Skocz do zawartości
IGNORED

Śpieszmy się kochać plazmy... :(


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zgadzam się z tym że niestety na rynku brakuje TV z rewelacyjnym obrazem i bez zbędnych wodotrysków.

Myślę, że sporo byłobu chętnych na TV z bezkompromisowym podejściem do jakości obrazu i bez zbędnych gadżetów z których i tak nie korzystam.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Ja osobiście żałuję że TV przestają być typowymi wyświetlaczami. Zbyt dużo wszystkiego w jednym. SmartTV, kamera, ekran dotykowy, 3D - po prostu masakra. Nie wiem ile osób na świecie ma tak ustawiony TV że rysowanie po nim jest przyjemne i nie męczy. Moim zdaniem taki TV musiałby być zawieszony dużo wyżej i nie mieć nic przed sobą aby to było ergonomiczne.

 

to samo stało się z telefonami, nadają się do wszystkiego a najmniej do rozmawiania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synagorlica czyli gołąbek turecki. Jak sama nazwa wskazuje ptak ten pochodzi z Indii. Sokół wędrowny. Jak sama nazwa wskazuje jest ptakiem osiadłym, nigdzie nie odlatuje.

 

Telewizory zapewniające perfekcyjną jakość obrazu są: plazmy Panasonica. Im wyższa półka tym to kryterium jest bardziej spełnione.

 

Szkoda tylko że są nafaszerowane bajerami i gadgecikami. Ktoś z tego korzysta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak komu, ale mi akurat multimedia się przydają. Np. często korzystam z TVN Player. Jeśli chodzi o 3D to faktycznie mógłbym się bez tego obyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbym z jeszcze lepszą jakością a bez bzdetów typu 3D i multimedia.

 

No tak łatwo powiedzieć, tyle tylko że to upychanie do sprzętu bajerów wydaje się teraz jakimś szaleństwem. Już nie tylko TV, ale i sprzęt który z nim współpracuje ma mieć "wszystko".

W tym szaleństwie jest metoda - "uzasadnia" wyższą cenę kolejnych "lepszych" urządzeń.

Jak nie wiadomo o co chodzi....i tu kółko się zamyka...

 

PS.A mówi się też że jak coś jest do wszystkiego to jest do....może przesadzam. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Telewizory zapewniające perfekcyjną jakość obrazu są: plazmy Panasonica.<br />

No to chyba nie trzeba ich już testować skoro ustaliliśmy, że zapewniają perfekcyjny obraz. Nie trzeba też ich kalibrować bo stracimy perfekcję ;-).

Panowie do sklepów ratujcie ten odłam produkcji firmy Panasonic od zakończenia !!! ;-).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie wiem jak komu, ale mi akurat multimedia się przydają. Np. często korzystam z TVN Player. Jeśli chodzi o 3D to faktycznie mógłbym się bez tego obyć.

Ja też czasami korzystam. Ale wolałbym kupić rewelacyjny obraz wydając około 10tzł na TV a odtwarzacz multimedialny, lepszy niż te w TV nawet drogich, kupię sobię jak będę potrzebował za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z @HQ150. Też wolał bym aby rozwój polegał na dalszym doskonaleniu obrazu, a nie na faszerowaniu coraz to nowymi gadgetami. Jednak nie brak głosów, że technologia PDP osiągnęła szczyt swojej możliwości i jakości lepszej niż obecna już się z niej nie wyciśnie. A do multimediów (powtarzam) jest komputer. Nie telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić z Tobą Bobcat. Też mi frajda oglądanie jakiegoś filmu czy programu na ekranie np. 17-calowym. Zdecydowanie wolę moje 46 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Też mi frajda oglądanie jakiegoś filmu czy programu na ekranie np. 17-calowym. Zdecydowanie wolę moje 46 cali. <br />

To tylko zależy od odległości. Weź sobie np tablet i oglądaj go z 0,5m. Też wtedy będzie "duży" i da się oglądać. Oczywiście nie są to urządzenia wyspecjalizowane do oglądania TV, ale można z grubsza określić jaka odległość dla 46' będzie odpowiednikiem dla 17' żeby obraz odbierany przez nas miał taką samą wielkość. Wiem, wiem że to nie to samo ale można też tak oglądać bez większego dyskomfortu. Na tej zasadzie działa przecież ten gadżet firmy Sony czyli oled-owe gogle do wyświetlania obrazu indywidualnie. Pisali, że jest to odpowiednik wyświetlacza nie pamiętam dokładnie ale chyba coś ponad 100' z kilku metrów. Nie oglądałem tego, więc nie wiem jakie są wrażenia, ale rozwiązanie interesujące. Ale jak ustalisz odległość dla jednego i drugiego np na 3m to oczywiście lepszy będzie 46'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jaka frajda jest z posiadania TV Full HD i oglądania na nim materiałów SD. Większość tych gadżetów, jak choćby wspomniany TVN Player, to jakość daleka od możliwości posiadanego TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt jakość pozostawia wiele do życzenia. Dla mnie jednak jest to o tyle pożyteczne, że w każdej chwili mogę sobie jakiś program, czy film odtworzyć, gdy np. zapomniałem, bądź nie mogłem obejrzeć w czasie antenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potworne zniekształcenia geometryczne i nieskończoną paletę kolorów.

