Skocz do zawartości
IGNORED

historia pewnego kompromisu


piano

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie coś tam sobie rzeźbię ale okrutnie to wychodzi ...

Poziom wizualizacji programów obecnie jest mówiąc lekko żenujący.

No ale jak coś ustrugam to wrzucę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak sobie to zrobiłem w tym programie i ogólnie trochę męcząco to wygląda w 16mkw.

Dodatkowo duża ilość drewna i mam wrażenie że akustycznie zrobi problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

To co pokazał Azus, te kasetony, to jest fajne. Na sali na Wawelu. 5m w górę i po dziesięć w lewo i prawo. Imitowanie wnętrz pałacowych na 16m2 spowoduje, że pokój sie optycznie skurczy do 6 m2. Im ciemniejsze drewno tym będzie optycznie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazał Azus, te kasetony, to jest fajne. Na sali na Wawelu. 5m w górę i po dziesięć w lewo i prawo. Imitowanie wnętrz pałacowych na 16m2 spowoduje, że pokój sie optycznie skurczy do 6 m2. Im ciemniejsze drewno tym będzie optycznie mniejszy.

 

Co do sufitu który zaproponował Azus zgadzam się w 100%. Ładny ale na wielkie dworskie sale.

 

Ja coś tam zrobiłem i muszę przyznać, że wyszło dość przytłaczająco.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-21737-0-45766300-1364423658_thumb.jpg

 

post-21737-0-91290100-1364423659_thumb.jpg

 

Zastanawiam się na ile jasne drewno doda lekkości. Proszę się nie sugerować szczegółami, mają one umownie odzwierciedlać pewne elementy. Typu dyfuzory po bokach, za słuchaczem i pułapki basowe. Generalnie starałem się zachować rzeczywiste wymiary i troszeczkę ciasno się zrobiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

"Staroświeckie" wnętrza charakteryzuje pewien rytm, który czasem możesz złamać. A nie odwrotnie, że elementy sa przypadkowe i nagle trzy kije w równych odległościach :) Im ciemniejsze barwy- tym ciaśniej optycznie.

 

Ale co ja się mondrujem. Od wnętrz jest Piano. Zmykam. Sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,Chłopaki:)

Korzystam z chwili, gdy względnie dobrze widzę:)

Od wtorku mam zaburzenia wzroku i czasem widzę cztery kolumny, anie dwie:(Byłem u okulisty, ale oczka wzorowe.To jakieś zaburzenia leryngologiczne, alebo neurologiczne.Mniejsza o to..

 

Frywolny na rację, że ciemne kolory w stosunkowo małym pokoju pomniejszają, ado tego mamy do czynienia z skąpym oświetleniem naturalnym w postaci jednego okna.Jesli wychodzi ono na północ, to już w ogóle lipa.Te dwa czynniki warunkują subiektywne postrzezenia ciężaru, przytłoczenia.

Osobiście sugerowałbym przemyśleć sprawę barw tj.koloru ściany.Ciemna zieleń potrafi być ujmująca, jednak w połączeniu z załączoną(choćby w przybliżeniu) barwą drewna, drzwi, podłogi, i okna oraz dodatków w rodzaju kanapy, dywanu w tak małym pomieszczeniu, stwarza odczucie ciężaru.Zatem, jeśli upierasz się przy ciemniejszej boazerii, to rozważyłbym kontrast np.

Całkiem od siebie, to dodam, ze ja w ogóle zrewidowałbym kolory i raczej wybrał jasne barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze. Też mam podobne wrażenie co Panowie powyżej. Świetnie, że będzie adaptował pokój pod audio, ale przy tym metrażu boazeria może być przytłaczająca (przynajmniej wg mnie). Sam uwielbiam drewno, ciepły nastrój jaki powoduje, jednak subiektywnie nie porwałbym się na wyłożenie pokoju do min. 25-30m2 w drewnie. Elementy drewniane tak, ale przy zrobieniu całości w podobnym stylu może być dosyć klaustrofobicznie. Przetestuj może w miarę możliwości różne rozwiązania i kolory etc. I najważniejsze, TO TY masz się czuć w tym pomieszczeniu swobodnie i relaksować się do woli przy upajaniu muzyką : ) Jeśli tak jest Tobie dobrze, to wybierak zieleń i drewno jakie Ci się podoba : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi,

 

Jak już wspomniałem.Osobiście zrewidowałbym zastosowanie ciemnej kolorystyki boazerii wespół z zielenią.

