Skocz do zawartości
IGNORED

Shiga mini kit - zamówienie


ja_brzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Co do obudów do shiga to Tibi z Vicol już zrobił do projektu ( chyba prototyp ? ). Na swojej swojej stronie z wymiarował i zamieścił to cudo ( także w Corelu ):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co pamiętam to kolega Chudy ( ale to do sprawdzenia w starym wątku o shiga ) oferował obudowy do shiga , Może ma jeszcze dojście do tego zakładu ?

 

 

A tu jeszcze parę zdjęć z forum diyaudio :

 

link do wątku o shiga na forum diyaudio :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Byłoby fajnie aby zrobić zamówienie chociaż na płytę wierzchnią ...reszta obudów wg. własnego uznania ...co Ty na to Łukasz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma moje oko taka obudowa mogłaby być nawet w całości. zacnie wygląda i wydaje się być dostatecznie duża żeby upchnąć wszystko w środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odszczekuje tantale sa wporzo. Był babol w zasilaniu bez oscyloskopa niewykrywalny. Teraz gada naprawdę dobrze zwłaszcza ze jeszcze niegrzebany. Jak ktoś napisał na diyaudio.com lepiej niż oryginał JVC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój własny błąd przekombinowalem. Podlaczylem prosciucha na 317 z trafkiem 10W calosc 50 zeta i daje radę. Teraz czas na wyczyn, zegarek, stabki, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy do tymczasowego zasilania, takie trafo się nadaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za jakosc. Foty komorka

 

tam jest blad. wlasnie na to wpadlem. drucik musi byc dluzszy o 2 mm i powinien isc do rezystora r39 (widze ze nikt tego nie zauwazyl)

 

zaraz dam fote

 

..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest blad. wlasnie na to wpadlem. drucik musi byc dluzszy o 2 mm i powinien isc do rezystora r39 (widze ze nikt tego nie zauwazyl)

 

zaraz dam fote

 

..

 

To jak to zagrało w przypadku tych dwóch złozonych skoro teraz odkryleś błąd, hmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis dobry tylko wykonanie kiepskie :(

 

jeden byl bez poprawki (twoj)

gsh byl z poprawka (musi sobie poprawic)

 

uklad jest tolerancyjny jak juz dawno temu pisalem... mowa o rezystorze 270kR... patrzac na spadki napiec na nim nie powinien wiele zmieniac.. (ale jesli mozna to czemu nie zrobic poprawnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, dobrze wiesz, że sie cieszę, że mi to poskładałeś )) ale mam cykora gdy ujawniasz jakieś babole... " u mnie być serce do zając" dużo boję się ;-)...czyli innymi słowy...boję sie problemów, które wynikają z niepoprawnego układu, wszak paczka już w drodze do mnie, czyli na korektę nie można już liczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />tam jest blad. wlasnie na to wpadlem.  drucik musi byc dluzszy o 2 mm i powinien isc do rezystora r39 (widze ze nikt tego nie zauwazyl)<br /><br />

 

> Andy777

 

Czy u ciebie na gotowym złożonym przez Vicol-a kicie jest ten sam błąd który wykrył marosik ? i jak to u ciebie gra ? a może już zrobiłeś korektę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być, bo płytki z tej samej produkcji. Póki co zanim nie rozdziele zasilania to olewam. Jak gra? Lepiej niż oryginał z boomboxa. Jedyne co zrobiłem to wymiana kondzia 0.1 na multicap 0.01.

Apropos rozdzielenia: ile regulatorow potrzeba? I o jakich parametrach w sensie np Niskie szumy, niska impedancja, czy dobre tlumienie zakłóceń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Jedyne co zrobiłem to wymiana kondzia 0.1 na multicap 0.01. <br />

 

A jakie zmiany w dźwięku po zmianie na multicap 0.01 ? U Vicola siedział chyba w tym miejscu tantal Kemeta .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakie zmiany w dźwięku po zmianie na multicap 0.01 ? U Vicola siedział chyba w tym miejscu tantal Kemeta .

Nie wiem zmieniłem od razu bo tak miałem zakodowane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko małpa nie zmienia zdania. Zmuszony jestem przyznać, ze klonik nie gra dobrze, kolejny odsluch tym razem na klasyce wykazał daleko idące niedostatki co do barwy i dociazenia. Słychać wyraźnie zgubny wpływ przeladowania tantalami. Original był na elektrolitach i nie było takiej szczegolowosci i planktonu jak teraz, ale za to barwa była wporzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kondami to w nieskończoność można zmieniać.

ja, kurde, miałem do marosika dzisiaj po napęd pojechać bo ostatnio zapomniałem zabrać, ale, o ile płytka odpali oczywiście, na dzień dobry będzie mi to grało na tantalach w wersji mil spec. zobaczę jak będzie.

z moim doświadczeń ze wszelkimi modyfikacjami sekcji cyfrowych wynika, że najlepiej sprawdzają się kondy mkt philipsa(takie pomarańczowe) 1uf.

