Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miał Kolega wizję...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, bo jeśli na7004 ma gapless to na8005 też powinien mieć.

Abstrachując od gapless możliwości na8005 są całkiem niezłe. Mało, który odtwarzacz oferuje możliwość odtwarzania DSD w 2 częstotliwościach. Z drugiej strony plików takich jest tyle co kot napłakał. No, ale zobaczymy. Głównie chodzi o jakość odtwarzania pozostałych formatów. Ciekaw też ile będzie kosztować. Może będzie okazja zmiany mego sm6 na marantza:)? Chociaż na razie faworytem jest T+A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to wyczytałeś?

w katalogu który wstawiłem powyżej :) pod koniec są tabelki ze szczegółami o każdym modelu.

 

Chyba tak, bo jeśli na7004 ma gapless to na8005 też powinien mieć.

nie wiem jak po aktualizacji firmware ale NA7004 oryginalnie trybu gapless nie posiadał (mówię tu oczywiście o odtwarzaniu z sieci)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w katalogu który wstawiłem powyżej :) pod koniec są tabelki ze szczegółami o każdym modelu.

 

nie wiem jak po aktualizacji firmware ale NA7004 oryginalnie trybu gapless nie posiadał (mówię tu oczywiście o odtwarzaniu z sieci)

 

W sumie to do końca nie wiadomo, bo w katalogu przy gapless nie ma kreski tylko: "o ( flac, wav). Tam gdzie funkcja jest niedostępna jest: "-". Trzeba by u dystrybutora zapytać.

Co do na7004 to gapless jest po aktualizacji. Oryginalnie nie było.

Poza tym jeśli rzeczywiście na8005 nie posiada gapless a ma go na11s1 to jest to delikatnie mówiąc niesprawiedliwe traktowanie klientów marantza przez marantza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki - czy próbował ktoś pm11s1 zestawiać z B&W 802 N obawiam się bo te kolumny potrzebują dużo siły żeby zagrać optymalnie. Pm11 tez słabeuszem nie jest ale czy wystarczy Czy raczej myśleć o czymś bardziej strawnym jak na przykład Mordaunt-Short Performance 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wiem ze owe Mordaunt-Short Performance 6 byly zestawiane z w/w marantzami z pozytywnym skutkiem. Na zachodzie były takie sety nawet sprzedawane. Z B&W licze na kontynuacje tego co juz mam na wyzszym poziomie jakosciowym. Bede kombinował jak by tu je odsłuchac, Glownym zmartwieniem jest czy PM11 wystarczy pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele obecni i przyszli NA 7004 będą z tego zadowoleni.

Przetłumaczone przez google ze strony marantza.

 

NA7004 aktualizacja oprogramowania

jest bardzo wdzięczny, mam Cię protekcjonalnie patronat Marantz produkty.

I wolno mi dostarczyć najnowszej wersji oprogramowania, aby móc używać go bardziej komfortowo produktów.

 

Ulepszenia oprogramowania

 

27 maja 2013

 

I był wspierany 192kHz/24bit FLAC i WAV.

I obsługuje teraz bez przerw odtwarzania FLAC i WAV.

I odpowiada FF / REW MP3, WMA, AAC, FLAC i WAV. (WMA tylko korespondencja FF)

I poprawił działanie sterowania internetowej radia internetowego.

Ta aktualizacja jest przeznaczona dla numeru wszystkich.

Ta aktualizacja jest przeznaczona zarówno dla produktów, które nie wdrażają produkt aktualizację AirPlay i uaktualnienie AirPlay już wdrożone.

Aktualizację można przeprowadzić uruchamiając aktualizację firmware w menu podczas połączenia z Internetem urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rozważam Avalon Ascendant. Da się je kupić używane w moim budżecie.

Co do nich to akurat nie boje się o moc. Tu martwi bardziej 2,5 drożny układ.

Szukam czegoś co ciężkie riffy przeanalizuje i potnie na części pierwsze. A przy okazji zgra się z wzmacniaczem.

