Skocz do zawartości
IGNORED

Shiga mini kit - zamówienie


ja_brzoza

Rekomendowane odpowiedzi

nie mozesz tego rozpatrywac w ten sposob. popatrz na pozostale elementy. wszystkie tworza calosc. jak napsujesz w jednej czesci to i tak nie bedzie dzialalo. musialbys wymienic wszystkie na wartosci z datasheetu....

myslalem nad tym ale sporo roboty przy tym.

jvc zaprojektowany byl dla sprzetu mobilnego/potracenia lasera...

datasheet jest zoptymalizowany dla scalaka (wszystkie dac'e itp robi sie dla datasheetu wiec moze sie okazac ze zmiana elementow sporo zmienic_)

 

jvc trzyma sie tylko w kilku miejscach noty katalogowej. popatrz np na kondek obok... jvc daje tam 47nF a w nocie stoi 1uF lub 0.47 (dla pomiarow)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, żeby wszystko wymienić.

 

jeśli jvc był zaprojektowany tak żeby w sprzęcie mobilnym laser się trzymał, absurdem wydaje mi , że laser skacze kiedy jest super stabilny.

 

zakładam też, że (przynajmniej mam nadzieję)vicol sprawdził jakieś inne rozwiązania obstawienia elementów biernych wokół scalaków, w końcu coś tam pozmieniali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak popatrzec na scalak przy ktorym zostaly zmienione elementy to:

zwiekszyli rezystory w sprzezeniu zwrotnym ujemnym przez co zwiekszyli poziom sygnalu/wzmocnienie. moze nam wlasnie potrzeba oslabic ten sygnal>>??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie chodzące shiga z zamówienia od Vicol-a mają problemy z czytaniem cd-r i cd ??? . Andy777 chyba nie zgłaszał problemów a ma gotowy kit polutowany przez Vicola-a . Czy to może wkradł się błąd w podanych wartościach elementów w BOM-ie Vicola-a i jakiś element "bruździ" . Dziwna i denerwująca sprawa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie chodzące shiga z zamówienia od Vicol-a mają problemy z czytaniem cd-r i cd ??? . Andy777 chyba nie zgłaszał problemów a ma gotowy kit polutowany przez Vicola-a . Czy to może wkradł się błąd w podanych wartościach elementów w BOM-ie Vicola-a i jakiś element "bruździ" . Dziwna i denerwująca sprawa :(

 

U mnie i u ja_brzozy dzieje się to samo ...CDRy skaczą ...choć Łukasz mówił, że po zabiegu zwiekszenia wartości konda wg. fix marosika :-) sytuacja się poprawiła ...u mnie niestey przy zwiększaniu wartości gorzej były czytane oryginały ...im dalej na płycie tym gorzej przeskakuje ...dziś przyjdą inne napędy i sprawdzę co w trawie piszczy.

W zamówieniu było 19 osób i jakoś mało się chłopaki chwala swoimi klonami i problemami z nimi zwiazanymi.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamówieniu było 19 osób i jakoś mało się chłopaki chwala swoimi klonami i problemami z nimi zwiazanymi.

 

MARER i większość zapisała się na docisk i trafa :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję, że prawdopodobnie mało kto walczy z napędem :) Ja po pierwszych kilku próbach bez docisku spakowałem shige do pudełka i czekam na komplet części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję, że prawdopodobnie mało kto walczy z napędem :) Ja po pierwszych kilku próbach bez docisku spakowałem shige do pudełka i czekam na komplet części.

 

Widzisz ....ja zakupiłem specjalnie napęd z kulkami, bo w oczekiwaniu na dociski shiga przeleżałaby jak u Ciebie :-)

Niema takiej opcji żeby naped z obciążeniem drugą płytą jak proponował Marek poprawnie zadziałał ...po prostu dodatkowa płyta to za małe obciążenie.

Ale faktem jest że z czytaniem jest jakiś cyrk ...poczekamy na dociski.

 

Proponuję umieszczać jakies zdjęcia z opisem zmian łatwiej wtedy zauwazyc błędy czy coś zasugerować

Zawsze lepsze zdjęcie niż sto opisów.

