Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny kupić, coś z okolic KEFa REFERENCE


lian

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wiadomo, że należy posłuchać i zdecydować. Tylko że organizacja tematu jest dość trudna. Dlatego zanim do tego dojdzie chciałem podpytać o SUBIEKTYWNE opinie, chociaż zwykle nie lubię takich pytań.

 

Moje kef reference two uległy uszkodzeniu, mniejsza o to. Nie mam odpowiedzi czy dostanę nowe przetworniki. Być może nie.

 

Są rtóżne opcje:

1. Kupić inne kolumny z tej serii i podmienić przetworniki lub zostawić nowo nabyte (na ebayu są regularnie jakieś)

2. Kupić kolumny używane za 10K typu kef reference 205 seria 1 np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3.Kupić kolumny nowe kef reference 205/2 - ale to wtedy raczej nówki za 37K bo używane ciężko dostać

 

Jak widać, stać mnie na nowe kolmny za 30K, tylko zastanawiam się czy warto:

1. Czy moje stare kef reference two kontra 205 są znacząco gorsze (jeśli w ogóle są) że warto nabyć te drugie do 10K?

2. Czy różnice między 205 a 205/2 są tak znaczące że nie warto przesiadać się kef reference two na 205 tylko dodać kasę i nabyć 205/2?

 

Rzecz więc sprowadza się do tego jaka jest skala różnic i tego dotyczy moje pytanie. Kto z Was słuchał tych kolumn? Umówmy się. Stare reference mogę nabyć za np. 3K, jeśli mam wydać 30K na nowe, to chciałbym żeby były znacząco lepsze zakładając że kierunek brzmieniowy wyznaczony przez starsze kefy jest zachowany.

 

No i na koniec. Skoro mógłbym się szarpnąć na te 30K to może w tej cenie można kupić coś znacząco lepszego od 205/2, coś innej marki - tutaj proszę o opinie ludzi, którzy słuchali kolumn 205/2. Może NAIM OVATOR 400?

 

Pokój 25m2, wysoki sufit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego obecnie trwa licytacja Kef 205.2 na angielskim ebay, zwróć na nie uwagę,przy odrobinie szczęścia wyrwiesz ja za około 10000zł ,jeżeli będziesz zainteresowany ,mogę pomóc w ich ściągnięciu ,u mnie goszczą Kef 107.2. I nie zamienię ich na żadne nowe modele serii Reference.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabłysnąłem to szybko zgasne,posłuchaj najwyższych modeli Kefa jeszcze sprzed 90 r,później nowych wersji Reference odpowiedź znajdziesz sam,I jeszcze jedno jeżeli 3Tyś a 30 nie robi tobie żadnej różnicy,to szukaj 109 Midston i po sprawie. Dlaczego bym nie zmienił starych na nowe? Ano dla tego że znam te i te.I wybieram stare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

105/2 słuchałem i rozumiem wybór kolegi lukag72. Sam bym kiedyś takie do siebie wstawił i to na długi czas zakończyłoby moje poszukiwania.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, toż nie neguję. Właśnie o subiektywne opinie mi chodzi, tylko jeśli to możliwe to napiszcie jak duże są te róznice i w jakim kierunku. Też używam starszych kefów, bo model reference two jest z 95 roku. Jeśli chodzi o gładkość, przejście z średnicy do wysokich tonów, i w ogóle o ilość informacji to muszę powiedzieć że kocham te kolumny. Pytanie jak to wygląda w 205.2. Niedosyt jeśli chodzi stare kefy czuję trochę na basie. JEst on równy, nisko schodzi, ale troszkę poluźniony. Pewnie dlatego kef wrócił do przetworników montowanych od frontu a nie w środku.

 

lukag72 nie obrażaj sie, naprawdę nie miałem nic złego na myśli, dziękuję Ci za oferowaną pomoc.