Mogę tylko podsuwać pomysły, ale nie mogę i nie chcę wpływać na twoją decyzję.Musi to być Twój świadomy wybór.

 

Moze się przyda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj masz też ciekawe i z gustem przykłady na urządzenie pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi,

 

Jak już wspomniałem...

 

Masz rację, dzisiaj oglądałem pokoje odsłuchowe (wątek ze zdjęciami) jest tam jakiś home theatre. Ciemna stylistyka boazeria, skóra i wygląda to przyciężkawo. Pomieszczenie na oko wydawało się dużo większe niż moje. Więc realizując mój zamysł może być, że za miast relaksu będę przytłoczony w tych 16mkw.

 

Nie ukrywam że z białym było by dużo łatwiej. Obecnie pokój jest błękitny z biało szarymi panelami podłogowymi (drzewo barwione na biało z szarym usłojeniem, oczywiście imitacja). Więc w teorii mógłbym odświeżyć ściany (zostawić błękitny), dołożyć boazerię malowaną na biało (choć boję się że będzie za dużo białego), sztukateria pod sufit, pod żyrandol i temat z głowy. Finansowo dużo łatwiej bo można boazerię płytową z MDF'u. Więc cenowo nie było by to wymagające. Dyfuzory też mógłbym pomalować na biało lub błękitnie. Choć ten błękit to poprzedni wybór małżonki więc może to będzie dobry kompromis między boazerią (ja) i kolorem (ona). Choć biorąc pod uwagę obecne panele, które nie są zniszczone można by za miast błękitu dać jasny grafitowy. Tak jak usłojenie paneli i będzie ładnie się komponowało.

 

Zastanawiam się czy zostawić wtedy biały sufit. Czy może też będzie grafitowy zaś sztukateria będzie biała.

 

Do tego kontrastująca kanapa z dywanem i mogło by być ciekawie.

 

Kurcze może zaczyna mi się to podobać, ale tylko trochę :).

Muszę to przeliczyć bo może się okazać, że cena będzie zachęcająca. Bo nie będę musiał wymieniać okna (obecnie białe plastiki), jedynie drzwi do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważa się sporą dowolność w projektowaniu, stosowaniu i w łączeniu barw.Mimo tego są pewne zasady, których warto sie trzymać.

Moim zdaniem, kolor grafitowy jest ciekawą barwą, jednak w domowym zastosowaniu ma na celu podkreślenie wybranego fragmentu ściany, motywu.Stosuje się go bardziej w aranżacjach nowoczesnych niż o charakterze stylowym.

Osobiście byłbym BARDZO ostrożny w zastosowaniu na sufit, a gdybym miał być szczery do bólu, to nie jest to trafiony pomysł.Optycznie obniżysz pomieszczenie, a po drugie, to nie jest "barwa stylowa".

Pamiętaj, że 16 m2 to mała izba, a do tego o niewielkim oknie i co za tym idzie - słabym doświetleniu.

Ciemne barwy mogą być wykorzystane m.in.oknach, drzwiach, podłodze, meblach, dodatkach, podkreśleniu motywu, i dywanie, choć z tym ost.to warunkowałbym od efektu całości i koloru podłogi.

Zdjęcie z postu 126 jest imho, chyba dobrym przykładem wyważenia barw i zastosowaniu ciemniejszej boazerii.

Sumując;

Wydaje się, że w twoim przypadku, tylko biel lub inne np.ecru, ale to też zależy od koloru drzwi, okna, podłogi.

W klasycznych wnetrzach wiodącymi, najczęściej stosowanymi kolorami na ściany są;

-zółty i jego różne odcienie

-beże, ale raczej jego jaśniejsze odcienie

-jasny indygo

-róże

-łosoś

-biel

-złoty

-gołębi

 

Wolnoć Tomku w swoim domku, ale jesli zastosujesz grafit na sufit, to już tylko na swoją odpowiedzialność:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi,

Spokojnie.)

Jeśli masz w głowie mętlik, to najlepiej "zostawić' temat na parę dni.

Na siłę, to można schrzanić sprawę i będzie podwójna robota.

