Skocz do zawartości
IGNORED

system stereo do 2500 zł +- 500 zł


marcelinho24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poleci ktos jakis system salonowy za ok 2500zł?

powierzchnia ok 38m2 mały wzmak najchetniej klasy D z zaaplikowanym DACiem -muzyka rozrywkowa filmy i imprezy

ma po prostu grać w tle z TV i laptopa i wypełniać sporą niezaadaptowaną przestrzeń

funkcjonalność na I miejscu, jakość grania na drugim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleci ktos jakis system salonowy za ok 2500zł?

powierzchnia ok 38m2 mały wzmak najchetniej klasy D z zaaplikowanym DACiem -muzyka rozrywkowa filmy i imprezy

ma po prostu grać w tle z TV i laptopa i wypełniać sporą niezaadaptowaną przestrzeń

funkcjonalność na I miejscu, jakość grania na drugim

No to nic innego jak Polk Omni A1 . Poczytaj moją i kolegów opinię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) U mnie dawał rady na 30m/kw plus otwarta kuchnia, razem ponad 40m/kw z podłogówkami. W szoku byłem. No ale nie będę się rozpisywał tutaj. Wzmacniacz oczywiście klasy D, a te wiadomo najczesciej są montowane dla subwooferów aktywnych ponieważ mają dużą sprawność i bas jest dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że gra czysto, piękne wokale i średnica to tylko taki zabieg, zestrojenie które ma spowodować że pierwsze wrazenie odsłuchu jest dobre. Nic bardziej mylnego, spróbuj podbic bas pokrętłem lub jesli jest to loudnessem. Wyjdzie z tego kaszana. zauwaz tez ze Twoje JBL-e mają niską efektywność bo tylko 86db i mogą stanowic problem dla niektórych wzmacniaczy. Do tego producent nie podaje poboru mocy a jedynie w trybie standby, dlaczego? W necie znalazłem troche opinii o nim ze faktycznie gra płasko i ostro bez szczegółów. Kwota za nowy tez mówi sama za siebie.

 

To mnie nie pocieszyłeś:) Pozostaje mi potestować na spokojnie przez weekend i jeśli nie będzie poprawy to będziemy musieli się rozstać.. Będzie trzeba postawić na osobny wzmacniacz i dodatkowo jakiś odtwarzacz sieciowy/strumieniowy. Tylko pewnie będzie mnie to dużo więcej kosztowało ;/

Myślałem, że kolumny mają dobrą efektywność. Pionieer ma zdaje się moc 2 x 65 watts i z gałką na godzinie 9 było już bardzo głośno.. Teraz muszę używać 3/4 skali głośności, żeby uzyskać podobny poziom. Wydawało się, że Yamaszka powinna mieć więcej mocy... Może ktoś polecić coś ciekawego co da radę JBL-om w rozsądnej kwocie?

Pozdrawiam,

Mirek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic innego jak Polk Omni A1 . Poczytaj moją i kolegów opinię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) U mnie dawał rady na 30m/kw plus otwarta kuchnia, razem ponad 40m/kw z podłogówkami. W szoku byłem. No ale nie będę się rozpisywał tutaj. Wzmacniacz oczywiście klasy D, a te wiadomo najczesciej są montowane dla subwooferów aktywnych ponieważ mają dużą sprawność i bas jest dobry.

 

dzieki - ciekawa opcja w pełni spelaniajaca wymagania - napedzi to podłogówki o przeciętnej skutecznosci? z czym u Ciebie to grało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czym u Ciebie to grało?

U mnie z Castle Knight 5, w opinii masz cały sprzęt towarzyszący.

Teraz muszę używać 3/4 skali głośności, żeby uzyskać podobny poziom.

No i wszystko jasne, spróbuj dogadać się z firmą Rafko i wziąć na testy, poza konkursem oczywiscie, Omni A1. Tam siedzi wzmacniacz klasy D a te słyną z dobrego basu. Miałem go na testach jak juz wspomniałem i własnie bas był pod dostatkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,piszę, opiszę swoje doświadczenia bo może komuś się to przydać :)

 

Otóż od tygodnia mam okazję porównywać Onkyo tx8130 (zostało mi polecone, jako lepsze i mocniejsze od Yamachy) i Yamahę r-n500.

Jak pisałem powyżej jakość dźwięku Yamahy na początku mi nie podeszła z powodu za małej ilości basu i przez to wydawało się, że za ostro grała górą.

Teraz mam nieco inne przemyślenia. Pierwsza sprawa, to miałem lekko niesprawną kolumnę - podłączenie głośnika niskotonowego czasem stykało a czasem nie.

