Skocz do zawartości
IGNORED

Śpieszmy się kochać plazmy... :(


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku czy większa moc obliczeniowa procesora nie ma przypadkiem bezpośredniego przełożenia na jakość obrazu? Przecież szczególnie w przypadku HD jest sporo danych do obróbki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku czy większa moc obliczeniowa procesora nie ma przypadkiem bezpośredniego przełożenia na jakość obrazu? Przecież szczególnie w przypadku HD jest sporo danych do obróbki

No przecież wiadomo że tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku czy większa moc obliczeniowa procesora nie ma przypadkiem bezpośredniego przełożenia na jakość obrazu? Przecież szczególnie w przypadku HD jest sporo danych do obróbki

 

Do pewnego progu ma znaczenie zasadnicze, później przestaje mieć wcale. Telewizor nie dorysuje nowych detali do obrazu choćby nie wiem w jak mocny procesor był wyposażony.. Cztery, czy pięć lat wstecz, gdy wydajność była dużo niższa potrafiło się widywać istotne różnice w jakości skalowania lub usuwania przeplotu. Teraz to prawie "jeden pies", a większość treści i tak dostajemy w formie progresywnego full hd, z którym w zasadzie nic nie trzeba robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co więcej: nowa odsłona w postaci ST60 choruje na dokładnie to samo

 

i co więcej, cała seria G, VT także:)

 

Tribul czy Ty człowieku masz zaniki pamięci?

Przeczytaj co Ty sam wypisywałeś o ST.

Ten Twój ST działa do tej pory tak samo jak wtedy gdy mieszałeś go z błotem, co się stało że zmieniłeś zdanie? (pewnie przełączyłeś tryb) ale to nie oznacza że nagle Twój telewizor "wyzdrowiał".

Miej świadomość że dalej masz telewizor o jakości takiej jak pisałeś na samym początku.

 

Zmieniłem tryb na prawdziwe kino i skalibrowałem, już dość dawno temu, i zapewniam cię, że gdybym wtedy kupił serie G czy V to moje reakcja byłaby identyczna, bo pewnie też włączyłbym ten film na którym wiać tak dithering, też zjadałoby detale w ciemnych obszarach itp.I pewnie przeszedłbym taką samą drogę jak z moim ST, czyli zawód > zmiana trybu> kalibracja> zadowolenie, bo każdy z tych tv jest bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie do Maćka , czy jeśli nie zależy nam na bajerach typu smart TV , 3D itp , to wystarczy jak zakupie serię ST60 ? Czy lepiej poczekać i dołożyć do wyższych serii ? Moje główne źródło z jakiego odtwarzam to N-box , blue ray i dvd od czasu do czasu oraz ps3. I jak ma się seria ST60 do DT60 , który lepszy?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co więcej, cała seria G, VT także:)

 

Kosmiczna bzdura. Dorabianie ex-post teorii mających potwierdzać z góry przyjętą tezę.

 

Zmieniłem tryb na prawdziwe kino i skalibrowałem

 

Telewizor który daje się oglądać na jednym tylko trybie. Faktycznie cud-miód.

 

@ Tribul to Ty wywołałeś temat umieszczając jako pierwszy posty utrzymane w tonacji "łolaboga co się dzieje z moim telewizorem". Jesteś jak Doktor Faust. Wywołałeś ducha którzy przerosł Mistrza.

 

Ale ja wiem ;)

 

Niczym nie uzasadniona pewność siebie. Wielcy filozofowie zwykli byli mawiać "wiem że nic nie wiem".

 

Wiem i to doskonale.

 

Pyszne. VT/GT w życiu na oczy nie widziałem, ale wiem i to doskonale. Przypomina mi się rozmowa z moim małym kuzynem (wiek przedszkolny):

- Nie lubię kalafiora!

- A jadłeś kiedyś?

- Nie, nie jadłem, ale wiem że nie lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabianie ex-post teorii mających potwierdzać z góry przyjętą tezę.

