Skocz do zawartości
IGNORED

Shiga mini kit - zamówienie


ja_brzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając posty o problemach związanych z tym Vicol tworem ...porównania Andyego z JVC można tylko żałować, że nie doszło do zrobienia PCB naszych , polskich , lepszych.

Na początku przewijał się taki pomysł :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty o problemach związanych z tym Vicol tworem ...porównania Andyego z JVC można tylko żałować, że nie doszło do zrobienia PCB naszych , polskich , lepszych.

Na początku przewijał się taki pomysł :-)

o, to to :) a mamy tu tylu kolegów utalentowanych w projektowaniu pcb, trzebaby któregoś zarazić tematem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to to :) a mamy tu tylu kolegów utalentowanych w projektowaniu pcb, trzebaby któregoś zarazić tematem ;)

 

Oczywiście, że mamy ...tyle, że bez konkretnych posunięć ze strony naszych doświadczonych kolegów możemy tylko się przyglądać i czekać.

Przykładem jest tu zasilanie ...wszystkie pomysły dobre tylko nie wiadomo które wybrać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nic straconego. Marosik pracuje najbardziej aktywnie nad wszelkimi poprawkami. Jeśli uda się dojść do jakiegoś wzoru, najbliższemu ideałowi, zrealizowanie płytki nie powinno być problemem. Części mamy (prawdopodobnie 95% będzie taka sama)więc trzeba by tylko przelutować na nową płytkę.

Swoją drogą, Vicol zarabia na płytkę i kitach z elementarnymi błędami. Przeglądałem ostatnio dokument realizacji vicola na google docs i zamówień mają dziesiątki. A ludzie zamawiają mimo, że powszechne są głosy, że tną się płyty.

Opcja poprawnie zrealizowana ma przyszłość nie tylko wśród osób lutujących mini kit z vicolowego zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie nowej pozbawionej błędów z naniesionymi poprawkami PCB to najlepsza opcja dla tego transportu ...

Skopiować oryginał JVC ...nanieść usprawnienia ...wykorzystać dotychczas zakupione części to chyba jedyna słuszna droga ...chyba, że ktoś ma tylko shigę w planach na najbiższe lata.

Jakoś ciężko idzie mi wmówienie sobie, że pocięcie zakupionego PCB to konieczność, aby coś tam się poprawiło.

Jestem bliżej utwierdzenia, że kupiliśmy badziewie i najbliżej mi do tego, aby wypieprzyć to do kosza.

Jeżeli ktoś ma wiedzę, aparaturę pomiarową da sobie radę klejąc Vicolowa płytke na wzór frankensteina, ale niestety 80% nas bazuje na rozwiązaniach gotowych i nasadka na minę stała się tu faktem.

W tej chwili tylko zerkamy w stronę Marosika licząc, że dobrodziej znowu coś tam odkryje ...on sam pewnie myśli, że wszyscy jak sępy czekaja na gotowiznę.

 

Swoją drogą, Vicol zarabia na płytkę i kitach z elementarnymi błędami. Przeglądałem ostatnio dokument realizacji vicola na google docs i zamówień mają dziesiątki. A ludzie zamawiają mimo, że powszechne są głosy, że tną się płyty.

Opcja poprawnie zrealizowana ma przyszłość nie tylko wśród osób lutujących mini kit z vicolowego zamówienia.

 

Jakoś ciężko mi zrozumieć taką strategię Vicola ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocięte faktycznie tnie się mniej na oryginałach.

marosik kombinuje cały czas,robi pomiary,malo kto z nas moze sobie uklad pomierzyc.

może wykluje się z tego coś będzie można na płytkę przenieść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocięte faktycznie tnie się mniej na oryginałach.

marosik kombinuje cały czas,robi pomiary,malo kto z nas moze sobie uklad pomierzyc.

może wykluje się z tego coś będzie można na płytkę przenieść.

 

Marosik oczywiście poświęca czas dla lepszych rozwiązań i chwała mu za to ...ma w tej kwestii największe doświadczenie i wiedzę.