Ostrość na CRT też nie była idealna, a i problemy ze zbieżnością się zdarzały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dla mnie jednak jest to o tyle pożyteczne, że w każdej chwili mogę sobie jakiś program, czy film odtworzyć, gdy np. zapomniałem, bądź nie mogłem obejrzeć w czasie antenowym.

To akurat obecnie nie problem. Wystarczy tuner sat z twardym dyskiem, lub twardy podpięty do TV. Ja osobiście 90% TV to Turbo-Recorder. I najważniejsza sprawa reklamy mam z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Napisano dziś, 16:49 <br />Użytkownik Edson dnia 25.04.2013 - 18:34 napisał<br />W ruchu to akurat ta ostrość jest do dziś nie dościgniona.<br /><br />W OLED "prześcigniona". <br />

A LCD Sony 850, który wywołał taki "gniew" fanów plazmy ? :-). Link do testu był tu lub w pokrewnym wątku. Ruch, wg recenzentów, był lepszy niż na plaźmie też biorącej udział w tym teście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiepska czerń i kąty widzenia HX850 ?

Chciałem zmienić swojego małego już Samsunga Le40C650 na coś większego ale obraz w Sony mnie nie zachwycił tak samo w najwyższych seriach samsunga.

Dla mnie jedynym wyborem jest teraz plazma Panasonica. 55St50 można kupić już za 4600zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez noquarter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiepska czerń i kąty widzenia HX850 ?

Chciałem zmienić swojego małego już Samsunga Le40C650 na coś większego ale obraz w Sony mnie nie zachwycił tak samo w najwyższych seriach samsunga.

Dla mnie jedynym wyborem jest teraz plazma Panasonica. 55St50 można kupić już za 4600zł.

No to nie pozostaje nic innego jak pobrać kaskę z banku lub skarpety :-) i do sklepu, a następnie cieszyć się.

Pozdrawiam.

P.S. Jak kiepska czerń w 850 to może 955.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynym wyborem jest teraz plazma Panasonica. 55St50 można kupić już za 4600zł.

 

Dlaczego ST50 skoro już jest na rynku ST60?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ St60 wcale nie różni się jakością obrazu, jest ponad 1,5 tys droższy . Nie ma poza tym nagrywania na HDD i podświetlanego pilota .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ St60 wcale nie różni się jakością obrazu, jest ponad 1,5 tys droższy . Nie ma poza tym nagrywania na HDD i podświetlanego pilota .

 

Kolejny dowód prawdziwości twierdzenia, że klientom oferuje się coraz mniej za coraz drożej. Co do identycznej jakości obrazu serii 60 i 50 - nic nowego. Seria 50 też nie różni się pod względem jakości obrazu od serii 30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podli?

Przecież nie pracują w pomocy społecznej tylko dla zysku swojego i swoich akcjonariuszy.

Chyba ci akcjonariusze powinni ich zwolnić. Żeby wysokiej klasy specjaliści nie zorientowali się, że tylko marketing powoduje wyparcie perfekcyjnej technologii wyświetlania obrazu na rzecz gorszej. Co za problem przekonać "Kowalskiego", że ma do czynienia z perfekcją? Wystarczy chyba tylko wzmocnić marketing. O co w tym wszystkim chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Weź pod uwagę, że takich ,, idiotów'' szukających jakości, jam my, są promile.

Sprzedają się wodotryski niestety. Stań na chwilę w jakimś salonie RTV i posłuchaj czym kierują się kupujący.

Włos się na głowie jeży jak ludzie wywalają kasę.

Co do jakości nowych linii TV topowych firm, to już dwa lata temu, jak wyniki finansowe koncernów sięgnęły dna, pisałem, ze to niestety odbije się na jakości TV. I tak właśnie jest.

Jak myślicie , jak przychodzi inżynier z pomysłem na nowe usprawnienie to zarząd chętnie się zgadza? Na następne wydane miliony w sytuacji gdy firma co miesiąc generuje olbrzymie straty?

No raczej nie i stąd to pudrowanie tego co już mają dopracowane, i co i tak wyprzedza konkurencję.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że takich ,, idiotów'' szukających jakości, jam my, są promile.

Sprzedają się wodotryski niestety. Stań na chwilę w jakimś salonie RTV i posłuchaj czym kierują się kupujący.

Włos się na głowie jeży jak ludzie wywalają kasę.

W plazmach są też obecnie montowane wodotryski więc to chyba nie najlepszy argument. Przepraszam że drążę temat, ale ciekawi mnie podstawa takiego dziwnego zjawiska z jakim mamy do czynienia w obecnym czasie. Tańsze i perfekcyjne przegrywa z droższym i gorszym. Coś tu jest nie tak. Może rzeczywiście Panasonic i inni dali "dupy" na płaszczyźnie marketingowej. Jeżeli tak to obciach na całej linii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale przecież nigdzie nie pisałem, że moja wypowiedź nie tyczy się plazm. Ona głownie tyczyła się plazm Panasa!

Oczywiście że dali dupy. Od dłuższego czasu wmawia się skutecznie ludziom, że LED jest lepszy. A producenci plazm nic z tym mitem nie robią. Zresztą powoli schodzą ze sceny więc im chyba aż tak nie zależy.

Jednak w porównaniu z poprzednimi latami, to paradoksalnie plazmy chyba sprzedają się jednak lepiej, bo jak kupował 55VT30 w momencie premiery to dałem 8700zł z przywozem i montażem. A teraz 55VT60 to sporo większe pieniądze.

Więc chyba popyt wzrósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.