!!!

Na forum jest wielu przeciwników i krytyków kolumn B&W.

Ale nawet nie chce mi się z nimi już dyskutować bo myślę, że ci najbardziej zagorzali nawet nie słuchali tego co tak krytykują.

 

 

Ponadto rozmawialiśmy na temat jakości (lub też bylejakości ) niektórych producentów kolumn.

W nawiązaniu do twojej wypowiedzi wskazałem , że (jak dla mnie) europejscy i japońscy producenci prezentują lepszą jakość wykonania niż (w większości) producenci z USA.

Podałem tobie jeden z prostych przykładów na potwierdzenie tego co pisałem.

I to by było na tyle.

 

P.S.

Nie wiedziałem ,że Isophon to taka stara firma i w czasie wojny współpracowała z wujkiem Adolfem:)

Ale to nic nadzwyczajnego bo 99% firm współpracowało i dorobiło się na wojnie i niewolnikach (Siemens,Krupp,BASF itp.itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te firmy nie mialy innego wyjscia, jak wspolpracowac. wszyscy pracownicy zwlaszcza na kierowniczych stanowiskach ktorzy nie byli "brunatni" zegnali sie czesto praca lub zyciem.

 

z historii chyba jedyna marka ktora sie oparla "wybitnej brunatnosci" to AEG. tyle ze oni byli czerwoni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Widzę , że dyskutujemy ze sobą ale chyba w różnych językach.

Nic tobie nie zarzucam (jeżeli tak twierdzisz to w którym miejscu?) i nic nie mam zamiaru tobie udowodnić.

Jak sam stwierdziłeś - rzecz oczywista jest bezdyskusyjna.I tak trzymać!!!

Na forum jest wielu przeciwników i krytyków kolumn B&W.

Ale nawet nie chce mi się z nimi już dyskutować bo myślę, że ci najbardziej zagorzali nawet nie słuchali tego co tak krytykują.

 

 

Ponadto rozmawialiśmy na temat jakości (lub też bylejakości ) niektórych producentów kolumn.

W nawiązaniu do twojej wypowiedzi wskazałem , że (jak dla mnie) europejscy i japońscy producenci prezentują lepszą jakość wykonania niż (w większości) producenci z USA.

Podałem tobie jeden z prostych przykładów na potwierdzenie tego co pisałem.

I to by było na tyle.

 

P.S.

Nie wiedziałem ,że Isophon to taka stara firma i w czasie wojny współpracowała z wujkiem Adolfem:)

Ale to nic nadzwyczajnego bo 99% firm współpracowało i dorobiło się na wojnie i niewolnikach (Siemens,Krupp,BASF itp.itd).

 

Ja lubię produkty B&W,oczywiście tylko w obrębie linii 800.Natomiast swoje uwagi mam.Osobiście posiadam monitory Matrix 805 z końcowego etapu produkcji z lat 90-tych dodatkowo podłączonych do dedykowanego i z początkiem produkcji dodawanego w cenie katalogowej filtra,pozwalającego Matrix osiągnąć pełnie zaprojektowanych przez inżynierów rozwiązań.pewnego dnia niesiony entuzjazmem i propagandą sukcesu B&W wypożyczyłem do domu B&W 805 Diamond i wnikliwie porównałem je w kontrolowanych warunkach,w tym samym pomieszczeniu, na tym samym secie w ciągu tygodnia.I co? i gumno jak mawiała młoda lekarka Bowers faktycznie się rozwinął..........marketingowo:) co oczywiście nie oznacza,że to są kiepskie głośniki, ale swoich protoplastów nie umieją już od paru edycji wyprzedzić-opinia dotyczy porównania monitorów!Znam też doskonale jak graja Matrix 801 i jeśli porównanie do obecnych flagowców 800, wypada tak samo jak monitorów to....nadal uważam,że współczesne Bowersy nie są złe, ale niestety nie są lepsze od serii Matrix z lat 90-tych.

Zapraszam do lektury- uzasadnienia tego co ja w kontrolowanych warunkach domowych doświadczyłem:

 

http://kenrockwell.com/audio/b-w/matrix-805.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja lubię produkty B&W,oczywiście tylko w obrębie linii 800.Natomiast swoje uwagi mam.Osobiście posiadam monitory Matrix 805 z końcowego etapu produkcji z lat 90-tych dodatkowo podłączonych do dedykowanego i z początkiem produkcji dodawanego w cenie katalogowej filtra,pozwalającego Matrix osiągnąć pełnie zaprojektowanych przez inżynierów rozwiązań.pewnego dnia niesiony entuzjazmem i propagandą sukcesu B&W wypożyczyłem do domu B&W 805 Diamond i wnikliwie porównałem je w kontrolowanych warunkach,w tym samym pomieszczeniu, na tym samym secie w ciągu tygodnia.I co? i gumno jak mawiała młoda lekarka Bowers faktycznie się rozwinął..........marketingowo:) co oczywiście nie oznacza,że to są kiepskie głośniki, ale swoich protoplastów nie umieją już od paru edycji wyprzedzić-opinia dotyczy porównania monitorów!Znam też doskonale jak graja Matrix 801 i jeśli porównanie do obecnych flagowców 800, wypada tak samo jak monitorów to....nadal uważam,że współczesne Bowersy nie są złe, ale niestety nie są lepsze od serii Matrix z lat 90-tych.

