Jump to content
marsins

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych

Recommended Posts

->rolf001

Jesteś pewny ? Ja słyszałem, że 4330Mk2 ma bas właśnie głębszy i lepiej kontrolowany. W końcu to nowszy model i nawet używany jest droższy od tego bez Mk2.

Pzdr

I love the sound of crashing guitars

Tak zgadzam się jak najbardziej - jest on oczywiście droższy o 200 - 300 zł od bez mk2, różnice to większa dynamika i inny bas - jest go zdecydowanie mniej przez co oczywiście siłą rzeczy jest lepiej kontrolowany i zchodzi niżej, ale ogólne odczucie fundamentu basowego jest takie że mk2 ma tego basu po prostu mniej, a to że niżej zchodzi można odczuć na odpowiednio droższych odtważaczach i kolumnach - szczególmnie podłogowych bo tańsze monbitorki są raczej skąpe w niskim basie...

xavian

A co masz zamiar sobie nowego nabyć?

proszę bardzo, najtańmsza oferta - 3100pln za a50ir, 4330 już dawno nie robią, można go dostać tylko z drugiej ręki, międzyinnymi ode mnie..

->rolf001

:-) Więc Creeka można wybrać jak kto lubi: starszego z większym basem, nowszego z lepiej kontrolowanym. Dzięki za wyjaśnienie.

A co myślisz o połączeniu Creeka z kolumnami JM Laba Cobalt 806 S ? (90 db, 8 ohm) Zależy mi na tym, żeby właśnie przyspieszyć Creeka w muzie rockowej. JM Lab przegina z górą, ale może z Creekiem wyjdzie łagodniej i co najważniejsze, poprawi się i tak już rewelacyjna przestrzeń ?

Pzdr

Michał

I love the sound of crashing guitars

Nie wiem jak zagra, nie mam takiego doświadczenia , zajżyj do wątku obok leniuchu, tam doradzają właśnie kolumny dla "annawroc" , wystarczy poczytać, creek to generalnie wzmak nie do ostrego frania z muzą rockową, może lepiej by wypadł nad c350...jak podłączysz do creeka cd o dużej dynamice jak np. wiekszość sony a szczególnie 3es i 30es to zagra bardziej zdecydowanie i z większym wykopem...a i głośniej przy okazji

czesc,jaki wzmacniacz bedzie najlepszy za tę cenę?brat kupił creeka i jest zadowolony,moze cos o podobnym dzwięku tylko z wiekszym basem no i na pilota...

a moze jakiego marantza?jaki dzwiek daj te wzmacniacze(do 1000zł),obecnie mam amplituner yamahy rx-v520 ile za niego mógłbym dostac?

Pilot ogranicza mocno pole wyboru. Może Marantz PM66KIS ?

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Wejdż na Allegro, poszukaj Marantza pm 68,pm78, pm7000, pm8000, Denona pma925, Pioneera a701, a702, z pilotami to jest to, co mogę polecić po wieloletniej pracy w salonie HIFI. A skąd jesteś? Jak blisko to pomogę.

Nie działają mi PM. Kontakt na maila (w moim profilu).

z wrocławia jestem,z tego co sluchalem to w takiej cenie te pioniery denony to prawie graja jak moja yamaha,chodzi mi o w miare podobny dzwiek jak w creeku 4330,podoba mi sie ten przeszywajacy,otaczajacy z kazdej strony dzwiek ale brakuje mu troche basu,moze jakis nad albo rotel?no jak bedzie naprawde dobry dzwiek to obejde sie bez pilota,tylko w takiej cenie moge dostac?

Pisałem tylko o wysokich modelach, grają inaczej niż tańsze. Ogólnie, jak japończyk nieaudiofilskiej firmy waży mniej niż 10 kg to najprawdopodobniej nie będzie miał ani kontroli basu, ani precyzji i przestrzeni (niewykluczone wyjątki, choć nieliczne raczej). Proponuję tylko to, co sam słuchałem i mogę polecić (nawet bardziej niż Cambridge Audio A 500 i NAD C320). Może ktoś się ze mną nie zgodzi, ale zdania nie zmienię, za to chętnie podyskutuję. A Creek ma bas, tylko nie bardzo się nadaje do dużych pomieszczeń. Z jakimi kolumnami to ma grać? Bo z niektórych nie sposób uzyskać precyzyjnej, sugestywnej przestrzeni, o głębi nie wspominając. Ustawienie też jest ważne. Swoje (zob. "o mnie") ustawiałem kilka tygodni. A, bym zapomniał, Yamaha AX892 i AX596 też może być.

NAD 320 tez sie widzę łapie. Jest w tej chwili nawet jeden na Allegro za 900zł. Aczkolwiek osobiście szukałbym PM-66KIS.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

PM-66KIS w jakiej cenie on by był?w jaki sposób sie rożni dzwiekiem od creeka i od nada 320??pokoj ma ok.15m2,co do kolumn to jeszcze nie mysle brak gotówki,wszystko po kolei:)

Nie jestem pewien, ale kosztował coś z okolicy 2500-3000zł, czyli był prawie 2x droższy od pozostałych. Bardzo dobre urzadzenie, z tego co pamiętam dostało nagrodę EISA. U moich rodziców gra z Avansami i CD63KIS.

Ludzie, nie sugerujcie się EISA, czasem to straszne gówno dostaje. (ale 66 KI jest w porządku, choć IMHO PM68 jest nieco lepszy pod względem dynamiki, głębi i szczegółowości. W 66ki po prostu usunięto niedostatki 66se)

do rocka ( bo nie zauwazylam zebys podal jakie rodzaj muzyki sluchasz...) polecam reloop hr 200.... bez pilota i z bardzo mocno swiecaca dioda "power" ale gra fantastycznie...