Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 2- 2,5 tys zł


peter

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem, ale są w dwóch różnych kolorach... dzięki za takie "w ciemno"...

Nie pisalem o tych. Umiesz czytac ze zrozumieniem? Kolejny mlodny gniewny, ktoremu trzeba wszystko na tacy podac? Nawet te w dwoch innych kolorach graja 10 razy lepiej jak wszyskie wymienione powyzej. Wystarczy zdemontowac glosniki, polakierowac front na czarno i okleic obie kolumny czarna okleina i masz 2 takie same jak oryginal. Ale bardziej w tym przypadku martwil bym sie o ich pochodzeniea nie kolor, bo przeczuwam ze walaly sie po magazynie kilka lat.

 

Rafał te o których pisałeś już chyba poszły .Przestały się pojawiać a były wystawione ponad mieisiąc

Zaden problem zapytac. A byly w pieknym kolorze z kompletem dokumentow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem o tych. Umiesz czytac ze zrozumieniem? Kolejny mlodny gniewny, ktoremu trzeba wszystko na tacy podac?

 

Nie proszę o lekcję pokory, tylko o poradę przy wyborze kolumn. Zakładam, że mogę uzyskać pomoc albo chociaż dobrą radę. Trzeba też Kolego czytać z przymrożeniem oka. Wrzuciłem taki opis, bo tamtych kolumn już nie było, a to co znalazłem mnie rozbawiło. A tak przy okazji czytania ze zrozumieniem, to temat w temacie do 2k..., czyli 2500 - 3000... no sam widzisz ;) tak wysoko nie celuję. Liczę, że ktoś może mieć propozycję poza podanymi przeze mnie, a wartą uwagi.

 

Pozdrawiam,

F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne propozycje w cenie do 2000 zł ale warte uwagi to:

 

Tak jak wcześniej pisałem, Roth Audio Oli 30/40 - KONIECZNIE!

 

Magnat Quantum 605/607/705/905 - te ostatnie są na allegro lecz w różnych kolorach. Śmiem twierdzić, że za takie pieniądze pod warunkiem, że nie są konkretnie wyeksploatowane to można się skusić, tak jak kolega wcześniej napisał - przerobienie jasnej kolumny na czarną to żaden problem a z pewnością WARTO.

Mój osobisty sposób na zweryfikowanie stanu głośników jest jeden, biorę laptopa z zainstalowanym programem WinIsd Alpha podłączam sobie kolumny do swojego klocusia i bawię się częstotliwością od 60-200 Hz na małej głośności i stopniowo zwiększać głośność, jeśli głośniki były przysmażone to będzie słychać charakterystyczne zniekształcenie, ale to pisze - trzeba mieć dobry słuch aby takie coś usłyszeć :)

 

Heco Metas 500/700 lub używane XT501

 

Wiele osób kupuje Tonsile w tej cenie a potem wypisuje na forach internetowych, że coś mu nie pasuje w dźwięku :) Przestrzegam każdego przed błędem jakim jest linia Maestro. Koniecznie przesłuchać Roth Oli oraz Magnat Quantum 605 które grają lepiej od nowszych 655 ze względu lepszy głośnik wysoko-tonowy i większą neutralność. Nowsze nie znaczy lepsze.

 

Nie kierować się również wielkością przetworników oraz ich ilością w kolumnie :) Magnaty Q605 pod kątem basu robią całkowitą miazgę z UWAGA! : Altusów 300 :D No ale te 30 cm... czarujące dla ludzi wychowanych na Unitrze :) Normalnie boki zrywać.

