Skocz do zawartości
IGNORED

Śpieszmy się kochać plazmy... :(


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem panoramicznego Philipsa 32 cale z Pixel Plus 2 czy jak to się tam nazywało. Właśnie plastyczność obrazu i głębia zaskakiwała. Dodam tylko że zaraz po nim kupiłem plazmę Panasonika i stał jeden obok drugiego. Pierwsze co sobie pomyślałem o Jezu co za gówno kupiłem.

Owszem gdy włączyłem ze źródła HD to obraz był lepszy ale jaskrawości, kontrastu, czystości kolorów i braku migania mi po prostu brakowałem. Co do obrazu SD to nie było żadnego porównania. Philips rozwałkował plazmę Panasonica na placek.

O twoich niezwykłych przypadkach z płaskimi telewizorami to już pewnie w Wikipedii piszą, więc wybacz, ale sadzisz pierdoły aż się robi niedobrze.

 

Hmmm, ale te CRT były szybkie jak błyskawica, żadnych green ghosting czy zubożenia ilości linii (w plaźmie) już nie mówiąc nic o LCD.

Tak, tylko w porównaniu do współczesnych telewizorów generalnie obraz miały do kitu.

 

Ktoś potrafi podać czym różni się w kwestii jakości obrazu (i nie tylko) ST50 od ST 60?

Nie licząc ceny oczywiście. ;)

Pewnie niczym, poza może trochę lepszymi paroma parametrami na papierze. Zauważyłem jedynie różnicę z tyłu obudowy. Model ST60 ma regularne wyjście component a nie jakaś dziwną plastikową przejściówkę jak w ST50. No i srebrną obwolutkę ma jak w VT50, co mnie mniej cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że ST zbliżył się za bardzo jakością do VT. Dlatego ktoś podjął taką decyzję by na naszym rynku nie wprowadzać GT.

 

Czy zatem ci wszyscy, którzy na świecie kupują GT (bo tam jest dostępny) - to są wyłącznie tzw. "ciężcy frajerzy", którzy tylko łamią sobie głowę jak by tu przepłacić? Przecież mogą mieć to samo (czyli ST) za znacznie mniejszą kasę.

 

Otóż nie to samo. Z-V-G-S-U-X to są jasno zdefiniowane klasy jakościowe i wcale nie jest tak, że S to jest niemal to samo co V. Bo nie jest. S nie jest nawet "niemal tym samym" co G. Różnice pomiędzy S a G są większe niż między G a V. Wystraczy poczytać Instrukcje Obsługi każdego z tych modeli.

 

Dla prezesów i dyrektorów :)

 

Aż tylu ich u nas, żeby tworzyć ofertę rynkową? Oni sobie mogą sprowadzić dowolny model z dowolnego punktu świata.

 

Bardziej ciekawą jest sprawa wprowadzenia nowej serii ST 60, podobno niezauważalnie tylko lepszej od ST50. Zrobiono to stosunkowo szybko no i w "nowych" cenach.

 

I chyba na tym polega strategia rynkowa Panasonica. Wprowadza się nowe serie, które praktycznie nie różnią się od poprzednich pod względem jakości obrazu, a niektóre rzeczy mają wręcz gorsze niż oferta z roku poprzedniego, dodaje się kilka mało komu potrzebnych gadgecików i pseudo-nowości, a następnie marketing obwieszcza to jako "kolejny milowy krok do przodu", co oczywiście ma służyć jako uzasadnienie windowania w górę ceny.

 

O twoich niezwykłych przypadkach z płaskimi telewizorami to już pewnie w Wikipedii piszą, więc wybacz, ale sadzisz pierdoły aż się robi niedobrze.

 

Tak, tylko w porównaniu do współczesnych telewizorów generalnie obraz miały do kitu.

 

Pewnie niczym, poza może trochę lepszymi paroma parametrami na papierze. Zauważyłem jedynie różnicę z tyłu obudowy. Model ST60 ma regularne wyjście component a nie jakaś dziwną plastikową przejściówkę jak w ST50. No i srebrną obwolutkę ma jak w VT50, co mnie mniej cieszy.

 

Podpisuję się pod tym oburącz. Postawiłem Ci kolejkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy S a G są większe niż między G a V.