w behringerze zastąpiły bg nx i te poszły na sprzedaż(swoboda jaką dostał dźwięk jest nie do opisania).

tylko w przy kościach akm te 1uf wystarczały, czy w shiga będzie działać, tego nie wiem(jeszcze, ale napewno sprawdzę).

największe pomarańczowe philipsy widziałem to 6.8uf, obecnie na ebayu stoją za 15$ 40sztuk z horendalną opłatą za wysyłkę z Holandii 12$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z pola bitwy... niestety póki co porażka, nie wstał. Polutowane, podłączone, wszystko niby ok, napięcia zasilania podane gdzie trzeba. Po podaniu sygnału zamknięcia drzwiczek laser przesuwa się w stronę początku ścieżki i jakby próbował przesunąć się jeszcze bardziej i tak buja się na początku. Za pierwszym razem próbował jeszcze kręcić płytą i szukać, teraz niestety nawet tego nie robi. Chyba trzeba będzie wysłać komuś mądrzejszemu żeby zerknął. Oj szkoda, już się cieszyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marosik to samo sugerował, optycznie nic nie widać. Już dziś nie mam siły, sprawdziłem miernikiem nogi scalaków, chyba siedzą OK, jutro może przelecę lutownicą przez wszystkie elementy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec... jak to andy napisal...

 

przejrzalem dosc dokladnie funkcje i osadzenie w przestrzeni tego reza o ktorym byla mowa...

 

to ze pisza ze 64pin odnosi sie do RF nic nie znaczy... czesc cyfrowa tego scalaka ustala np napiecie Vref >>>>????

a co za tym idzie wszystko co zwiazane z vref chyba powinno byc polaczone do masy cyfrowej a nie analogowej oraz do napiecie VDD czyli jesli dobrze pamietam 56pin....

 

co ciekawe nota katalogowa nie zawsze zgadza sie z zyciem. np na schematach wewnetrznych scalaka sa podane rezki 20kR a omomierzem mierzy sie 10kR>?

tego typu niescislosci moga powodowac znaczne rozbieznosci jesli chodzi np o prad wyjscia DOUT a co za tym idzie jego oporu.

 

wg noty katalogowej r36 wogole nie istnieje (wiec i ja go nie wlutowalem) co sie okazuje klon dziala ale... laser potrafi przerwac. po wlutowaniu na swoje miejsce / VICOL oryg.... wszystko dziala jak nalezy..

czyli

 

r36 jest wydaje sie byc dobrze wpiety a mylili sie w JVC oraz ja (rozbieznosc noty katalogowej>>???)

 

 

 

z ciekawych rzeczy jakie mozna znalezc na plytce vicol to...

 

sciezka z trana staba jest bardzo gruba.. ale polecam zerknac pod spod plytki :) to chyba zart.... albo jakis np bezpiecznik bo mysle ze 1 A to on nie wytrzyma... (teoretyzujac bo tam nie ma pradow 1A)

 

kolejna rzecz to kondki na Vref. powinny byc jak najblizej nogi vref a tu.... jeden smd pieknie osadzony (pochwala dla vicol)a drugi polecial gdzies na sam koniec sciezki i z cala pewnoscia nie pelni swojej funkcji.

 

noga Agnd pin 22 >? 9242 laczy sie z masa cyfrowa sprzetu ale.... kondy stabilizujace napiecie nogi 64 podpiete sa do masy analogowej... cos to mi sie wydaje byc mocno dziwnym :) (ja u siebie poprawilem czyli przecialem wylewke masy i mase analogowa 9242 podpialem do czesci analogowej czyli do tasmy lasera...

 

 

kolejna rzecz to petla masy wytworzona przez 2 piny tasmy lasera od strony scalakow.

 

wydaje sie ze plytka vicola jest dobrze zaprojektowana. staram sie wiec ustalic po co zrobili taka petle ktora obejmuje m.in tran sterujacy moca laser led. >???? (jutro pewnie przetne ta petle i bede wiedzial czy tak ma byc)

 

andy kazdy z nas wie co bylo najwazniejsze i ile trzeba bylo sie nadobierac kondow w konkretne miejsce ;)

 

moja podpowiedz do 100uF.35V silmic II bezolowiowy za tranej stabilizujacym.

 

update

 

ja uruchomilem juz 3 klony bez wpadek. da sie ;)

 

braklo mi rezkow 10k

na 10k2 tez dziala :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kajo - 1 kpl.

2. MARER - 1 kpl.

3. mihau_r - 1 kpl.

4. ja_brzoza - 1 kpl.

5. kopczas - 1 kpl.

6. audiophill666 - 1 kpl.

7. jervas - 1 kpl.

8. mabor55 - 1 kpl.

9. piotrektychy - 1kpl

10. koluszkin - 1kpl

11. gsh - 1kpl

12. jankre - 1 kpl.

13. avs - 1kpl.

14. yogilla - 1kpl.

15. konankombo - 1kpl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.