 

A tak na poważnie to kolumny które wymieniłem to czołówka jeśli chodzi o ten przedział cenowy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj RothOli40 cena 2000

Dawno dawno temu, za siedmioma....:)

Chyba za dobrze się o nich pisało, to cenę podnieśli :)

 

Niemniej wciąż warte uwagi nawet na tle dużo droższych kolumn o ile podoba się nam ten charakter brzmienia. A to jest bardzo specyficzne i w sumie rzadko spotykane. Wybitnie nieneutralne ;)

To takie połączenie ciepłej muzykalności z bardzo efektownym przekazem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia ale słuchałem dużo kolumn do około 3 tysiecy i roth Oli 40 (oczywiście podłogowe ) grały najlepiej.roth maja to do siebie ze graja ciepło i uniwersalne nie jest to jakiś audofilski dźwięk ale miły w słuchaniu inne już kolumny ze znanych bardzej firm brzmiały inaczej w niektórych góra mocniejsza a w innych dół znowu ! Porownywalemz jbl tanoyami ,energy acustic tonsilami .sam mam je w domu .graly tylko 2 tygodnie bo akurat miałem okazje kupić bw cm8 za bardzo dobra cenę .powiem szczerze ze przy słabym amplitunerze cn8 i roth graja podobnie a kolumny o 5 tysiecy droższe jedne .no ale to wina ampla.jak ktoś napisał kiedyś do mnie ze roth Oli traktujesz jako kolumny do 2 tysiecy a są warte wiecej .najepiej udaj się do sklepu na odsluchy obowiązkowo weź swój ampel .j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia ale słuchałem dużo kolumn do około 3 tysiecy i roth Oli 40 (oczywiście podłogowe ) grały najlepiej.roth maja to do siebie ze graja ciepło i uniwersalne nie jest to jakiś audofilski dźwięk ale miły w słuchaniu inne już kolumny ze znanych bardzej firm brzmiały inaczej w niektórych góra mocniejsza a w innych dół znowu ! Porownywalemz jbl tanoyami ,energy acustic tonsilami .sam mam je w domu .graly tylko 2 tygodnie bo akurat miałem okazje kupić bw cm8 za bardzo dobra cenę .powiem szczerze ze przy słabym amplitunerze cn8 i roth graja podobnie a kolumny o 5 tysiecy droższe jedne .no ale to wina ampla.jak ktoś napisał kiedyś do mnie ze roth Oli traktujesz jako kolumny do 2 tysiecy a są warte wiecej .najepiej udaj się do sklepu na odsluchy obowiązkowo weź swój ampel .j

 

 

Jakie ciepło?! To mocne, konturowe granie, z solidnym basem i detalicznym dźwiękiem. Z czym tego słuchałeś, że brzmiały ciepło, z piekarnikiem? No chyba, ze nie rozumiem definicji ciepła. Ciepło i w podobnej kwocie to grają Indiana LIne, ale nie Rothy, one nadają się świetnei do elektroniki, Metalu, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ciepło?! To mocne, konturowe granie, z solidnym basem i detalicznym dźwiękiem. Z czym tego słuchałeś, że brzmiały ciepło, z piekarnikiem? No chyba, ze nie rozumiem definicji ciepła. Ciepło i w podobnej kwocie to grają Indiana LIne, ale nie Rothy, one nadają się świetnei do elektroniki, Metalu, itd.

Dla mnie też brzmią ciepło, na pewno nie mniej ciepło od Dynaudio.

Konturowość nie ma tu nic do rzeczy. Wiadomo że Oli gra skrajami pasma mocniej, jest kupa basu, sporo góry, średnica w tyle ale czytelna. O cieple wg mnie decyduje barwa, czytelność średnicy przy niewysuwaniu jej górnego zakresu oraz charakter wysokich tonów, a tu jest milutka kopułka dająca analogowe, delikatne wybrzmienia - dłuższy odsłuch z vintage Sansui BA-F1 (np na Cambridge było mniej ciepło). Indiany może w tym tygodniu będę miał na testach to zweryfikuję ich ciepło (choć niestety już nie na Sansui).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy właśnie przy Roth40 można byłoby wyłuskać lepszy, bliższy średni ton (tę średnicę)? bo jej trochę rzeczywiście mi brakuje np jakimiś kablami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zdziwienie mnie ogarnia kiedy próbuję sobie uświadomić fakt, że jeszcze żaden z wypowiadających się nie zapytał o metraż pomieszczenia w którym kolumny mają grać :)

 