Miejmy nadzieję, że będzie chciało mu się podzielić swoimi doświadczeniami dla dobra shigaclonowców.

Większości z nas pozostało czekać i przyglądać się rozwojowi tematu.

Mam nadzieję, że ktoś ogarnie to do jednego mądrego worka i takie od kopa działające PCB powstanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem się bawić jednym programem do projektowania PCB, ale to trochę dłubanina, a przy takiej ilości elementów...

Mi się podoba jak shiga gra, tylko faktycznie to przycinanie... lekko wk...wia. Fajnie byłoby nie zmarnować potencjału tego napędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić PCB miałby kto ...tutaj bardziej chodzi o współpracę tych, którzy coś wiedzą w temacie z tymi , którzy umieją przenieść to na papier i wykonać projekt PCB.

Po szarpaninie z zasilaczami nie wygląda to obiecująco, no ale niech się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pcb do shigi nie byłoby możliwość manewru: na grać tak dobrze jak gra, ale ma się nie zacinać. cel prosty.

na temat jak zrobić żeby było lepiej wydaje mi się,że dyskusja jest wskazana. o ile pamiętam przed zamówienie pojawiły się wątpliwości co do tego jak pcb jest zaplanowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pcb do shigi nie byłoby możliwość manewru: na grać tak dobrze jak gra, ale ma się nie zacinać. cel prosty.

na temat jak zrobić żeby było lepiej wydaje mi się,że dyskusja jest wskazana. o ile pamiętam przed zamówienie pojawiły się wątpliwości co do tego jak pcb jest zaplanowane.

 

Jak najbardziej popieram co mówisz ...i nie mam takiej wiedzy, aby wspomóc jej zawartością.

Ale jakoś średnio widzę chęć posiadania takich porżniętych PCB z kupą polepionych korali ...wszak niby gra, ale wygląd tego też ma znaczenie ...bynajmniej dla mnie.

Dlatego z mojego punktu widzenia wolałbym zapłacić ...chętnie za myśl techniczna jak i wykonanie ( nie piszę tu o sępiarstwie za darmo ) i mieć PCB wolne od takich pól bitew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie i tak pcb wyląduje w obudowie i nie będziesz go oglądać, więc kwestie estetyczne skupiać się będą na zewnętrze części.

Wątpię by było możliwe zaproponować płytkę ostateczną zawierająca wszystkie możliwe modyfikacje tak, że nie było dodatkowego ekwipunku na pcb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie i tak pcb wyląduje w obudowie i nie będziesz go oglądać, więc kwestie estetyczne skupiać się będą na zewnętrze części.

Wątpię by było możliwe zaproponować płytkę ostateczną zawierająca wszystkie możliwe modyfikacje tak, że nie było dodatkowego ekwipunku na pcb.

 

OK ...masz względem wyglądu tego co robimy swoje zdanie ...ja mam swoje.

Wolę mieć satysfakcję po wykonanej pracy względem działania i wyglądu ...po to kupuje się fabryczne PCB.

OK ...daję już na luz.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ...masz względem wyglądu tego co robimy swoje zdanie ...ja mam swoje.

Wolę mieć satysfakcję po wykonanej pracy względem działania i wyglądu ...po to kupuje się fabryczne PCB.

OK ...daję już na luz.

 

pozdrawiam

i tu się z Tobą Kolego zgodzę nawet DIY musi wyglądać.. nie tylko od zewnątrz..

 

poza tym po to projektuje się najkrótsze ścieżki sygnałowe.. po to projektuje się odpowiednie ścieżki masy.. to ma nie tylko wyglądać, ale także grać..

zaprojektowanie poprawnego pcb to co najmniej 50% poprawnego układu.. przecinanie ścieżek, wyginanie nóżek, robienie mostków - to nie jest droga do idealnego układu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby powstała poprawiona wersja pcb pozbawiona bug'ów vicol-a. Dla mnie vicol gra bardzo przyjemnie i chętnie (jak będzie trzeba) podejdę do tematu jeszcze raz.