 

Pewnie tak, ale nie oto mi chodziło. A o różnicę jakości obrazu między Ut a St która wydawała mi się większa niż St a Vt. No i to że między Ut a St nic być nie może a między St a Vt jest choć nie u nas.

Mówię oczywiście jak ja to widziałem w serii 50 no i w "sklepowych" ustawieniach. ;)

 

I chyba na tym polega strategia rynkowa Panasonica.

 

Tu w dalszej części wpisu nie pozostaje niestety nic innego jak tylko się zgodzić. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

I chyba na tym polega strategia rynkowa Panasonica. Wprowadza się nowe serie, które praktycznie nie różnią się od poprzednich pod względem jakości obrazu, a niektóre rzeczy mają wręcz gorsze niż oferta z roku poprzedniego, dodaje się kilka mało komu potrzebnych gadgecików i pseudo-nowości, a następnie marketing obwieszcza to jako "kolejny milowy krok do przodu", co oczywiście ma służyć jako uzasadnienie windowania w górę ceny.

Też się mi wydaje że tak niestety jest.

Z chęcia bym porównał obok siebie mój VT30 i obecny VT60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcia bym porównał obok siebie mój VT30 i obecny VT60.

 

V zawsze było klasą samą w sobie. Obawiam się, że powalających różnic byś nie zauważył. Jeśli wogóle dostrzegł byś jakiekolwiek. Może poza tą, że nowsze serie są odrobinę jaśniejsze, więc aby uzyskać tę samą jasność ekranu - musiał byś w 30 ustawić nieco większy Kontrast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRT nie ma możliwości osiągnięcia jakości obecnych TV, głównie z powodu niemożliwości przyjęcia sygnału HD. Ale jak porównamy sygnały SD na obu to już sytuacja się zmieni.

 

Akurat mój crt (32" Thomson WB642S na kineskopie Toshiba) przyjmuje sygnał hd na wejściu component. Różnica pomiędzy kanałami sd a hd jest dla każdego wyraźnie zauważalna - szczególnie na meczach w piłkę kopaną. Z tego powodu jakoś nie mam ochoty go wyrzucać na śmietnik a kosztował w XII 2004 4,6 kzł ! Ale nie miałem wyjścia ... były wtedy już co prawda LCD hd ready w cenie ponad 6 kzł i rozmiarze 32" - teraz byłby to jeszcze większy złom niż ten crt i do tego dużo droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a ja lecę na Panasie CRT , tylko SD , jest git , ale może być lepiej za pomocą plazmy .

Słyszałem , że ci co robią kreskówki używają CRT . Dlaczego używają ? Co ma CRT czego nie ma plazma i reszta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem , że ci co robią kreskówki używają CRT . Dlaczego używają ? Co ma CRT czego nie ma plazma i reszta ?

10 lat temu pewnie tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bob*

Jak kupowałem w 2005r.chyba Sony KDL32HQ150, to miał regularną cenę chyba 8tzł! I dzielnie te 70kg żywej wagi pracuje i cieszy oko do tej pory.

 

 

Wtedy jeszcze nie było flatscreenów z taka jakością obrazu jak Twój CRT. Dopiero Pioneery Kuro pokazały co potrafi plazma.

Potem technologię Kuro wraz działem R&D plazm Pioneera i całym personelem przejął Panas i dalej już poszło...

Czy ktoś może mi pomóc z obecnym nazewnictwem Panasa? Najwyższa jest seria V, tak? Potem G?

Bo Z to tylko 60 cali - za duży jak na moje potrzeby. Ja mam 37 cali i spoko mi wystarcza. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja mam 37 cali i spoko mi wystarcza. :)

Nie idź tą drogą.

Spróbuj z większym ekranem. Jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej.

Z tą nomenklaturą Panasa dobrze myślisz. ZT potem VT i niżej GT( u nas w nowej serii go nie wprowadzili) i ST.

ZT to nowa linia, do tej pory najwyższa była VT.

 

Wtedy jeszcze nie było flatscreenów z taka jakością obrazu jak Twój CRT.

Wiem bo mam porównanie. VT wisi na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne uzupełnienie i sprostowanie.

