Skocz do zawartości
IGNORED

Shiga mini kit - zamówienie


ja_brzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze dobierzesz delte we-wy a minimum to 5v ja zapodaje jakieś 8, to wystarcza małe radiatorki jak na fotkach wcześniej i daje radę na głównym 8v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na 8V i wyżej mam AD825, na 5V jest AD8627.

 

To o jakie sample mam walczyć u dystrybutora AD ??? bo już kilka typów AD było podane w wątku a nawet jeden OP więc ... ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozbylem sie plytek :) nareszcie :)

 

 

wytrawilem plyteczki pod jakis stab junga. nie w wersji 5V. tam troche inaczej jest sterowany tran koncowy.

moze przed piatkiem uda mi sie kupic wszystkie czesci do staba to pomierze szumy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, gdzieś stronkę w Chinach, lub Taiwan z chassis do transportu, i się mi zagubiła,... interesował się ktoś za fajnym domkiem do Shiga, od góry ładowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesował się ktoś za fajnym domkiem do Shiga, od góry ładowany

 

poszukaj, poszukaj... wiecznie na desce grac nie może. Mam zamiar robić coś takiego ładowane od góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś podobnego,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We've got the winner!

Kilka wizyt w zakładzie, kilka wysłanych rysunków i zlecenie ostatecznie złożone (finalnie jeszcze będzie mała korekta rowkowania, będą odrobinę wyżej i minimalnie szersze :-) Jeszcze w trakcie wykonywania chcę raz podjechać i sprawdzić czy wszystko idzie jak trzeba. W przyszłym tygodniu, pod koniec mają być do odbioru. Materiał stal austenityczna.

 

Info dla tych, którym skacze :-) Rozmawiałem jeszcze z Tibi z Vicola i on też próbuje dojść czemu niektórym tak się dzieje i póki co napisał, żeby dokładnie umyć płytkę w izopropanolu... a nawet włożyć ją na 12h żeby się solidnie odmoczyła... nie wiem co kondy na to? Podobno trochę pomaga :-) Nie wiem, sam jeszcze nie sprawdziłem.

 

Pozdr

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co właściwie robi izopropanol???

 

 

Ładnie wyszedł ten docisk:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedys doradzał czyszczenie oczka lasera izopropanolem, rzekomo lepiej czyści niż spirytus .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy prototyp miał ok. 42-45g. i płyta się ślizgała, w trakcie pracy i zmieniania utworów nie, przy starcie czasami a przy zatrzymaniu zawsze. Wersja ze zdjęcia ma ok 60g. i jest OK. Pod spodem jest też zrobiony rowek 2mm. na oring, każdy dostanie taki w komplecie (silikonowy), będzie można sobie wybrać czy z czy bez. Jego obecność nie wpływa na ślizganie, ale może dodatkowo tłumić drgania płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że ciężar krążka jest bardzo ważny, do każdego innego modelu transportu, musi być dopasowany, jeśli, ktoś nie jest pewny prawidłowego funkcjonowania, to lepiej zastosować taki co delikatnie się śliska i potem założyć sylikon, tak jak pisze ja-brzoza, krążek za ciężki może uszkodzić cały układ mechaniczny, najbardziej dostaje, przy przełączaniu utworów, i rozruchu, ale tak czy inaczej przy zastosowanym docisku mechanizm się z używa, zastosowaniem docisku, jest najlepszy napęd paskowy, który amortyzuje zrywy, tryby tego długo nie wytrzymają.

Inaczej to też funkcjonuje w dociskach plastikowych, z sprężynka dociskową zamontowaną w klapce, zamykającej kieszeń, tutaj takiego problemu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azus. o czym ty piszesz?

co ma wspolnego docisk z trybami?

moze ty masz naped plyty zrobiony na trybach to ja mam bezposrednio sterowanie silnikiem.

plyta nie slizga sie miedzy dociskiem a plyta a miedzy talerzykiem od silnika a plyta... oring wiec nic nie zmieni poza drganiami.jesli oring zalozyc na talerzyk to juz co innego...

 

sterowanie silnika napedzajacego jest skokowe. dlatego hamowanie nastepuje skokowo i zrywa przyczepnosc.

 

gdy chcesz zrobic naped paskowy to musisz zmienic sterowanie silnikiem plyty. inaczej skoki przekladaja sie na pasek i nie moze ustalic sobie odpowiedniej predkosci odczytu... (wiem bo sprawdzilem)

 

wieksza masa docisku to :

szybkie zuzycie silnika lozyska pod oska

wieksze prady sterujace praca silnika (bo wieksza sila bezwladnosci)

 

profity:

wiekszelepsze wygladzenie skokow silnika,

brak mechanizmu magnetycznego w okolicy pracy lasera.

dociazenie calego mechanizmu.

 

lozysko silnika chocbys uzywal tylko zmieniajac utwory a nie grajac to i tak laser predzej pada niz silnik..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra chlopaki

 

jak juz jestescie osluchani ze swoimi sprzetami to zalecam c21 zwiekszyc do wartosci 200-330nF

w tej chwili jest 100nF..

 

koniec z przerywaniem na nagrywanych plytach :)

 

andy nareszcie klon wygra z plikami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x0,1uF i jest lepiej, nie idealnie, ale słyszalnie lepiej :-) Dzięki marosik.

