Skocz do zawartości
IGNORED

Shiga mini kit - zamówienie


ja_brzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Informacyjnie tylko powiem, że mój klon ożył :-) i oczywiście nic wielkiego, zbyt delikatnie lutowałem i zrobiły się zimne luty, tylko tyle i aż tyle.

Co do traf to zadzwonię po weekendzie zapytam jak postępy. Z dociskiem podobnie, pliki poszły, mam nadzieję, że testowa sztuka powstanie szybko, ale to jednak, nawet przy tych 21 elementach, które zamawiamy, dla nich małe zlecenie i musimy się pewnie wstrzelić w termin.

 

Pozdr

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brzoza za info, już wiem, że te trafa, to kolejne wyrwane włosy z głowy( te 6 odczepów przy obecnych moich czterech ) heh ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superrrr

W sumie to 6x9V to będzie ...12 przewodów :-)

 

Przy okazji zapytam, do wyjścia rca...( gdzieś tego klona trzeba wpiąć, do jakiegoś daca) tam dajesz jakąś kostkę na dwa piny, czy wlutowujesz przewód coaxial bezpośrednio do płytki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podłączyłem dzisiaj się shigę do prądu i nie ruszyła. Wyświetlacz świeci ale cała reszta nie reaguje.

Na początku myślałem, że to złączki, ale poprawiłem i nic to nie dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja shiga reanimowana. Wymiana LC78601 pomogła. Przy okazji zakupiłem hotaira za całe 100 zł. :) I na razie tyle... brak docisku.

 

Dociśnij drugą płytą (patent kolego marosika) :-)

 

 

ja podłączyłem dzisiaj się shigę do prądu i nie ruszyła. Wyświetlacz świeci ale cała reszta nie reaguje.

Na początku myślałem, że to złączki, ale poprawiłem i nic to nie dało.

 

A reaguje jakkolwiek na zwieranie przewodów od CD door?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociśnij drugą płytą (patent kolego marosika) :-)

 

 

Czyli zamiast krążka druga płyta i wtedy "latających talerzy " nie będzie? hmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A reaguje jakkolwiek na zwieranie przewodów od CD door?

 

nie..muszę posprawdzać napięcia bo w nocy byłem już nieprzytomny.

jakie macie napięcie w punktach V?i jakie powinny być wskazania miernika na złączce motor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem już na pewno, że nie styka mi coś w złącze cd door na płycie głównej.

dzisiaj mierzyłem napięcia i nagle po przestawieniu płytki do pionu wyświetlacz zareagował, tzn cyfry zaczęły mrygać. i tak mrygają w jedej tylko pozycji dociśnięcia odpowiednio złączki, bo sama mi się nie trzyma w tej pozycji.

 

czy nie da kupić się gdzieś takich złączek gotowych?z pozakładanymi kablami itp??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic... ja lutowalem bezposrednio (nie zamawialem ze wszystkimi) nie ma takiego problemu ;)

 

w sklepach w W-wie smialo moge powiedziec ze nie ma :D

zlaczka na skuske i do tego 2.54mm.... czyli zostaje tme itp lub alledrogo. niestety jak widac nie wiadomo jakiej bedzie to jakosci. jak by zrobic normalne na zlaczke wpinana byloby latwiej :) przy grzebaniu nie trzeba wtedy wyswietlacza wyciagac...

 

notoryczny tobie jest potrzebny miernik z leroya za 16zl... z tym sobie poradzisz. zrob zdjecie z gory trafa a rozrysujemy co z czym polaczyc i gdzie mierzyc (i na jakim zakresie miernika)

 

ps. zdjales juz ta zwore>?

 

Informacyjnie tylko powiem, że mój klon ożył :-) i oczywiście nic wielkiego, zbyt delikatnie lutowałem i zrobiły się zimne luty, tylko tyle i aż tyle.