Po porządnym podłączeniu jest lepiej!

 

Ale po kolei: po naprawie głośnika najpierw sprawdziłem Onkyo i od razu mi się spodobało. Ma nieco więcej mocy, ale jeśli chodzi o poziom głośności to i tak nie ma szans słuchać ani jednego ani drugiego na maxa :) Onkyo gra bardzo równo, co ciekawe jakby ostrzej górą niż Yamaha! Opinie w necie są raczej odwrotne:)

Byłem już zdecydowany zostawić Onkyo i zwrócić Yamahę, ale zdecydowałem się dać jej jeszcze jedną szansę.

 

Wrażenia: na pure direct nadal jest dla mnie za jasno, nie ma równowagi na moich kolumnach. Największym błędem jaki zrobiłem było używanie loudnes do podbicia basu! Odcina on średnicę i trzeba dawać dużo głośniej, żeby było coś słychać. Z loudnesem na 0 i pokrętłem basu na + (tak do połowy) wszystko zaczęło brzmieć inaczej - w końcu tak jak lubię!

 

Porównywałem oba ampli przez kilka dni z TV, spotify, radiem internetowym i z winylami. Co ciekawe bas w Yamasze schodzi niżej! Tzn ten wyższy bas jest troszkę słabszy niż w Onkyo (ale w sumie są bardzo porównywalne) ale Onkyo nie jest w stanie zejść tak nisko jak r-n500 (sprawdźcie u siebie "Lost For Words" 2011, Pink Floydów - po prostu czuć to ciśnienie w powietrzu, masakra. Na 8130 tego nie było. Troszkę z niższej półki - "Don't let me down" The Chainspokers i "The Wizard" Bat For Lashes - szczególnie ten drugi, utwierdziło mnie w zdaniu, że Yamaha ma lepszy bas). Nie to, żeby Onkyo był słaby - jest to świetny, równy amplituner, ale bas i średnica wg mnie jest lepsza w Yamaszce. Nie jest to więc tylko zabieg - na prawdę gra czysto i wokale są rewelacyjne ( w tym budżecie oczywiście).

 

Plusy ONKYO:

-gra bardzo równo, gdybym nie miał obu koło siebie nigdy bym nie narzekał na głębokość basu.

-obsługuje pliki DSD

-dobra aplikacja na adroida

-lepszy niż w Yamaszce serwis radia interenetowego (Tunein radio)

-trochę więcej mocy (słucham na niższych poziomach głośności, różnica niewielka)

-można przewijać mp3/flac (w yamasze nie:) )

-Deezer (ja używam spotify)

-wyszukuje automatycznie więcej stacji radiowych

-plus albo minus - wszystkie regulacje są cyfrowe (np bas ma tylko opcje +2/4/6/8/10 wg mnie najlepiej gra na +4) więc można wszystko obsługiwać z pilota

 

Plusy YAMAHY

-świetna średnica, głęboki, nisko schodzący bas (po regulacji - w pure lepszy w ONKYO) Ogólnie mniej "drażniąca" muzyka, ale różnica minimalna.

-2x więcej weść cyfrowych niż O

-vtuner pozwala grupować zakładki - wygodne jeśli obsługujemy bez smartfona. Jednak ogólnie gorszy serwis niż tunein.

-wygląd - wg mnie ładniejsza:)

-jest aplikacja na windows phone

-po włożeniu USB od razu przechodzi do przeglądania plików, w O trzeba wybrać net>usb

-po złapaniu stacji radiowej mniej trzeszczy, nie trzeba szukać optymalnego ustawienia anteny:)

-mimo wszystko fizyczny włącznik pure audio (w O tryb pure softwareowy)

-plus albo minus - dużo pokręteł jest analogowych - płynna regulacja, ale nie z pilota.

-można wyłączyć guzikiem a nie tylko stanby.

 

Oba sprzęty super współpracują ze spotify - warto wydać te 19zł miesięcznie na konto!

Oba dobrze (jak dla mnie identycznie) współpracują z gramofonem.

Po kablu optycznnym z TV też oba dają radę, wydaje mi się nawet, że Y ma mały +, choć podobno przetwornik lepszej klasy w O. W porównaniu ze starym Pioneerem jest lepiej bo tam bas był męczący - był właściwie cały czas, przy mowie itd. W ampli jest bardziej wtedy gdy coś wybucha a nie non stop więc można tak cały czas oglądać - nie tylko filmy, znacznie lepiej słychać dialogi.