Napisz proszę, jakiego koloru masz;

-okna

-podłogę

-drzwi

-meble

-kolumny głośnikowe( w 16-tu metrach, to ich wielkość i kolor ma już znaczenie)

Czyli wszystkie elementy "stałe", których nie będziesz zmieniał i z całą pewnością zostaną w pokoju np. podłoga.Wiadomo, ze podłogę, drzwi, okna nie zmienia się co roku i są to rzeczy stałe pod które dopasowuje się całą resztę.Jeśli masz kanapę i wiesz, ze takową nie zmienisz, to napisz jakiego koloru itp.

 

Aby nie było zbytnich rozbieżności, podsyłam paletę kolorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na ile jasne drewno doda lekkości.

 

Myślę, że wystarczy modelować nastrój w pokoju odpowiednim oświetleniem punktowym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczy modelować nastrój w pokoju odpowiednim oświetleniem punktowym.

 

Niby tak ale dom jest w miarę nowy (kilka lat) i nie chce mi się kuć w ścianie korytek itd. Strop to lany beton więc wiercenie ręczną wiertarką typu zielony bosh, to można sobie między bajki włożyć. Więc zakładam pewne odświeżenie wnętrza przy stosunkowo małym nakładzie pracy. Czyli boazeria, dywan, żyrandol, trochę sztukaterii i może zmiana koloru. W to wszystko muszę wkomponować 3 dyfuzory, dwie kilku komorowe pułapki BR, 2 korner trapy i 2 kratownice na sufit. Priorytetem będzie dźwięk a później wygląd nie na odwrót. Może się okazać że będzie trzeba jeszcze dołożyć dwa pochłaniacze szeroko pasmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax,

Oświetleniem punktowym nie wymodelujesz źle zaprojektowanego pomieszczenia.

Ono ma swoją konkretną, ściśle określoną funkcję.Prócz tych funkcji, możesz nim budować nastrój, ale nie uzdrowisz źle zaranżowanego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć Panowie,:)

 

Po powrocie ze szpitala odgrzewam wątek.

 

Obecnie to już sam nie wiem jak to wszystko ugryźć.

arczi,

Co nowego, jaki idzie gryzienie tematu?

 

Jak zaadoptuje już wszystko i w meble i ustrojstwa bo mam zamiar ich tam trochę napchać to Ci powiem więcej, ale jestem bardzo zadowolony z tej przemiany :)

 

Co nowego, jak adaptacja- ukończona czy jeszcze walczysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie ze szpitala odgrzewam wątek.

 

No to kolega wraca do zdrowia :)

 

Co nowego, jaki idzie gryzienie tematu?

 

Obowiązków cała masa, teraz urlop ojcowski z zapalenie zatok, więc mam dość wszystkiego.

Co do reszty, staram się jakoś to przemyśleć i ustosunkować się do tego. Nie chcę zrobić czegoś pochopnie a później będę siedział w pokoju, który mi się nie podoba.

Jak zwykle rzesza nieprzewidzianych wydatków i tak w kółko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca, wraca, ale nie tak szybko, bo dalej widzę podwójnie i choć jest pewna poprawa, to oceniam, ze proces "naprawczy" nie będzie kwestią tygodnia czy dwóch, a dłuższą, o ile w ogóle będę widział poprawnie.

Póki co - jak twierdzą lekarze - powinno wrócić do normy.Gwarancji na piśmie jednak nie dali:))

 

Bardzo rozsądne podejście, bo przemyślana aranżacja wydaje się kluczowa nie tylko dla zmysłu słuchu, ale i wzroku.

Pewnie.Jak się nie klei, to lepiej zostawić na później.

 

Cholerka, z tymi zatokami też mam problem.Przesrane i szczerze współczuje.

 

Tylko gregorypek cieszy się zdrowiem i słucha :))

W sumie dobrze kombinujesz z tym poligonem, bo zapoznajesz się z tematem i wzbogacasz doświadczenie.

Nie zapomnij o lusterku na pierwsze:))

 

OK.Trzymcie się Chłopaki.Jak co nowego , to wrzućcie do wątku:)

 

Miłego dnia, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądne podejście, bo przemyślana aranżacja wydaje się kluczowa nie tylko dla zmysłu słuchu, ale i wzroku.

Pewnie.Jak się nie klei, to lepiej zostawić na później.

 

Wkurza mnie to, bo myślałem, że będzie hop siup :)

 

Cholerka, z tymi zatokami też mam problem.Przesrane i szczerze współczuje.

