Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki podstawkowe do 5k


AlterEgo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

Za wąski siurek jestes by wzbudzać moją zazdrość. Jak widzisz łatwo mi przybrać Twoja retorykę.

Nie zaglądałem co masz, ale zachwyt nad Elac zbił mnie naprawdę z pantałyku. To dobre kolumny dla 15-latków, co ciekawe zupełnie inna szkoła grania w porównaniu z ATC. No wypisz wymaluj jakiś przekaz podprogowy dystrybutora-wzmacniacza :)

 

Napisz Branża pod avatarem i po krzyku.

Nie zachywacm sie elacami bo sam chce je zmienic , atc sa dobre w swojej cenie ,jesli uwazasz ze elaci so dla 15latowk to widze ze nie masz pojecia o nich ani z czym je podpiac ,

Waskim siurkiem to tojego ojca mozesz nazywac jesli ci na to pozowli , troszke szacunku ? co ? moze twoja dume urazilem co?

pisz co chcesz , a co do branzy to daleko mi do tego. Moge latwo napisac ktore kolmny sa lepsze od elacow i atc ktore troszke drozej kosztuja , Nie zachywacam sie tym tak ,Mam calyxca i widziles mnie zebym sie nim gdzies przechwalal czy go reklamowal? nie ! jestem obiektywny i nie sadze ze to co ja mam jest najlpesze .

Dzieki takm ludziom jak ty na tym forum nie udzielaja sie wartosciowi ludzi , bozawsze znajdzie sie taki gnida co lubi zawsze krytykowac i potepiac zamiast doradzic ,a jak juz ktos doradzi to zle nie tak bo ty wiesz lepiej . |Jesli taki znawca jestes to idz do hiendu biedaku intelektulany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

Przeczytaj swój pierwszy wpis adresowany do mnie. Masz łatwość obrażania ludzi, a potem się dziwisz i z płaczem latasz , a oni biją.

 

 

Drugi wpis chwalisz się Calyxem, widać było jak bardzo chwalisz swoje zakupy kolumnowe, jakie to mądre i przemyślane zakupy i każdemu powinny pasować. Widac było też jak zbywasz pogardliwie to czego nie kupiłeś. To mówisz jest obiektywizm? Interesujące.

 

A ja na przykład słuchałem tych Elaców i Proaców Studio 110 w Top HiFi i te ostanie akurat na mnie zrobiły w porównaniu piorunujące wrażenie.

Ale i tak kupiłem Vienny :)

Tylko, że ja nie piszę, że moje kolumny to słodziaki, och, och, acha, ach, a Pro-Ac grają sucho :)

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

Widzę ze czytasz co chcesz i miedzy wierszami powodzenia zapizialy melomanie

Ty piszesz teraz ze masz takie kolumny to co tez sie chwalisz? Bo ty zawsze wszystko rozumiesz jak ty chcesz

Powodzenie i bez odbioru

 

Ps .napisalem ze to moje spostrzeżenia ale ty swoje i napisze raz jeszcze tak proac zagrał sucho razem z sudgenem 21 plus nordosty Purple

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Widzisz jaki trudny los jest recenzenta :) Ja Pro-Aców słuchałem na Musical Fidelity i wszystko stało się jasne :)

Ale może słuchałeś ich jeszcze na jakimś innym, cieplejszym wzmaku? Ja słuchałem na Jolidzie i też było cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

Słuchałem na goldenote s3 to bardzo ciepły piecyk ,do tego jeszcze z caspianem m2 sudgenem ,calyxem ,kandy k2 , cyrusem 6 , exposure 3010 ,rotelem modelu nie pamietam ,primare I 32

Proac dobre kolumny robi ,nie napisałem ze złe poprtostu grają czysto ,nie ostro ale wyraźnie i sucho .

Nie jestem żadnym recenzentem i chciałem pomoc koledzy który zaczyna przygodę z hifi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

Frywolny, dalsza polemika ze szwagierkiem nie ma sensu.

 

Do autora watku,

W zakladce kluby jest watek o dobrych monitorach. Przeczytaj, dowiesz sie sporo ciekawego i na pewno kilka propzycji sie pojawi.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Choć w osobiście w cenie do 5 tys. polecam monitory Studio 16 Hertz linii Canto. Dla mnie polska rewelacja, która u zagranicznych producentów musi kosztować 2-3 x drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucam polskie RLS Calisto IV- wyraźnie tańsze i maleństwa, ale to szatany :)

Te monitorki da się wykonać spokojnie za tysiąc złotych... Nic sobą nie reprezentuje w porównaniu do konstrukcji za 5-6tys...