 

109 Midston - co to jest?

 

a móisz o the maidstone, ale to za wielkie kolumny do moich skromnych 25m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iian,

Zainteresuj się może kolumnami, które sprzedaje kolega "slaaawek" z forum.

Kosztują mniej niż połowa Twojego budżetu, są prawie nowe, a obdarzone są wszystkimi, pożądanymi przez Ciebie przymiotami.

Mam na myśli Akustyki AR3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabłysnąłem to szybko zgasne,posłuchaj najwyższych modeli Kefa jeszcze sprzed 90 r,później nowych wersji Reference odpowiedź znajdziesz sam,I jeszcze jedno jeżeli 3Tyś a 30 nie robi tobie żadnej różnicy,to szukaj 109 Midston i po sprawie. Dlaczego bym nie zmienił starych na nowe? Ano dla tego że znam te i te.I wybieram stare.

To jest KEF 109 Maidstone :-)

KEF-Reference-109-Maidstone-r197x230-C-9464b779-49847784.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż stówkę i kup KEF BLADE ;)

Kolumny Kef-a dzielą się na KEF BLADE i resztę;)

 

Panowie!

Gdzie można posłuchać wysokich (i sprawnych) Kefów?

Słuchaliśmy kiedyś bodajże 107.2 i coś chyba było nie tak....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miały sparciałe zawieszenia w niskotonowchach? Jakby nie było parę ładnych lat już będą miały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miały sparciałe zawieszenia w niskotonowchach? Jakby nie było parę ładnych lat już będą miały.

właśnie te małe zawieszenia w centralnej części głośnika ulegają uszkodzeniu.

 

Dołóż stówkę i kup KEF BLADE ;)

Kolumny Kef-a dzielą się na KEF BLADE i resztę;)

Może za dwadzieścia lat, a na marginesie 109 kosztowały 50tyś funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

właśnie te małe zawieszenia w centralnej części głośnika ulegają uszkodzeniu.

 

Może za dwadzieścia lat, a na marginesie 109 kosztowały 50tyś funtów.

 

Może i kosztowały 50 tyś. i pewnie były tego warte.

Ale polecam zakupy w markowym salonie audio a nie w muzeum techniki ;)

Oczywiście zakładam ,że chcesz słuchać a nie oglądać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od tego w którym sypią się zawieszenia i wylewają kondensatory a śniedź jest już całkiem gruba.

 

To nie jaja całkiem fajne kolumny poszły się bujać a te z zawieszeniami na gumowanych szmatach się ostały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kosztowały 50 tyś. i pewnie były tego warte.

Ale polecam zakupy w markowym salonie audio a nie w muzeum techniki ;)

Oczywiście zakładam ,że chcesz słuchać a nie oglądać;)

Jeżeli chciałbym się dowartościować snobistycznie to kupował bym torby salonie Hermesa czy Luisa Vitton,

 

Panowie!

Gdzie można posłuchać wysokich (i sprawnych) Kefów?

Słuchaliśmy kiedyś bodajże 107.2 i coś chyba było nie tak....

107.2 w pełni sprawnych to u mnie , ale trzeba by było umówić się na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub 16 hz ma swoich gorący zwolenników, i w tym temacie jestem raczej lekko mówiąc zielony. Jeżeli kolega chce iść wyżej od Kef ,pozostając w tym charakterze grania,trzeba rozważyć,Zakup -Harberth,Spendor,Proac lub Rogers z serii BBC.ale to jedynie moje zdanie,oczywiście wygląd tych kolumn jest często nie akceptowalny przez ,lepszą część domowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jeżeli chciałbym się dowartościować snobistycznie to kupował bym torby salonie Hermesa czy Luisa Vitton,

 

Witam kolegę.

 

Nie za bardzo zrozumiałem twój wpis na temat snobizmu i Hermesa oraz LV?

Nie wiem jaki to ma związek z KEF-em i audio?

 

Ponadto każdy kupuje to co mu się podoba i na co go stać . A jeżeli kupuje ciuchy lub perfumy u Hermesa itp. to widocznie mu się podobają i ze snobizmem nie ma to nic wspólnego.