 

Dzięki

Tylko gregorypek cieszy się zdrowiem i słucha :))

 

Ja od tego wszystkiego to mam przytkany nos i uszy... Jest to najgorszy okres na odsłuchy porównawcze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie..,urządzanie wnetrz, to rodzaj sztuki i bez elementarnej wiedzy oraz wrażliwości i poczucia estetyki cieżko stworzyć udane wnętrze.

Podam przykład;

Gdy ktoś przymierza się do budowy domu, to zaczyna od projektu, który został opracowany przez architekta.Budową też zazwyczaj zajmują się wyspecjalizowane firmy(pomijam ewentualne fuszery, bo często nie są efektem niewiedzy, tylko pośpiechu, oszczędności itp.)

Gdy już stoi surówka, to "olewamy" architektów wnętrz, bo ufamy swojemu doskonałemu wyczuciu i ...i często efekt jest taki, ze mamy aranżację pozbawioną podstawowych zasad w temacie praktycznych rozwiązań, oświetlenia, koloru, spójności itd, itd....

Trochę obracam się w tym temacie i powiem, ze ludzie popełniają TAAAKIE BŁĘDY , że hej!A spróbuj takiemu napisać, że coś zepsuł, to obraza na całego.

Arczi, mogę tak pisać i pisać, tylko nie przybliżę Cię do finału.Zatem moja propozycja jest taka.

Przesyłam Ci link, kopalnię różnych wnetrz.Poświęc temu trochę czasu i wybierz tę, która jest najbliższa twojemu gustowi.

Dalej, jak już wybierzesz, to co parę dni popatrz na zdjęcie i jesli po paru tygodniach dalej będzie Ci się podobało, to znaczy, ze to jest to.Wtedy już trzymaj się tego konceptu możliwie w 100% i "przenieś je" do swojego pokoju.

Czasem takie banalnie proste wzorce są najskuteczniejsze.:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W zdecydowanej większości są to projekty architektów wnetrz, więc raczej dopracowane pod kazdym katem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Piano.... jak się słucha w nowych warunkach? <br />

 

A słucha się, słucha:)

Po adaptacji skupiam się bardziej na muzyce, która brzmi zdecydowanie naturalniej.

Wcześniej, czas pochłaniała walka z rezonansami, pierwszymi itp.

Teraz mam większy komfort i czystą przyjemność ze słuchania.

To nie koniec, bo jest jeszcze do zrobienia parę drobnostek, głównie na pierwsze odbicia, ale z uwagi na zdrówko, zostawiam to na okres późniejszy, niestety...

Co dalej..,

Obserwuje swój tor pod kątem własnych upodobań i teraz jest czas na powtórne przewalenie np. kabli sieciowych.

Wcześniej tj. przed adaptacją, uważałem to za bezcelowe z oczywistych powodów.

Rozważam też zmianę CD playera i choć mam swojego "typa", to dopiero odsłuchy potwierdzą lub nie, jego wybór.

 

A jak u Ciebie akustycznie - zamknąłeś temat?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słucha się, słucha:)

Po adaptacji skupiam się bardziej na muzyce, która brzmi zdecydowanie naturalniej.

Wcześniej, czas pochłaniała walka z rezonansami, pierwszymi itp.

Teraz mam większy komfort i czystą przyjemność ze słuchania.

To nie koniec, bo jest jeszcze do zrobienia parę drobnostek, głównie na pierwsze odbicia, ale z uwagi na zdrówko, zostawiam to na okres późniejszy, niestety...

Co dalej..,

Obserwuje swój tor pod kątem własnych upodobań i teraz jest czas na powtórne przewalenie np. kabli sieciowych.

Wcześniej tj. przed adaptacją, uważałem to za bezcelowe z oczywistych powodów.

Rozważam też zmianę CD playera i choć mam swojego "typa", to dopiero odsłuchy potwierdzą lub nie, jego wybór.