 

Pobór mocy: Yamaha 190W , Onkyo 200W - mimo większej mocy pobór niewiele większy.

 

Ogólnie mogę polecić oba sprzęty - stary Pioneer sa710 z 1980 i DAC idzie na sprzedaż:) Miał on więcej basu niż oba ampli, ale już nie ta kontrola i mniejsza szczegółowość, nie mówiąc o funkcjach:)

 

Narobiłem więc niepotrzebnego zamieszania, ale po tych 2 tygodniach zmieniłem zdanie i na 90% zostawię sobie Yamahę.

Jakby ktoś miał pytanie to służę pomocą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MFRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym zamienić kiepskiej jakości kino domowe na zestaw stereo.

Potrzebuję czegoś w kwocie do 2000 zł.

Słucham mocnej muzyki gitarowej najczęściej melodic death metal (In Flames, Dark Tranquillity, At the Gates) oraz radiowej trójki.

Chciałbym aby można było słychać radia internetowego, muzyki z cd lub usb (mp3, flac), podłączyć tv, Blu Ray.

Pomieszczenie kwadratowe, 25m2, urządzone minimalistycznie, na jednej ścianie sofa na wprost niej centralnie na środku wisi tv pod nim niska komoda na której ma stać sprzęt i kolumny.

Sprzęt nowy lub używany, zakup za gotówkę. Jestem laikiem w temacie dlatego proszę Was o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Chciałbym wymienić posiadany obecnie sprzęt: NAD 3240PE + Tonsil Perfect 150 na coś nowego.

Słucham muzyki głownie ze Spotify, radia oraz plików leżących na NAS-ie dlatego wstępny wybór padł na Yamahę R-N301 chyba, że proponujecie coś innego.

Czy połączenie tej Yamahy z Perfectami to dobry pomysł czy lepiej je sprzedać i kupić coś nowego.

Na ewentualny zestaw amplitunera z kolumnami chciałbym wydać około 2500 - drobne przekroczenie budżetu dopuszczalne.

Pomieszczenie to kwadrat 4x4, problem to miejsce na kolumny bo zostaje na nie po około 50 cm.

 

qH6E0Z.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez t0maszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie znam tych kolumn ale co do elektroniki to celuj w yamahe ale model rn500. Ewentualnie w nieco wyższy model onkyo 8150. Rn301 to raczej podstawowy model i przeczuwam że w porównaniu do nada może to grać jednak szczupłej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Kolumny raczej też zmienię na nowe tylko jakie do rn500 głównie pod stary rock i metal. Lubię wyeksponowane niskie i wysokie tony. Pierwotnie zakładana kwota około 2500 będzie raczej za mała biorąc pod uwagę droższy amplituner ale chciałbym wiedzieć ile muszę dobierać do zestawu.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zmiescisz się z klipsch r26f. Maja wyeksponowane skraje pasma i rn 500 spokojnie je pociągnie. Ewentualnie możesz pomyśleć o magnatach 677 lecz te już nie są tak eksponowane. Mogabsie podobać.

Przy zakupach wzmak plus kokumny dostaniesz u nas rabat.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na rn500 i r26f to 2500, a nawet 3000 to zdecydowanie za mało. Muszę jeszcze konkretnie dozbierać co trochę potrwa albo obniżyć pułap.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam zestawu stereo do 3000-3500zł. Pomieszczenie to 17m2 salon otwarty na 7,5m2 kuchnie, jak na rysunku. Muzyka będzie różna, ale raczej: rock, pop, jakieś popularne kawałki z radia, oraz zestaw będzie podłączony do TV. Po przeczytaniu kilku stron postów wstępnie wybrałem zestaw: NAD C326BEE + Pylon Audio Topaz 15. Zestaw wg. ceneo powinien kosztować ok 3200 zł, więc zostanie niewiele na kable i bardzo budżetowy DAC. To moje pierwsze kroki w temacie stereo, więc starałem się wybrać coś w miarę neutralnego.

 

Proszę o komentarz, czy wybrany zestaw ma sens, czy lepiej pójść w innym kierunku, oraz gdzie przed zakupem można w Warszawie posłuchać takiego oraz innych zestawów?

 

rzut.png?dl=1&_ga=1.217944278.1132937170.1478214421

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszem tak myślałem że chodzi o cenę na same kolumny. Napisz do nas o rabat coś pomyślimy.

 

Lynnzun, do twoich preferencji i budżetu polecam nad 326 bee oraz kolumny heco music style 500. Jeśli uda ci się posłuchać tego obok pylonów było by świetnie. Myślę że wybór będzie prosty.