Jak wolisz kupować ciuch w C&A to kupuj co nie znaczy , że jesteś lepszym człowiekiem.

I nie tobie osądzać to na co inni wydają swoje pieniądze.

 

Zalecam trochę rezerwy w forowaniu opinii o innych ludziach, których nie znasz.

 

Wracając do tematu kolumn to uważam , że KEF-y to dobre głośniki a KEF BLADE to czołówka światowa.

Sam zastanawiałem się nad wyborem tych głośników jako alternatywę do tych , które mam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A tam. Jak to było w pulp fiction? Nie liżmy się po fiutach. Niech żyje subiektywność.

Ja dziś dzięki uprzejmości jednego Pana miałem okazję posłuchać zacnych kolumn 16 Hz jakiś tam model za około 9.5k. Boze. Naprawdę tylko to mogę powiedzieć. Żal mi ludzi którzy to w dobrej wierze kupują, bo nie mają lepszych doświadczeń - nikt im nie pokazał o co chodzi w dobrym dźwięku. A 10K to nie mało. Dodam, że kolumny grały z drogimi już klockami.

No ! Czekam na jakiś lincz!

 

Trochę mnie to wkurzyło. Ponieważ czytałem o tym że USHERY Z DIAMENTOWĄ KOPUŁKĄ można już kupić za 12k czy coś to pojechałem wieczorkiem do jedengo sklepu gdzie sprzedają USHERY.

 

Ale nie chciałem ich słuchać albowiem stał tam jakiś model sonus faberów - LIUTO. Posłuchałem i muszę powiedzieć że podobały mi się. Kosztują niby coś 16-18K, zabrałem do domu na test i teraz ich słucham. Parę godzin straciłem bo chwilowo nie miałem mojego genialnego pre. Dopiero teraz siedzą i słucham ale cicho. Jutro coś więcej powiem. Test tych kolumn znajduje się tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wstępnie po tym niedbałym odsłuchu opiszę krótko:

Ta recenzja jest prawdziwa. Uwaga, jeśli tu czytelniku dotarłeś z google w poszukiwaniu czegoś o tych kolumnach, to ta recenzja jest prawdziwa. Ale nie do końca. Gość pisze o wysokich tonach, że więcej. Ale nie prawda. Kopułka tnie naprawdę dokładnie i potrzebuje dobrej elektroniki. W zestawieniu z dokładnym pre tranzystorowym i końcówką mocy gra tranzystorem bardzo, dźwięczny dźwięk lecz mało finezyjny. Dopiero pre na lampie pokazuje bogactwo faktur wysokich tonów. Po drugie zależy od pokoju. Ja mam pokój 25m2 i basów bardzo dużo. Chyba w monitor pójdę. Więc u mnie basów jak zwykle za dużo.

 

Ale co z kefem? Jak to do kefa się ma? Otóż tak. KEF REFERENCE TWO któy posiadam jest z 95 roku. To jest znakomita kolumn, ten sonus gra średnicą myślę na nie gorszym poziomie. Tzn. KEF gra róniej, jeszcze barwniej, wręcz do sonusa - miękko. Bardziej plastycznie. Sonus jest przesuszony ale chyba lepiej oddaje zróżnicowanie faktur - czasem potrafi metalicznie zagrać. Bas w kefach niby większy, a jednak bardziej wyrównany. Sonusy mają lepszą przestrzeń, ale nie z powodu wysokich tonów jak recenzent sugerował. Sama średnica selektywniej rysuje, być może trochę kosztem barwy.

Ogólnie dobre kolumny, ale nie wiem czy lepsze od kefa. najbliższe dwa dni odsłuchów to pokażą.