 

Zacznij w końcu pisać po ludzku a nie jak filozof poeta

 

Telewizor który daje się oglądać na jednym tylko trybie. Faktycznie cud-miód

 

Bobcat...gdybyś mieszkał bliżej, to przyjechałbym do ciebie, postawił flaszkę i pokazał identyczne zjawiska na twoim tv. Wystarczyłoby włączyć tryb np NORMALNY, puścić film z ciemnymi scenami z bluray bądź MKV, najlepiej pierwszy film jaki włączyłem na swoim tv, i zobaczyłbyś na twoim cudeńku identyczne rzeczy o których tak piszesz na temat ST w każdym temacie tv od prawie ...roku.....Skąd w tobie taka nienawiść do tego modelu?:) Wypisujesz poematy o zjawiskach których na oczy nie widziałeś, nawet na swoim tv dopóki ktoś ci nie pokazał. Tak ze jak by tak siadł przed tym twoim tv, to wyszło by na to samo czyli " Telewizor który daje się oglądać na jednym tylko trybie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnego progu ma znaczenie zasadnicze, później przestaje mieć wcale. Telewizor nie dorysuje nowych detali do obrazu choćby nie wiem w jak mocny procesor był wyposażony..

Teraz to prawie "jeden pies", a większość treści i tak dostajemy w formie progresywnego full hd, z którym w zasadzie nic nie trzeba robić.

 

Matryca wyświetla zawsze "p". Jeśli dostaje sygnał "i" to jest co robić. Podobnie gdy jest włączone IFC.

 

W zakładce Stereo i Hi-Fi co chwila piszą, że jakość podzespołów ma fundamentalne znaczenie dla jakości dźwięku. Niektórzy nawet twierdzą, że jakość kabli również. A przecież tam nic od siebie nie dodają. Tylko obrabiają (lub przewodzą) sygnał audio. Wytłumacz mi proszę dlaczego (Twoim zdaniem) jakość podzespołów obrabiających sygnał video nie ma żadnego znaczenia dla jakości obrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszne. VT/GT w życiu na oczy nie widziałem, ale wiem i to doskonale. Przypomina mi się rozmowa z moim małym kuzynem (wiek przedszkolny):

- Nie lubię kalafiora!

- A jadłeś kiedyś?

- Nie, nie jadłem, ale wiem że nie lubię.

 

U ciebie panie Bobcat mimo latek jest wręcz tak jak napisałeś to w tym poście:)

 

Muszę cię zmartwić, robiłem małą salę kinową sąsiadowi który ma aktualnie VT50, po czym zaproponowałem mu ustawienie obrazu choćby na planszach, i wiesz co, też mu uciekają szczegóły w trybie Normalnym i też ma mrowienie na pierwszej scenie w filmie "Immortals", jedyne co pomaga to zjechanie nieco z jasnością, czyli tak jak i u mnie, jednak wiąże się to z dalszym pogłębianiem zlewania pierwszych odcieni szarości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w tobie taka nienawiść do tego modelu?:)

Wypisujesz poematy o zjawiskach których na oczy nie widziałeś, nawet na swoim tv dopóki ktoś ci nie pokazał. Tak ze jak by tak siadł przed tym twoim tv, to wyszło by na to samo czyli " Telewizor który daje się oglądać na jednym tylko trybie".

 

Jaka znowu nienawiść? Ja tylko lubię nazywać rzeczy po imieniu. Skoro dopiero ktoś mi musiał coś pokazać, to znaczy że zjawisko występuje w tak znikomym stopniu, iż sam go nie zauważyłem. U Ciebie natomiast występuje w tak istotnym stopniu, że zauważyłeś natychmiast i co więcej podniosłeś larum na Forum

 

Telewizor nadaje się do oglądania w KAŻDYM trybie. To jest wyłącznie sprawa tego, że jeden tryb podoba mi się bardziej, a drugi mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma absolutnie podstawowe znaczenie jeśli mowa o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W ST60 wynosi on aż 74.7 [ms] (to mój pomiar, wg avforums 74.5 [ms]) podczas gdy GT60 na procesorze Hexa schodzi do 43.4 [ms]. Zagorzali gracze konsolowi powinni zatem rozważyć zakup GT60. Ja do nich akurat nie należę i nie widziałem sensu dokładać 30% ceny do lepszego procesora. Inne różnice między nimi ciężko stwierdzić (płynniejsze menu?) :)