 

Druga litera T mówi jedynie o tym, że model obsługuje technologię 3D. O tym jaka to półka jakościowa mówi pierwsza litera:

 

* Z - topowe telewizory. Nowością są na rynku polskim, gdyż na świecie klasa Z jest obecna od paru lat.

 

* V - klasa bardzo wysoka. Przed pojawieniem się Z była to najwyższa półka plazm Panasonica.

 

* G - półka średnio-wyższa. Wyposażona w wiele funkcji, jakie ma Z i V, w tym tryb obrazu THX. Z przyczyn dla mnie totalnie niezrozumiałych (o czym pisałem w jednym z poprzednich postów) modele nieobecne (już drugi rok) na rynku polskim,

 

* S - półka średnio-niższa.

 

* U - klasa niska.

 

* X - klasa najniższa, budżetowe modele HD Ready.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G - półka średnio-wyższa.... Z przyczyn dla mnie totalnie niezrozumiałych (o czym pisałem w jednym z poprzednich postów) modele nieobecne (już drugi rok) na rynku polskim,

 

Im dłużej analizuję tą sytuację tym bardziej jest to dla mnie zrozumiałe. Część argumentów podałem we wcześniejszym wpisie. Co do reszty wystarczy porównać ceny tych TV poczynając od serii 30 czy nawet 20 do obecnej 60. Bardzo ciekawie wychodzi porównywanie cen w momencie wchodzenia nowej serii. Dużo mówi też kiedy, z jaką ceną i jak szybko wchodzą na rynek!

 

Wychodzi na to że coraz więcej płacimy za plazmy a szczególnie za bajery typy 3D (42" tylko z 3D - to jest bez sensu), ilość gniazd itd. a nie za jakąś wyraźną poprawę jakości obrazu.

Wystarczy zauważyć że kiedyś S 30 można było taniej kupić niż obecnie UT50 a St60 jest w tej chwili blisko 30 % droższy od min. ceny G30 (42"). ;)

 

 

 

 

 

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Maju

 

Z uwagą przeczytałem Twoje argumenty. Jednak mimo wszystko nie jestem w stanie zrozumieć braku oferty w segmencie średnio-wyższym. Przecież na świecie jest to jeden z podstawowych segmentów rynku, skupiający klientów szukających modeli lepszych niż przeciętne, ale niekoniecznie od razu aspirujących do górnych półek.

 

Masz całkowitą rację, że płacimy nie za jakość obrazu, lecz za bajery i gadgety. Natomiast 42" tylko z 3D to przypadek Europy. Na rynku amerykańskim jest oferowany model S60, Full HD, bez 3D, dostępny również w tym rozmiarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem (# 124 i wcześniejszy) pewnie z tych powodów podjęto taka decyzję. Skoro między UT a ST jest większa różnica ktoś zdecydował że nie ma sensu na rynek polski między ST a VT wprowadzać GT. Tą "politykę" zdaje się potwierdzać aktualna zbyt wysoka cena ST60 i szybki brak ST50 w sprzedaży - przejście na ST60. Przy istnieniu GT60 ceny ST60 pewnie już na starcie na naszym rynku musiałyby być sporo niższe. ;)

 

Z modelem S60 (42") to trochę inna sytuacja, myślę że przynajmniej w tej wersji powinny na rynku polskim być. No chyba że z TV 2D chyba Panasonic myśli schodzić i tylko za oceanem liczą się jeszcze z ludźmi i mają cały wybór w bardziej "logicznych" cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Panowie w tej kalkulacji jesteście lepsi niż marketingowcy z Panasonica.

Wybaczcie ale śmieszą mnie kategoryczne stwierdzenia jak powinno być na rynku polskim, jaka powinna być cena, i kto co zdecydował i dlaczego.

Pracujecie w Panasie, mieliście wpływ na podejmowanie tych decyzji, wiecie czym były podyktowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ HQ150

 

Nie stawiajmy sprawy na głowie. Zastanawiamy się wyłącznie z pozycji obserwatorów rynku i klientów. Podobno w gospodarce rynkowej mieliśmy być Paniami Klientkami i Panami Klientami. A wychodzi na to, że jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę producenta, który decyduje co nam raczy oferować, a co bynajmniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Na nic nie jesteś skazany. Masz kasę i możesz ją wydać na co Ci się podoba.