 

Tymczasem pozdrawim

 

zapomniałem napisać, że w sklepie na chwilę włączyliśmy te ushery z diamentową kopułką. Ta kopułka ma coś z prawdziwej biżuterii - cygana nie ozdobi :) Kolumny przyciemnione, kocowate, bas uproszczony, puka kartonem - to już nie do przyjęcia, to już zabawka a nie instrument

 

Albo pójdę w to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest prawdziwy hi-end!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

 

Nie za bardzo zrozumiałem twój wpis na temat snobizmu i Hermesa oraz LV?

Nie wiem jaki to ma związek z KEF-em i audio?

 

Ponadto każdy kupuje to co mu się podoba i na co go stać . A jeżeli kupuje ciuchy lub perfumy u Hermesa itp. to widocznie mu się podobają i ze snobizmem nie ma to nic wspólnego.

Jak wolisz kupować ciuch w C&A to kupuj co nie znaczy , że jesteś lepszym człowiekiem.

I nie tobie osądzać to na co inni wydają swoje pieniądze.

 

Zalecam trochę rezerwy w forowaniu opinii o innych ludziach, których nie znasz.

 

Wracając do tematu kolumn to uważam , że KEF-y to dobre głośniki a KEF BLADE to czołówka światowa.

Sam zastanawiałem się nad wyborem tych głośników jako alternatywę do tych , które mam.

 

pozdrawiam

Witam kolegę,mój wpis dotyczący Hermesa i LV -był jedynie przytykiem do muzeum Techniki, A na marginesie ,kupuje od czasu do czasu jakieś rzeczy w/w salonach.Jaszcze jedno na niektóre modele toreb Hermesa trzeba czekać 2 lata,i kosztują tyle co dobry zestaw HI-END.Ale to oczywiście po za tematem. Pozdrawiam

 

Panowie. A tam. Jak to było w pulp fiction? Nie liżmy się po fiutach. Niech żyje subiektywność.

Ja dziś dzięki uprzejmości jednego Pana miałem okazję posłuchać zacnych kolumn 16 Hz jakiś tam model za około 9.5k. Boze. Naprawdę tylko to mogę powiedzieć. Żal mi ludzi którzy to w dobrej wierze kupują, bo nie mają lepszych doświadczeń - nikt im nie pokazał o co chodzi w dobrym dźwięku. A 10K to nie mało. Dodam, że kolumny grały z drogimi już klockami.

No ! Czekam na jakiś lincz!

 

Trochę mnie to wkurzyło. Ponieważ czytałem o tym że USHERY Z DIAMENTOWĄ KOPUŁKĄ można już kupić za 12k czy coś to pojechałem wieczorkiem do jedengo sklepu gdzie sprzedają USHERY.

 

Ale nie chciałem ich słuchać albowiem stał tam jakiś model sonus faberów - LIUTO. Posłuchałem i muszę powiedzieć że podobały mi się. Kosztują niby coś 16-18K, zabrałem do domu na test i teraz ich słucham. Parę godzin straciłem bo chwilowo nie miałem mojego genialnego pre. Dopiero teraz siedzą i słucham ale cicho. Jutro coś więcej powiem. Test tych kolumn znajduje się tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wstępnie po tym niedbałym odsłuchu opiszę krótko:

Ta recenzja jest prawdziwa. Uwaga, jeśli tu czytelniku dotarłeś z google w poszukiwaniu czegoś o tych kolumnach, to ta recenzja jest prawdziwa. Ale nie do końca. Gość pisze o wysokich tonach, że więcej. Ale nie prawda. Kopułka tnie naprawdę dokładnie i potrzebuje dobrej elektroniki. W zestawieniu z dokładnym pre tranzystorowym i końcówką mocy gra tranzystorem bardzo, dźwięczny dźwięk lecz mało finezyjny. Dopiero pre na lampie pokazuje bogactwo faktur wysokich tonów. Po drugie zależy od pokoju. Ja mam pokój 25m2 i basów bardzo dużo. Chyba w monitor pójdę. Więc u mnie basów jak zwykle za dużo.