 

Zakładając że podjął by się ktoś zaprojektowania PCB... a może sprawdził by się model złożenia się na PCB prototypowe, dopracowanie tematu przez 1-2-3 osoby najbardziej kumające temat i wtedy dopiero można by zrobić forumowe zamówienie. Wydaje mi się, że znalazło by się parę osób chętnych dofinansować taki projekt. Mamy sporą część podzespołów i ponowne zmierzenie się z tematem nie będzie już takie kosztowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho: kopia JVC z wkomponowanymi stabkami smd dla czterech napięć (lub chociaż rozdzielenie i wejście od góry przez cztery piny), wyjścia na silniki i stycznik tak jak są w originale, wyjście DOUT przez pin przy kości, miejsce na ew. dodatki się znajdzie jak wyrzucimy silniki i analog, zachowując oryginalną topologię i wartości elementów smd sukces gwarantowany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że znalazło by się parę osób chętnych dofinansować taki projekt. Mamy sporą część podzespołów i ponowne zmierzenie się z tematem nie będzie już takie kosztowne.

 

o to, to.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest najpiekniejsze ze oryginal to plytka 1 warstwa!!!!!

co do brzmienia... no coz chyba rzeczywiscie na oryginalnych czesciach gra najlepiej.

tylko w tym caly pic :P

co to znaczy oryginalne czesci bo....

plytka ma znaczne odchylki od schematu boomboxa (o czym w sumie do wczoraj nie wiedzialem)...

c15 na chemacie 47nF JVC 33nF pomiar 47nF :D

rezystory gdzie jest 912>????

ano jest miedzy pin19 la9242 a masa pin22

odchylek jest wiecej:

r909

r953

r932

r921

r931

czy cos jeszcze>?

moze ktos siadzie ze schematem i plytka jvc i zacznie szukac... wybaczcie ale mam wrazenie jak napisal marer.

napisze tu na forum co i jak a vicol wypusci kolejna plytke i bedzie na tym zarabiac!!!!!!!

sprzedali sporo i mimo baboli sprzedaja nadal. czyli oni tez nigdy pewnie nie mieli plytki jvc w rece tylko zrobili plytke ze schematu...

po powrocie wlasciwych elementow shig gra zupelnie inaczej. czy lepiej>? no coz. moja zona lubi dzwiek spokojny i twierdzi ze woli vicola. co do czytania plyt. ostatnio kupilem Within temptation i skacze mi na niej. wrzucilem do lapka i tez slyszalem przyciecie/wiec to plyta.

 

mam zmatowiona plyte/porysowana Loreene Mc Kennitt i soniak mial z nia problemy. teraz jvc wiekszosc czyta.... tam gdzie glebokie rysy to trzeszczy ale idzie dalej.

co do brzmienia samego shiga to ma on piekna scene i olbrzymie ilosci powietrza wokol instrumentow z taka piekna lekkoscia prezentujac dzwiek. wszystkie inne klocki powietrze w dzwieku musza wyciagac. jakos dziwnie to wyciskaja z siebie.. on to robi od niechcenia. to mi sie w nim najbardziej podoba i tego niestety w vicolu andyego brakuje. co do samych parametrow zasilaczy to pisze kolejny raz ze alwsr dla silnikow. dla cyfry moze byc to co pkrecz proponuje z prestabilizacja (mam tak w chwili obecnej) lub jeszcze lepiej czyli str'y. jedyne zasilanie ktore sie zmienia w czasie to jest v1 ktore zasila laser. pozostale sa stale/zwykla cyfra lub Vref czyli podzial zwyklego napiecia bez wiekszych skokow.

 

jesli robic jakas plytke to chyba opcja z oryginalem nie jest zla. czyli zrobic dokladnie to co w JVC bez zadnych duzych przerobek (moze dodac porty na zasilania jak napisal andy). uproszczenie ukladu zaowocuje z cala pewnoscia.