Na allegro są obecnie Magnaty Quantum 607 w bardzo dobrej cenie. Jeśli głośniki nie były katowane a stan wizualny jest rzeczywiście taki jak na zdjęciach to brałbym je w ciemno, mimo tego, że podchodzę do sprzętu używanego z ogromnym dystansem. Jednakże są to prawdziwe potwory, potrzebujące większej przestrzeni aby pokazać swój prawdziwy potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zdziwienie mnie ogarnia kiedy próbuję sobie uświadomić fakt, że jeszcze żaden z wypowiadających się nie zapytał o metraż pomieszczenia w którym kolumny mają grać :)

 

Fakt, ale na odsłuchu to była pierwsza rzecz, o którą zapytali :)

 

Przesłuchałem Roth Oli 30 - wg. mnie płaskie, zbyt metaliczne. Nawet miałem wrażenie, że stereo jest "węższe"

Mission mx4 - podobnie do Roth Oli, ale jeszcze bardziej płasko

Monitor Audio M6 - ciepłe brzmienie i szeroka scena, ale w porównaniu bezpośrednim z Tannoy V4 części instrumentów nie było w ogóle słychać!

 

Stanęło na Tannoyach. Wg. mnie są dobrze zrównoważone, wrażenie szerokiej sceny. Brzmienie chłodniejsze niż Monitor Audio, ale to w trybie bez podbijania niskich czy wysokich tonów. Wystarczy lekko podkręcić niskie tony lub wybrać inny tryb audio i otrzymałem to,czego chciałem.

 

Dzięki za podpowiedzi. Miałem cichą nadzieję, że Missiony będą ciekawą propozycją, ale okazały się za słabe. Może Roth 40 byłyby lepsze, ale to już bardzo duże kolumny.

 

Dzięki serdeczne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności, może warto też przeczytać -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio M6 - ciepłe brzmienie i szeroka scena, ale w porównaniu bezpośrednim z Tannoy V4 części instrumentów nie było w ogóle słychać!

 

Oj odważny krok przeciwko wyznawcom Monitor Audio. Aż dziw że jeszcze nie wybuchła wojenna dyskusja :)

 

Ale poważnie, doceniam trzeźwe podejście i brak zaślepienia produktami MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo ciekawy jestem, na czym wy słuchaliście tych wszystkich kolumn, że takie wnioski wam wyszły jak np Roth - metaliczne i płaskie albo że na MA nie słychać instrumentów...

 

Co do Indiana vs Roth, na razie gram drugi dzień na Nota 550 (najniższa seria) - po podłączeniu był duży uśmiech na twarzy (a odpiąłem nie byle co bo Dynaudio Audience 60), ale im dłużej grają, tym coraz bardziej coś mnie zaczęło drażnić w dźwięku. Ciepła barwa i soczystość dźwięku, bas - bardzo bardzo dobre. Dobre zbalansowanie pasm, lepsze niż w Roth.

Przestrzeni jednak brak, dźwięk mocno przyklejony do kolumn, góra wydaje się na pierwszy "rzut ucha" dźwięczna i w miarę łagodna ale chyba tak nie jest, bo coś tam drażni na dłuższą metę, jest lekko monotonna (css css css css...) niezależnie od utworu,

Sprawdzę je jeszcze na innym pre i końcówce mocy a potem zapinam Tesi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak napisalem ze roth oli graja cieplo to napisal kolega ze z piekarnikem gral, ale kazdy ma inny gust i inny sluchal niektorzy bardzej wrazliwy niekorzy mniej

 

 

a tak na marginesie mam oli 40 jak nowe graly tylko tydzien jak ktos by chcial moge dac dobra cene :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witaj,

parę stówek więcej i kupujesz nowe Audio Acadeemy Phoebe III, naprawdę warto. Jeśli masz możliwość, serdecznie zapraszam ze swoim wzmacniaczem na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie Polecam Ci bardzo Dragonaudio King 14. Do tego rodzaju muzyki zagrają o wile lepiej niż AA i Taga. Jazz i klasyka wybrzmiewa wręcz fantastycznie. Słuchaliśmy ich pod L-410. Bardzo szeroka i realistycznie wyrysowana scena. Polecam do tego przewody Monitor Atmos Silver 195 + Bridge Elite 2x4mm2 z serii bas conductor. Świetne zestawienie. Proponuję jeszcze dokonać parę małych modyfikacji w tym wzmacniaczu i będzie grał .... bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie spełniają Twojego podstawowego założenia (podłogówki), ale Yamahy NS-690II. Tylko, że to z górką trzydziestolatki, a nie pachnące świeżością Chinki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