 

Ale co z kefem? Jak to do kefa się ma? Otóż tak. KEF REFERENCE TWO któy posiadam jest z 95 roku. To jest znakomita kolumn, ten sonus gra średnicą myślę na nie gorszym poziomie. Tzn. KEF gra róniej, jeszcze barwniej, wręcz do sonusa - miękko. Bardziej plastycznie. Sonus jest przesuszony ale chyba lepiej oddaje zróżnicowanie faktur - czasem potrafi metalicznie zagrać. Bas w kefach niby większy, a jednak bardziej wyrównany. Sonusy mają lepszą przestrzeń, ale nie z powodu wysokich tonów jak recenzent sugerował. Sama średnica selektywniej rysuje, być może trochę kosztem barwy.

Ogólnie dobre kolumny, ale nie wiem czy lepsze od kefa. najbliższe dwa dni odsłuchów to pokażą.

 

Tymczasem pozdrawim

 

zapomniałem napisać, że w sklepie na chwilę włączyliśmy te ushery z diamentową kopułką. Ta kopułka ma coś z prawdziwej biżuterii - cygana nie ozdobi :) Kolumny przyciemnione, kocowate, bas uproszczony, puka kartonem - to już nie do przyjęcia, to już zabawka a nie instrument

 

Albo pójdę w to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest prawdziwy hi-end!

Sam prawdziwe i ciekawe słuchanie zaczynałem od Kefa 104.2 czyli model wcześniej niż model two.W owym czasie posiadałem również Audio Physic Tempo,dwa różne odmienne dźwiękowo zestawy. Uwaga!!! KEf podpięty pod zestaw Linn niestety ustąpił małym monitorom BBC LS3/5a,oczywiście bass w Kef był obszerniejszy i ale to zrozumiałe kolumna 5-krotnie większa.Osobiście uważam iż najlepszą Serią Kef jest seria z ;budką; czyli model 105.2 w idealnym stanie jakieś 3500zł powyżej serii10.model wyżej to już prawdziwy klasyk 107.2 + eqalizer qube. Ta kolumna znalazła się w pierwszej 10 rankingu Stereofile 40lecia.Jeżeli chodzi o model który wskazałeś na ebay ,to wszystko ok,jednak cena zbyt wygórowana przynajmniej o 30% procent.Jeżeli nie przywiązujesz uwagi do wyglądu,cały czas polecam produkty Harberth Acostic HL2 lub Proac, czy Spendora, dla przykładu Proac Responce 3.5 będzie dużo bardziej przejrzystą kolumną niż Kef 3, cena około 10000zł. oczywiście absolutnym rarytasem jest model Responce 5,lecz cena po za zasięgiem i dostępność raczej znikoma.Oczywiście podaje koledze przykłady zestawów już uważanych jako ,vintage.Ale niech kolega mi wierzy na słowo nanosiłem się tych kolumn dużo w celu porównań odsłuchowych, podpięte były pod różną elektronikę od integr,po przez monobloki lampowe.charakterystyka brzmienia bardzo różna. Następna sprawa to kombinacja kablami.i tu kolega ma następną drogę przed sobą.Na pewno zwróciłeś kiedyś uwagę na recenzje kolumn opisywane przez specjalistów,nie jednokrotnie trzeba kombinować z tak zwaną synergią.Nie zrażać się tym iż jakieś kolumny grają nie ciekawie.Stosuje jedną zasdę jeżeli coś przychodzi do historii to musi w tym coś być. jest ona kluczowym choć nie jedynym ważnym aspektem całego zestawu. I jeszcze jedno. Jeden model kolumny, różnie -nacisk na to słowo ,zagra w innych pomieszczeniach. Ale to tylko moja sugestia oparta na wieloletnich próbach. Pozdrawiam, P.S Sonus Faber- tak ale tylko Guarneri.i koniec by był z poszukiwaniami,tylko ta cena. Jeszcze jedna sprawa ,zapewne zadasz sobie pytanie,dlaczego tak obstaje przy starych konstrukcjach .Powody są dwa. 1- kiedyś robiono coś z duszą,pasją,dziś też zdarzają się produkty najwyższych lotów,ale za tym idzie cena,najlepsze konstrukcje zaczynają się od dziesiątków tysięcy wzwyż.2-W cenie do 10000zł jestem w stanie przerzucać zestawami. Na marginesie jeden łódzki audiofilii,posiada zestaw kolumn Magnat Qantum 1006,zwróć na nie uwagę również na większy model 1009.Na niemieckim rynku koło 2000eur.Wygląd jak i brzmienie bardzo ciekawe. Pozdrawiam życzę udanych poszukiwań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spokojnie posłuchałem dziś tych sonusów. Nie chcę źle o nich mówić, to dobre głośniki. Ale porównując do KEF