 

ps. Andy napisz jak bedziesz mial czas. wez swojego deskowca to posluchamy u mnie...

 

ps. ze tak bedzie (nasza plytka bedzie najlepsza) bylo wiadomo przeciez od samego poczatku... i chyba to pisalem na poczatku watku.....

 

najlepsze na koniec. scalak csc1469xh ma wiecej niz 24 nogi (schemat JVC) a ich wyprowadzenia roznia sie od tego ze schematu hehe....

scalak la6541 jest wiec.... przypadkowy>?? (ale chyba dzieki niemu zawdzieczamy czesc spokojnego brzmienia vicola)

czy kiedykolwiek wiec vicol zagra tak jak jvc>?? hmmmm

 

prawidlowe wartosci elementow na PW.

 

co do zasilaczy to pomierzone i wiadomo co i jak. w wersji Andy pomiar bardzo przyzwoity. na stabach scalonych chyba wiele lepiej nie bedzie.

 

przypominam ze oryginalny zasilacz na ktorym podobno vicol dobrze gra mial szumy 200mV a Andy ma 20mV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

mozna zrobic zamowienie Andy i rownolegle STR jak ktos bedzie chcial mieszac miedzy zasilaczami dla roznych napiec (to moze miec sens)

zamawiajcie plytki chyba ze macie zamiar to zlaczyc z nastepna edycja shigaklonow...

jesli teraz zamowi sie plytki to moze do czasu odbioru zasilaczy uda sie ustalic jakie sa wlasciwe wartosci elementow i ich polozenie (bo tym niestety tez moga sie roznic) i wrzucic wszystko do jednego zamowienia.

 

 

mozliwosci mieszania miedzy zasilaczami jest sporo. wybaczcie ale 4 napiecia x4 typy zasilaczy to juz poza moimi mozliwosciami percepcji...

kwestia zasilaczy lezy caly czas po waszej stronie. ja tego nie pociagne...

 

dobra mialem skonczyc w polowie postu i mi sie tasiemiec zrobil. az czuje jak schudlem ;)

wiecej sie nie wtracam. niech inni pomysla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho: kopia JVC z wkomponowanymi stabkami smd dla czterech napięć (lub chociaż rozdzielenie i wejście od góry przez cztery piny), wyjścia na silniki i stycznik tak jak są w originale, wyjście DOUT przez pin przy kości, miejsce na ew. dodatki się znajdzie jak wyrzucimy silniki i analog, zachowując oryginalną topologię i wartości elementów smd sukces gwarantowany :)

 

Sprawdzone jest zawsze najlepsze :-)

 

@ marosik

 

Marku wybacz, ale liczy na Ciebie cała Poska :-)

Żartem oczywiście ...

 

Twoje obawy o przejęcie rozwiązań przez Vicola są jak najbardziej słuszne i koncepcję PCB można więc popracować nad PCB po cichaczu ...kontaktując się np. PW

Jednak konieczna będzie do tego stała współpraca projektujacego PCB z konstruktorami ...Ciebie Marku pozostało nam prosić, aby do takiej współpracy zebrać najtęższe głowy w temacie i podwinąć jeszcze raz rękawy.

 

Jak wcześniej pisałem ...to od was zależy powodzenie projektu ...ja niemam ( jak i pewnie duża część z nas ) takiej wiedzy, żeby odciążyć Ciebie, Andyego od testów, pomiarów itd....jeżeli będzie konieczność wspomogę w kwestiach logistycznych lub w czym tam będzie trzeba.

 

Wcześniej kolega Michał wspomniał o dofinansowaniu projektu co uważam za pomysł świetny ...może w sposób finansowy będziemy mogli zaznaczyć swój wkład w projekt.