 

Możemy także wysłać Ci sprzęt do domu abyś we własnych warunkach mógł sprawdzić czy wszystko ci odpowiada.

 

Zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

U mnie jest tak:

Marantz PM44SE

Marantz CD-67

Tannoye V1

Kable Melodiki

 

Mały pokój, słuchane dużo cd (duży rozrzut gatunkowy z naciskiem na metal). Budżet przypuśćmy 3k. Co dodać, co odjąć. Z góry dzięki za każdą poradę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V1 to nie jakiś szczyt basowego grania. Pewnie tego Ci brakuje?

Nie znam tego wzmacniacza. Spodziewając się jego grania sprawdź może najpierw tańsze V4i lub mieszczące się w budżecie DC6T.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V1 to nie jakiś szczyt basowego grania. Pewnie tego Ci brakuje?

Nie znam tego wzmacniacza. Spodziewając się jego grania sprawdź może najpierw tańsze V4i lub mieszczące się w budżecie DC6T.

 

Pozdrawiam

 

W sumie to chciałbym wymienić wzmacniacz na kilka modeli wyżej, coś z Marantza i nagłośnienie. W jakiejś rozsądnej cenie. To co mam, że tak powiem się przejadło. Szukam czegoś mocniejszego, dokładniejszego. Za tę cenę, którą podałem wcześniej dużego wyboru nie ma, ale COŚ na pewno jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień najpierw kolumny albo podłogowe które wspomniałem albo większe monitory. Tannoy niestety nie posiada takowych. Ale monitor Audio, magnat, heco chario już tak.

W tym budżecie jesli masz miejsce to polecam v4i i zostaje fajna kasa na wzmacniacz. Marantz seri pm8 ale nie 80 raczej 8000 lub nowszy.

Jakie masz pomieszczenie?

Znajdzie się miejsce na podłogowki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień najpierw kolumny albo podłogowe które wspomniałem albo większe monitory. Tannoy niestety nie posiada takowych. Ale monitor Audio, magnat, heco chario już tak.

W tym budżecie jesli masz miejsce to polecam v4i i zostaje fajna kasa na wzmacniacz. Marantz seri pm8 ale nie 80 raczej 8000 lub nowszy.

Jakie masz pomieszczenie?

Znajdzie się miejsce na podłogowki?

 

W sumie to rozmyślam teraz nad NADem c365 i kolumnami Pylon Sapphire 25 i nie wiem czy w dobrą stronę rozmyślam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Myślałeś o starszym modelu C356BEE czy nowym C368. 365 nie ma :)

Oba są godne polecenia. Ze względu na cenę oczywiście model 356BEE bardziej.

C odo Pylonow Sapphire to często wybierane kolumny. Albo Ci pasują albo nie. Jest wiele osób które uważa je za dobre i wiele takich którym nie podoba się góra w tych kolumnach.

W podobnej cenie masz HEco Music Style 900, Magnat Quantum 755, Elac Debut F6, Tannoy 7.4 Monitor Audio Bronze 6.

Podjedz do nas na odsłuch podłączymy wszystkie abyś mógł wybrać sprzęt dla siebie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Myślałeś o starszym modelu C356BEE czy nowym C368. 365 nie ma :)

Oba są godne polecenia. Ze względu na cenę oczywiście model 356BEE bardziej.

C odo Pylonow Sapphire to często wybierane kolumny. Albo Ci pasują albo nie. Jest wiele osób które uważa je za dobre i wiele takich którym nie podoba się góra w tych kolumnach.

W podobnej cenie masz HEco Music Style 900, Magnat Quantum 755, Elac Debut F6, Tannoy 7.4 Monitor Audio Bronze 6.

Podjedz do nas na odsłuch podłączymy wszystkie abyś mógł wybrać sprzęt dla siebie.

 

Pozdrawiam

 

Ojej, ale babola zrobiłem. Tak C356BEE. Z wielką chęcią, ale niestety z Piły mam kawałeczek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pekas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD to po prostu bezpieczny zakup i obecnie ciężko o wzmacniacz ciekawszy w tej kwocie.