OBIEKTYWNIE

Bas zrobiony zupełnie inaczej ale niższa klasa to jest. Zgodnie z tendencjami konturowy, szybszy, ale jednak trąci pudłem/kartonem. KEF z racji tego że jest wooferem nie ma takiego impulsu, ale liniowość jest większa. Obiektywnie jest tak, że jakby brakuje wyższych harmonicznych. Kolumnom brakuje eteryczności. To bardzo przeszkadza. Mimo sporej selektywności brakuje eteryczności. Lampa jest jakby tłamszona z tego powodu nie widać jej pełnego wydźwięku, nie rozwija się bo od góry coś ją hamuje

SUBIEKTYWNIE

Mimo tego, że sonusy mają już dobrą średnicę, to jednak sporo brakuje do kefów, niższa średnica jest przyciemniona ale to jest spory zakres, który nie będąc uzupełnianym przez harmoniczne powoduje wrażenie ubytku dźwięku. Dzieje się to wszystko przy obecności mocnych wysokich tonów, tylko nie ma to nic do rzeczy. KEF daje tutaj transparentność średnicy i palstyczność wysokich o wiele lepszą. Sonus same słyszalne wysokie tony ma dokładniejsze, potrafią być sypkie, metaliczne, kefowi brakuje tego. Ogólnie sonus gra dzwiekiem przesuszonym, selektywnym ale mało plastycznym.

 

Sonus gra efekciarsko, ale jest to nadal mało dojrzała kolumna. Bardzo fajna, ale nie dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne kolumny, czyli jak ze sztucznych głośników uzyskać naturalny dźwięk.

 

Membrany kewlarowe, ceramiczne, kanapkowe itd., itp. Parametry i merketing. Plus ładna obudowa. Muzyki w tym 10%. Z 90% kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne kolumny, czyli jak ze sztucznych głośników uzyskać naturalny dźwięk.

 

Membrany kewlarowe, ceramiczne, kanapkowe itd., itp. Parametry i merketing. Plus ładna obudowa. Muzyki w tym 10%. Z 90% kolumn.

 

I tak i nie. Trochę racji kolega ma, o tyle że przy niewłaściwym doborze reszty toru często tak jest, iż system nie gra dobrze.

Nowoczesne materiały nie są stosowane dla marketingu tylko dla lepszej wytrzymałości, sprawności i takiej,czy innej założonej charakterystyki. Jak rozumiem kolega lubi przetworniki celulozowe? Czyli krótko mówiąc....papierowe, kartonowe?

One też mają swoje wady, chyba jednak większe.

Choćby większa wrażliwość na zmiany wilgotności w pokoju i z czasem nie trzymanie parametrów.

Większa wrażliwość na uszkodzenia przy dużych natężeniach dźwięku oraz trudniejsze do uzyskania założenia sztywnosci i wielu innych parametrów.

Ważne jest też chyba jednak dość szybkie zużywanie się takich kartonowych przetworników i po 5 latach wiele takich kolumn kiepsko gra i kiepsko wygląda.

Z jakiegoś powodu firmy produkujące kolumny w znacznej większości odeszły od "papieru" czy pulpy celulozowej i ciagłe pracują nad innymi rozwiązaniami,bo taka jest potrzeba.