No i nie wiem czy to psychoakustyka, ale mam wrażenie, że generalnie trochę lepiej... może po prostu zamiast niektórych nawet ledwie słyszalnych trzasków pojawiły się dźwięki ;-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kombinowałem z 220nF później dodałem 100nF i qpa :-)

Przeskakuje jak przeskakiwał ...zabieg nie poprawił nic.

Poczekam na docisk ...bo w tej chwili walcze na kulkowcu :-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci ktorzy maja glebokie problemy z odczytem powinni wrocic do oryginalnych parametrow 3 elementow vicolowych.

filtry sa dobierane w wielu miejscach a zwiekszenie wzmocnienia w jednym jak to zrobil vicol moze powodowac problemy z nadmiarem sygnalu. dla przykladu zwiekszenie 5k6 do 10kr to juz na oko 40% !!!!

oryginalny jvc nie mial problemow z glebia sceny. vicolowy juz na to choruje i to bardzo. nie wrocilem u siebie do oryginalnych elementow bo nie posiadam odpowiednich wartosci...

ten kond w jvc mial 330nF i byl elektrolitem..

 

odpalilem alwsr'a.

jako reference dalem zielonego leda i 1n4148 w szeregu. na wyjsciu trzyma 5,27V po podpieciu 220R na wyjsciu napiecie spada o 10-20mV czyli idealnie...

pod obciazenienem spadaja nieco szumy. postaram sie dzis podpiac to do shigarakiego i zobaczyc co i jak.

bez prestabilizacji na lm317 szumy wynosza okolo 20-30mV czyli bardzo dobry wynik. ciekwe jak pod obciazeniem i z prestabilizacja wyjdzie.

op sterujacy to ne5534.

w dawnych latach jung byl oparty wlasnie o takiego opa. 30 lat temu zanim weszly generyki ten op kosztowal 2$ co dzis pewnie jest wartoscia ad825...

jesli szumy z prestabilizacja i pod obciazeniem beda na wysokosci 20mV to nie ma sensu pakowac sie w drozsze opy niz po 1zl/szt :)

 

co ciekawe ne5534 pracuje prawidlowo od 4V a w nocie niby od 2x3V czyli od 6V... to swiadczy o jakosci tego opa..

mbl tez go lubi bo czasem daja go na wyjsciu z kompaktow..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomęczyłem trochę temat czytania CDRów ...i jest źle ...bynajmniej na tych, które mam.

Za radą Marka zmiana wartości C21 nie przyniosła u mnie porządanych efektów ...było wręcz gorzej, bo im zwiększałem wartość ( 220nf następnie dodanie 100nF ) napęd znacznie gorzej czytał oryginały.

Nie poprawiało się tez czytanie CDRów.

U mnie naped zachowuje sie najlepiej na wartości 100nF ...fakt w druga stronę czyli do zmniejszenia wartości nie sprawdzałem.

 

Na pewno zmiana kondów tantali na elektrolity poprawiła brzmienie ...słychać ze coś się na górze dzieje

Tantale przytłumiają górę i ja wole elektrolity.

 

@ marosik

 

Marku rozmawiałem z Koluszkinem i miał przesłać do Ciebie PCB Junga do sprawdzenia ...płytka jest ładna i o niewielkich rozmiarach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeslal. 2 warstwa. nic nie widac ;)

 

ustawienie elementow wydaje sie byc OK.

 

dzis gralem na alwsrze na 2 tranach rownolegle jako tran mocy (mimo ze juz mam trany mocy). nic sie nie zagotowalo. wszystkie 4 napiecia na jednym zasilaczu. tzn

mozna spokojnie zastapic oryginalny tran mocy szybszymi tranami np. jak sterujace tranem mocy.

maja one max 600mA i 1.5W mocy sztuczka. dla niepewnych mozna dac 2 sztuki rownolegle na stab.

uklady w shigu nie pobieraja wiecej jak 100mA. kazdy

 

Dziś pomęczyłem trochę temat czytania CDRów ...i jest źle ...bynajmniej na tych, które mam.

Za radą Marka zmiana wartości C21 nie przyniosła u mnie porządanych efektów ...było wręcz gorzej, bo im zwiększałem wartość ( 220nf następnie dodanie 100nF ) napęd znacznie gorzej czytał oryginały.

Nie poprawiało się tez czytanie CDRów.

U mnie naped zachowuje sie najlepiej na wartości 100nF ...fakt w druga stronę czyli do zmniejszenia wartości nie sprawdzałem.

 

Na pewno zmiana kondów tantali na elektrolity poprawiła brzmienie ...słychać ze coś się na górze dzieje

Tantale przytłumiają górę i ja wole elektrolity.

 

 

a wrociles z elementami filtrow do tego co technicy JVC policzyli? kopczas cos na ten temat pisal juz kilka razy (ciekawe czy juz zdazyl sprawdzic)

 

Kopczas sprawdziles juz te rezystory? czy po wymianie na wartosci wlasciwe dziala jak powinno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeden bo akurat miałem możliwość wylutować z starego cd...z 5k6 było gorzej więc wróciłem do 10k. nie wiem co by było gdyby zmienić 2 jednocześnie.

 

przy jakimś zamówieniu dodam te wartości, które vicol zamienił. zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze jedno zrobić:

zastosować się do datasheetu LA9242M i polutować zgodnie z wartościami w nim podanymi.

Tam np. jest 330nf w miejsci C21...

inne są wartości dla TE i TE- czyli R13 i R15. vicol daje kolejno 150k i 10k, datasheet 100k i 9.1k

To jest obwód tracking error więc raczej delikatne miejsce, jak już się przekonaliśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.