Co do traf to zadzwonię po weekendzie zapytam jak postępy. Z dociskiem podobnie, pliki poszły, mam nadzieję, że testowa sztuka powstanie szybko, ale to jednak, nawet przy tych 21 elementach, które zamawiamy, dla nich małe zlecenie i musimy się pewnie wstrzelić w termin.

 

Pozdr

Łukasz

 

hehe wiem cos o tym ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notoryczny tobie jest potrzebny miernik z leroya za 16zl... z tym sobie poradzisz. zrob zdjecie z gory trafa a rozrysujemy co z czym polaczyc i gdzie mierzyc (i na jakim zakresie miernika)

 

ps. zdjales juz ta zwore>?

 

 

Nic nie zdjąłem, byłem w Castoramie, ale tanich multimetrów nie mieli, poza tym muszę gdzieś załatwić te "rezki" czy jak tam je nazywacie, podczerwień namierzyć- dojść, dopytać, gdzie te diodę wpiąć. A pewnie na koniec się okaże...że cos padło he he

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na wyswietlacz. po prawej stronie jest na plytce biala linia namalowany kwardracik z napisem nad nim IR. soczewka ma byc na zewnatrz czyli patrzec na ciebie. wetknij tam odbiornik i zrob zdjecie. nie da sie tego zle zalozyc...

 

jak kupilem miernik za 17zl w leroyu i to z bateria i kablami :)

w naszym wypadku nie potrzeba super dokladnosci. wystarczy jak pokaze napiecie i jego wartosc. nie ma znaczenia czy pokaze 9 czy 9.5 czy nawet 10V....

wazne zeby rozroznic 9 od 18 a to na kazdym zrobisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja już na stało na płytce kable do napędu wludowałem, z cd door pewnie skończy się tak samo, od strony wyświetlacza i tak już mam stałe, do tego taśma od lcd raczej nie do wyciągnięcia.

problem jest tylko ze złączką od strony napędu. jak tam nie będzie stykać to już wszystko na stałe...kiepsko wtedy robić cokolwiek.

 

Marosik , możesz sprawdzić jakie masz napięcie na L1?

 

3pin można kupić przedłużacz do wentylatorów do pc..gniazda też są. ale szóstki ni ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd pro i tantale :)

 

ze strony lampizator

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kiepskie doswiadczenia jesli chodzi o tantale.. i chyba wiekszosc ma podobnie...

a mimo to w wielu dobrych sprzetach sie je uzywa. theta w swoich dac'ach tez je pakuje.. graja bardzo dobrze.

moze i tu trzeba szukac czegos innego niz wymiana i dobieranki kondensatorow >?

widze ze z wiekiem robie sie coraz bardziej sceptyczny/leniwy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik, ale gdzie nie przylożę te przewody pomiarowe, to zawsze mam zero.Czyżby też uszkodzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecie na zmienne. zakres 200V

zmienne czyli taka fala obok litery V

 

Rozmawiałem z Brzoza i już wszystko wiadomo, dzięki za odzew ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć,że kolejna shiga uruchomiona:) po godzinach walk ze złączkami i jednym zimnym lutem, wczytała płytę przed chwilą.

zaraz może będę wiedział jak gra.ładuje mi się akumulator od daca.

 

no i gra. metoda płyta na płytę jak ktoś jest cierpliwy..jak się ma sprawa z dociskami?;)

nie mam trafa z trzeba odczepami więc podłaczyłem to trafa 12v przez mostek do super teddy rega i muszę powiedzieć,że do sterowania silnikiem on się raczej nie nadaje. wyobrażam sobie,że napęd wymaga bardzo stabilnego napięcia, w tym wpadku STR ustawiony na 8v, po wciśnięciu play pokazuje 7.7 - 7.8v po czym stabilizuje się do 8v po kilkunastu sekundach.

po zatrzymaniu silnika napięcie wynosi 8.2 - 8.3v poczym wraca do 8v po paru minutach.

to może nie różnicy jeśli płyta chodzi stabilnie. patrzyłem na wskazania miernika kiedy placek z dwóch płyt przez sekundę prześlizgnął się na tacce i laser szukał co zgubił: zasilacz skakał z napięciami.niestety szybko w dół,wolno do góry.