Zapraszam do lektury- uzasadnienia tego co ja w kontrolowanych warunkach domowych doświadczyłem:

 

http://kenrockwell.com/audio/b-w/matrix-805.htm

 

A czytałeś uważnie?

 

"...Sorry if I'm not showing any respect if you just bought a pair of the 805 Diamonds; if you did, then why are you reading this? I'm sure they're awesome, but I'll wait until I get to hear them to pass judgment on if they are as good as the original..."

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

A czytałeś uważnie?

 

"...Sorry if I'm not showing any respect if you just bought a pair of the 805 Diamonds; if you did, then why are you reading this? I'm sure they're awesome, but I'll wait until I get to hear them to pass judgment on if they are as good as the original..."

 

pozdrawiam

 

Uważnie to ja kolego słuchałem,mam nadzieję,że nie chcesz wpaść w pułapkę własnej krytyki i zarzucić mi,że to co słuchałem w domu było tylko internetowym omamem?Teraz ja zapytam,a Ty takie porównanie uczyniłeś?twierdzisz ,że nowa linia 800 to inna epoka,to wiedza empiryczna,czy tak sobie dywagujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Uważnie to ja kolego słuchałem,mam nadzieję,że nie chcesz wpaść w pułapkę własnej krytyki i zarzucić mi,że to co słuchałem w domu było tylko internetowym omamem?Teraz ja zapytam,a Ty takie porównanie uczyniłeś?twierdzisz ,że nowa linia 800 to inna epoka,to wiedza empiryczna,czy tak sobie dywagujesz?

Uwierz mi , że jest to wiedza namacalna ;)

Jak chcesz dowodów to mogę tobie przedstawić na priv.

 

Ale chyba nie do końca się zrozumieliśmy.

Przedstawiłeś jakieś opracowanie , które okazało się nie do końca na temat, ponieważ facet sam przyznał , że nie słuchał NAJNOWSZYCH 805D.

Czy jest tak napisane czy też ja coś nie zrozumiałem?

 

Poza tym co ty chcesz udowodnić bo nie za bardzo kumam?

To,że masz stare B&W 805 i ,że tobie się bardziej podoba ich granie niż nowych B&W805D?

Twoje prawo i twój "gust".

A o czym to ma niby jeszcze świadczyć?

O tym ,że nowe B&W są gorsze bo tobie się nie podobają?

 

Chyba trochę nie tak jest jak myślisz.

 

A tu masz do poczytania o porównaniach z wiarygodnego żródła:

 

http://www.audio.de/testbericht/lautsprecher-b-w-800-diamond-956373,189.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Uwierz mi , że jest to wiedza namacalna ;)

Jak chcesz dowodów to mogę tobie przedstawić na priv.

 

Ale chyba nie do końca się zrozumieliśmy.

Przedstawiłeś jakieś opracowanie , które okazało się nie do końca na temat, ponieważ facet sam przyznał , że nie słuchał NAJNOWSZYCH 805D.

Czy jest tak napisane czy też ja coś nie zrozumiałem?

 

Poza tym co ty chcesz udowodnić bo nie za bardzo kumam?

To,że masz stare B&W 805 i ,że tobie się bardziej podoba ich granie niż nowych B&W805D?

Twoje prawo i twój "gust".

A o czym to ma niby jeszcze świadczyć?

O tym ,że nowe B&W są gorsze bo tobie się nie podobają?

 

Chyba trochę nie tak jest jak myślisz.

 

O tym samy,że Tobie bardziej podobają się "nowe"

Czy jak napiszę: "chyba trochę nie tak jest jak myślisz" to taki "argument"będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

O tym samy,że Tobie bardziej podobają się "nowe"

Czy jak napiszę: "chyba trochę nie tak jest jak myślisz" to taki "argument"będzie ok?

 

O gustach się nie dyskutuje.

Natomiast to ty napisałeś , że stare nowe B&W zmarnowały ostatnie lata pracy i nie wyprodukowali nic lepszego.

Jest to oparte na jakichś konkretach czy tylko na twoim guście?

 

Bo jak chcesz pogadać o konkretach to myślę ,że się mylisz.

Wiele nowych rozwiązań zostało wprowadzonych przez tą firmę (i inne firmy zapewne też) na próżno?

Np. wysoko tonowy głośnik diamentowy to taki bajer marketingowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.