 

POMOŻECIE ------> POMOŻEMY :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za zaprojektowaniem nowej płytki do tego napędu. Ale niestety ze względu na moją wiedzę (raczej niewiedzę) elektroniczną, mogę wesprzeć tylko finansowo przygotowanie projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tworzyć kilkanaście nowych płytek proponuję prototyp, może później 2-i jak wyjdą jakieś kwiatki i dopiero później stworzyć końcowe zamówienie. Główni konstruktorzy ze względu na to, że poświęcają się dla dobra ogółu powinni być zwolnieni z kosztów budowy prototypów. Jest nas kilka, może kilkanaście osób. W całości może takie rozwiązanie nie wyjdzie taniej ale na pewno będzie dopracowane.

 

Pytania są trzy.

 

Czy koledzy którzy posiadają wiedzę i sprzęt są zainteresowani takim kierunkiem rozwoju shigaklonów?

 

Kto jest zainteresowany wsparciem projektu?

 

mihau_r - TAK

 

Czy projekt po takim opracowaniu będzie dostępny dla wszystkich z forum, czy tylko dla tych co wspierali go finansowo?

 

Tutaj kwestia przedyskutowania. Ja jestem neutralny w tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być lepiej, jestem za.

 

Przynajmniej będziemy mogli mieć pretensje do siebie, a nie zastanawiać się co chciał osiągnąć Vicol zmieniajac wartości i wykluczenia elementów.

 

Przytaczając jedna z wypowiedzi Andy777 o wyższości " oryginalnego klona " nad Vicolem utwierdzam się w tym, ze trzeba spróbować zrobić swoją koncepcje tego transportu.

 

W poszukiwaniu lepszego dźwięku z nośników konwencjonalnych przywrocilem do życia klona na oryginalnym JVC. Setup ciut słabszy niż dla vicola, zegarek Tent z własnym STR, 8V z ALWSR, tylko jedno 5V z forumowego, wszystkie kondzie oryginalne tylko słynny C906 mój faworyt. I co? Zjada vicola po jednym takcie :) nie żebym chciał zniechęcać, sam kupiłem vicola gotowca i podlubalem, ale coś tu jest nie halo. Złe wartości elementów, tantalowe przegiecie, długa taśma do lasera, złe prowadzenie masy na druku dwustronnym? Strzelam focha :) Zawieszam aktywność w temacie, szkoda czasu....

 

Wysłałem do wyceny " matki " PCB zasilania, które wykonał koluszkin ...przypomnę są pod stabilizatory pkrecza

Do tych samych PCB ...Konrad wykonał STRy wiec będzie jakaś uniwersalność zasilania.

 

Ślad ku lepszemu, jest wiec wykonany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jest gdzieś dostępny schemat oryginału JVC ...może ktoś ma taki.

 

@ marosik

 

Masz może PCB JVC ....mogę pośledzić wartości elementów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 szt ale niestety po probach rozlutowywania scalakow opalarka :(

przypalone i niewiele widac :( ktore czesci mam na nich to sprawdzam

 

moze ktos z pozostalych chlopakow ma w lepszym stabie>?

 

stanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mógłbym przyjrzeć się oryginalnej płytce, niestety nie posiadam.. może ktoś ze śląska ma i chciałby pożyczyć do wglądu??

jestem jak najbardziej za stworzeniem forumowej pcb(nawet wziąłem dwa komplety głównych kostek z nadzieją, że kiedyś powstanie) :)

chętnie dofinansuję projekt i nie mam żadnych zastrzeżeń żeby stał się on wartością ogólnie dostępną( jeśli oczywiście to samo stwierdzą konstruktorzy)..

jeśli chodzi o zasilacz, to bardzo mi się podoba pomysł zastosowania płytki pod staby pkrecza.. mam ich parę u siebie i zdążyłem już wypróbować..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie wujka Leona jest zdjęcie b.wysokiej rozdzielczości, a ja mam oryginalny prawie nieruszany egzemplarz tyle że w użytkowaniu, ale jakby co mogę pomierzyć wskazane elementy jeśli się da bez wylutu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę offTop , tak przypadkiem na tą stronę wpadłem , więc może się komuś przyda .Tu sobie gościu zrobił cd na CD-Pro2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i zasilacz od tego gościa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko trochę schematy nieczytelne , a linki do pdf nie działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.