 

za długo nieposłuchałem.bez docisku to bezsensu trochę,ale jak na mój gust te tantale trzeba będzie wymienić;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobor szczytowy sprawdzales? wstaw sobie w szyne zasilania amperomierz.. zobaczysz nawet 1.5A. nie dziw sie wiec ze spada ;)

 

w jvc bylo trafo ktore nie dawalo nawet tego 1.5A wiec o spadki napiec nie trzeba sie martwic... chodzi o to jak zachowuje sie wszystko poza silnikami/oddzielne zasilanie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STR już tak ma. na 5V będzie ok. salas powinien być lepszy ponieważ nie zalicza spadków napięcia pod obciążeniem.

wydaje mi się,że niezależnie co było w jvc tutaj trzeba zastosować rozwiązania bez kompromisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pytanie jakie zasilacze dobrać a mamy do obsadzenia 8V i 3x5V, plus oczywiście jeszcze jeden dla zegarka.

Do "fabrycznego" 8V nie jestem przekonany, nie do przyjęcia dla mnie są dywagacje co do pierwszego i drugiego kondka (BG FK czy std., 1000 czy 2000uF), diod prostowniczych, producenta regulatora, etc. Kurde balans, to nie rocket science, to zasilacz który ma dostarczyć 1A przy 8V.

 

Zakładając, że każdy ze stabków 5V ma swoje trafko i prostownik, rodzi się pytanie jak poprowadzić masy - czy wszystkie w jeden punkt np. tam gdzie wchodzi 8V, czy też raczej w pobliżu odbiorników, czy może i to i to?

Ja mam do wyboru dla 8V i 5V takie: ALWSR (Jung), STR i forumowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zegarek zewnetrzny to jesli bez separacji galwanicznej to masa niestety powinna isc razem z sygnalem (u mnie w dacu inna opcja nie chciala dzialac)

 

co do V2i V4 ktore moim zdaniem jako napiecia cyfrowe powinny byc razem (dla bezpieczenstwa scalakow). kolejna rzecz to na podstawie tych napiec a dokladnie V2 ustalane jest Vref ktore na dobra sprawe obskakuje pozostale kosci... ciekaw jestem czy probowal ktos z zewnetrznym Vref >? tzn 2.5V... moze jakis scalony malutki stab?

Jak w la6541 mozna z niego wyciagnac te +2.5V ale nigdzie nie jest powiedziane ze ten scalak ma wewnetrzne polaczenia... tzn bez wiekszych problemow powinno sie udac zastapic to napiecie zewnetrznym stabem. niestety jego wyzszosc polega na tym ze jest juz na plytce i dlugosc polaczen jest bardzo dobra (co innego jesli chodzi o laser bo tam Vref leci tasma)...

 

co do 8V to on nie potrzebuje wiecej niz 200mA w ramach dzialania plyty. dopiero jak szuka utworu/wczytuje plyte to potrzebuje pociagnac wiecej... moim zdaniem przysiadanie napiecia nie ma tu wiekszego znaczenia... (choc typ kondow i typ zasilacza w jvc mialy juz wplyw na dzwiek)...

 

napiecie silnikow nie ma nic wspolnego z pozostalymi kostkami.

 

oryginalne 5V mozna uzywac do zasilania podswietlenia wyswietlacza..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są przeciwwskazania do rozdzielenia zasilania na tym prostszym trafo z zamówienia?powiedzmy 1x8v i 1x5v(dla wszystkiego co na 5v chodzi z jednego regulatora)?

tak jak pisałem str na silnik się nie nadaje. mam ich kilka ,umawiałem się z Marosikiem,ze podrzucę mu do pomierzenia zniekształceń itp.

 

ja się ma sprawa z zegarkami?zamawiamy coś??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa w klonie

 

jak widac ksztalt litery V

generator kwarcowy znajduje sie na dobra sprawe na sciezce masy ku wyjsciom... czy to dobrze <>>>>???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.