Bez względu jak Cię chcą załadować, wybór należy do Ciebie.

Przecież wiadomo że oni robią dobrze tylko sobie. Dla nich liczy się tylko wynik finansowy.

A TV robią tylko na tyle dobre żeby je sprzedać. I tylko na tyle trwałe żeby nie odstraszyć następnych klientów i nie zepsuć marki.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cel przyświeca jeden: maksymalnie wydoić nas z kasy oferując nam jak najtańszy produkt za jak najwyższą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re wpis 139

 

Nie mogę się z tym zgodzić. Załóżmy hipotetycznie na chwilę i dla potrzeb niniejszych rozważań, że jestem klientem i właśnie oto szukam sobie nowego telewizora. Analiza materiałów Panasonica wykazała, że optymalnym dla mnie modelem byłby GT. Co nam zrobić? Sprowadzić go sobie indywidualnie z innego kraju? Zdecydować na VT? W obydwu przypadkach przepłacam. Czy też może zadowolić z konieczności ST, który mi tylko tak sobie pasuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Twój problem. Możesz zrobić co zechcesz.

Ja też ostatnio analizowałem sytuację zakupu auta i wyszło mi że najlepszą dla mnie alternatywą byłby zakup Mustanga 5.0 GT ale też go Ford u nas nie sprzedaje. I co mam zrobić? Sprowadzać? Ja go chcę za 32t USD jak mają za wielką wodą. Czy kupić coś innego i przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cel przyświeca jeden: maksymalnie wydoić nas z kasy oferując nam jak najtańszy produkt za jak najwyższą cenę.

Było tak, jest i będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ HQ150

 

Żaden mój problem, gdyż przykład był czysto teoretyczny. Telewizory mam, jestem nich bardzo zadowolony i ani mi w głowie kupowanie czegoś jeszcze.

 

@ Witek Z

 

Niestety masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cel przyświeca jeden: maksymalnie wydoić nas z kasy oferując nam jak najtańszy produkt za jak najwyższą cenę.

Było tak, jest i będzie.

 

Pewnie się te plazmy coraz lepiej sprzedają skoro ich ceny rosną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Maju.

No proste jak drut. LCD robi coraz to większe dziadostwo, i coraz droższe, więc coraz więcej klientów ufa jednak plaźmie. I stąd te ceny.

Ja kupowłem swój topowy wtedy model VT30 dwa lata temu. Tydzień po premierze dałem za 55'', z dostawą i uruchomieniem w domu 8700zł. Dzisiejszy odpowiednik VT60 w tym samym rozmiarze jest co najmniej o 2tzł droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy odpowiednik VT60 w tym samym rozmiarze jest co najmniej o 2tzł droższy.

Główni promotorzy kryzysu światowego masowo drukują pieniądze to co się kolega dziwi, że wszystko drożeje. Chętnych na ten dodruk jest wielu. Plazmy nie są wyjątkiem. Poza tym wszystkie portale pieją z zachwytu nad ich jakością co też się przyczynia do zwyżki ceny. Niestety dobre jest drogie nawet jak nie musi być :-).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wszystkie portale pieją z zachwytu nad ich jakością co też się przyczynia do zwyżki ceny.

 

Raczej nie mają wyboru? Tam już jakość jest wyśrubowana do granic możliwości, że przeciętny "Kowalski" nie zauważy różnicy. Już na VT50 był szał że referencja, a line bleed miał tak potężny że tylko ślepy mógł uznać że to jest referencja, chyba że założyli iż biorą pod uwagę kolory i czerń.

 

Ja osobiście żałuję że TV przestają być typowymi wyświetlaczami. Zbyt dużo wszystkiego w jednym. SmartTV, kamera, ekran dotykowy, 3D - po prostu masakra. Nie wiem ile osób na świecie ma tak ustawiony TV że rysowanie po nim jest przyjemne i nie męczy. Moim zdaniem taki TV musiałby być zawieszony dużo wyżej i nie mieć nic przed sobą aby to było ergonomiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.