Jeżeli tylko mądre głowy w wątku i testerzy znajdą na to chęć jestem zaaaa !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i u ja_brzozy dzieje się to samo ...CDRy skaczą ...choć Łukasz mówił, że po zabiegu zwiekszenia wartości konda wg. fix marosika :-) sytuacja się poprawiła ...u mnie niestey przy zwiększaniu wartości gorzej były czytane oryginały ...im dalej na płycie tym gorzej przeskakuje ...dziś przyjdą inne napędy i sprawdzę co w trawie piszczy.

W zamówieniu było 19 osób i jakoś mało się chłopaki chwala swoimi klonami i problemami z nimi zwiazanymi.

 

pozdrawiam

ja czekam, aż będą wszystkie części.. poza tym i tak słabo z czasem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem rezki i...

na oryginalach wczesniej moj nie skakal. dolozylem rownolegle rez czyli mam 5k1 zamiast vicola 10k

wczesniej bylo lepiej. wymienilem nastepnie rez 22k na 15kr jest lepiej niz na vicolu...

 

wydaje mi sie ze analog gnd od la9242 powinien byc podlaczony po stronie lasera a nie po stronie calej cyfry. w tej chwili caly sygnal idzie do masy silnika a nie do masy scalaka ktory ten sygnal odczytuje. pisalem juz jakis czas temu o tym. u mnie problemow z czytaniem nie ma bo od razu przerobilem prowadzenie masy..

 

lub tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10216-0-99357900-1361893272_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niemand

 

Zamówienie od Vicol-a w tym wątku dotyczyło pcb i kluczowych elementów ( scalaków , wyświetlacza itp ) resztę elementów zamawialiśmy osobno w Farnelu itd zgodnie z BOM-em Vicola . Optyka kupowana ze sklepów w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zglaszalem problemów na originalnym vicolu, ale problemy są ... Czasami.. Na wypalanych i originalach, chyba tych bardziej porysowanych lub starszych. Fakt faktem coś jest nie tak, na jvc zdarzało się tylko po mocnym dlubnieciu nie tam gdzie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze analog gnd od la9242 powinien byc podlaczony po stronie lasera a nie po stronie calej cyfry. w tej chwili caly sygnal idzie do masy silnika a nie do masy scalaka ktory ten sygnal odczytuje. pisalem juz jakis czas temu o tym. u mnie problemow z czytaniem nie ma bo od razu przerobilem prowadzenie masy..

 

 

jedna zwora i po sprawie?

co pokazuje drugi obrazek bez opisów słownych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niemand

 

Zamówienie od Vicol-a w tym wątku dotyczyło pcb i kluczowych elementów ( scalaków , wyświetlacza itp ) resztę elementów zamawialiśmy osobno w Farnelu itd zgodnie z BOM-em Vicola . Optyka kupowana ze sklepów w Polsce.

 

OK, rozumiem. Zabieram sie za lekture calego tematu, co z reszta powinienem zrobic zanim zadalem pytanie, ale... wiadomo jak jest :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumiem kol marosika :-) la9242 ma gnd na 22 nodze i on jest wpięty do masy po stronie scalaka. Żeby przepiąć ją na drugą stronę trzeba zrobić np. dziurkę przy tej nodze, pewnie trzeba ją odlutować o gnd i kawałkiem przewodu przepuścić ją na drugą stronę. Tam odciąć masę w tych zaznaczonych miejscach (na drugim zdj jest jeszcze cięcie przy c28, c31) oddzielając ją od silników, tam gdzie "zwora" połączyć ten kawałek masy (z podpiętym agnd la9242) z resztą po lewej stronie. W ten sposób masa od lasera będzie spięta bezpośrednio z analog gnd la9242.

 

Może marosik potwierdzi lub uzupełni.

 

Pozdr

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś chyba warto zrobić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Takie coś chyba warto zrobić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) />

 

Koledzy z forum diyaudio z tym także walczą :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6545-0-62683000-1361907362_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchamiam wlasnie moje alwsry i jest ladnie. szum na poziomie 28mV i glowna komponenta jego jest 100MHz

scalaki to ne5534 i nikt mnie nie przekona ze 8mV jest warte 20-50zl (za scalak) bo o tyle mniej bylo u andyego na ad825...