A że różnie to im wychodzi to już inna sprawa.

Najważniejszy jest dobór wzmacniacza i okablowania. Twarde suche kolumny potrzebują miękkiej i soczystej reszty toru audio.

 

Poza tym zawsze ryzykowne jest słuchanie nowych kolumn bo żadne nowe kolumny nie grają!

Wygrzanie i rozruszanie przetworników trwa dość długo,min.kilkaset godzin grania.

W salonach audio mają sprzety które grały Max 50-100h. Słuchanie takich jest bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te sonusy, to są wygrzane. ja powtarzam, ze nie są to złe kolumny, w sklepie pobiły rywali. Po porostu jeszcze za mało i nie zgodzę się nazywać tego hi-endem wg mojej definicji. Ale być może tak grają kolumny w tym przedziale cenowym wyprodukowane w europie i przy takim poziomie sprzedaży, z czegoś trzeba żyć. Dla mnie osobiście technologie są sprawą wtórną jeśli chodzi o kolumny, za mało ich słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te sonusy, to są wygrzane. ja powtarzam, ze nie są to złe kolumny, w sklepie pobiły rywali. Po porostu jeszcze za mało i nie zgodzę się nazywać tego hi-endem wg mojej definicji. Ale być może tak grają kolumny w tym przedziale cenowym wyprodukowane w europie i przy takim poziomie sprzedaży, z czegoś trzeba żyć. Dla mnie osobiście technologie są sprawą wtórną jeśli chodzi o kolumny, za mało ich słuchałem.

 

Może kolega ma duże oczekiwania w relacji do finansów...tzn za duże?

Bo widać że kolega wymagający jest i takie prawo kolegi i nawet fajnie,

że jest ktoś osłuchany i wie "co w trawie piszczy" ale wtedy też wymagania

i oczekiwania rosną a na ich spełnienie trzeba mieć...bilety...Narodowego Banku Polskiego... :-)

Świat jest okrutny.

Zapewne można by wybrać bardziej High Endowe paczki tylko za ile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od początku.

Wydawało mi się że wymagania ma dość normalne zwyczajne :) Nie uprawiam tu bufonady w stylu, że z boku lewej kolumny przeleciał motylek i teraz z krzyczę TO NIE GRA!

 

KEF REFERENCE TWO kupiłem za śmieszną kwotę. I jakoś ta kwota i wiek sprzętu mentalnie powodowały poczucie że mimo wszystko to jest zabawa. Bo przecież współczesne konstrukcje technologicznie poszły do przodu, bo oczekiwania rynku są inne, bo jest większa konkurencja. Po za tym słychać wady kefów, słychać poluźniony bas na spodzie (ale nie gra kartonowo). Więc mam dość skromne podejście do tego co mam i gdzieś takie poczucie jest w mojej głowie, że sporo jeszcze można, ale nie koniecznie sięgając po top.

 

Ponieważ z pewnych przyczyn kolumny uległy awarii zacząłem się zastanawiać czy odtworzyć je, kupując drugie za śmieszne pieniądze. Ale ale, tak jak pisałem wcześniej, skoro zmieniam to może jednak coś ca 30k?

Wniosek jest jeden, czy 10K czy 30K trzeba uważać, bo wzrost ceny nie powoduje w tym zakresie żadnych gwarancji. Do tematu trzeba podejść ostrożnie i naprawdę sporo posłuchać. Sądzę że to jest kilka miesięcy pracy nad tematem.

I to właściwie tyle. Na czymś muszę słuchać, więc kupię sobie te kefy bo wiem na czym stoję. Po drugie mam chrapkę na te reference three, bo dodatkowy głośnik z przodu może poprawić odpowiedź na basie i niskiej średnicy, widziałem w necie że ludzie podłączają tę kolumnę do naprawdę drogich klocków.

 

Potem będę sobie szukać. 30k czy 50k, szczerze mówiąc nie ma to aż takiego znaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.