 

A jak u Ciebie akustycznie - zamknąłeś temat?:)

Tu chyba nie ma końca :):):) Zrobisz te parę drobnostek osłuchasz się i dalej będziesz szukał :) no ale o to w tym chodzi bo człowiek musi mieć zajęcie :)

A u mnie .... hm....`Jestem bardzo zadowolony, również mam przyjemność ze słuchania, a jeszcze większą miałem przy odsłuchu z dyfuzorami 1D i 2D :) muzyka w całym pokoju, 3D, wszystko poukładane jak należy itd, no ale cóż wizualnie nie za bardzo do zaakceptowania, choć uważam że muszą być, bo to jest zupełnie inny odbiór :)

Dzisiaj doświadczyłem jak ważne jest ustawienie kolumn (choć myślałem że mam dobrze ustawione) poprzesuwałem trochę... no o 20cm i szok..... jaka zmiana na plus. Także ze skrzynkami czy bez radość ze słuchania jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak..,AP są bardzo wymagające w ustawieniu.Miałem 4 różne modele od Tempo 3, przez Avanti 2 i każde wymagają skrupulatnego podejścia do ustawienia.Im więcej powietrza, tym lepiej.Na moje najistotniejszym czynnikiem jest odległość od tylnej - im większa, tym lepiej.Jak ktoś chce kupić AP i ustawić pod ścianą, to sugeruje zmianę marki.U mnie(poprzez specyfikę pokoju i miejsca odsłuchowego) w odległosci od tylnej lekko > 3 m.Ściany boczne oczywiście też mają znaczenie, jednak nie tak duże jak w przypadku tylnej.Dogięcie też b.ważne, jak również właściwy rozstaw osiowy.Dalej mamy odległość tj. miejsce i wysokość odsłuchu.

Osobiście byłbym też ostrożny w uzywaniu( raczej pod mniejszymi modelami)marmurów itp.Nie jestem przekonany o ich właściwym wpływie na dxwięk.Oczywiście, każdy sam musi o tym decydować.Podsuwam tylko swoje spostrzeżenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dokładnie.... odstęp od tylnej ściany u mnie również ważniejszy, mam na 1,3m, natomiast zmniejszyłem od bocznej z 70 na 50 cm przez co zyskałem większy rozstaw między kolumnami 2,4m, większą stereofonię no i bas się poprawił. Dogięcie mam na wprost słuchacza, a odległość kolumna słuchacz 2m. Z marmurami ..... nie miałem więc muszę spróbować :) w tym tygodniu mają dojechać. JUż się nawet zastanawiam nad tymi panelami za kolumnami czy są mi napewno potrzebne bo po tym rozstawieniu nie czuje zbytnio różnicy z nimi czy bez. Ściankę którą stawiałem za kolumnami wykonałem bardzo solidnie i wydaje mi się że poprawnie akustycznie więc tłumi bardzo dobrze :)

Ustawiłem w/g tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie:) Każdy musi sam dopasować ustawienie w/g własnych preferencji i możliwości pokoju.

Osobiście, wszystkie AP lekko rozginałem na zewnątrz tak, aby krzyżowały się zaraz za słuchaczem.

Jak masz chęci, to spróbuj, bo jesli masz 2m od kolumny przy rozstawie 2,4, to czy masz właściwą głębię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dokładnie.... odstęp od tylnej ściany u mnie również ważniejszy, mam na 1,3m, natomiast zmniejszyłem od bocznej z 70 na 50 cm przez co zyskałem większy rozstaw między kolumnami 2,4m, większą stereofonię no i bas się poprawił. Dogięcie mam na wprost słuchacza, a odległość kolumna słuchacz 2m. Z marmurami ..... nie miałem więc muszę spróbować :) w tym tygodniu mają dojechać. JUż się nawet zastanawiam nad tymi panelami za kolumnami czy są mi napewno potrzebne bo po tym rozstawieniu nie czuje zbytnio różnicy z nimi czy bez. Ściankę którą stawiałem za kolumnami wykonałem bardzo solidnie i wydaje mi się że poprawnie akustycznie więc tłumi bardzo dobrze :)

Ustawiłem w/g tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>>>aby trzymając lusterko, przesuwał je wzdłuż ściany. Gdy w lusterku ujrzymy kolumnę, będziemy wiedzieć, że w tym miejscu powstaje odbicie akustyczne.>>>

Mam pytanie,... co do opisu czynności,...lusterko musi być dokładnie przesuwane równolegle z ścianą boczną?, bo jakiekolwiek minimalny kąt, to zmienia, czy są inne czynności techniczne sprawdzenia, i czy to ma takie same zastosowanie, czynność, przy pokojach trapezowych i ścianach nie prostopadłych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje na pewno tego i jeszcze nie jednego ustawienia. U mnie jeszcze dużo do zrobienia...... kable mam do dupy, lampy mam zamiar powymieniać, także jeszcze zmian w dźwięku będzie sporo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.