Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 20tys pln


makato

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno bym posłuchał Clearaudio Ovation:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20000 to juz spora kwota jest....trzeba szukać-taka rada.

w tej kwocie mam gramofon z ramieniem 10 i pół cala,wkładkę referencyjną,pre lampowe z oddzielnym zasilaniem oraz

półtorametrowe referencyjne kable phono...........i jeszcze na kilka płyt zostało-także cierpliwość się opłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić jakiegoś starocia typu Thorens TD160S z SME czy nawet Garrarda 401 w jakiejś ciekawej plincie? Sprzęt z duszą a i zawsze za tyle samo/więcej można to odsprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić jakiegoś starocia typu Thorens TD160S z SME czy nawet Garrarda 401 w jakiejś ciekawej plincie? Sprzęt z duszą a i zawsze za tyle samo/więcej można to odsprzedać.

 

Nie wspominając nawet o topowych Micro Seiki czy Luxman PD 555.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że jestem jedynym, któremu w ogóle nie podchodzą nowe, drogie gramofony:)

Stare micro-seiki wyjdzie cenowo chyba jeszcze drożej niż transrotor, choć oczywiście wolałbym micro-seiki.

Z TD160 szału nie ma, ale już 5xx to co innego. Lub modyfikowane TD125 LB. I wyjdzie 3 razy taniej...

Za 20tys. pewnie można wychaczyć garrarda 301 Shindo...ale co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa masa talerza tym mniejsze zniekształcenia. Dlatego niektórzy produkują talerze o średnicy większej niż płyta (np. Kuzma, Peezeet). Dlatego też w Kuzma Stabi S można dokupić drugi talerz i położyć go na pierwszy. Szpindel jest na tyle wysoki, że wystaje ponad 2 talerze. Inni jak w Michell Gyro czy Blue Note Bellavista dociążają talerz odważnikami przykręcanymi od spodu talerza.

 

Transrotorów nie znam i jak dla mnie są one brzydkie więc ich bym nie wybrał.

Co do Michell to raczej nie ma sensu rozpatrywać całej oferty tylko kupić Orba SE - powinien kosztować ciut poniżej 20kzł. Jak właśnie sprawdziłem na stronie producenta nie ma już podanego dystrybutora w PL. Wcześniej miał go Grobel Audio, rok temu były 2 sztuki na Audio Shoł chyba w pokoju Szemis (www.szemis.pl). Osobiście "wyleczyłem" się z miekkich gramików i mając 20kzł kupił bym Kuzmę Stabi S 12" (jest też wersja na 2 ramiona). Do tego zasilacz i drugi talerz od Kuzmy i zakręcany docisk od Michell.

 

Tak samo jak przedmówicy polecam wyprawę do RCMu. O gramikach możesz również pogadać z peezeetem, ma ogromną wiedzę. Nie wiem jeszcze ile dokładnie jego gramik będzie kosztował, ale pod względem technologicznym zapowiada się lepiej niż proponowana przeze mnie firmowa Kuzma do której mam sentyment i która bardzo mi się podoba wizualnie.

 

Gdyby to było takie proste przełożenie : waga talerza / jakość dźwięku. To nic by nie stało na przeszkodzie aby talerze ważyły po 80kg.

 

Czym się różnią modele Michell Orbe od Gyro ( poza kolorem)?

Rozumiem czyjeś zamiłowanie do tradycji , ale mnie stare modele zupełnie nie kręcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie talerzem i łożyskiem talerza - Orbe ma gruby talerz z winylu, a Gyro cienki z odważnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej kupić jakiegoś starocia typu Thorens TD160S z SME czy nawet Garrarda 401 w jakiejś ciekawej plincie? Sprzęt z duszą a i zawsze za tyle samo/więcej można to odsprzedać.

 

Stary Thorens td160 max modyfikacje, plinta tlumienie matu bitumiczne itp. , lozyska, okablowanie SME3009 z Ortofon 2M Bronze przy Raven One Jelco SA 750+ Denon 304 gra jak stwierdzila zona "bardzo tanio".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh i znowu z tą żona...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Głównie talerzem i łożyskiem talerza - Orbe ma gruby talerz z winylu, a Gyro cienki z odważnikami.

 

Talerz Orbe jest dociążany. Różnią się również zasilaczem, o ile wiem. Muszę powiedzieć, że łamałem się długo, czy nie kupic Orbe, zanim ostatecznie zdecydowałem, że jednak za dużo kosztuje jak na moje obecne możliwości. Mam Ad Fontes i to jest dobry wybór, jednak gdybym szukał współczesnego gramofonu znanej firmy w cenie do 20 kzł, Orbe SE byłby na niekwestionowanym pierwszym miejscu listy. Nawiasem mówiąc, strona stroną, jaka jest taka jest, ale W. Szemis po prostu przywozi sprzęt na odsłuch do potencjalnego klienta, co wydaje mi się przyjaznym sposobem handlu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.