Najlepiej kupić starą plazmę bez procesora :)

Ja na Panasie PY8 miałem ze 2x niższy lag od całego GT60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka znowu nienawiść? Ja tylko lubię nazywać rzeczy po imieniu. Skoro dopiero ktoś mi musiał coś pokazać, to znaczy że zjawisko występuje w tak znikomym stopniu, iż sam go nie zauważyłem. U Ciebie natomiast występuje w tak istotnym stopniu, że zauważyłeś natychmiast i co więcej podniosłeś larum na Forum

 

 

Zauważyłem i to bez najmniejszego problemu: dithering i zlewającą się czerń w trybie normalnym a także liene bleeding. Skoro tobie trzeba pokazywać takie rzeczy to albo nie chcesz ich widzieć NA SWOIM TV, albo siedzisz daleko od twoich 42 cali bądź masz problemy ze wzrokiem. Dziwne tylko że widzisz rzeczy na tv których w życiu nie widziałeś w "prawdziwej akcji" a nie w markecie na półce przelotem z meczem na ekranie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tribul

 

Wypominanie komuś wielu jest mało eleganckie.

 

Na zasadzie poszukiwania polubownego zakończenia dysputy mogę się zgodzić że nagranie filmu Immortals na BD zostało po prostu sp...ne technicznie. A jak on wygląda na LCD?

 

Na wódeczkę zapraszam. Barek obficie zaopatrzony :)

 

Siedzę 1.5 metra. Mój wzrok + okulary = sokole oko. Dlaczego nie chcę zauważyć? Nie możesz przyjąć do wiadomości, że występują w tak znikomym stopniu, że ich nie dostrzegłem?

 

Nie przelotem w markecie. Bawiłem się ponad godzinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie film jest nagrany dziwnie, niby ogólny efekt jest fajny jednak obraz jest "przybajerowany", przekontrastowany itp a ta pierwsza scena jest wydaje mi się ogólnie ciężka dla każdego tv,. Jak wygląda na LCD to szczerze powiedziawszy nie pamiętam żeby walił zielonymi kropami w tej scenie, tyle że jak miałem LCD to nie przyjmowałem się takimi rzeczami jak obraz, nie zwracałem w ogóle na to uwagi, teraz nie mogę na niego patrzeć a przejął go mój znajomy:)

 

Może kiedyś nadejdzie taki dzień ze chlapnie się co nieco:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie ten film na LCD. Jeśli jest technicznie przefajnowany to napewno jakieś "kwiatki" wyjdą. Jak nie te - to inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribul zrozum kolego że jak nagłośniłeś temat z ST byłem mocno zdziwiony że coś takiego występuje i myślałem że masz uszkodzony telewizor.

ST to był nowy model i nie miałem możliwości konfrontacji.

Aż pewnego dnia zobaczyłem ST.

Patrzę i oczom nie wierzę, zielone kropy widoczne od razu (dwie sekundy) z odległości ok. 1,5 m.

Do tej pory, nigdy nie widziałem podobnego "efektu" na żadnej plaźmie.

Wszystkie telewizory Panasonika z nowym "systemem" wyświetlania obrazu mają tą samą przypadłość a w ST najmocniej to widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku co rozumiesz pod pojęciem "nowy system wyświetlania obrazu"? 2000/2500/3000 Focused Field Drive jaki jest począwszy od serii 50 w miejsce 600 Sub Field Drive który był do serii 30 włącznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFD jest zły. Być może że przy okazji FFD muszą być wyświetlane tak duże kropy. (szum)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie do Maćka , czy jeśli nie zależy nam na bajerach typu smart TV , 3D itp , to wystarczy jak zakupie serię ST60 ? Czy lepiej poczekać i dołożyć do wyższych serii ? Moje główne źródło z jakiego odtwarzam to N-box , blue ray i dvd od czasu do czasu oraz ps3. I jak ma się seria ST60 do DT60 , który lepszy?