ostatnio stwierdziłem, że przydało by mi się w mieszkaniu coś, co jako-tako zagra. Przeglądałem różne tematy jednak nie doszedłem do niczego poza tym, że najbardziej opłaca się w tej cenie kupić używany sprzęt. Nie posiadam wzmacniacza, najpierw chcę kupić kolumny a później jak będą pieniążki to dokupić wzmacniacz. Jestem zielony, totalnie absolutnie zielony także wszelkie propozycje mile widziane. Pomieszczenie na razie: 20m2 (4x5) ale będę się przeprowadzał w niedalekiej przyszłości do większego mieszkania także pokój będzie troszkę większy.

W związku z powyższym: jestem zainteresowany kupnem używanych kolumn ale proszę od razu o podanie jakiegoś wzmacniacza do nich. Słucham różnego rodzaju muzyki poza metalem, heavy rockiem. Nie wiem co mnie interesuje w kolumnach ponieważ nigdy żadnych nie miałem i zapewne po kilku latach użytkowania dopiero będę wiedział na co będę zwracał uwagę przy zakupie kolejnego sprzętu. Przepraszam za pisanie a la masło maślane ale staram zamieścić się jak najwięcej informacji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro S to niezła kolumna w swojej klasie cenowej, przynajmniej nie zalatuje plastikiem. Jeśli chodzi o reprodukcję dźwięku to nie mam jej nic do zarzucenia - ma płaską ch-kę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio stwierdziłem, że przydało by mi się w mieszkaniu coś, co jako-tako zagra. Przeglądałem różne tematy jednak nie doszedłem do niczego poza tym, że najbardziej opłaca się w tej cenie kupić używany sprzęt. Nie posiadam wzmacniacza, najpierw chcę kupić kolumny a później jak będą pieniążki to dokupić wzmacniacz. Jestem zielony, totalnie absolutnie zielony także wszelkie propozycje mile widziane. Pomieszczenie na razie: 20m2 (4x5) ale będę się przeprowadzał w niedalekiej przyszłości do większego mieszkania także pokój będzie troszkę większy.

W związku z powyższym: jestem zainteresowany kupnem używanych kolumn ale proszę od razu o podanie jakiegoś wzmacniacza do nich. Słucham różnego rodzaju muzyki poza metalem, heavy rockiem. Nie wiem co mnie interesuje w kolumnach ponieważ nigdy żadnych nie miałem i zapewne po kilku latach użytkowania dopiero będę wiedział na co będę zwracał uwagę przy zakupie kolejnego sprzętu. Przepraszam za pisanie a la masło maślane ale staram zamieścić się jak najwięcej informacji ;)

 

Podstawowe info: ile jesteś w stanie przeznaczyć?

Druga sprawa: trzeba znaleźć jakiś punkt zaczepienia. Idź posłuchaj czegokolwiek w jakimś salonie i opisz wrażenia, co Ci się podobało, etc. aby móc doradzic odnośnie kierunku poszukiwań. Chyba, że nie zależy Ci jak to będzie grać, wtedy weź w ciemno cokolwiek ;) Oczywiście żartuję, ale jak sam widzisz od czegos szukanie i porady trzeba zacząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalnie mogę przeznaczyć 2,5tys zł.

I tak jak pisałem wcześniej - byłem, słuchałem i podoba mi się wszystko ponieważ nigdy nie miałem żadnego sprzętu grającego. Wszystko robi na mnie wrażenie. Także zapewne dopiero po kilku miesiącach/latach słuchania jakichś kolumn będę mógł stwierdzić "następnym razem muszę zwrócić uwagę na to i na to"... Dlatego też proszę o rady za jakimi kolumnami warto w tym przedziale cenowym się rozejrzeć a ja w miarę możliwości postaram się ich posłuchać (mieszkam w Katowicach także na około mam kilka sklepów z możliwością odsłuchu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.