 

 

na pierwszym zdjeciu opis dotyczy kolorow.

tzn tam gdzie maly kwadracik---> jest wyprowadzenie analogu gnd ktory ma byc spiety z laserem.

czarna linia to ciecie.

biala linia to zwora

warto przetestowac obie wersje ktore podalem.

 

tzn:

opcje sa 2:

 

tnie sie wylewke masy jak zaznaczylem na czarno. i daje sie zwore (na 1 obrazku)

tnie sie wylewke masy jak zaznaczylem na 2 obrazku i daje sie zwore do wylewki masy po stronie lasera.

 

 

ja w chwili obecnej mam:

ciecie 2 wylewek masy (zaznaczone na czarno na obu rysunkach, zwora zaznaczona na rysunku (i wtedy jestesmy odcieci zupelnie z masa AGND ktora dotyczy lasera od wylewki masy)

nalezy ja teraz podpiac do wspolnego pkt masy ktory jest przy zlaczce 8V

 

nie testowalem obu rysunkow ale najbardziej prawidlowy z odleglosci czasu wydaje mi sie rysunek 2 i od tego nalezy zaczynac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a mam pytanie. Kond np. C31 (od LA6541) wpięty jest do masy po stronie silnika, po zrobieniu tej modyfikacji przejdzie na stronę sygnałową. Czy w przypadku kondensatorów to będzie miało znaczenie? Może to cięcie jakoś inaczej przeprowadzić? Z drugiej strony jakby przeciąć powyżej złącza taśmy to nie wiem czy któryś z kondów sygnałowych nie pozostanie na silnikowej masie, nie widzę gdzie one są podpięte na pcb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cokolwiek by nie zrobić i tak trzeba podnieść nogę scalaka i wyprowadzić na drugą stronę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcia przemyslane.problematycze staje sie umiejscowienie niektorych kondow. Nie zamykaja one jednak petli masy mozna je wylutowac jak np kond przy zasilaniu vref/1nf silver mica. Kondy dla v2. Dla mnie latwiej przeciac wylewke niz bawic sie w odginanie nog scalaka

C31 powinno byc podpiete przy laxxx i tak zostaje. Jest on dla wygladzenia vref i nie.ma sie co nim przejmowac. Uklad resetu działa gdy uruchamiamy klona. A on nie czyta plyt. Problem wiec malo istotny.

Ja podalem tylko problem... kazdy robi jak chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pytam dlatego bo nie wiedziałem czy trzeba i ciąć i podnosić nogę. jeśli wystarczy przeciąć wylewkę to wiadomo, że to prostszy zabieg;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeoralem caly watek i chcialbym zadac kilka pytan.

 

Jako ze nie zalapalem sie na grupowe zamowienie, czy mialby ktos spis wszystkich potrzebnych elementow do budowy kitu? Chodzi mi o te forumowa koncepcje.

 

Chcialbym tez zlozyc ten transport a podobno wersja 3, obecnie sprzedawana, jakosciowo ustepuje tej "forumowej". Jest az tak zle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zamontowac do transportu zegar Jocko Clocko. Prosze o wytlumaczenie lopatologicze, tzn. w ktore miejsce zamontowac wyj. 1, a w ktore wyj. 2. Nie mam dostatecznej wiedzy elektronicznej aby samemu eksperymentowac, jezeli nie mam o tym zadnego pojecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Mam pytanie jak zamontowac do transportu zegar Jocko Clocko.  Prosze o wytlumaczenie lopatologicze, tzn.  w ktore miejsce zamontowac wyj. 1, a w ktore wyj. 2. Nie mam dostatecznej wiedzy elektronicznej aby samemu eksperymentowac, jezeli nie mam o tym zadnego pojecia. <br />

 

Wyj. 2 przebieg jest kształtowany przez bramkę i stąd się bierze sygnał zegarowy

Z Wyj. 1 wychodzi sinus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z was robił poprawkę masy wg zaleceń Marosika, zróbcie jakieś zdjęcia:)

Wydaje mi się, że wiem co zrobić ale dla pewności jeden obraz pomógłby bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.