 

Pozdrawiam

 

Główna różnica pomiędzy ST60 a GT/VT60 to trochę lepsza czerń w tych drugich (szczególnie na planszy ANSI) i szybszy procesor = niższy input lag i lepsza płynność działania menu. VT60 ma też lepszy filtr ekranowy, który odbija mniej światła za dnia i bogatsze wyposażenie. Pomimo, że tych różnic jest kilka, moim zdaniem, nie uzasadnia to znacznie wyższej ceny modeli GT/VT dlatego proponowałbym zostać przy ST60.

 

Co do DT60 to jest LCD z matrycą IPS to zupełnie inny produkt od telewizora plazmowego. O różnicach możesz poczytać na moim blogu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
<br /> i szybszy procesor = niższy input lag i lepsza płynność działania menu.<br />

Tuś mnie zaskoczył. Czy processor w tych PDP polepsza tylko płynność menu? A obrazu w scenach dynamicznych już nie? To byłoby jakieś kuriozum.

Ja przyglądam się z boku tej Waszej dyskusji i coraz mniej ją rozumiem. Nie wiem może mało wybredny jestem ale dla mnie albo obraz jest dobry albo jeszcze lepszy albo po prostu zły.

Jak przesiadłem się z topowego Sony na plazme VT 30 to różnice były kolosalne i od razu zauważalne.

Pamiętam że pierwszego wieczoru akurat oglądaliśmy z żoną dr.House-a. Jak żona zobaczyła gościa w czarnym garniturze na jakimś kolorowym tle, to zapytała czy tej czerni nie można jakoś zmniejszyć. Taka to była kolosalna różnica. I takie do mnie docierają i są czytelne.

Myślę że nie jestem jedyny a Wy tu się od kilkunastu stron spieracie o jakieś mało zrozumiałe niuanse, niemożliwe do zobaczenia przy codziennej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TROCHĘ lepsza czerń? Skoryguj mnie Maćku proszę jeśli nie mam racji, ale gdzieś czytałem że różnica w czerni pomiędzy GT60 a ST60 jest większa niż (tak bardzo przez Ciebie podkreślana) różnica pomiędzy ST60 a ST50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, niby plazma nie jest ostro reklamowana, ale jak na poniższym forum chce poczytać o nowych LCD Sony to od razu jestem przekierowywany na plazmy panasa :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

EDIT:

 

Tak dziś było przez dłuższy czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wątek działa bez problemu.

Ale masz rację do przekierowań - zdarzają się złe przekierowania ,tyle że nie celowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi coś do głowy, o odpowiedź poproszę Maćka.

W/g Ciebie w telewizorach Panasonika z serii ST50/60 i innych jest dhitering.

Gdy wyświetlimy stopnie szarości w kolorze zielonym zobaczymy w cieniach zielone mrowienie o których sygnalizował w swoim temacie Tribul.

Gdy wyświetlimy stopnie szarości w kolorze czerwonym powinniśmy zobaczyć w cieniach kropy właśnie w tym kolorze.

Gdy wyświetlimy stopnie szarości w kolorze niebieskim powinniśmy zobaczyć w cieniach kropy w kolorze niebieskim.

Dotyczy to również wszystkich innych kolorów a gdy skala szarości jest czarno-biała kropy będą szare.

Jakim cudem w telewizorach tegorocznych i zeszłorocznych a w szczególności w modelu ST widać tylko zielone kropy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne pytanie. Gdy sformułowałem hipotezę, że przyczyną zielonych krop może być słaby procesor - zostałem ofuknięty i pomówionwy o "nienawiść do modelu ST". Niesłusznie, gdyż takowej nie czuję. A następnie otrzymałem odpowiedź w stylu "a u was Murzynów biją", to znaczy VT (rzekomo) ma to samo. A potem że jakość procesora nie ma (jakoby) żadnego znaczenia dla jakości obrazu. Wszystko na poparcie z góry przyjętej tezy że "ST is the best". Rozumiem, ST (42") kosztuje 3000 zł,, podczas gdy GT tej samej wielkości 5000 zł. Nazywajmy jednak rzeczy po imieniu: kogoś stać tylko na ST. Albo że ST w zupełności mu wystarcza i nie jest skłonny wydać więcej kasy na telewizor. Nie dorabiajmy dętej ideologii że "ST to jest to samo co GT (lub nawet VT)". Bo nie jest. Cena w gospodarce rynkowej jest funkcją jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.