Nie żeby moje B&W były złe ale tak sobie kombinuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i chciałbym się zapisać do Waszego klubu. Czy jest jeszcze miejsce, może być stojące? Sprzęt świeżo kupiony. Nie mam jeszcze bluraya, który ma służyć również za CD. Na oku mam zakup UD7004 za 2kzł lub UD9004 za 7kzł. Doradźcie proszę : UD7004 (będzie służyć tylko jako transport do stereo ) połączę z procesorem AV7005 za pomocą coaxiala ,a dalej XLR-y , lub UD9004 połączę XLR-ami z procesorem AV7005. Czy jest sens wydawać tyle kasy na UD9004 zakładając, że obraz jest wyświetlany taki sam?? Czy będzie drastyczna różnica dźwięku między tymi blurayami?? Pytanie dotyczy tylko stereo, nie kina.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję swoją obecność :) z zestawem Marantz SA 7003, Marantz PM 7004 oraz kolumnami Bowers & Wilkins CM1. Do tego zamierzam dokupić radio Marantz ST 6003. Nie ukrywam zadowolenia z tego połączenia :) Tym bardziej, że jestem miłośnikiem muzyki klasycznej, jazzu, bluesa i rocka.

 

P.S. Kiedyś przeczytałem, że radość z muzyki, to słuchanie "muzyki, a nie sprzętu", bez popadania w nadmierny nałóg wymiany sprzętu na lepszy, gdzie z każde "20proc" kosztuje tyle, że musiałbym odsprzedać cały mój zestaw i wtedy udałoby mi się zakupić te "20proc" w postaci wzmacniacza (bez odtwarzacza i kolumn). Dlatego jedynym moim wyborem jest inwestycja w płyty... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej do stereo ci wyjdzie jak kupisz jakis dobry DAC do UD7004 jako transport. Chociaz nie wiem czy nie bylo by jeszcze lepiej kupic takiego Denon'a DBT-1713UD, wyjdzie taniej i masz sacd do tego dokupic DAC do cd.

Dac już jest u procesorze AV 7005, zarówno UD7004 jak i UD9004 są to BD,SACD,CD

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba mały błąd, nigdy nie było czegoś takiego jak UD 7004. Był ale BD 7004 i tak jak już ktoś napisał sacd nie odtwarza.Wiem bo mam takiego...UD zaczynał się w serii 7 od 7006, a teraz jest 7007.

Przeszedłem etap co ja chcę. Masz rację 7004 nie jest SACD. Na tym mi nie zależy. Ale 7007 z XLR-ami to mocno nęcąca propozycja do mojedo zestawu także z XLR. Nowy "tylko" 4299 pln z przesyłką ( chyba , że ktoś ma taniej-gotówka !!!!).Masz rację , uważam , że drobny błąd, Napisz proszę , jak obraz i audio po analogu. Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY ktoś z forumowiczów ma Marantza UD7007. Czy odtwarza on płyty BD/R i BD/RE ?? W opisach internetowych brak jest tej informacji. Bardzo proszę ,niech ktoś z "wielkiego miasta" sprawdzi , czy odtwarza on filmy BD nagrywane przez komputer. Ja mam 250km do najbliższego salonu, który ma UD7007. Pomóżcie !!!!!!!!!

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale w specyfikacji na stronie producenta nie ma nic na temat nagrywanych płyty BD/R i BD/RE .Dla cd i DVD jest specyfikacja dla BD jest tylko

 

AUDIO/VIDEO ENHANCEMENTS

CD Compatibility: CD / CD-R/RW / HDCD / SACD • / • / - / •

DVD Compatibility:

DVD-V / DVD-A / DVD-R / DVD-RW (video) / DVD+R/RW

• / • / • / • / •

Compatibility: CD/SACD/DVD/DVD-A/Blu-Ray Disc • / • / • / • / •

BD-Live •

Internal memory

http://www.marantz.pl/pl/Products/Pages/ProductDetails.aspx?CatId=HomeTheatre&SubCatId=BlurayPlayer&ProductId=UD7007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale w specyfikacji na stronie producenta nie ma nic na temat nagrywanych płyty BD/R i BD/RE .Dla cd i DVD jest specyfikacja dla BD jest tylko

 

AUDIO/VIDEO ENHANCEMENTS

CD Compatibility: CD / CD-R/RW / HDCD / SACD • / • / - / •

DVD Compatibility:

DVD-V / DVD-A / DVD-R / DVD-RW (video) / DVD+R/RW

• / • / • / • / •

Compatibility: CD/SACD/DVD/DVD-A/Blu-Ray Disc • / • / • / • / •

BD-Live •

Internal memory

http://www.marantz.pl/pl/Products/Pages/ProductDetails.aspx?CatId=HomeTheatre&SubCatId=BlurayPlayer&ProductId=UD7007

Też się tego doczytałem. Dzięki za odpowiedź.Może ktoś pomoże???

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.