Ja polecę kolumny, przy których miałem okazję pracować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wykonanie na wysokim poziomie i same przetworniki też swoje kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak do rls callisto mają się takie maleńśtwa?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też bym spróbował 1 parę za tę kwotę, jeśli jakość dźwięku/wykonanie/kostrukcja będą takie same. A może zamówienie grupowe jak na Grouponie? : )))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to robimy w takim razie zapytanie do marko3t o skrzynki i robimy grupowe zamówienie. Tak jak było w przypadku totem mite. Projekt zwrotnicy to nie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (4ohm jak w oryginale) lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak ma być 8ohm.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I żeby było jasne Panowie. Skoro temat jest o kolumnach za 5-6kzł to trochę wstydziłbym się wrzucać coś co kosztuje 2-3kzł bo dokładając drugie tyle można mieć dużo dużo lepsze kolumny a tego raczej autor oczekuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin,

Lubię Cię, ale płyniesz strasznie. Skąd pewność, ze będziesz w stanie opracować tak dobra zwrotkę jak Pan Jurek Rokoszewski? Wiem, wiem ostatnio wystrugales kilka kolumn to i pewność siebie wzrosła, ale ten gentleman nie wyskoczył sroce spod ogona. kilka ładnych lat utrzymuje się na polskim rynku.

 

Nie byłbym również taki pewny, czy ta Twoja kolumna na tanim tweeterze etona musi się z automatu podobać każdemu bardziej od małego rls:-)

 

oczywiscie bez obrazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etony nie są moje i nie ja projektowałem zwrotkę ani ich nie budowałem. Pomagałem tylko dobrać na podstawie odsłuchów najlepszą wersję zwrotnicy z wieloma osobami, patrząc na wykresy. Słuchałem ich i ich wykończenie, masywna konstrukcja, złożenie w całość jest na takim poziomie, że nie boję się ich polecać, po mimo że nic z tego nie mam. I nie boję się porównania Etonów do małych RLSów, jeste przekonany że Etony zjedzą je na śniadanie pod każdym względem... :)

 

Jeśli chodzi o RLS to znajomy będzie robił taki projekt i jestem pewien, że wyciśnie z głośników co się da.

A jeżeli dyskutować mamy na temat co się komu podoba a co nie, to nie wierzę w RLSa filtry pierwszego rzędu, które podparte są wieloma pułapkami - nie o to chodzi w pierwszym rzędzie..

Czas pokaże. Możliwe że sam zaprezentuję taki projekcik, bo te mały obudowy przyciągają. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za tak szybką i liczną odpowiedź

 

Przyznam szczerze że na większość z wymienionych głośników nie zwracałem uwagi lub nie chciałem np. ze względu na wygląd a jeśli chodzi o tą kwestie to estetyka głośników ma dla mnie znaczenie. Z tego powodu między innymi zdecydowałem się na zakup elektroniki YBA no i oczywiście to brzmienie które chyba zna każdy.

 

Sugeruję dołożyć kilka tysięcy do budżetu. Chyba że lubisz wymieniać kolumny i sprzęt co dwa lata...to co innego...

Jednak jeśli preferujesz poświęcić wolny czas na słuchanie muzyki a nie na latanie po sklepach i szukanie ideału za 5000 PLN to lepiej kupić coś na lata...

Jeśli lubisz klasykę i naturalność w brzmieniu, która jednocześnie oznacza muzykalność to zainteresuj się wyższymi modelami Sonus Faber z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobre granie w tej cenie słyszałem na audio show w 2010 roku z monitorków Akkus V1. Posłuchaj sobie tych kolumn - ja uważam, że pod twoje preferencje mogą być dobre. Oczywiście nic na siłę, ale to fajne głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Usher.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to robimy w takim razie zapytanie do marko3t o skrzynki i robimy grupowe zamówienie. Tak jak było w przypadku totem mite.

 

Mnie odpowiadały by callisto w skrzynkach stojących (takie mini połogówki) ,bo i tak trzebaby dokupować standy, a takto jeden element ładnie i bezpiecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rls callisto IV, to na dniu założę odpowiedni wątek w dziale diy. Zobaczymy ilu będzie chętnych, przedstawię koszty i będzie można zrobić grupowe zamówienie na "kopie".

Pozdrawiam

 

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dynaudio S 1.4 są wyjściowo za 1500 euro na audio-markt. Po wystawowe.

Dynki nie mają takich złych cen, tylko są bardzo prądożerne i wymagające od wzmacniacza. Co z tego, że można je kupić tanio, jak później trzeba wywalić 3x tyle na wzmacniacz i resztę toru? Jeśli się bawić w dynie, to w wyższej półce. Oczywiście, można podłączyć dynie do słabego wzmacniacza i coś tam zagra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.