Co do kolumn i jego spasowania to tak jak pisałem raczej odsłuch. Bo Pylony niektórych irytuje góra pasma.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sprzet mam dosc podobny (mercury m1 + pm4001) i tez slucham metalu. Wniesie cos w kwestii podwojnej stopy wymiana wzmacniacza? Kolumn zmieniac jakos nie chce a slyszalem, ze dopiero przy dobrym wzmacniaczu potrafiapokazac co potrafia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

 

Chcę kupić zestaw stereo do około 3000 zł do wydania na wzmacniacz i głośniki. Mam mały pokój, ok 15m2 z otwartym przejściem do kuchni i na korytarz. Zestaw będzie podłączony do telewizora, Playstation 3 i komputera z plików flac. 60% czasu będzie grała muzyka, 35% filmy i 5% konsola. Z muzyki to słucham wszystkiego, nie mam jakiegoś ulubionego gatunku, chociaż przeważnie jest to rock i jakaś spokojna muzyka.

Nie mam pojęcia jaki wzmacniacz kupić i jakie głośniki. Myślałem o Audiolabie 8200A, NAD C 356BEE DAC, może jakiś Rotel? Sprzęt jak najbardziej może być używany. Kolumny pewnie podstawkowe (na planie jako B), bo na kolumnowe (na planie A) będzie mało miejsca. Jakieś propozycje? Na co w szczególności zwrócić uwagę?

 

Pozdrowienia

 

salon_01a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vuko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon no marantz 4001 jest mocowo słaby więc tak wymiana wniesie. Pytanie tylko w jakiej cenie.

 

Vuko witaj,

 

W takim pomieszczeniu idź raczej w kierunku podstawowych. Natomiast co do twojej propozycji nada 356 z dać zgodzę się ale nawet używany zużyje cały budżet.

Zwróć uwagę na yamahe rn500 lub onkyo 8150 z kolumnami magnat quantum 673 lub monitor audio bronze 2.

To z nowych.

Z używanych warto zwrócić uwagę na harmana hk 680 plus dac Cambridge dac 100 i kolumny tannoy m2, Elac bs, monitor audio rx2,

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon no marantz 4001 jest mocowo słaby więc tak wymiana wniesie. Pytanie tylko w jakiej cenie.

 

Budżet jest niewielki ale będę elastyczny. Pytam przy okazji bo postanowiłem wstrzymać się z zakupami do przyszłego roku. W sumie to jak leci Danzig czy powiedzmy najnowsza jest ok. Lipa robi się przy dużo ostrzejszych klimatach i konkretnej sieczce jak Ne Obliviscaris (progresywny death metal).

 

Ogólnie brzmienie mi odpowiada. Jest na tyle przyjemne, że nie odczuwam potrzeby zmiana. Raczej zaraziłem się audiofilizmem i korci mnie, żeby coś zmienić skoro wiem, że może być lepiej. Po prostu mogłoby być nieco więcej basu... ale chyba nie tego najniższego? Czy podwójna stopa to najniższy bas i jest sens np. dokładać subwoofer? Czy może podwójna stopa gra powyżej częstotliwości subwoofera? Zaobserwowałem takie dziwne zjawisko, że jak dodaję na wzmacniaczu basu to przybywa niskich dźwięków ale tak jakby poniżej częstotliwości instrumentów nisko grających w metalu. Jakby to ująć słowami... nie przybywa samej stopy czy gitary basowej tylko takiego niskiego pogłosu tych instrumentów.

 

PS: Techno też brzmi spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon to zanim się zarazisz na stałe po prostu słuchaj i nie wchodzi na forum :)

Jak już sie wyciągniesz będzie słabo.

Subwoofera bym nie dokladal bo to droga inwestycja. Może jakieś mniejsze podłogowki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogowki nie wchodza w gre, wlasnie sie pozbylem dwoch kompletow na rzecz mercury m1.

 

Jakie to czestotliwosci stopa i gitara basowa (chodzi o glowna czesc dzwieku bo, ze wybrzmiewaja przez cale pasmo wiem)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer drogo? Hmmm... nawet dokupienie nowego podejzewam wyjdzie taniej niz wymiana tego co mam na jakies trojdrozne w obudowie zamknietej i wzmacniacz, ktory je napedzi. A po przeczytaniu kilku watkow na Forum i doswiadczeniach z buczaco-dudniacym pseudo basem z dwodroznych wolnostojacych kolumn z bassreflexem wiecej chyba w to nie wejde - juz wole nie miec basu wcale. Brak basu jest mniej dokuczliwy niz bas kiepskiej jakosci.

 

 

Ps. Chyba juz za bardzo odbiegam od tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie każdy subwoofer nadaje się do stereo.

Jeśli wybierz potężny miękki subwoofer to bedzie in wolny i nie w tempo frontów.

A zamknięte bardziej precyzyjne są droższe.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.